Zaloguj się, aby obserwować  
Largooo

''''Podbij'''' auckje internetowe.

13 postów w tym temacie

Słyszeliście o tej stronie? Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie działa a dokładnie skąd są produkty ale...
Zakładamy konto po czym za realne pieniądze możemy ''''podbijać''''.
Inaczej to zobrazuje. Zakładamy ze aukcja która nas interesuje kończy się za 10 sekund jedno podbicie kosztuje 10 groszy i przedłuża aukcje o 10 sekund jeśli aukcja się skończy a Ty jesteś ostatnią osobą która podbiła płacisz za produkt zazwyczaj są to ceny dużo niższe od cen rynkowych. (jeśli przegrasz płacisz pieniądze o wartości sumy twoich podbić w tej aukcji)
Dzięki tej stronie i odrobinie szczęścia możemy kupić np xbox 360 za 17zł. Teraz moje pytanie ;] gdzie tu logika jaki zysk ma na tym sprzedający skoro nikt nie będzie podbijał tyle aby przekroczyć sumę rynkową?

PS. Nie wiem czy mogę pisać w ten sposób na temat tej strony ktoś może uznać to za reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 22:19, driv4r napisał:

Dzięki tej stronie i odrobinie szczęścia możemy kupić np xbox 360 za 17zł. Teraz moje
pytanie ;] gdzie tu logika jaki zysk ma na tym sprzedający skoro nikt nie będzie podbijał
tyle aby przekroczyć sumę rynkową?


Odrobinie szczęścia... :D

Proste.
Czegoś nie rozumiesz - nie zabieraj się za to.
Na podobnej zasadzie naszym krajowym ''biznesmenom" zamarzył się "czysty zysk" i teraz skomlą do rządu, by unieważnił opcje walutowe...

Serwisy te działają po to, by zarobić i z pewnością na głupocie ludzkiej zarabiają niemałe pieniądze skoro nadal funkcjonują.
Nie nazywaj tego aukcjami, bo z aukcją loterie te nie mają nic wspólnego.

A jak to działa, wystarczy dokładnie poczytać zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 22:19, driv4r napisał:

gdzie tu logika jaki zysk ma na tym sprzedający


Odpowiedź jest bardzo prosta. Zanim produkt zostanie sprzedany za te przykładowe 17zł (które i tak nie ma żadnego znaczenia dla firmy), przez cały dzień ludzie "podbijają aukcję". Biorąc pod uwagę, że aukcja trwa zazwyczaj całe 24h można łatwo obliczyć dochód, który ona generuje:

24h = 1440min = 86400s

86400s = 86400gr = 864zł (jeśli aukcja zostanie podbita co równe 10s; jest to jednak niemal niespotykane i wynik można spokojnie pomnożyć x3 lub nawet więcej).

Teraz wszystko jasne? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 22:25, zamber1 napisał:

A jak to działa, wystarczy dokładnie poczytać zasady.

Tam jest wszystko tak napisane żeby człowieka w konia zrobić a jednocześnie mieć racje. Czyli np powiedzieć komuś ''''daj mi 100zł!'''' w taki sposób aby osoba obdarowująca myślała ze zarobiła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 22:26, Lesz3yk napisał:

> gdzie tu logika jaki zysk ma na tym sprzedający

Odpowiedź jest bardzo prosta. Zanim produkt zostanie sprzedany za te przykładowe 17zł
(które i tak nie ma żadnego znaczenia dla firmy), przez cały dzień ludzie "podbijają
aukcję". Biorąc pod uwagę, że aukcja trwa zazwyczaj całe 24h można łatwo obliczyć dochód,
który ona generuje:

24h = 1440min = 86400s

86400s = 86400gr = 864zł (jeśli aukcja zostanie podbita co równe 10s; jest to jednak
niemal niespotykane i wynik można spokojnie pomnożyć x3 lub nawet więcej).

Teraz wszystko jasne? ;)


Jasne ;] zarabiają dużo więcej niż by się to mogło spodziewać a do tego dochodzi liczba osób itp xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 22:30, driv4r napisał:

Jasne ;] zarabiają dużo więcej niż by się to mogło spodziewać a do tego dochodzi liczba
osób itp xD


Czyli jednak logicznie rozumując wiesz o co chodzi w tego rodzaju loteriach skoro tak szybko się "zorientowałeś"?

...

Straszne te pimpowanie tych serwisów.
gdzie nie zaglądam, tam ktoś to reklamuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zainteresowałem sie ta strona... ale po przeczytaniu zasad i przez 2 min spogladaniu na aukcje odechcialo mi sie. "Podbicie" kosztuja. 10 podbic= 12.20 zł a w aukcji pewnie nie wystarczy raz podbic i wygrywamy ( o ile mamy szczęscie). tak wiec ineteres mało oplacalny. trzeba by czatować gdzieś w poniedzielek o 4 rano żeby mieć jakies szanse(mało osób). interes w ogole nie opłacalny. takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też się zainteresowałem i poobserwowałem parę minut tę stronę. Jestem pełen podziwu dla marketingowców. Wymyślić i opchnąć coś takiego to naprawdę trzeba mieć głowę nie od parady.
Każde podbicie w każdej "aukcji" to 1,22. Weźmy dla przykładu taki telewizor który jest właśnie licytowany. Ma wartość 5,5 tysiąca złotych. Łatwo obliczyć, że już niecałe 28 złotych w aukcji "za grosik" daje zyski z podbić przekraczające cenę detaliczną.
Tak oczywiście, trzeba doliczać wydatki na wiele różnych spraw, ale podejrzewam, że i tak ciągną z tego niezłą kasę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 22:26, Lesz3yk napisał:

24h = 1440min = 86400s

86400s = 86400gr = 864zł (jeśli aukcja zostanie podbita co równe 10s; jest to jednak
niemal niespotykane i wynik można spokojnie pomnożyć x3 lub nawet więcej).

Teraz wszystko jasne? ;)

Tutaj nie chodzi o czas trwania aukcji, tylko ilość podbić.

Przykładowo: cena rynkowa jakiegoś przedmiotu to 1000 zł, został on sprzedany za 100 zł. Zakładając, iż każde podbicie zwiększa cenę o 10 gr, to na taką aukcję zostało zużytych 1000 podbić. Przy czym każde kosztuje 1,22 zł - czyli przy aukcji 10 gr, koszt produktu sprzedającym zwraca się przy osiągnięciu 10% ceny rynkowej, natomiast przy aukcji 1 gr zwraca się już przy 1% ceny rynkowej.

Tak czy siak - opłacalny biznes, nawet jeśli wliczyć straty, gdyż nie przy każdej aukcji koszty się zwracają. Ale za to przy innych mogą sobie odbić - koszt niektórych przedmiotów zwraca się czasami nawet kilkukrotnie.

Osobiście serwis obserwuję jakieś 2 miesiące i dochodzę do wniosku, że trzeba mieć naprawdę duże szczęście (lub determinację) żeby kupić coś po okazyjnej cenie.
Oczywiście nie biorę tutaj pod uwagę ludzi, którzy kupują tysiące podbić, licytują dziesiątki aukcji, a później sprzedają wylicytowany sprzęt - bo tacy są zmorą tego typu serwisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 00:05, balduran2 napisał:

Tutaj nie chodzi o czas trwania aukcji, tylko ilość podbić.


Chodziło mi o to, że akcje zaczynają się i kończą o północy. Przez ten cały czas cena przedmiotu jest podbijana. Błąd w moich obliczeniach dotyczy kwoty, przez którą pomnożyłem minimalny czas. Myślałem bowiem, że cena jednego podbicia kosztuje 10gr, a tu się okazuje, że trzeba płacić aż 1,22zł. Dlatego też poprawię co nieco ;):

86400s:10 = 8640 - zazwyczaj co najmniej tyle razy aukcja zostaje podbita
8640 * 1,22 = 10540,8zł ! - tyle organizator zyska, gdyby aukcje były podbijane co 10 sekund, jednak jak już wspomniałem jest to niemal niemożliwe i wynik spokojnie można pomnożyć x2/3

Jeśli plotę głupoty, to przepraszam, ale o tych godzinach mój mózg już nie pracuje za dobrze ;)

W każdym razie - wiemy o co chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 00:27, Lesz3yk napisał:

Chodziło mi o to, że akcje zaczynają się i kończą o północy. Przez ten cały czas cena
przedmiotu jest podbijana. Błąd w moich obliczeniach dotyczy kwoty, przez którą pomnożyłem
minimalny czas. Myślałem bowiem, że cena jednego podbicia kosztuje 10gr, a tu się okazuje,
że trzeba płacić aż 1,22zł. Dlatego też poprawię co nieco ;):

86400s:10 = 8640 - zazwyczaj co najmniej tyle razy aukcja zostaje podbita
8640 * 1,22 = 10540,8zł ! - tyle organizator zyska, gdyby aukcje były podbijane
co 10 sekund, jednak jak już wspomniałem jest to niemal niemożliwe i wynik spokojnie
można pomnożyć x2/3

Jeśli plotę głupoty, to przepraszam, ale o tych godzinach mój mózg już nie pracuje za
dobrze ;)

W każdym razie - wiemy o co chodzi ;)

Rzecz w tym, że chyba jednak nie.
Radzę zapoznać się dokładnie z funkcjonowaniem tego serwisu.
Część tego co napisałeś powyżej jest bzdurą. Twoje rozumowanie w tej sprawie, nie jest do końca poprawne.

Ale tak czy siak - organizatorzy sporo zyskują na tego typu serwisie, ale zapewne nie aż tak wysokie kwoty (na każdej aukcji) jakie podałeś powyżej. Przeważnie czysty zysk oscyluje na poziomie kilkudziesięciu procent ceny rynkowej oferowanego przedmiotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 01:12, balduran2 napisał:

>>>>>................
Ale tak czy siak - organizatorzy sporo zyskują na tego typu serwisie, ale zapewne nie
aż tak wysokie kwoty (na każdej aukcji) jakie podałeś powyżej. Przeważnie czysty zysk
oscyluje na poziomie kilkudziesięciu procent ceny rynkowej oferowanego przedmiotu.



No nie bardzo.
Przy aukcjach gdzie 1 oferta zwiększa cenę na aukcji o 1gr są to ogromne kwoty w przypadku telewizorów, lustrzanek cyfrowych itp.
Obliczenia podam opierając się na jednej z zakończonych parenaście godzin temu (1oferta to 10groszy)

Kino domowe LG HT552PH

zostało sprzedane za 201zł czyli w aukcji było 201x10= 2010 ofert
2010ofert to koszt ok 2200zł
czyli to co wpłynie na konto właściciela serwisu to 2200zł za zasilenia+201zł kwota koncowa= 2401zł
2401zł a wartość rynkowa podawana przez serwis tego kina domowego to 1048zł czyli na czysto mają ponad 1300zł a, ze sprzet napewno kupowany w hurtowanich albo ściagany z Chin to jeszcze taniej zapłacili i zysk się zwiększa.

Czyli i ten co wygrał aukcje zarobił i ten kto tą aukcje zrobił również wyszedł na +:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować