Zaloguj się, aby obserwować  
A-cis

Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Temat Ogólny [M]

694 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2014 o 16:42, LastOrder napisał:

Mnie śmieszy że niecały miesiąc do igrzysk a niektóre budynki jeszcze nie są gotowe i wyglądają nieciekawie.

Do Igrzysk już tydzień a wczoraj pokazywali w TV, że wiele hoteli jest jeszcze nie wykończonych. Myślę, że niektóre rzeczy będą robili jeszcze w trakcie trwania Igrzysk.
Ciekawie zapowiada się otwarcie. Widziałem film o Putinie. Podobno ostro trenuje, żeby na otwarciu wystąpić na łyżwach w stroju hokeisty. Bramki już potrafi strzelać, ale ta jazda jeszcze na płynną nie wyglądała :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2014 o 20:28, Muradin_07 napisał:

No i mamy pierwsze złoto :)

Kamil Stoch wygrał z wielką przewagą konkurs i no... ciekawie się zapowiada też drużynówka
;)

Tak czy inaczej: http://www.esreality.com/files/inlineimages/2013/97435-54546-Cheers-Toast-gif-OLQT.gif

Justyna Kowalczyk ma złamaną stopę , to medalu w biegach nie będzie . Mamy szanse jeszcze na jakiś medal poza skokami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział łyżwiarstwo szybkie, tylko ostatnio coś słyszałem o jakiejś dyskwalifikacji. Justyna niby zapowiada walkę do końca, ale też nie liczę na coś więcej niż góra 5 miejsce. A w skokach to dzisiaj chłopaki pokazali, że jakby stał się taki mały cud to byśmy mogli ogarnąć dwa miejsca na pudle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2014 o 20:38, Muradin_07 napisał:

Ja bym powiedział łyżwiarstwo szybkie, tylko ostatnio coś słyszałem o jakiejś dyskwalifikacji.
Justyna niby zapowiada walkę do końca, ale też nie liczę na coś więcej niż góra 5 miejsce.
A w skokach to dzisiaj chłopaki pokazali, że jakby stał się taki mały cud to byśmy mogli
ogarnąć dwa miejsca na pudle.

Ka­ta­rzy­na Ba­chle­da-Cu­ruś zo­sta­ła zdys­kwa­li­fi­ko­wa­na za przekroczenie linii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2014 o 20:37, prf napisał:

Mamy szanse jeszcze na jakiś medal poza skokami?


Panczeniści na 1500 m i drużynowo. U kobiet nie wiem jak jest. Niby jeszcze jest bieg pościgowy kobiet, gdzie jedna z naszych startuje jako 7 z kolei, ale tam to się zaskoczę, jak coś wpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że jak Kamil wygrywa w dużej imprezie to zawsze robi to w pięknym stylu i z dużą przewagą.

Co do igrzysk to strasznie mało ludzi na widowni,czy to na skokach czy na łyżwiarstwie figurowym. Szkoda że na trybunach nie czuć że to najważniejsza zimowa impreza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Medal chyba już został odebrany co za tym idzie jest po badaniach antydopingowych ?
Swoją drogą dopinają na ostatni guzik wszelkie kruczki. Nie udało się podciągnąć kombinezonu, nart i kasku pod dyskwalifikacje [bo nie było do czego się doczepić] to mym na badania a tam tez dupa i jednak polakowi medal wręczyć trzeba :)

Poza złotem Kamila niezmiernie cieszy mnie to jak się ładnie załadowali w palę Austriacy, 4-5 miejsce, miód na moje serce. Pointner nie zdążył coś dzisiaj pobiec i poskarżyć na "warunki atmosferyczne" i wyprosić powtórki skoków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2014 o 20:37, prf napisał:

Justyna Kowalczyk ma złamaną stopę , to medalu w biegach nie będzie . Mamy szanse jeszcze
na jakiś medal poza skokami?


Łyżwiarstwo szybkie w drużynówkach. Po 8 drużyn jest więc dość łatwo w porównaniu do innych konkurencji zdobyć medal. Zarówno mężczyźni jak i kobiety. 1500 m kobiet jak i mężczyzn. Bieg pościgowy kobiet w biathlonie, Nowakowska może sprawić niespodziankę bo biega bardzo dobrze. Kowalczyk mimo złamanej stopy powinna w klasyku walczyć o złoto chociaż z norweżką na koksie będzie ciężko. To tyle, ciężko liczyć na dodatkową niespodziankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2014 o 10:43, Nightdew napisał:

Kowalczyk mimo złamanej stopy powinna w klasyku walczyć o złoto

Ja bym skorygował, że spróbuje powalczyć o medal. O złocie Kowalczyk, to raczej możemy chyba tylko pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedział biedny umysłowo pan Tajner "bo biegnie ociężale".
Osobiście w razie potrzeby [jak by nie było chętnych] jako pierwszy zgłaszam się z łomem, przetracę mu prawą nogę i zobaczmy jak ociężale będzie biegł :)

Poziom biedy umysłowej jaki ostatnio prezentuje staje się już legendarny. Nie mogę odmówić mu zasług w kwestii postawienia skoczków narciarskich na zupełnie nowym poziomie, bo od czasu jego prezesury w związku tu zmieniło się wszystko niemalże o 180 stopni [czyli szkolenia, selekcjonerzy, akcje typu szukamy następców mistrza z której to akcji min Stoch wyszedł], ale sporty zimowe to nie tylko skoki.
Zaniedbane są wszystkie inne dyscypliny jak leci, już nawet nie odnosząc się do takich wpadek jak porządne hotele i zaplecze dla skoczków i mierne zaplecze dla Kowalczyk na kilku większych imprezach, to np saneczkarze powiedzieli ostatnio wprost : "gdybyśmy mieli obywatelstwo niemieckie lub holenderskie prawdopodobnie byli byśmy mistrzami świata bo tu nawet nie mamy gdzie trenować".

Generalnie pan Tajner powinien wziąć porządny rozbieg, ściana sama go znajdzie i może po takim "spotkaniu biznesowym" mu się trochę ustawią te pomieszane szuflady, bo intelektualny brodzik w jakim się tapla jest jak pisałem już naprawdę legendarny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2014 o 12:31, Pietro87 napisał:

Jak to powiedział biedny umysłowo pan Tajner "bo biegnie ociężale".

Sam nie słyszałem tej wypowiedzi. Powtórzono mi ją razem z komentarzem Kowalczykowej. Ale czy biegnie ociężale z powodu stopy, czy z powodu słabszej formy, to jest nieistotne, jeżeli rozważamy jej szansę na złoto.
Zwłaszcza przy obecnej dyspozycji Norweżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2014 o 21:57, A-cis napisał:

> Jak to powiedział biedny umysłowo pan Tajner "bo biegnie ociężale".
Sam nie słyszałem tej wypowiedzi. Powtórzono mi ją razem z komentarzem Kowalczykowej.
Ale czy biegnie ociężale z powodu stopy, czy z powodu słabszej formy, to jest nieistotne,
jeżeli rozważamy jej szansę na złoto.


Podejrzewam, że tak poważna kontuzja jak skomplikowane złamanie stopy zdecydowanie odbija się na tym jaką dyspozycję prezentuje.
Co za tym idzie słowa pana Tajnera wypadają tu jak słowa rasowego "buca" który ma tyle pojęcia o biegach narciarskich co polski rolnik o fizyce kwantowej.

Dnia 10.02.2014 o 21:57, A-cis napisał:

Zwłaszcza przy obecnej dyspozycji Norweżek.


Rzekł bym tak - Kowalczyk zajmuje miejsca w 1szej 10tce. Kiedyś nawet nie było naszych biegaczek na olimpiadzie, a o jakimkolwiek medalu mogliśmy sobie pomarzyć. Co znów powracając do słów pana prezesa stawia go na pozycji "wioskowego głupka".
I to pisze ja - osoba która wcale nie jest wielkim fanem pani Justyny, bo mam na temat jej wielu wypowiedzi dosyć negatywne zdanie [nie tych odnośnie olimpiady akurat, tylko kilku sytuacji w jakich brała udział, vide jej wielka krytyka dopingu parę lat temu w stosunku do koleżanki z drużyny gdzie raptem zapomniał wół jak cielęciem był] ale akurat tu uważam, że ma 150% racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2014 o 22:34, Pietro87 napisał:

Nie udało się podciągnąć kombinezonu,
nart i kasku pod dyskwalifikacje [bo nie było do czego się doczepić] to mym na badania
a tam tez dupa i jednak polakowi medal wręczyć trzeba :)

Mnie się wydaje, że chodzi raczej o to, żeby tego typu sprawy rozstrzygać od razu. Bo gdyby coś było nie tak i któryś z medalistów miałby zostać zdyskwalifikowany to dlaczego odbierać temu czwartemu radość z dekoracji itd.? Tym bardziej, że wszelakie kontrole przeszedł nie tylko on, ale zapewne i inni skoczkowie, a szczególnie Prevc i Bardal. Lepiej niech od razu wszystko sprawdzają. Wyobraź sobie na MŚ sytuację, że Polacy dowiadują się o brązie dużo po dekoracji. Jakoś to tak mniej się człowiek cieszy. Tak samo jak miał Ziółkowski. Mistrzostwo Europy (?) zdobył kilka lat po imprezie. Tak to mamy spokój, emocje pewno były takie, że nawet jakby wrócił wcześniej do wioski niż ta 3cia nad ranem to i tak by pewno nie spał :)

Dnia 09.02.2014 o 22:34, Pietro87 napisał:

Pointner nie zdążył coś dzisiaj pobiec i poskarżyć na
"warunki atmosferyczne" i wyprosić powtórki skoków :)

Też nie przepadam za Austriakami, ale akurat wtedy gdy skakał Wellinger i Diethart (bo chyba o tej "powtórce" skoku mówisz) to była jakaś kpina.

Co do Twojej wypowiedzi nt. warunków do trenowania dla panczenistów to się zgadzam, czytałam wywiad z Bródką, który zrezygnował z udziału bodaj w Mistrzostwach Polski, bo szkoda mu było sprzętu, który miał odłożony na IO.

Co do Justyny to walczyć będzie na pewno, ale jak to się zakończy to zobaczymy. Pozostaje kibicować. Dla mnie nawet takie miejsca w 6. są bardzo cenne, bo w niektórych dyscyplinach to nawet tego nie mamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2014 o 22:43, Latimeria napisał:

Też nie przepadam za Austriakami, ale akurat wtedy gdy skakał Wellinger i Diethart (bo
chyba o tej "powtórce" skoku mówisz) to była jakaś kpina.


Kpiną to była decyzja o tym, że mają skoki powtórzyć. Mieli gówniane warunki - jak każdy i mieli gównianą dyspozycje [co potwierdzili skokami powtórkowymi gorszymi od pierwszych, tzn Diethart potwierdził bo Niemiec który skok powtarzał w ramach protestu elegancko go olał i wylądował sobie na dwie nogi zaraz za zeskokiem]

Dnia 10.02.2014 o 22:43, Latimeria napisał:

Co do Twojej wypowiedzi nt. warunków do trenowania dla panczenistów to się zgadzam, czytałam
wywiad z Bródką, który zrezygnował z udziału bodaj w Mistrzostwach Polski, bo szkoda
mu było sprzętu, który miał odłożony na IO.


Panczeniści, saneczkarze, biegaczki - oprócz skoczków pan Tajner leje na całą resztę naszych sportowców ciepłym moczem. Dosadnie i wulgarnie - a owszem, nie mam zamiaru tu nazywać "szamba perfumerią", jego prezesura to dno i metr mułu jak patrzeć na całokształt. O ile jak podkreślałem wcześniej cieszy mnie poprawa kondycji skoczków to nie tak się zarządza związkiem który ma pod sobą wiele dyscyplin.

Dnia 10.02.2014 o 22:43, Latimeria napisał:

Co do Justyny to walczyć będzie na pewno, ale jak to się zakończy to zobaczymy. Pozostaje
kibicować. Dla mnie nawet takie miejsca w 6. są bardzo cenne, bo w niektórych dyscyplinach
to nawet tego nie mamy...


Jak na razie nasi się pokazują ze stosunkowo dobrej strony. Co prawda medali typu srebro czy brąz brak, ale mamy zawodników w pierwszych 10-20stkach, nie jesteśmy już 100 lat za murzynami jak kiedyś, gdzie nawet nie było kogo w niektórych kategoriach wystawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2014 o 23:02, Pietro87 napisał:

Kpiną to była decyzja o tym, że mają skoki powtórzyć.

Kpiną było to, że tyle krzyku, a potem te skoki olali (bo fakt faktem wody w torach było więcej niż u innych). Pointer pewnie potem się połapał, że było to bezcelowe, bo najważniejsze, że zawodnikom nic się nie stało. Nie życzyłam źle Austriakom, ale takie podium typowałam. W dokładnie takiej kolejności :D Trójka ulubieńców :D

Dnia 10.02.2014 o 23:02, Pietro87 napisał:

Panczeniści, saneczkarze, biegaczki - oprócz skoczków pan Tajner leje na całą resztę
naszych sportowców ciepłym moczem.

Szkoda, że nie mamy takiego zaplecza dla panczenistów jak choćby w Holandii i jedyne co nam zostaje to czytać o tym, gdzie Polacy trenowali.

Dnia 10.02.2014 o 23:02, Pietro87 napisał:

Jak na razie nasi się pokazują ze stosunkowo dobrej strony.

Ty czy ja jesteśmy w stanie to zrozumieć, ale to jednak medale przykuwają największą uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2014 o 23:13, Latimeria napisał:

Szkoda, że nie mamy takiego zaplecza dla panczenistów jak choćby w Holandii i jedyne
co nam zostaje to czytać o tym, gdzie Polacy trenowali.


Imho póki Tajner jest prezesem nic się tu nie zmieni. Nie od parady nazywają go prezesem skoczków.
Swoją drogą dobra i bolesną nauczką była by zmiana obywatelstwa przez naszych Panczenistów i wygranie medalu dla Niemiec lub Holandii [chociaż ta to akurat dobrych Panczenistów nie potrzebuje bo już czołówkę światową posiada, vide dzisiejsze fenomenalne występy].
Może wtedy niektórym by się klapki na oczach otworzyły.

Dnia 10.02.2014 o 23:13, Latimeria napisał:

Ty czy ja jesteśmy w stanie to zrozumieć, ale to jednak medale przykuwają największą
uwagę.


Jasne, medale są najważniejszą zdobyczą olimpiady, aczkolwiek jestem pewien, że normalni kibice czują to co my, czyli czują ogromna poprawę ogólną w kondycji naszych sportowców i cieszą się z ich solidnych wyników.
A media które pierniczą trzy po trzy - no cóż odpowiedzmy sobie szczerze na pytanie, kto rozumny i rozsądny dziś przejmuje się opinią mediów :)
Ba powiem więcej, media robią niejako krecia robotę. Nakręcili taki szum o medalu Kamila jak by wszystko inne się zupełnie nie liczyło.
Jasne, ja też się cieszę jak mało kto [i rozumiem o co to "wielkie halo" bo to nasz 3ci olimpijski medal a w historii skoków drugi, w tym ten Fortuny - no nie oszukujmy się, panu Wojtkowi zwyczajnie w świecie "fartownie powiało" a w przypadku Kamila, oczywiście nie umniejszając Fortunie zasług, jest to efekt pracy który doprowadził go do światowej dyspozycji sportowej] , ale bez popadania w paranoję. Dodatkowo samego Stocha tym stresują nakręcając niepotrzebną spiralę presji [która oczywiście może być w równym stopniu motywująca co destrukcyjna]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogoda [temperatury na plusie] + gówniane zaplecze techniczne [nie ubite roztopy].
Ot z cyklu "meanwhile in russia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować