• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
TIGER444

KOTOR- problem

Pytanie

Witam. Mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Otóż mam oryginała gry Knights of the old republic. Zawsze w nieokreślonym momencie wywala błąd Wyślij/ nie wysyłaj raport o błędach. Nie mogę nawet przejść Endar Spire. Sprawdzam u kolegi- działa. Biorę płytkę z innego źródła- to samo. Proszę o pomoc.
Mój komp
Intel core 2 quad 2,4 GHz
2GB Ram
9800GT 512mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 12.03.2009 o 21:25, TIGER444 napisał:

Witam. Mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Otóż mam oryginała gry Knights
of the old republic. Zawsze w nieokreślonym momencie wywala błąd Wyślij/ nie wysyłaj
raport o błędach. Nie mogę nawet przejść Endar Spire. Sprawdzam u kolegi- działa. Biorę
płytkę z innego źródła- to samo. Proszę o pomoc.
Mój komp
Intel core 2 quad 2,4 GHz
2GB Ram
9800GT 512mb


Podstawowe pytanie: patche zainstalowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sterowniki od karty graficznej i DirectX masz najnowsze? Ja pamiętam, że miałem pewne błędy z grafiką, to zainstalowałem starsze sterowniki i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja żeby nie robić nowego topica, napiszę tu. Mam też taki problem. Postanowiłem przejść grę raz już 5ty, ale przed pierwszym przebiegiem wyścigu na Taris, w 80% jego wczytywania zawsze wyskakuje błąd. Przeinstalowywałem, mam najnowsze stery. Myślicie, ze to może wina płytek CD z których wgrywałem? 1 CD jest troche porysowany, ale zawsze mimo tego działał ok.

P.S. To oryginał :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej!

Dnia 13.04.2009 o 18:08, Pazurex napisał:

Ja żeby nie robić nowego topica, napiszę tu. Mam też taki problem.

Ja również mam taki sam problem
>Postanowiłem przejść

Dnia 13.04.2009 o 18:08, Pazurex napisał:

grę raz już 5ty,

Ja 4-ty
>ale przed pierwszym przebiegiem wyścigu na Taris, w 80% jego wczytywania

Dnia 13.04.2009 o 18:08, Pazurex napisał:

zawsze wyskakuje błąd.

Mi wyskakuje błąd już na statku kosmicznym.
>Przeinstalowywałem, mam najnowsze stery.
Spróbuj zainstalować jakieś stare. Osobiście tego nie próbowałem, bo mój net nie jest stworzony do pobierania plików od 100 mb wzwyż. Ale wiem, że czasem to może pomóc.
>Myślicie, ze to może

Dnia 13.04.2009 o 18:08, Pazurex napisał:

wina płytek CD z których wgrywałem?

Na 100% to nie wina płytek. Mi wyskakuje błąd na oryginalnej płytce i na obrazie płytki. Nawet ze hmm... "wspomagaczem" (Moderatorzy! Nie bijcie!). Tak więc ja bym obstawiał to, że gra źle chodzi na nowych kartach graficznych i/lub procesorach wielordzeniowych.
>1 CD jest troche porysowany, ale zawsze mimo tego

Dnia 13.04.2009 o 18:08, Pazurex napisał:

działał ok.

To nie wina rys. Ja mam CD 1 w idealnym stanie, a problem identyczny jak Ty.

Dnia 13.04.2009 o 18:08, Pazurex napisał:

P.S. To oryginał :/

Mój także, ale już próbowałem 3 metod i każda jest zła. A na starym kompie gra mi śmigała aż miło.

PS. Jak ktoś znajdzie rozwiązanie tego problemu to prosiłbym o pomoc.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja dodam może specyfikację sprzętową do tego:
Intel Core 2 Duo E8500 3.16Ghz 2.83 Ghz
RAM 2x DDR2 2Gb = 4Gb
ATi Radeon HD3870
Chodzi na Viście 64bit, ale nawet stare Fallouty działają poprawnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra ludzie mam rozwiązanie. Na starszym kompie mojego brata(młodszego xd) zadziałało te wczytywanie. Zrobiłem to na swoim przekopiowanym sejwie u niego a potem sejwik znowu do mnie :)
Jeśli macie taką możliwość to spróbujcie zrobić dany skaszaniony moment u kogoś innego i potem skopiować sejwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pazurex - to że ci fallouty działaja o niczym nie świadczy.
Rozumiem KOTOR odpalany w trybie zgodności tak ?

Przyczyn tych błedów może być kilka :
Kopnięty save game, główna przyczyna błędów, gra buguje się np nie odtwarza cutscenki itp - miałem tak z 2 może 3 razy grając w 1szego kotora że wyskoczył mi jakiś random bug i spaprał zapis gry, musiałem wtedy zaczynać od nowa.

Karta Graficzna - tu bym szukał przyczyny, macie obaj mozna by rzec "zbyt nowe" karty graficzne, kotor może z nimi nie współpracować. Na moim GTX 260 działa ok, ale np u kumpla na 9500 wykrzacza się do windy co kilka godzin gry niewiadomo dlaczego.

Dodatkowo pierwszy kolega tu podawał w cfg ze ma 4rdzeniowy procek, to też może być przyczyna błędów, kotory nie były pisane pod taki sprzet, nikt nie przwidywał ani nie sprawdzał jak się zachowaja na takich configach. Zwyczajnie jednym będzie chodził poprawnie a inni mogą mieć problemy.


Dla przyzwoitości podaję mój cfg:
Procek : E8400 [OC: 3.5ghz rdzeń]
Grafika : GTX 260
RAM : 4 GB DDR 2 [ wykorzystywane 3.25]
System : XP SP 3

Zarówno pierwszy jak i drugi kotor śmiga na maxach w rozdziałce panoramicznej 1440/900 [widescreen tweak był użyty, bo mam monitor panoramiczny], AF x 16, AA x8. Sterowniki karty tez najnowsze 182.50.


Polecam jeszcze sprawdzić takie triki:
Instalacja na innym dysku niż domyslny sugerowany przez instalator.
Przetestowac sobie ram memtestem dla świętego spokoju, procek ortosem, grafike chocby furmarkiem albo smarkiem 06 - nikomu nie zaszkodzi test podzespołów a wy bedziecie spać spokojnie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kilka dni temu dostałem na urodziny KotORa I, ale okazało się że niestety nie działa :/

Podczas ładowania pojawia mi się taki błąd

http://zapodaj.net/bcd5afdbd038.bmp.html


po którym gra wyłącza się. Później przez jakiś czas nie mogę wyciągnąć płytki, ale prawdopodobnie błąd nie jest związany z odtwarzaczem, bo wszystko inne normalnie czyta. Oczywiście gra jest oryginalna, a mój komp spełnia wszystkie zalecane wymagania, raczej nie jest to też wada płyty, bo na innym komputerze wszystko działa sprawnie. Reinstalacja też w niczym nie pomogła, a ja już nie mam więcej pomysłów... ktoś może wie o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No ale ten link mi nie działa : / Tak samo jak cała ta strona. Jeśli ty możesz wejść, to możesz mi tu zacytować odpowiedź wyjaśniającą co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Udało mi się otworzyć ten link, spróbowałem zrobić co tam radzili i... dalej to samo. Zresztą tamten błąd był odrobinę inny od mojego, pojawiało się pytanie o wysłanie raportu o błędach, a nie ten Runtime error... nie mam pojęcia co mam teraz zrobić. Może ktoś jeszcze mógłby mi coś poradzić? Naprawdę potrzebuję pomocy.

PS. Nie mam pojęcia dlaczego, ale nie mogłem edytować poprzedniego posta, więc musiałem niestety napisać dwa pod rząd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować