Zaloguj się, aby obserwować  
A-cis

Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Temat Ogólny [M]

694 postów w tym temacie

Haha masakra 24 sekundy przed koncem Parise na 2:2:D Teraz bedzie dogrywka. Jak ktos nie wiem ocb to jest finał hokejowy USA vs canada. USA ich rozgromi w dogrywce. I dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygrała banda starych dziadow z wypisanymi czekami na mordach, dwukrotnych zwycięzców olimpijskich i wielokrotnych zdobywcow pucharu stanleya, przegral team mlodzików ktorym nikt na początku nie dawał szans na finał, sprawiedliwe jak to w sporcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 00:02, Starscream napisał:

ktorym
nikt na początku nie dawał szans na finał, sprawiedliwe jak to w sporcie


Powiedz mi ile się interesujesz hokejem? USA było typowane do pierwszej trójki już nawet bardziej niż Szwecja, finał co prawda przewidywano Rosja - Kanada, ale po meczu Sbornej ze Słowakami było wiadome, że reprezentacja Rosji to grupa indywidualistów, a nie pełnoprawna drużyna.
Poza tym wyżywanie się na Kanadyjczykach za ich wygraną pokazuje, że mało znasz się na tym sporcie i wprost nie masz pojęcia ile hokej tam znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo oglądam hokej caly twoj post to wyciaganie blednych wnioskow a wlasnie chcialem zeby Kanadyjczycy przegrali dlatego ze tak sie podniecaja Hokejem. W pierwszej trojce? Widziales w ogole sklad USA na igrzyska? Rosja, Szwecja, Kanada, Czechy, dopiero pozniej USA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale siedzę w hokeju już kilka ładnych lat i na co dzień zarywam nocki, żeby oglądać mecze NHL i tym Igrzyskom przyjrzałem się dokładnie - obejrzałem każdy mecz mężczyzn.
USA było typowane i przez kibiców i przez ekspertów, każdy wiedział, że na tych lodowiskach to właśnie gwiazdy NHL poczują się jak w domu, głosy, że w Sbornej zawalą ludzie z KHL potwierdziły się i szybkie odpadnięcie Rosji było największym zaskoczeniem, Czesi nie byli zbytnio brani pod uwagę, wielki zawód sprawili Szwedzi, którzy mieli dojść co najmniej do półfinału, pozytywnie za to pokazała się Finlandia i Słowacja, po których nikt się takich wyników nie spodziewał. Wysoka pozycja USA nie zaskoczyła nikogo, kto hokejem interesuje się dłużej niż od wczoraj. Jeśli kierujesz się opiniami polskich komentatorów, to lepiej skończ z tym, polecam oglądanie transmisji z zagranicznym komentarzem, tam za mikrofonami siedzą ludzie, którzy się na tym znają, a w studiu najwięksi światowi eksperci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie slucham komentatorow a na tych igrzyskach ogladalem ok 8 meczy w tym chyba 4 z USA na poczatku turnieju nie byli typowani jako faworyci dopiero po meczu z Kanadą, poza tym czytam takze opinie zagranicznych serwisow nawet czesciej niz polskich, polacy nawet nie potrafia bezlednie wypisac strzelcow bramek. Ja w sumie tez interesuje sie hokejem jakies 3 lata wiec mniej wiecej sie orientuje jak kto gra. Z tymze bardziej mnie interesuje NHL niz miedzynarodowe spotkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem jakie Ty serwisy odwiedzasz, ale do półfinałów wszędzie typowano Kanadę, Rosję, USA i Szwecję. Skoro interesujesz się NHL to chyba wiesz, kto grał w reprezentacji USA. Nie ma bata, żeby powiedzieć, że to był słaby skład.
Poza tym, skoro uważasz, że nie ma dobrych polskich serwisów o NHL to gruuuubo się mylisz. Siedzę w tym od sezonu 2001/2002 i wiem co mówię.
Zaskoczeniem co do kadry USA była na pewno postawa Rafalskiego, po ogłoszeniu składów pojawiały się głosy, że to za stary gracz i ma słaby sezon w Red Wings, ale Rafi sprawił wielką niespodziankę, nie bez powodu umieszczono go w pierwszej piątce całych Igrzysk. Na pewno zawodzili Ci, na których patrzył cały świat, Ovca niewiele pokazał + jego akcje w wywiadach/do kibiców - porażka, nie nauczył się jeszcze przegrywać. Crosby też wielkich umiejętności nie pokazał, ale pojawił się wtedy, kiedy było trzeba - może i fartownie, ale nie da się temu zaprzeczyć.
Dla mnie największa porażka tych zawodów to Szwedzi, na arenie międzynarodowej zawsze kibicuję reprezentacji Trzech Koron, po cichu liczyłem na medal, może nie na złoto, ale sądziłem, że brąz jest w ich zasięgu, ale ostro się przeliczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie zmiażdżyła,ale powiem tyle piękny ten ostatni gol był,nawet nie wiedziałem gdzie krążek,tylko Szpakowski się darł że ogłuchłem^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 13:20, Get_Down napisał:

No nie zmiażdżyła,ale powiem tyle piękny ten ostatni gol był,nawet nie wiedziałem gdzie
krążek,tylko Szpakowski się darł że ogłuchłem^.


Szaranowicz się popisywał, nie udana akcja USA i kibice buczą, Czerkawski chyba 3x mógł go znowu uświadomić, że oni krzyczą "Luuuuuuuu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde jakoś tak zawsze smutno jak kończą się igrzyska:/ Jako wielki fan i maniak wszystkich sportów zawsze spędzam mnóstwo czasu przed tv w czasie igrzysk, a teraz już po tym:/ Pozostaje znowu czekać do letnich. Niby zawsze ten czas szybko leci, ale pomyśleć, że następne zimowe w 2014. Wystarczy doliczyć 4 lata do wieku i aż strach...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 18:08, Nightdew napisał:

Kurde jakoś tak zawsze smutno jak kończą się igrzyska:/ Jako wielki fan i maniak wszystkich
sportów zawsze spędzam mnóstwo czasu przed tv w czasie igrzysk, a teraz już po tym:/
Pozostaje znowu czekać do letnich. Niby zawsze ten czas szybko leci, ale pomyśleć, że
następne zimowe w 2014. Wystarczy doliczyć 4 lata do wieku i aż strach...:P


Szybko zleciało to prawda, przynajmniej Mundial niedługo i kolejne emocje. Szkoda, że bez naszych "orłów" ;p
Co do Igrzysk to na pewno przejdą do historii jeśli idzie o liczbę medali i uważam, że szybko 6 krążków nie uda nam się zdobyć więc satysfakcja z oglądania była jeszcze większa. Teraz odliczanie do Soczi pozostało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do igrzysk niecały miesiąc więc myślę, że można już pomału rozpoczynać dyskusje. Śmieszą mnie trochę nadzieje związku na 9 medali. Obawiam się, że każdy medal niewywalczony przez Kowalczyk będzie niespodzianką. Stawiam na 2-3 medale Justyny (chociaż mam nadzieję, że trafi z formą i będzie gwiazdą tych igrzysk) oraz na 1-2 niespodzianki. Kolejną sprawą wartą dyskusji jest zagrożenie zamachem terrorystycznym. Chyba nigdy w historii nie było tak wielkiego niebezpieczeństwa. Jestem pełen obaw, ale mam nadzieję że rosjanie sobie poradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2014 o 16:08, Nightdew napisał:

Kolejną sprawą
wartą dyskusji jest zagrożenie zamachem terrorystycznym. Chyba nigdy w historii nie było
tak wielkiego niebezpieczeństwa. Jestem pełen obaw, ale mam nadzieję że rosjanie sobie
poradzą.


Chyba jednak kiepsko z ta znajomością historii. Nawet już daleko nie sięgając na poprzednich była podobna "terrorystyczna sraczka" a jakoś żadne bomby nie wybuchały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 16:08, Nightdew napisał:

Do igrzysk niecały miesiąc więc myślę, że można już pomału rozpoczynać dyskusje. Śmieszą
mnie trochę nadzieje związku na 9 medali. Obawiam się, że każdy medal niewywalczony przez
Kowalczyk będzie niespodzianką. Stawiam na 2-3 medale Justyny (chociaż mam nadzieję,
że trafi z formą i będzie gwiazdą tych igrzysk) oraz na 1-2 niespodzianki.


Kowalczyk, Stoch i Bródka w łyżwiarstwie raczej na pewno coś wywalczą. Skoczkowie drużynowo mogą się pokusić o niespodziankę (byleby Żyłę wywalili, bo ostatnio bez formy jest). Reszty ekipy na igrzyska szczerze powiedziawszy, nie znam.

Dnia 10.01.2014 o 16:08, Nightdew napisał:

Kolejną sprawą
wartą dyskusji jest zagrożenie zamachem terrorystycznym. Chyba nigdy w historii nie było
tak wielkiego niebezpieczeństwa. Jestem pełen obaw, ale mam nadzieję że rosjanie sobie
poradzą.


Bez przesady, Rosjanie się nie cackają, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, chyba że Putin użyje Igrzysk jako pretekstu do ataku gdzieś tam, ale wątpię, bo zbyt wiele kasy na to poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 16:08, Nightdew napisał:

Do igrzysk niecały miesiąc więc myślę, że można już pomału rozpoczynać dyskusje. Śmieszą
mnie trochę nadzieje związku na 9 medali.


Mnie śmieszy że niecały miesiąc do igrzysk a niektóre budynki jeszcze nie są gotowe i wyglądają nieciekawie.Co do medali to z dużej chmury mały deszcz.Kowalczyk będzie reperować,porażki innych.Stoch indywidualnie jest w tym sezonie nierówny do tego po czterech skoczniach doszło kilku rywali.Drużyna ma realne szanse na trzecie bo tylko Austriacy i Norwegowie na ten moment są pewniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 16:08, Nightdew napisał:

Do igrzysk niecały miesiąc więc myślę, że można już pomału rozpoczynać dyskusje. Śmieszą
mnie trochę nadzieje związku na 9 medali. Obawiam się, że każdy medal /.../

Bo, widzisz, medale przyznaje się za jakieś tam "osiągnięcia" zaliczane do sportu. Ja już mam swoje lata, ale jstem w stanię zasiąść do konkurencji z jakimkolwiek Azjatą do dyscyplin... hmmm ... poolimpijskich. Siedlibyśmy do "wieczornej kolacji" i żaden Azjata by nie wytrzymał. Po kieliszku wina białego, po kieliszku wina czerwonego, potem po kieliszku szampama. I w zasadzie już dalsze konkurencje odbywałbym sam: 50 gram wódki potem 50 gram spirytusu. No, z Ruskim bym nie zaczynał (chociaż 25 lat temu to byłbym w stanie). Potem po piwku i już byłoby po zawodach. Żaden Azjata by tego nie wytrzymał.
Ale, niestety, nie na tym polega Olimpiada (a szkoda, bo niezmiennie zajmowalibyśmy 2 miejsce, a czasem nawet 1) w ilości medali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 16:23, NeroNarmeril napisał:

Kowalczyk, Stoch i Bródka w łyżwiarstwie raczej na pewno coś wywalczą. Skoczkowie drużynowo
mogą się pokusić o niespodziankę (byleby Żyłę wywalili, bo ostatnio bez formy jest).
Reszty ekipy na igrzyska szczerze powiedziawszy, nie znam.


Napewno to miał wywalczyć złoto w podnoszeniu ciężarów Dołęga na letnich :) Tutaj każdy medal będzie wielkim sukcesem i moim zdaniem, że ktoś coś wywalczy to można tylko o Kowalczyk powiedzieć.

@KrzysztofMarek

Aż sobie przypomniałem jak na początku tamtego roku przyjmowaliśmy ze znajomymi grupę młodszych ukraińców :) Rzeczywiście ciężko były rywalizować w tej nieolimpijskiej konkurencji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2014 o 17:13, KrzysztofMarek napisał:

Ale, niestety, nie na tym polega Olimpiada (a szkoda, bo niezmiennie zajmowalibyśmy 2
miejsce, a czasem nawet 1) w ilości medali...


Polska, Czechy, Rosja, Ukraina - grupa śmierci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować