Zaloguj się, aby obserwować  
A-cis

Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Temat Ogólny [M]

694 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2006 o 16:30, Modest-Vermin napisał:

Coś mi się zdaje że my za dobrze się nei przygotowaliśmy do tej imprezy..


moze i tak ale zawsze mozemy liczyc na fart :P . Zobaczymy jak se Małysz poradzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małysz - 6, Stoch - 15 po pierwszej serii. 4 Polaków w 30-ce. Obojętnie jak wypadniemy indywidualnie zaczyna mnie ciekawić turniej drużynowy.
Tam może też być ciekawie :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zimna woda dla pana;-)
Narazie nie ma sensu się ekscytować, bo aby liczyć się w drużynowym potrzebne jest 8 dobrych skoków.
Narazie nasi skoczkowie pokazali, że potrafią oddać 4 dobre. Ale indywidualny to jednak cos innego drużynowy.
WWS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sensację sprawił Bystoel, drugi Hautamaeki, trzeci Ljokelsoy. Małysz siódmy, mogło być lepiej, ale nie jest najgorzej. Młodzi austriacy nie wytrzymali. Wassiliev był sensacją gdyż prowadził po pierwszej serii, skończył jednak na 10. Czterech Polaków w 30, Małysz 7, Stoch 16, Mateja 25, Hula 29. To wiadomości w skrócie z zawodów olimpijskich w skokach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w drugim konkursie na skoczni k120 Małysz poprawi się bo myślę że gorzej nie będzie.
Szkoda mi Vasiliewa, byłaby piękna niespodzianka (jak 4 lata temu Amman) gdyby utarł nosa i wygrał z faworytami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Małysza. Miał szansę i znów nieudał mu sie drugi skok. Zresztą tak jak i większości. Miajmy nadzieje, ze na dużej skoczni Małysz sięgnie po jakikolwiek medal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak usłyszałem komentarz Tajnera do drugiego skoku Małysza to mało nie spadłem z podłogi. Rzekomo nic mu nie brakowało. Zaczyna mnie to zastanawiać, Małysz po raz kolejny krzyżował narty (chyba, źe źle widziałem?) a tu znów komentarz, że jest ok. Skok były OK gdyby nie te skrzyżowane narty. Nie mniej jednak cieszy mnie, że Adam był blisko. Cieszy mnie postawa Stocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 20:23, Rzezim napisał:

(...)


W sumie to jak Tajner komentuje skoki to każdy skok jest "ok" :)
Problem polega na tym, że takimi skokami nie ma co liczyć na jakiś medal.

Tak zbaczając lekko z tematu trochę denerować mnie zaczyna ten nasz minimalizm jeśli chodzi o zimowe Igrzyska - każdy tam jedzie chyba po złoty medal, ewentualnie coś innego koloru? A tutaj nagle nasz panczenista mówi, że "nie ma sobie niczego do zarzucenia" i jest zadowolony z 18 pozycji, zaś głównym naszym sukcesem jest to, że "Kowalczyk i Małysz wstydu nie przynieśli". No sorry, ale po cholere pchać sie z taką mentalnością na taką impreze? Tam trzeba osób z mentalnością zwycięzców a nie liczących po cichu na łud szczęścia. Rozumiem, można tłumaczyć się brakiem sponsorów, a co za tym idzie sprzętów, odpowiednich przygotowań, itp. Ale jak długo?
Zeby nie było - nie jestem z gatunku takich, co zjeżdżają z góry na dół naszych sportowców i nie doceniają ich cięzkiej pracy oraz ewentualnych sukcesów. Tylko skoro już jadą na igrzyska, to niech naprawdę walczą o najwyższe cele, a nie zadowalają się ewentualnym brakiem kompromitacji. To już lepiej niech w ogóle nie jadą - mniejsze ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 23:35, .Darnok napisał:

To już lepiej niech w ogóle nie jadą - mniejsze ryzyko.

To nie jest takie proste. Gdybyśmy wysyłali tylko tych co mają szanse medalowe, to pojechałoby 3 - 4 osóby.
Ale wtedy tak:
- młodzież nie zdobyłaby przetarcia. Kiedyś muszą zapłacić to frycowe żeby potem startować już bez nerwów,
- dysyplinę w której nie startują Polacy ogląda się bez emocji. Często się jej nie chce oglądac bo jest nudnio :)
- wiele osób wiedząc, że praktycznie nie ma szans na wyjazd, straciłoby motywację do treningów i zmniejszyłoby się zaplecze.
A jest nas (PKOl) w tej chwili stać na to żeby wysłać parę osób więcej choćby po naukę. To nie te czasy kiedy trzeba było żebrać za granicą u Polonii żeby zebrać pieniądze na wyjazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poddawać się bez walki? Toż to nie polski duch ^^

Trzeba być też realistą, ale to jest sport i wszystko może się zdarzyć.

Najbardziej natomiast lubię te wszystkie dość nieprzewidywalne dyscypliny ( choć w sporcie niczego nie można byc pewien;) Biathlonjest cudowny - nadal liczę na Silorę.
A naprawdę spodobał mi się short-track. Wprawdzie nie mamy tam reprezentanta, a wogóle to głównie azjaci dominuja, mimo to też szybka i momentami zaskakująca dyscyplina. Tak jak ten awans Węgra do finału, po potknięciach jego przeciwników.

No również będę tradycyjnie hokej oglądał :D Stawiam na Finów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to spróbujmy zamieścić kolejny program:
13 lutego, poniedziałek:
godz. - dyscyplina - konkurencja/etap - płeć
09:00 curling - eliminacje: Nowa Zelandia - Szwecja, Włochy - W. Brytania, Norwegia - USA, Finlandia - Szwajcaria (M)
10:00 snowboard - halfpipe - eliminacje - 1. przejazd (K)
11:00 snowboard - halfpipe - eliminacje - 2. przejazd (K)
12:00 biathlon - bieg indywidualny (15 km) (K)
14:00 curling - eliminacje: Norwegia - USA, Kanada - Szwecja, Szwajcaria - Włochy, W. Brytania - Dania (K)
14:00 snowboard - halfpipe - finały - 1. przejazd (K)
14:35 snowboard - halfpipe - finały - 2. przejazd (K)
15:00 hokej na lodzie - grupa A: Szwecja - Włochy (K)
15:30 łyżwiarstwo szybkie - 500 m - 1. bieg (M)
16:00 saneczkarstwo - jedynki - 1. ślizg (K)
17:23 łyżwiarstwo szybkie - 500 m - 2. bieg (M)
17:30 hokej na lodzie - grupa B: Finlandia - Szwajcaria (K)
18:00 saneczkarstwo - jedynki - 2. ślizg (K)
19:00 curling - eliminacje: Norwegia - Szwajcaria, Kanada - Szwecja, Niemcy - Włochy, USA - Nowa Zelandia (M)
19:00 łyżwiarstwo figurowe - pary sportowe - program dowolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 07:41, HumanGhost napisał:

Wie ktoś kiedy się zaczyna hokej mężczyzn?

Męski hokej zaczyna się w środę a więc już pojutrze.

BTW. Kolejna szansa pogrzebana. Paulina Ligocka poza finałem halfpipe :(
Paulina IMO została niezbyt sprawiedliwie oceniona w pierwszym przejeździe. Nie lubię sportów gdzie wynik zależy od humoru sędziów. Podobne historie są w skokach narciarskich. Osobiście uważam że tam powinno się sędziów punktowych zlikwidować. Byłoby mniej darmozjadów a ocena by była obiektywna - tylko za odległość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 12:23, A-cis napisał:

Osobiście
uważam że tam powinno się sędziów punktowych zlikwidować.


Przypuśćmy, że kilku zawodników skacze tak by za oba skoki dostać taką samą ilość punktów, co wtedy.
Sędziowie są potrzebni trzeba tylko wprowadzić jasne kryteria oceny - za co odejmowae będą punkty. Podobna stuacja miała miejsce w łyżwiarstwie figurowym - tam wypaczanie ocen sięgnęło zenitu - system ocen zmieniono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować