Zaloguj się, aby obserwować  
A-cis

Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Temat Ogólny [M]

694 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2014 o 10:56, LastOrder napisał:

Co prawda już po Igrzyskach ale co tam. Skandal!! Ktoś majstrował przy broni Krystyny
Pałki. Co prawda ktoś już o tym w temacie wspominał ale teraz to wychodzi z podwójną
siłą. Osobiście obstawiam Holenderkę która w TV widziła że Bródka przekroczył linię swojego
toru:)

Mnie ciekawi jak się sprawa rozwinie. Pałka wydaje się przekonana o swojej racji i będą dochodzić tego, czy i ktoś majstrował przy karabinie. Nam z punktu widzenia kibica wydaje się, że "Pałka po prostu pudłowała", ale podobno wszystkie pudła były poniżej tarczy. To ona jest profesjonalistką i "czuje" ten karabin. Wydaje mi się, że nie robiłaby z tego afery, gdyby był to po prostu wypadek przy pracy. Nie chcę jej bronić, jestem ciekawa po prostu.

PS. Ja obstawiam trenera kanadyjskich panczenistów, który oskarżył Polaków o niesportowe zachowanie z powodu "odpuszczenia" półfinału z Holandią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 11:29, Latimeria napisał:

PS. Ja obstawiam trenera kanadyjskich panczenistów, który oskarżył Polaków o niesportowe
zachowanie z powodu "odpuszczenia" półfinału z Holandią :)


Szczególnie że ten bieg odbył się 2 dni wcześniej od rywalizacji na torze łyżwiarskim Polaków :P Skubańce. Ale też jestem ciekaw czy będą drążyć czy odpuszczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pudłuje się 7 z 8 strzałów po około 4 minutach biegu w pozycji leżącej, gdzie zawodniczki nie są zmęczone i zazwyczaj ładują 5 na 5 ewentualnie jedno dobieranie to wydaje się całkiem prawdopodobne majstrowanie przy karabinie. Z początku byłem ogromnie wkur... na Pałkę, aż wywiadów nie mogłem oglądać bo mnie trafiało. Teraz jeżeli cały czas poruszany jest ten temat wydaje się, że Pałka może mieć racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 11:40, LastOrder napisał:

Szczególnie że ten bieg odbył się 2 dni wcześniej od rywalizacji na torze łyżwiarskim
Polaków :P Skubańce. Ale też jestem ciekaw czy będą drążyć czy odpuszczą?

Między półfinałem z Holandią a walką o brąz był chyba dzień różnicy, ale rozumiem do czego zmierzasz :) Drążyć nie mają czego, bo nie są w stanie nic udowodnić. Pomarańczowi mają panczeny w genach, byli na te Igrzyska zdecydowanie najlepiej przygotowani, więc nic dziwnego, że nas pokonali. Podobno trener Kmiecik mówił, że mieli mocno zacząć i utrzymać tempo ile się da, a jak się nie dało to nie było co żyłować. Zresztą w tym biegu Holandia zrobiła rekord toru, więc ocb. Wkurza mnie podważanie sukcesów Polaków na tych Igrzyskach. Norwegowie podważali złoto Stocha, bo to Kasai skoczył najdalej, jemu się należało a Bardal skakał w skandalicznych warunkach. Podważano złamanie nogi u Justyny. Podważano złoto Bródki, bo Holender później usłyszał sygnał startowy. Teraz to. Tylko Kamil na normalnej i dziewczyny zdobyli medale w "normalnych" warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 11:43, Nightdew napisał:

Jeżeli pudłuje się 7 z 8 strzałów po około 4 minutach biegu w pozycji leżącej, gdzie
zawodniczki nie są zmęczone i zazwyczaj ładują 5 na 5 ewentualnie jedno dobieranie to
wydaje się całkiem prawdopodobne majstrowanie przy karabinie.


Już pal licho zmęczenie, w pozycji stojącej całkiem poprawnie strzelała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 12:09, Latimeria napisał:

Wkurza mnie podważanie sukcesów Polaków na tych
Igrzyskach. Norwegowie podważali złoto Stocha, bo to Kasai skoczył najdalej, jemu się
należało a Bardal skakał w skandalicznych warunkach. Podważano złamanie nogi u Justyny.
Podważano złoto Bródki, bo Holender później usłyszał sygnał startowy. Teraz to. Tylko
Kamil na normalnej i dziewczyny zdobyli medale w "normalnych" warunkach.


Podważacze niech się zainteresują lepiej łyżwiarstwem figurowym, bo tam może całkiem niezła aferka być (faworyzowanie Rosjanki, mimo że trochę błędów popełniła, a mimo to pokonała Koreankę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 12:22, LastOrder napisał:

Miałem na myśli czy będą drążyć temat Pałki:) Temat zdobytych medali uważam za zamknięty.

No właśnie przeczytałam, że związek biathlonu wystąpil o udostępnienie nagrań ze startu sztafety. Coś musi być na rzeczy, skoro Pałka tak to rozdmuchała.

@@@NeroNarmeril
Też mnie to wkurzyło, nawet podpisałam się pod petycją o gruntowne zmiany w regulaminie. Bo i ile skład sędziowski jest znany, to nie wiadomo, kto jaką notę wystawia, a kibic to nawet nie wie za co. Najlepsze było to, że Rosjanka została oceniona o 0,11 punktu mniej od rekordu świata (ok 150 punktów on wynosi), pomimo wielu błędow. Do tego Koreanka prowadziła po pierwszym programie. A potem kibic ogląda i widzi lądowanie na dwie nogi Rosjanki, dobry przejazd Koreanki, Rosjanka wyprzedza Koreankę z takim wynikiem... wtf. Podobno jedna z sędzin jest żoną szefa rosyjskiej federacji łyżwiarstwa figurowego. Kiedyś bardzo lubiłam tą dyscyplinę, ale teraz jest to dla mnie niejasne i nieuczciwe, 4 lata temu też były kontrowersje. Za dużo tego. We wszytkich innych dyscyplinach noty od sędziów są jawne, wyświetlane na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pałka coś pisze, że sprawa łączy się również ze sztafetą francuską. Mógłby ktoś powiedzieć mi co tam się stało, bo zapomniałem o całej sytuacji. W tv jak oglądałem na żywo to pokazywali jedynie jak francuzka po pierwszym strzelaniu leżała gdzieś obok trasy nieprzytomna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 12:16, NeroNarmeril napisał:

Już pal licho zmęczenie, w pozycji stojącej całkiem poprawnie strzelała...

I to IMHO dyskwalifikuje teorię o "majstrowaniu" przy karabinku. Gdyby on był w jakiś przestawiony lub uszkodzony, to Pałka cały czas strzelałaby źle.
Przecież karabinek nie mógł się sam naprawić między jednym strzelaniem a drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 14:23, Nightdew napisał:

Pałka coś pisze, że sprawa łączy się również ze sztafetą francuską. Mógłby ktoś powiedzieć
mi co tam się stało, bo zapomniałem o całej sytuacji. W tv jak oglądałem na żywo to pokazywali
jedynie jak francuzka po pierwszym strzelaniu leżała gdzieś obok trasy nieprzytomna.


Nie wiem co tam się działo, ale obstawiam fatalne warunki na trasie, przecież tam co rusz na różnych konkurencjach ktoś się wywracał. Francuzka pewno nieszczęśliwie przywaliła o coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 14:23, Nightdew napisał:

Pałka coś pisze, że sprawa łączy się również ze sztafetą francuską.

To bym raczej wykluczyła. Francuzka podobno doznała jakiegoś "ataku paniki", nie wiadomo co było przyczyną. Miała ogólne problemy z oddychaniem.

@@@A-cis
Niekoniecznie. Wszystkie strzały z pierwszego strzelania podobno były poniżej tarczy. Mogła po prostu dostać informacje od trenera i skorygować błąd na drugim strzelaniu przyjmując pozycję nieco wyżej niż zwykle. Więc jak na mój gust była możliwa poprawa w strzelaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 14:31, A-cis napisał:

> Już pal licho zmęczenie, w pozycji stojącej całkiem poprawnie strzelała...
I to IMHO dyskwalifikuje teorię o "majstrowaniu" przy karabinku. Gdyby on był w jakiś
przestawiony lub uszkodzony, to Pałka cały czas strzelałaby źle.
Przecież karabinek nie mógł się sam naprawić między jednym strzelaniem a drugim.

IMHo nie masz racji, bo wystarczyłoby przy drugim strzelaniu celować trochę wyżej niż w pierwszym i strzały szły by w cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 15:03, Traitor napisał:

IMHo nie masz racji, bo wystarczyłoby przy drugim strzelaniu celować trochę wyżej niż
w pierwszym i strzały szły by w cel.

Nie będę się upierał, bo to wszystko spekulacje (choć mógłbym zapytać dlaczego tego nie zrobiła już przy pierwszym strzelaniu, widząc że pierwsze strzały idą poniżej tarczy).
Podobno zażądano nagrań z kamery monitoringu. Jeżeli to sprawdzą, to okaże się czy ktoś majstrował przy karabinku czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować