Zaloguj się, aby obserwować  
A-cis

Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Temat Ogólny [M]

694 postów w tym temacie

TAAAAAAK! WRESZCIE DOKOPAŁA TEJ PSEUDO - ASTMATYCZCE! HAHA! ZŁOTO!
No i brawa dla panczenistek! Wreszcie jakieś pozytywne polskie zaskoczenie na tej olimpiadzie!

Ps. Na miejscu Kowalczyk wysłałbym Bjorgen karton inhalatorów xD .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2010 o 23:38, Budep napisał:

Takie teksty mnie rozwalają. Za pewne za niedługo powiesz, że "chciałbym być nawet Szwabem",
albo "Polska to gówno" - ale jak się w danej materii - zwłaszcza sportowej - powodzi,
to duma rozpiera wszystkich...

Lol jesteś śmieszny. Taki tekst powineneś walnąć na wp.pl czy onecie. Jestem dumny że jestem Polakiem i tyle. Nie jestem jednym z debili na serwisach których juz wymieniłem więc takie teksty sobie daruj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 23:36, Ziggy napisał:

Piękne igrzyska i widać że jednak te zimowe dyscypliny idą do orzodu.


W tym całym swoim szczęściu muszę jednak skomentować bezsensowny fragment... Mamy 2 perełki, które zdarzają się raz na 1000 lat czyli Justyna i Adam. I nic nie idzie do przodu. Dalej brakuje kasy na wszystko. Wystarczy powiedzieć, że np dziewczyny które tak wspaniale dzisiaj pobiegły i były wszystkie w 30 w biegu na 30 km siedziały w zimie na tyłkach bo związek nie dawał kasy na treningi. Wystarczy powiedzieć, że wspaniały dzisiejszy brąz jest tym piękniejszy, iż w Polsce nie ma żadnego toru ( coś wspaniałego, że Amerykanka gdzie idzie taka kasa słabnie pod koniec a Polki utrzymują tępo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To z pewnością jednej z piękniejszych dni w historii polskiego sportu! Dwa medale w ciągu kilku godzin; jeden złoty - po 28 latach nareszcie po raz kolejny usłyszymy nasz hymn podczas dekoracji medalistów! Pierwszy medal od około 50 lat w łyżwiarstwie szybkim dla Polek - coś niesamowitego...co za dzień, co za emocje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda co napisałeś 2 posty wyżej i miejmy jakąś nadzieję że jednak bardzo zainwestujemy w te zimowe dyscypliny. Mamy tor dla panczenów ale to jest tor na podwórku a żadnego nie mamy na hali. Pokazali nasi olimpijczycy że na zimowej olimpiadzie też umią zdobywać medale więc związek i polski rząd powinien pomóc w przyszłości te medale zdobywać poprzez stwarzanie do komfortowych treningów, sprzętu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, niestety to smutne ale kolega ma rację, dupki z Polskich Związków Sportowych te stare buraki - betony tak samo jak w PZPN-ie, wolą napychać swoje tłuste brzuchy niż, pomagać młodym i zdolnym sportowcom, nie wierzę w to, że mieszkam w kraju w którym jest mało talentów - talenty są tylko nie ma kto ich wyławiać - nie ma kto a co ważniejsze gdzie ich trenować - teraz oczywiście Związek przypisze sobie zasługi za te medale - bo to dzięki nim, a prawda jest taka, gdzie jest młody narybek który zastąpi Kowalczyk i Małysza???

Ani widu ani słychu - pamiętacie co było po Olimpiadzie letniej - ile było rumoru i hałasu ?? że trzeba zmienić, że trzeba zacząć budować - pomagać - i co......???

Gó**o - dopóki te betony będą siedzieć na stołkach dopóty nie będzie porządku... a perełki zawsze jakieś się znajdą - problem w tym, że tych perełek w naszym kraju jest napewno więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złoto! Takie proste słowo, a jak wiele znaczy :D Pierwsze do prawie 30 lat :)

Finisz Kowalczyk piorunujący, już się bałem, że Norweżka wygra, ale nie, Justyna poradziła sobie, ma piorunującą kondycję.

Aha, wie ktoś, czy będzie jakaś "oficjalna" dekoracja? Jeśli tak, to o której godzinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie tylko, że o 4:20 naszego czasu, jutro do pracy więc napewno tego nie zbejrzę - no nie jutro bo to już dzisiaj - szkoda tylko, że nie obejrzę sobie meczu hokejowego o 3 miejsce dziś, bo też późno to pusczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaskoczyła tylko jedna rzecz po dobiegnięciu Kowalczyk na metę - Justyna po przekroczeniu mety pada na twarz a Norweżka spokojnie nie słaniając się na nogach podchodzi do polki, tak jakby poszła sobie tylko po bułki do sklepu za róg, gdzie te 30 kilometrów w jej nogach..?? Nic nie było widać........Ta kobieta to CYBORG - pewnie nowy modek z serii T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w końcu Wojtek Fortuna doczekał się następcy. Sporo lat trzeba było, ale w końcu się udało. "Niezły" dzień wczoraj. Złoto i brąz (chyba nawet większe zaskoczenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 00:32, Malcollm napisał:

Mnie zaskoczyła tylko jedna rzecz po dobiegnięciu Kowalczyk na metę - Justyna po przekroczeniu
mety pada na twarz a Norweżka spokojnie nie słaniając się na nogach podchodzi do polki,
tak jakby poszła sobie tylko po bułki do sklepu za róg, gdzie te 30 kilometrów w jej
nogach..?? Nic nie było widać........Ta kobieta to CYBORG - pewnie nowy modek z serii
T

Zgadzam się , że coś jest nie tak z tymi Norweżkami. Wydaje się , że te leki na astmę mogą jednak wpływać na kondycje zawodnika. Norwedzy nie pierwszy raz oszukują w danym sporcie.
Kiedyś w Oslo Małysza zdyskwalifikowali , bo podobno miał za długie narty.
Norwedzy strasznie oszukują w sporcie.
Sędziów w piłce nożnej też mają jakiś powalonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 09:47, R3clus3 napisał:

Norwedzy strasznie oszukują w sporcie.

Taki naród, co poradzić, Polacy kochają narzekać, a Norwedzy oszukiwać.

I jeszcze takie pytanie: Którzy my w koncu jesteśmy w medalach i ile ich mamy? W radiu dzisiaj ktoś walnął, że 14, na Eurosporcie (na stronie) mamy sześć, tak samo jak na stronie Vancouver, tylko, że reszta państw ma inne miejsca, na Eurosporcie pierwsza jest Kanada, na Vacouver wyprzedza ja USA i Niemcy. Jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 09:53, Markush napisał:

> Norwedzy strasznie oszukują w sporcie.
Taki naród, co poradzić, Polacy kochają narzekać, a Norwedzy oszukiwać.

I jeszcze takie pytanie: Którzy my w koncu jesteśmy w medalach i ile ich mamy? W radiu
dzisiaj ktoś walnął, że 14, na Eurosporcie (na stronie) mamy sześć, tak samo jak na stronie
Vancouver, tylko, że reszta państw ma inne miejsca, na Eurosporcie pierwsza jest Kanada,
na Vacouver wyprzedza ja USA i Niemcy. Jak to w końcu jest?

3 medale Kowalczyk, 2 Małysza, 1 Łyżwiarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Justyny Kowalczyk , pięknie zdobyte złoto.Zakładałem że o złoto będzie walka pomiędzy Norweszka , i sie sprawdziło . Ale tym razem lepsza Justyna. Naprawdę 3 medale jednej zawodniczki to nie lada wyczyn.
Widać że nie przez przypadek jest Mistrzynią Świata na tym dystansie.
Udowodniła to na Igrzyskach , jest mocna i nie ma żadnych wątpliwości.
A bardzo dobry występ następnej Polki , K.Marek która była wysoko 11.

Także niespodziewany brąz dla Panczenistek , ze pokonają Amerykanki tego bym nigdy nie załozył . Szkoda tylko przegranej z Japonkami , gdzie było blisko.

6 medali na igrzyskach to wiekiem osiągniecie ,aby co 4 lata było porównywalnie . Liczyli na 3 , a jest dwa razy więcej. Brawo !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I koniec mistrzostw olimpijskich. Adam Małysz mnie bardzo miło zaskoczył i należą mu się wielkie brawa. Justyna Kowalczyk jednak zdołała zdobyć upragnione złoto i też dla niej duże gratulacje. I pozytywne zaskoczenie ze strony panczenistek. Miejmy nadzieję, że następne mistrzostwa olimpijskie będą jeszcze lepsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dziś bardzo czekam na finał hokeja: USA vs. Kanada. Zapowiada się bardzo ciekawie. Osobiście trzymam kciuki za Kanadyjczyków, ale coś mi mówi że chyba wygra USA ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 09:53, Markush napisał:

I jeszcze takie pytanie: Którzy my w koncu jesteśmy w medalach i ile ich mamy? W radiu
dzisiaj ktoś walnął, że 14, na Eurosporcie (na stronie) mamy sześć, tak samo jak na stronie Vancouver,

6 medali zdobyliśmy na tegorocznych Igrzyskach, a w sumie z poprzednimi, mamy wszystkiego, zusamen do kupy - 14 medali.
Jeżeli chodzi o te poprzednie medale, to:
Pierwszy medal (brązowy) zdobył w 1956 r. w Cortina d''Ampezzo (Włochy) Franciszek Groń Gąsienica w kombinacji norweskiej. 4 lata później w Squaw Valley (USA) zdobyliśmy 2 medale: Elwira Seroczyńska (srebrny) i Helena Pilejczyk (brązowy) w łyżwiarstwie szybkim. Potem trzeba było czekać aż 12 lat aby w 1972 r. W Sapporo Wojciech Fortuna zdobył nasz pierwszy (i do wczoraj jedyny) złoty medal. Kolejne 2 medale (srebrny i brązowy) zdobył znowu skoczek narciarski, ale aż 30 lat później, bo w 2002 r. w Salt Lake City (USA).
Skoczkiem tym był oczywiście Adam Małysz :-)
4 lata temu, w Turynie medal srebrny w biatlonie zdobył Tomasz Sikora a brązowy Justyna Kowalczyk. I to było te nasze dotychczasowe 8 medali.
No a w tym roku, to już wiesz :-)

Dnia 28.02.2010 o 09:53, Markush napisał:

tylko, że reszta państw ma inne miejsca, na Eurosporcie pierwsza jest Kanada,
na Vacouver wyprzedza ja USA i Niemcy. Jak to w końcu jest?

Niektóre klasyfikacje są sporządzane wg. największej liczby złotych medali, następnie srebrnych i w końcu brązowych. W takiej klasyfikacji kraj który zdobył tylko 2 medale ale oba złote będzie przed nami. Inne klasyfikacje (dotyczy to Vancouver) ustalają kolejność wg. łącznej liczby medali.
Stąd te rozbieżności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te klasyfikacje to nie wiem czy sa dobre , bo jak jedno państwo ma 1 złoty a my np.5 srebrnych i 7 brązowych to jest przed nami. Nie powinno tak byc.

Ale 14 medali historii to prawie polowe tego zdobyli Polacy na tych Igrzyskach.Brawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować