Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Weekend z Warhammer Online: Age of Reckoning - dzień trzeci

46 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2009 o 00:49, Brigand2003 napisał:

Próba reanimowania nieświeżego trupa. Trzeba było też w tej re-recenzji wspomnieć, że
Mythic zdecydowało się na zamknięcie ponad 60 serwerów na całym świecie ze względu na
tragicznie niskie zainteresowanie tytułem. WHO to wg. mnie najbardziej przereklamowane
MMO...

Akurat z zamykaniem to nie do końca tak. Poszły głównie serwery używane wcześniej do rozładowania korków, czyli serwery z klonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 01:08, Lucas the Great napisał:

> Próba reanimowania nieświeżego trupa. Trzeba było też w tej re-recenzji wspomnieć,
że
> Mythic zdecydowało się na zamknięcie ponad 60 serwerów na całym świecie ze względu
na
> tragicznie niskie zainteresowanie tytułem. WHO to wg. mnie najbardziej przereklamowane

> MMO...
Akurat z zamykaniem to nie do końca tak. Poszły głównie serwery używane wcześniej
do rozładowania korków, czyli serwery z klonami.



Można to do znudzenia powtarzać, ale ludzie wiedzą lepiej xD Z tego, co pamiętam, to w Europie było serwerów-klonów 4-8. A i tak zamknięto chyba tylko serwery [EN], bo na pozostałych ruch jest całkiem spory.

Co do WAR, to grze łatka 1.2 wyszła na dobre. Zdecydowana poprawa czytelności UI, dodanie nowych itemów, poprawa craftu, etc. Znowu jest co robić - zupełnie jak przy wprowadzeniu RvR influ.

Jeśli przed wprowadzeniem Tomb Kings zdecydują się na dodanie zapowiedzianych rzeczy zapowiedzianych przez Jacobsa w ostatniej wypowiedzi (np.: rozwinięcie strefy RvR w ToK, dodanie "listy nadgorliwców", nowy system przydzielania nagród za keepy, nagrody za lockowanie stref, system upgrade`u keepów dla gildii, etc.), to może się okazać, że w okolicach czerwca, wreszcie!, otrzymamy WAR w wersji 1.0, czyli takiej jaka powinna wyjść. Oczywiście pomijając dodatkowe stolice, bo to pieśń przyszłości.

Jak na razie abo przedłużone do maja i Lost Vale w trakcie robienia (BTW: nowe przedmioty z 1.2 w LV robią wrażenie).

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wróciłem do domu i mogę się w końcu odnieść i ustosunkować. I nie, nie będę się tu z nikim kłócił, bo szkoda siły na werbalną szarpaninę z ludźmi nie potrafiącymi nawet czytać. Tak więc krótko i na temat.
TO jest recenzja WAR. Poprzedni tekst, moi kochani dyskutanci, nie był pełną recenzją i otrzymał nawet wiele mówiący potrafiącym czytać ze zrozumieniem podtytuł - "pierwsze wrażenia". Dlatego, że moim zdaniem idiotyzmem i totalną chałturą jest ostateczne ocenianie (jak robi to większość pism i portali) gier MMO w kilka dni po premierze. Tyle w kwestii pojawienia się tego tekstu.
Druga sprawa. Ja dostaję zamówienie - dwa dni o grze i recenzja. I w życi mam, jakie siły i spiski za tym stoją. Kasę za teksty dostaję od gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 01:55, Myszasty napisał:

Dobra, wróciłem do domu i mogę się w końcu odnieść i ustosunkować. I nie, nie będę się
tu z nikim kłócił, bo szkoda siły na werbalną szarpaninę z ludźmi nie potrafiącymi nawet
czytać. Tak więc krótko i na temat.
TO jest recenzja WAR. Poprzedni tekst, moi kochani dyskutanci, nie był pełną recenzją
i otrzymał nawet wiele mówiący potrafiącym czytać ze zrozumieniem podtytuł - "pierwsze
wrażenia". Dlatego, że moim zdaniem idiotyzmem i totalną chałturą jest ostateczne ocenianie
(jak robi to większość pism i portali) gier MMO w kilka dni po premierze. Tyle w kwestii
pojawienia się tego tekstu.
Druga sprawa. Ja dostaję zamówienie - dwa dni o grze i recenzja. I w życi mam, jakie
siły i spiski za tym stoją. Kasę za teksty dostaję od gram.pl.

Czyli ty jesteś czynnikiem który niszczy gram.pl.
Z tyłka artykuł, tam skąd przyszedł tam powinnien wrócić.
Szkoda że tak wychodzi że gram.pl samo siebie niszczy.
Poza tym to dość śmieszne - płaci się za artykuł, w którym recenzenci mogą ciebie pojechać - chociaż nikt tego z gram.pl nie robi. A dziwne. Czyli jest niepisana, albo niepubliczna reguła że "nie jeździmy po tych którzy nam płacą" - nonsens. Albo robicie recenzje niezależnie, albo dajecie sponsorke - a gdzie tak naprawdę w tych dwu opcjach się "dziennikarsko daje dupy" - sami sobie wszyscy odpowiedzcie...
Czyli gram.pl umiera, a goście którzy mają "gram.pl" w podpisie, tak naprawdę nie powinni go mieć... niezłe jajca.
Wracaj gram.pl do CDP, wracaj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 01:55, Myszasty napisał:

Dobra, wróciłem do domu i mogę się w końcu odnieść i ustosunkować. I nie, nie będę się
tu z nikim kłócił, bo szkoda siły na werbalną szarpaninę z ludźmi nie potrafiącymi nawet
czytać. Tak więc krótko i na temat.
TO jest recenzja WAR. Poprzedni tekst, moi kochani dyskutanci, nie był pełną recenzją
i otrzymał nawet wiele mówiący potrafiącym czytać ze zrozumieniem podtytuł - "pierwsze
wrażenia". Dlatego, że moim zdaniem idiotyzmem i totalną chałturą jest ostateczne ocenianie
(jak robi to większość pism i portali) gier MMO w kilka dni po premierze. Tyle w kwestii
pojawienia się tego tekstu.
Druga sprawa. Ja dostaję zamówienie - dwa dni o grze i recenzja. I w życi mam, jakie
siły i spiski za tym stoją. Kasę za teksty dostaję od gram.pl.


A ja sobie pozwolę xD Problem jest taki, że bardzo często wymaga się napisania recenzji MMO ASAP. Powód? Bo "pismo/zin/portal już mają, więc dobrze by było, jakby u nas też była". A że gra się rozwija? "Weź to pod uwagę". Przykłady? Pewne czasopismo, gdzie recenzent nie rozwinął nawet postaci do T4, portal, gdzie recenzenci nie weszli do T2 i uważają szamana za IMBA DPS. Rzadko kto później wraca i pisze po raz kolejny recenzję, bo "tekst już mamy", a "gra się pewnie na tyle nie zmieniła". Stąd zdziwienie w związku z kolejnym tekstem o WAR na gram.pl.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobom narzekającym na "tydzien z 4 liter" chciałbym przypomnieć że jest kilka ważnych powodów dlaczego akurat teraz pojawił się akurat teraz:

- od tygodnia dostępny trial (10 dni za free) - wiec każdy może wreszcie spróbować czym jest WAR bez kupna gry

- premiera nowej ceny gry (obniżka ceny sugerowanej ze 139 do 89 PLN)

- wprowadzenie patcha 1.2 a wraz z nim nowego eventu i dwóch nowych klas, które dość sporo zmieniają w rozgrywce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WAR jest super grą. Jak ktoś nie grał niech się nie odzywa...
Jeśli zaś ktoś grał to rozumie czemu kocham WAR-a mimo że kiedyś kochałem WOW-a.

I już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2009 o 07:52, ArreatPL napisał:

Czyli ty jesteś czynnikiem który niszczy gram.pl.
Z tyłka artykuł, tam skąd przyszedł tam powinnien wrócić.
Szkoda że tak wychodzi że gram.pl samo siebie niszczy.
Poza tym to dość śmieszne - płaci się za artykuł, w którym recenzenci mogą ciebie pojechać
- chociaż nikt tego z gram.pl nie robi. A dziwne. Czyli jest niepisana, albo niepubliczna
reguła że "nie jeździmy po tych którzy nam płacą" - nonsens. Albo robicie recenzje niezależnie,
albo dajecie sponsorke - a gdzie tak naprawdę w tych dwu opcjach się "dziennikarsko daje
dupy" - sami sobie wszyscy odpowiedzcie...
Czyli gram.pl umiera, a goście którzy mają "gram.pl" w podpisie, tak naprawdę nie powinni
go mieć... niezłe jajca.
Wracaj gram.pl do CDP, wracaj....


Przykro mi, ale tym razem - zważywszy na stek chaotycznych bzdur powyżej - trudno nawet w jakikolwiek sposób na to odpowiedzieć. Zamiast tracić czas na forum, proponuję poszukać pracy w strukturach władzy. Biorąc pod uwagę modę na wszelkie komisje śledcze i teorie spiskowe, wróżę wiele sukcesów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 07:54, Deathscythe napisał:


A ja sobie pozwolę xD Problem jest taki, że bardzo często wymaga się napisania recenzji
MMO ASAP. Powód? Bo "pismo/zin/portal już mają, więc dobrze by było, jakby u nas też
była". A że gra się rozwija? "Weź to pod uwagę". Przykłady? Pewne czasopismo, gdzie recenzent
nie rozwinął nawet postaci do T4, portal, gdzie recenzenci nie weszli do T2 i uważają
szamana za IMBA DPS. Rzadko kto później wraca i pisze po raz kolejny recenzję, bo "tekst
już mamy", a "gra się pewnie na tyle nie zmieniła". Stąd zdziwienie w związku z kolejnym
tekstem o WAR na gram.pl.

Pozdrawiam
C.

No i właśnie o to chodzi, struktura gier MMO jest tak rozbudowana, że większość tego typu tytułów jest w stanie okrzepnąć zazwyczaj dopiero po kilku, czasem kilkunastu miesiącach. I to właśnie starałem się przeforsować na gramie - żeby nie nazywać tekstów o grach MMO publikowanych w okolicach premiery recenzjami. Bo to niesprawiedliwe i nieuczciwe. Grałem w WoW-a niedługo po premierze. Gdybym miał go zrecenzować na tamtym etapie, to nawet zakładając poprawkę na szybki poprawki, dostałby ode mnie ocenę dużo niższą niż WAR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zaś (odbiegając juz od teorii spiskowych tutaj powstających ;p) mam zagowstkę, bo lubię WoWa i jego system walki, jednakże PvP kuleje, leży i kwiczy jak zdechły pies (jedynie areny coś reprezentują, ale taki Wintergrasp to totalna porażka). Pół roku temu pograłem w open betę WARa (tak tak byłem tym farciarzem, któremu udało sie zarejestrować :P) i gra mnie urzekła na swój sposób (choc brakowało mi PvE), ma swój cudowny klimat i już na becie dało sie odczuć jak świetne w tej grze jest PvP.

Zatem WoW czy WAR? o to jest pytanie -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, cośik mi się zdaje że w niektórych miejscach PQ leży i kwiczy dla Orderu... Wpakowuje się na strefe PQ RvR i już na starcie mam przekichane, bo przeciwko, dajmy na to, 10 destro nie mam najlepszych szans. Podczas gdy ja ubije 10 mobów oni już kończą, i nawet punkty wpływu bym pół dnia nabijał... już nie mówie o zagankowaniu (na śmierć!) na serwerze open RvR ale to nie wina gry, ale wszystkich mhrocznych graczy chcących zniszczyć nas, dziewiczych obrońców sprawiedliwości :). No i PvE też nie najlepiej, zabugowane moby, jak stoją w miejscu to pół biedy, ale jak już biegają to się skrypty sypią. Aha, i to jakby jedyne dla mnie wady, bo sama gra w sobie, jak i klimat są przednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisał człowiek co myśli o tej grze, ja myślę podobnie jak i wielu grających, a reszta niech leci farmić golda i nabijac reputację, no bo co innego mogą robić, LoL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 18:53, Afgncap napisał:


To jest Eltharion? Bez kitu chwile mnie nie bylo i juz Order rządzi ale wstyd:/


Dla jednych wstyd, dla innych powód do dumy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na screenach jaka jest rozdzielczość ekranu? Pytam bo mam monitor 1680x1050 i jak ustawiam rozdzielczość na max to gra nie wygląda tak dobrze jak na screenach. Mój maruder robi się jakiś taki chudszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś dla zainteresowanych :

1) WAR w tym momencie jest grą nastawioną na AoE
2) Zarówno Dmg i Heal
3) Nie ma tam miejsca na Direct Damager''a czy Direct Healera

Po 6 miesiącach grania odchodzę z tej gry - czemu ? Może wybrałem niewłaściwą klasę do grania - która jako DDek nie jest wstanie po patchu 1.2 zabić nawet helara... I dlatego że BW na moim serwerze robią takie rzeczy :

http://files.filefront.com/SURPRISEmp4/;13440185;/fileinfo.html

Enjoy - głównie 3 osoby niszczące 24 inne ;) - ah zapomniałbym ... Destro jest tak znerfowane że nie warto nim grać - ostatni server PvP Eltharion w Europie zmienia się w Orderową farmę PvE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować