Zaloguj się, aby obserwować  
Alruhn

Broń jądrowa

205 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2009 o 21:30, grabarz9 napisał:

Te bomby to jeba** gówno.Po co to komu.Przez jedną bombe giną miliony ludzi.Lepiej gdyby
tych bomb nie było na świecie.Niedośc że po takiej bombie ginie wiele ludzi i niszczy
miasta to jeszcze w powietrzu unosi się promieniowanie radioaktywne.Jestem przeciw takim
bombom

Spójrz na to inaczej, ile osób faktycznie zginęło od broni atomowej? ile od, nazwijmy to, konwencjonalnej? z tego co pamiętam podczas ataku na Hiroshimę zginęło mniej ludzi niż podczas nalotu na Tokio podczas którego użyto bomb zapalających... przez swoją dużą siłę rażenia jest to świetny straszak, ktoś kto pierwszy użyje tej broni musi się liczyć z tym, że:
- zapewne spotka się taką samą odpowiedzią, która mogła by zniszczyć cały kraj
- zniszczenia i skażenie obniża znacznie wartość terenu na którym zostanie użyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Straszak. Taaak. Lub potężna broń podczas wojny, która kto wie, może nastąpi? Jedna taka bomba - i losy wojny mogą być przesądzone.

Do dziś są ślady w Hirosimie(tak to się pisze?) po bombie atomowej puszczonej przez amerykanów. To potężna broń. Nie można jej lekceważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 22:00, Burczyn 1 napisał:

Straszak. Taaak. Lub potężna broń podczas wojny, która kto wie, może nastąpi? Jedna taka
bomba - i losy wojny mogą być przesądzone.

Do dziś są ślady w Hirosimie(tak to się pisze?) po bombie atomowej puszczonej przez amerykanów.
To potężna broń. Nie można jej lekceważyć.


w Hiroszimie 1 bomba stworzyła nieprawdopodobne zniszczenia. Ale to lajt w porównianiu z Ruskimi i ich Car Bombą. Taka bomba może rozwalić miasto wielkości Londynu ( 1607 km²) Miała moc 58 megaton czyli w przybliżeniu 4000 bomb zrzuconych na Hiroszimę zainteresowanych odsyłam do wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Car_Bomba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a ja myślę, że nie. Jestem w zasadzie pewien, że III wojna światowa nie będzie oznaczać końca świata czy czegoś w tym stylu (chodzi mi o wybicie rasy ludzkiej). Myślę, że nawet araby nie są na tyle dzikie, żeby zniszczyć cały świat ; /.
P.S.
Błagam, nie rób spacji przez znakiem interpunkcyjnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 22:05, sevrond napisał:

w Hiroszimie 1 bomba stworzyła nieprawdopodobne zniszczenia. Ale to lajt w porównianiu
z Ruskimi i ich Car Bombą. Taka bomba może rozwalić miasto wielkości Londynu ( 1607 km²)
Miała moc 58 megaton czyli w przybliżeniu 4000 bomb zrzuconych na Hiroszimę zainteresowanych
odsyłam do wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Car_Bomba


W Hiroszimie i tak nie było małych zniszczeń. To były potężne zniszczenia. Nie dość, że cały teren pozostał zgliszczami to w dodatku zginęło 150k ludzi. Drugie tyle zmarło na choroby popromienne. A tak na marginesie, jak można bombę atomową która zabija miliony nazwać Little Boyem(Chłopczykiem)? Na moje to szczyt absurdu.

Co do Car Bomby. Szczena mi opadła. Aż strach myśleć co będzie gdy zostanie użyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak też może być. Szarańcza! Brumaki nas pożrą! MAMOOO RAVER ZA OKNEM WCINA SĄSIADA ;((!!
Polska zniszczy wszystkich. Nawet szarańczę :D.

PROSZĘ CIĘ, nie rób spacji przed znakami interpunkcyjnymi, strasznie się to czyta ; /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 22:13, Burczyn 1 napisał:

Co do Car Bomby. Szczena mi opadła. Aż strach myśleć co będzie gdy zostanie użyta...


Tia, widać, że to przeczytałeś ; /. Ona nigdy nie zostanie użyta, bo taka bomba została wyprodukowana jednorazowo, tylko jedna sztuka. Została zdetonowana w 1961 roku. Obecnie dostępne są mocniejsze bomby...

IMO prędzej na Ziemię księżyc spadnie, niż ludzie sami się atomówkami wybiją ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wszystkie bronie jądrowe zostawiają skażenie radioaktywne (zdaje się broń neutronowa niszczy doszczętnie życie nie tykając innych elementów krajobrazu a skażenie ulatnia się po kilku godzinach). Poza tym gdyby nie dwie atomówki spuszczone na Hiroszimę i Nagasaki to II wś na Pacyfiku potrwała by dłużej i pochłonęła więcej ofiar. Obecnie atomówki pełnią tylko rolę straszaków, gdyż niebo jest bacznie obserwowane i wystrzelenie atomówki np w USA grozi natychmiastową odpowiedzią Rosji w ilości zwielokrotnionej (był kiedyś w Rosji przypadek uzbrojenia się samoczynnego wyrzutni rakiet balistycznych, co postawiło w stan gotowości armię US&A oraz rozdzwoniły się telefony między dowództwami obu krajów w celu wyjaśnienia problemu).
Są też bronie "konwencjonalne" które mają działanie dużo bardziej niszczycielskie np. zakazany napalm przeżerający się przez betonowe bunkry, czy bomba próżniowa otwierająca czołgi jak puszki. Tak na prawdę gdyby nie to że Iran posiada broń nuklearną wojska USA już by po nim spacerowały, a tak to tylko nawołują do zakończenia programu nuklearnego i pozbycia się broni atomowej.
Zresztą broń jądrowa jak każda która okazuje się bardziej zabójcza od innych ma zakończyć wszystkie wojny, a jak na razie to właśnie ta znienawidzona przez ludzkość jest temu najbliższa. Zauważmy, że gdyby nie badania nad bronią nuklearną nie powstały by wspaniałe elektrownie atomowe dostarczające energię bardzo tanio i w bardzo dużych ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nic w porównaniu z tym ile osób by zginęło podczas inwazji na wyspy macierzyste. A poza tym Japończykom w jakiś sposób się należało.

Co do bomby cara, nie zostanie użyta drugi raz. Bomby są raczej jednorazowe ;)


W dzisiejszych czasach tak jak powiedział Nufiko, bomby jądrowe to jedynie straszak. Użycie ich wywołało by natychmiastowy odwet, a używanie taktycznie było by conajmniej głupie gdy mamy broń paliwowo-powietrzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 22:17, Rumcajs52 napisał:

Co do bomby cara, nie zostanie użyta drugi raz. Bomby są raczej jednorazowe ;)


Eee tam, po detonacji bombę sprowadzają do Polski, nasi ją wyklepią i opylą jako nową ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 22:17, Burczyn 1 napisał:

Nie zrozumieliśmy się. Chodziło mi o puszczenie takiej bomby podczas wojny na kraj. Powiedzmy
Polskę. ;P


A po co? My to takim "mocarstwem" jesteśmy, że wystarczy, że nam kurek z gazem zakręcą w ramach "działań wojennych" a już będziemy ze świeczką (dosłownie) pomocy w Europie szukać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nie wiem czy serio masz problem z rozumieniem co ludzie piszą, czy tylko udajesz.. To była IRONIA... Czy Twoim zdaniem da się wyklepać ZDETONOWANĄ BOMBĘ oO?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 22:19, Crew 900 napisał:

Tia, to czemu wciąż są produkowane coraz to nowsze i bardziej niszczycielskie ?

Co coraz nowsze? Broń atomowa? Żeby coraz lepiej odstraszać.
Nigdzie nie czytałem o tym, ale majaczy mi gdzieś że ostatnio broń atomowa nie jest zbyt rozwijana, wszyscy prężnie pracują na konwencjonalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować