Zaloguj się, aby obserwować  
A-cis

Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Temat Ogólny [M]

694 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2014 o 00:11, Pietro87 napisał:

Swoją drogą dobra i bolesną nauczką była by zmiana obywatelstwa przez naszych Panczenistów

Podobno jeden z byłych zawodników pracuje teraz ze sprinterkami rosyjskimi...

Dnia 11.02.2014 o 00:11, Pietro87 napisał:

Ba powiem więcej, media robią niejako krecia robotę. Nakręcili taki szum o medalu Kamila
jak by wszystko inne się zupełnie nie liczyło.

Jakby nie patrzeć jest to wielki wynik i tak jak Holendrzy z panczenami, tak my ze skokami wiążemy największe nadzieje. Mistrzostwo Kamila jest wielkie, ale jak komentatorzy w przerwie rozdali już złoty medal to byłam przerażona. Zadawałam sobie wtedy dwa pytania: co będzie jak wygra? Co będzie jak NIE wygra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2014 o 18:50, Latimeria napisał:

Co będzie jak NIE wygra?

Jak to co? "Wstyd", "Kamil, zawiodłeś Polaków" w gazetach oraz prezes związku i minister sportu do dymisji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak Dared napisał - u nas łaska pańska na pstrym koniu jeździ :)

Btw wyniki halfpipeu dosyć zaskakujące, White 4ty, mistrzem Szwajcar Podladchikow [fakt faktem przejazd miał fenomenalny].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2014 o 19:38, Pietro87 napisał:

Btw wyniki halfpipeu dosyć zaskakujące, White 4ty, mistrzem Szwajcar Podladchikow [fakt
faktem przejazd miał fenomenalny].


Fenomenalny to był, jest i będzie Shaun White. Przejazd szwajcara był po prostu bardzo dobry. Zaryzykuje stwierdzenie, że gdyby White nie chciał rozwalić system nowymi trikami tylko przejechał normalny przejazd to też miałby złoto. Niestety nie starczyło przez błąd na samym początku prędkości na triple cork w końcówce. Zresztą rozwaliła mnie radość szwajcara bo wykonaniu double cork kiedy dla White''a triple cork czy double mc twist 1260 są wykonalne. Ale cóż kontuzja przed igrzyskami spowodowana zamiarem przygotowania super trików wpłynęła na brak medalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2014 o 20:03, Nightdew napisał:

Fenomenalny to był, jest i będzie Shaun White. Przejazd szwajcara był po prostu bardzo
dobry.

Nie ma co umniejszać Szwajcarowi sukcesu. White zamiast przejechać trasę po medal to chciał pokazać super triki zapominając, że tu liczy się przede wszystkim poprawność ich wykonania. Za upadek traciło się ok 20% maksymalnych punktów + utrata prędkości, jeśli upadek nie nastąpił na ostatnim skoku tylko wcześniej. Do tego typu konkurencji potrzeba trochę chłodnej kalkulacji. Trzeba też mieć trochę szczęścia. Nikt nie bronił mu wykonać łatwiejsze triki, ale takie, które ma lepiej opanowane. Przynajmniej w pierwszym przejeździe. Tym bardziej ze względu na kontuzję, o której wspominasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2014 o 12:31, Pietro87 napisał:

szkolenia, selekcjonerzy, akcje typu szukamy następców mistrza z której to akcji min
Stoch wyszedł], ale sporty zimowe to nie tylko skoki.

Stoch skakałby tak czy siak i nie miała tu nic do tego akcja - "Szukamy następców mistrza - LOTOS CUP" bowiem ruszyła dopiero w 2005 roku, a Stoch już rok przed triumfem Małysza w Turnieju Czterech Skoczni w 2001 osiągał znaczące sukcesy, także proszę o trochę rzetelności w pisaniu. Wcześniej Adam miał jedynie 3 wygrane w PŚ i parę miejsc na podium, więc dopiero od zwycięstwa TCS zaczęła się "małyszomania".

"Dzieckiem" wspomnianej akcji jest prędzej Klemens Murańka, który faktycznie w Lotos Cup brał udział od początku, także dopiero sukcesy naszych juniorów na MŚJ w Val di Fiemme z tego roku to po części zasługa tej akcji, w końcu wszyscy, oprócz Klimka, także Wolny, Biegun, Zniszczoł brali w niej udział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

White nie musi już kalkulować bo zdobył w snowboardzie wszystko co jest możliwe do zdobycia i jest legendą. Bardzo dobre, że próbował coś nowego. Dwa złota na igrzyskach już ma więc nie musiał nic udowadniać :) Szwajcar wiadomo, zasłużenie zdobył złoto chociaż ja byłem pod większym wrażeniem 15 i 18 letnich japończyków. Mimo, że aktualnie White to dla mnie inna liga to właśnie japończycy mogą w przyszłości również rozwalać system.

Btw: Ktoś wie czy jutro na 1000 m startuje Bródka? Coś słyszałem plotki o wycofaniu się z tego dystansu i skupieniu się tylko na 1500m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2014 o 22:59, Nightdew napisał:

Btw: Ktoś wie czy jutro na 1000 m startuje Bródka? Coś słyszałem plotki o wycofaniu się
z tego dystansu i skupieniu się tylko na 1500m.

Bródka twierdzi, że czuje się dobrze i wystapi na 1000 m.
http://www.sport.pl/soczi2014/1,134692,15436779,Soczi_2014__Brodka__chce_juz_zaczac_rywalizacje.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2014 o 20:52, Latimeria napisał:

Do tego typu konkurencji potrzeba trochę chłodnej kalkulacji.

Chłodna kalkulacja stoi w bezpośredniej sprzeczności z ideą freestyle''u. Zresztą od lat (początku dyscypliny?) trwają dyskusje na temat tego jak to właściwie oceniać - rzemieślniczy warsztat obarczony ceną kalkulacji i ''przytępienia'' kreatywności, czy fantazję i szaleństwo przejazdu nawet gdy coś technicznie nie wychodzi. Najbardziej widać to w konkursach dodatkowo obciążonych fatalnymi warunkami. Wtedy często wygrywa nie mistrz freestyle''u, ale mistrz dyscypliny sportowej - chyba charakterystyka igrzysk i FISowych imprez.

Dlatego właśnie dla mnie o wiele sensowniejsze jako dyscyplina olimpijska są p-slalom i cross, tam nie ma dywagacji i kontrowersji tak wielkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skakał by - owszem. Czy skakał by tak jak teraz bez zdobywania sponsorów i poprawy kondycji finansowej min akcjami typu SNM ? Tego nie wiemy. Dla mnie tego typu akcje przyczyniły się nie tylko do "wyłapania" młodych talentów ale tez do większej popularyzacji samej dyscypliny i większego zainteresowania sponsorów [co się bezpośrednio przekłada na lepsze zaplecze dla skoczków, ot fakt mogłem dopisać co rozumiem poprzez zwrot "wyszedł z tej akcji"]


@Graffis

Zdecydowanie tak, aczkolwiek dla mnie akurat half-pipe to idea sportu sama w sobie. Bo nie ma tu właśnie tylko sztywnej formuły a jest ten sportowy duch który się w wielu innych konkurencjach gubi [vide to jak zmieniały się chociażby skoki, gdzie obecny system punktowy za wiatr to dla mnie od kilku lat jawna kpina, jedyne sensowne konkursy to takie jak ostatnio właśnie olimpijski, bo trafili na stosunkowo równe warunki które się utrzymały od startu do finiszu]. Jest miejsce na improwizację, czasem kończy się to fenomenalnym widowiskiem, w innych wypadkach tak jak u Whitea zmarnowaniem szansy na podium. Jasne gdyby pojechał bardziej zachowawczo pewnie by ten medal zgarnął. Inna bajka to warunki techniczne jakie tam panowały i wołały o pomstę do nieba [z resztą w biegach nie lepsze, vide ta piękna potrójna wywrotka w biegu mężczyzn]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 12:55, Pietro87 napisał:

Zdecydowanie tak, aczkolwiek dla mnie akurat half-pipe to idea sportu sama w sobie.

Ja osobiście jestem freeriderem, moje przejazdy przez snowpark to zwykle proste skoki bez grabów i rotacji, pipe lub slope nigdy mnie nie kręciły. To co robią freestyle''owcy uważam za bardzo imponujące ale w obecnej formule ta dyscyplina ma mały sens. Może zmiany zbliżające ten sport do tego co mamy w łyżwiarstwie figurowym przez wprowadzenie elementów obowiązkowych dałoby szansę na wyrównanie zasad rywalizacji. Jednak prawdziwy freestyle, podobnie jak freeride, wymyka się sztywnej ocenie. Sport zbyt dziki i wolny by dało się go zamknąć w ramy punktów i ocen. Bo jak tu ocenić fantazję przy trickach albo odwagę w doborze trasy między skałami? ;)

Jak pisałem czekam na slalomy i cross.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Joanna Zając na 11. wśród 13 zawodniczek w swojej grupie kwalifikacyjnej. Oczywiście nie weszła do półfinału. Polka przejechała się po torze, zapominając wyraźnie, że w tej dyscyplinie chodzi także o ewolucje

Już nawet dziennikarze prowadzący relacje live nie wytrzymują oglądając naszych zawodników :D Co dyscyplina to ostatnie miejsce. Biathlon mężczyzn, snowboard, dzisiaj narciarstwo z rana, biegi wczoraj, kombinacja norweska... Szkoda gadać. Takie 16 miejsce saneczkarki można uznać za duży sukces patrząc na resztę wycieczkowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 14:15, Nightdew napisał:

Już nawet dziennikarze prowadzący relacje live nie wytrzymują oglądając naszych zawodników
:D Co dyscyplina to ostatnie miejsce. Biathlon mężczyzn, snowboard, dzisiaj narciarstwo
z rana, biegi wczoraj, kombinacja norweska... Szkoda gadać. Takie 16 miejsce saneczkarki
można uznać za duży sukces patrząc na resztę wycieczkowiczów.


Muszę obejrzeć ten przejazd. Co zrobisz ktoś przecież musi być ostatni ,czy to jakiś afrykanin na nartach,norweg czy polak. Nie dość że wycieczkowicze to jeszcze narzekają na warunki mieszkalne :) Po prostu trzeba się pogodzić że do niektórych rzeczy nie ma się po prostu predyspozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2014 o 14:51, LastOrder napisał:

Muszę obejrzeć ten przejazd. Co zrobisz ktoś przecież musi być ostatni ,czy to jakiś
afrykanin na nartach,norweg czy polak. Nie dość że wycieczkowicze to jeszcze narzekają
na warunki mieszkalne :) Po prostu trzeba się pogodzić że do niektórych rzeczy nie ma
się po prostu predyspozycji.


Bardzo biedny, zachowawczy, triki nisko, dwa chyba nawet zrobione w samym pipie praktycznie bez wybicia.
Generalnie jedyny plus jest taki, że się nie wyłożyła na tyłek :)
Wszystkie triki bardzo proste, nic wymyślnego [w drugim przejeździe chyba zrobiła aley oop''a - zaszalała :)]

Aczkolwiek to chyba jej pierwsza olimpiada więc tez można sobie trochę dać na wstrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 16:08, Pietro87 napisał:

Bardzo biedny, zachowawczy, triki nisko, dwa chyba nawet zrobione w samym pipie praktycznie
bez wybicia.
Generalnie jedyny plus jest taki, że się nie wyłożyła na tyłek :)


Zapewne miała źle posmarowaną deskę, przez to nie mogła nabrać prędkości ;D

Dzisiaj w łyżwach Polacy też słabo, zarówno Bródka jak i Niedźwiedzki zajęli miejsca w drugiej dziesiątce, jedyna nadzieja na medal w dystansie 1500 m., w którym szczególnie Bródka jest mocniejszy.
Tymczasem dominacja Holendrów na torze łyżwiarskim jest niesamowita, na piętnaście medali możliwych do zdobycia zgarnęli 10 krążków (mężczyźni zdobyli 8/9), a jeszcze z pewnością trochę dołożą, bo w kilku konkurencjach są murowanymi faworytami np. Sven Kramer na 10 000 m. Zadziwiające jest jak tak niewielki naród mógł zdominować jedną konkurencję, ale podobno w Holandii mają bzika na punkcie łyżew ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedyna realna szansa na medal jest w skokach. Mam nadzieję że Kamil znowu zdobędzie złoto, a potem z drużyną jeden z trzech medali.

Apropo tego Shauna White''a, o którym była mowa ciut wyżej.

Czy to jest ten gość, który swoim nazwiskiem promuje gry Skateboarding i Snowboarding? Jak tak, to jestem zaskoczony, bo sądziłem, że raczej tacy sportowcy nie mieszają się do Igrzysk (jego równie sławny konkurent czyli Tony Hawk, chyba nigdy nie występował na Igrzyskach Letnich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(jego równie sławny konkurent czyli Tony Hawk, chyba nigdy nie występował

Dnia 12.02.2014 o 17:20, Heartbreaker napisał:

na Igrzyskach Letnich).

Pewnie dlatego, że skateboarding nie jest dyscypliną olimpijską ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, Holendrzy dają popis niesamowitych umiejętności.
Wielki respekt za tak ogromna prace jaką musieli włożyć w ten sukces się bez dwóch zdań należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 00:36, Graffis napisał:

Chłodna kalkulacja stoi w bezpośredniej sprzeczności z ideą freestyle''u.

Nie no wiesz ja nie neguję w żaden sposób Waszej opinii. Uważam te dyscypliny (half-pipe i slopestyle) za bardzo widowiskowe i lubię je oglądać, chociaż niespecjalnie się na tym znam. Ale jakieś reguły muszą być. A nie można dawać komuś punktów za samą próbę wykonania ewolucji (nie uważam poprawnych, acz słabszych ewolucji "przytępieniem" kreatywności, lecz poniekąd "mierzeniem siły na zamiary"). Wtedy mielibyśmy festiwal upadków i w tym kierunku poszłyby inne tego typu konkurencje, nawet łyżwiarstwo figurowe. Na tego typu zawodach, gdzie wszelkie upadki są mocno kosztowne najważniejsze jest wykonywanie tego co się umie, albo... liczenie na szczęście :) Ja jako człowiek niespecjalnie znający się na ewolucjach wolę oglądać programy skromniejsze w trudne ewolucje, lecz przede wszystkim poprawnie wykonane, a nie, że ktoś upada w slopestyle na pierwszej skoczni i dalej jedzie obok. O to mi tylko chodziło. Możliwe też, że w przypadku White''a zadecydowała dyspozycja dnia, godziny, mógł się źle czuć, mógł te ewolucje spokojnie wykonywać na treningach. Nie wiemy tego i się pewnie nie dowiemy.

Nightdew

Dnia 12.02.2014 o 00:36, Graffis napisał:

White nie musi już kalkulować bo zdobył w snowboardzie wszystko co jest możliwe do zdobycia i jest legendą.

Tego nie neguję, akurat w dniu zawodów jego brak kalkulacji mu się nie opłacił. To wszystko. Właśnie tak chciał rozegrać te zawody, nie udało się.

Dnia 12.02.2014 o 00:36, Graffis napisał:

A Joanna Zając na 11. wśród 13 zawodniczek w swojej grupie kwalifikacyjnej. /.../

Widziałam te przejazdy -_-

Wiecie co? Już mnie to wkurza. Nasi startują jako "przetarcie przed najważniejszymi zawodami" a inni zdobywają medale i dobre miejsca. Rozumiem te biegi, drobny błąd i taki pech. Ale bez przesady, co oglądam cokolwiek to nasi w ogonie. Nawet panczeny niespecjalnie dzisiaj chociaż "to nie był koronny dystans". A w studiu to jeszcze rozdmuchują i pokazują 100 powtórek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować