Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niemcy chcą zaostrzenia prawa

133 postów w tym temacie

Tak! Zakazać wszystkiego!
Brutalnych gier! Brutalnych filmów! Brutalnych audycji radiowych! I brutalnych książek!
Nie będzie niczego!
Wtedy wszyscy będą żyć w szczęściu i miłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kraju gdzie i tak są najostrzejsze przepisy dotyczące gier.Też jestem zapalonym graczem cs i jakoś nie mam ochoty zabijać ludzi,gdzie byli rodzice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uhm...[kręci głową]...myślałem że Niemcy nie będą szli na taką łatwiznę. Zakażemy brutalnych gier i będzie okej... - jasssne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaak... Najlepiej oskarżajmy rzeczy, gry. W końcu my, ludzie nie jesteśmy winni NIGDY. My jesteśmy jak aniołowie wspaniali. Tylko te okropne działa złych duchów... Gry! One sa winne.
Super. I znowu nagonka na gry. Ja nie wiem... mi by się już znudziło takie psioczenie.
Mam propozycje- Zamiast utrudniać NORMALNYM ludziom granie niech Niemcy zainwestują w badania psychologiczne dla uczniów. Badania nad poziomem agresji, problemami w domu/szkole, nieakceptowaniem przez środowisko i jak bardzo dana osoba jest emocjonalna. Takie rzeczy. Ale nie. Lepiej zwalić na gry!
Zaraz sie okaże, że Hitler też grał w gry. Komputerowe, a jak. Miał dostęp do tajnych badań i grał. A potem widać, co z tego wyszło...
Zastanawia mnie jedno- jak wykształceni ludzie mogą w ogóle mówić, że gry mogą szkodzić?
Zawsze winny jest tylko i wyłącznie człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa.... i w sprzedaży będą gry typu SIMS (nie jestem jednak do końca pewny - można w końcu w niej np. utopić ludka w basenie i jakieś dziecko może to zechcieć wykorzystać), My Little Pony i cała seria gier typu Barbie... no wypas, szczególnie dla dorosłych graczy. Przy okazji zakazał bym emisji brutalnych filmów (w końcu giną w nich bohaterowie, a potem grają w następnych filmach), a przede wszystkim kanały informacyjne (które epatują przemocą, często nie oszczędzając widzom najgorszych obrazów). Pójdę dalej: może zamknijmy prewencyjnie wszystkich, mających na swoich komputerach brutalne gry? Przecież jak kiedyś popełnią przestępstwo, to nie będzie wina ich chorej psychiki, tylko gier?
A może zadajmy pytanie jak go wychowywał tatuś który miał 40 sztuk broni i tysiące sztuk amunicji w domu, i wszystko to nie zabezpieczone przed dzieckiem? Dla mnie chora jest osoba, która ma w domu tyle broni i poszedł bym tym tropem, ale nie, lobby producentów broni działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, taki porządny kraj jak Niemcy, a robi taką amatorkę? Zaostrzyć prawa dotyczące dystrybucji gier? Może zachowam się jak dzieciuch ale powiem krótko: ŻAL mi tego kto wpadł na pomysł zaostrzenia tego prawa. Oczywiście o utrudnieniu dostępu do broni nieletnim nikt już nie pomyśli, no bo po co... Przecież Wina zawsze jest po stronie gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem jak ktoś ma poprzestawiane klepki to i bawiąc się całe życie klockami lego może zrobić komuś krzywdę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już nie to że prawdopodobnie był bity i poniżany w szkole, ojciec w domu miał legalnie 15 sztuk broni, nikt mu nie chciał pomóc, to chciał zwrócić na siebie uwage, jeżeli myśleliście że tak było to grubo się mylicie !!!!!!

To wszystko przez counter-strike!!! Wszystko przez tą gre, tam zobaczył że można strzelać do innych ludzi i ich zabijać, i wpadł na taki sam pomysł !!! (w żadnych filmach oczywiście to nie występuje, tylko w grach !!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każde dziecko gra i będzie grało. Moim zzdaniem wina leży po rodzicach że nie dopilnowali swojego dziecka. To oni powinni też być mocno karani bo jak można tyle broni mieć w chacie co jak widać dostęp ma każdy z rodziny. A zwalenie winy na gry to jest śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nadarzył im się kolejny powód by przeszła jakaś tam ustawa ograniczająca w pewnym stopniu prawa do wolności (jeśli zakażą oczywiście całkowitej sprzedaży gier dla dorosłych bo to że nie można takich gier sprzedawać niepełnoletnim jest rzeczą oczywistą, chociaż nie dla wszystkich). A stąd już niewielka droga aby oni z góry narzucali człowiekowi w co ma grać, oglądać, robić i nie protestować. Tylko, że jakimś cudem zapomnieli dodać, iż koleś był chory psychicznie i miał zaliczonych kilka wizyt w szpitalu psychiatrycznym. Przecież to nieważne... ważne by jeszcze bardziej móc kontrolować ludzi. Wiem, że pewnie to brzmi jak teoria spiskowa ale taka jest prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zgadzam się z kolegą po wyżej. No bo przecież ten chłopak nie rzucał śmiercionośnymi dyskietkami tylko strzelał to lepiej by było zamiast zwalać winę na gry tylko winę rodziców którzy nie do pilnowali i tak to się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować