Zaloguj się, aby obserwować  
A-cis

Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Temat Ogólny [M]

694 postów w tym temacie

Coś się nasi kibice obijają. IO rozpoczęły się piękną ceremonią otwarcia (zaszczyconą przez naszego premiera p. Marcinkiewicza) już wczoraj, a tu nikt nie zakłada tematu!
Kibiców sportów zimowych jest na tym forum dość mało ale kilka osób, które już udzielały się w wątku o skokach + jacyś ew. sympatycy łyżew, hokeja i saneczek chyba się znajdą aby powymieniać sobie ppoglądy przez te 2 tygodnie :)

Na początek kilka słów o naszych szansach na dobre miejsca.
Największe nadzieje fachowcy wiążą z kobietami: Justyną Kowalczyk w biegach narciarskich oraz naszą chorążyną Pauliną Ligocką i Jagną Marczuułajtis na desce.
Wśród mężczyzn nieśmiało mówi się o Tomaszu Sikorze i Adamie Małyszu. Poza tym wspomina się również o łyżwiarzach: Konradzie Niedźwiedzkim (panczeny) oraz parze Renata Zagórska i Mariusz Siudek (jazda figurowa).
Reszta będzie chyba jak zwykle stanowiła tło.

Dzień dzisiejszy jesli chodzi o Polaków, praktycznie się zakończył. W biegu biatlonowym na 20 km Tomasz Sikora zajął 21 miejsce. Pozostali Polacy nie zmieścili sie w 50-ce.
Zostały nam jeszcze kwalifikacje (rozpoczną się o 18.00) do jutrzejszego konkursu na średniej skoczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 16:16, Yamamoto napisał:

Adam Małysz zrobił co miał zrobić i niech da sobie spokój. Co nie znaczy, że go nie lubię.


A czemu ma dać sobie spokój. Niech robi to co lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąć liczę na Tomasza Sikorę. Mam nadzieję, że w kolejnych startach pójdzie mu lepiej niż dzisiaj. Na Adama Małysza nie liczę, choć życzę mu jak najlepiej. Może Jagna Marczułajtis coś pokaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 17:30, ferbi napisał:

Ja szczerze mówiąć liczę na Tomasza Sikorę. Mam nadzieję, że w kolejnych startach pójdzie mu
lepiej niż dzisiaj. Na Adama Małysza nie liczę, choć życzę mu jak najlepiej. Może Jagna Marczułajtis
coś pokaze?


ja mysle ze bedzie 3. 4 lata temu była chyba 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 16:34, Złooty napisał:

> Adam Małysz zrobił co miał zrobić i niech da sobie spokój. Co nie znaczy, że go nie lubię.


A czemu ma dać sobie spokój. Niech robi to co lubi.


Niech da sbie spokój z ciągłym mówieniem, że wygra. Jak chce skakać to niech skacze, w końcu ma za to pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam tak: Zmagania w jakiej dyscyplinie wzbudzają najbardziej Wasze zainteresowanie? Ja obejrzałem dzisiaj fragment relacji z biegu biathlonowego. Chętnie popatrzę ok. 21.00 na zmagania łyżwiarzy figurowych...powiecie pewnie, że dziwny jestem...ano jestem, ale dobrze mi z tym:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do potęg sportów zimowych nigdy nie należeliśmy. Nie liczmy na psecjalne osiągnięcia na tych igrzyskach. Nadzieji na medal nie mam, prędzej nadzieje, że nasi nie zginą w tłumie i pokażą się kilka razy w pierwszej dziesiątce. Liczę głównie na klan Ligockich i przebudzenie Małysza. Teraz są kwalifikacje, więc zobaczymy jak tam nasz Orzeł. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak niech Robi to co lubi i w czym jest dobry:) Skoki Narciarskie to jedna z najbardziej nieprzewidywalnych konkurencji sportwych.. Wiadomo że Małysz jest w gorszej formie:) Ale i tak będę za niego trzymać kciutki:0 Zrobił dla nas tak wiele że zasłużył by mu kibicować do końca;) Kurka ja będę dmuchał nawet w TV by dalej poleciał:) hehe Niech nasi się spiszą jak najlepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 18:31, Stwór napisał:

Tak niech Robi to co lubi i w czym jest dobry:) Skoki Narciarskie to jedna z najbardziej nieprzewidywalnych
konkurencji sportwych.. Wiadomo że Małysz jest w gorszej formie:) Ale i tak będę za niego trzymać
kciutki:0 Zrobił dla nas tak wiele że zasłużył by mu kibicować do końca;) Kurka ja będę dmuchał
nawet w TV by dalej poleciał:) hehe Niech nasi się spiszą jak najlepiej:)


Dmuchaj tylko jak kamera będzie od przodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć co mieli symbolizować ludzie w czerwieni z palącymi się głowami i te postacie z czymś w rodzaju balonów na głowach podczas ceremonii otwarcia igrzysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 17:30, ferbi napisał:

Ja szczerze mówiąć liczę na Tomasza Sikorę. Mam nadzieję, że w kolejnych startach pójdzie mu
lepiej niż dzisiaj. Na Adama Małysza nie liczę, choć życzę mu jak najlepiej. Może Jagna Marczułajtis
coś pokaze?

Jagna już pokazała - w jakimś piśmie "dla panów" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już po kwalifikacjach w skokach. W sumie dobrze. Cała 4 Polaków zakwalifikowała się do konkursu.
Jak zwykle najlepszy Małysz który zajął 6 miejsce (102 m). O dziwo stary rep Mateja pokazał młodzieży jak się skacze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 19:13, A-cis napisał:

Już po kwalifikacjach w skokach. W sumie dobrze. Cała 4 Polaków zakwalifikowała się do konkursu.
Jak zwykle najlepszy Małysz który zajął 6 miejsce (102 m). O dziwo stary rep Mateja pokazał
młodzieży jak się skacze :)

Mateja poprostu wie, że to dla Niego ostatnie igrzyska i stara się skakać jak najlepiej. Jeśli chodzi o Małysza, to o podium będzie bardzo ciężko, Colloredo coś się chyba ztremował myślałem, że będzie "czarnym koniem" igrzysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 17:44, Napek napisał:

zmagania łyżwiarzy figurowych...powiecie pewnie, że dziwny jestem...ano jestem, ale dobrze
mi z tym:D


Nigdy w życiu:P Też tą dyscypline lubie. W tym roku w tej konkurencji zapowiada się bardzo ciekawa walka. Aleksiej Jagudin zapowiedział, że jeżeli nie zdobędzie złotego krążka olimpijskiego, to dla niego te 4 wygrane mistrzostwa świata pomiędzy olimpiadami nie maja znaczenia. Widać chłopak jest w bojowym nastroju, sekwencje które wykonał na ostatnich MŚ powalały a teraz może już być tylko lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście, jaki tekst jest w wiadomościach sportowych w telegazecie TVP? Jest tak terminarz konkurencji, w których biorą udział Polacy i przy eliminacjach do skoków narciarskich są normalnie nazwiska wszystkich naszych reprezentantów, ale już na stronie z datą właściwego konkursu jest napisane "Małysz i ewentualnie inni Polacy" :D (przywołuję tekst z pamięci, więc może się delikatnie różnić od oryginału ale sens jest dokładnie ten sam). A największe jaja, że - jak wynika z mojej rozmowy z wujkiem, bo sam wyników treningu nie widziałem - Robert Mateja skoczył dalej od Małysza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować