Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA IV: Lost and Damned bije rekordy popularności

26 postów w tym temacie

Chdisk

Gra Grand Theft Auto IV po pierwszych złych opiniach jakie zebrała wśród graczy szybko nadrobiła stracone punkty i zyskała sympatię graczy. Jest to również zasługą developerów z Rockstar Games, którzy w szybkim tempie zareagowali wypuszczając łatkę niwelującą zgłoszone problemy.

Przeczytaj cały tekst "GTA IV: Lost and Damned bije rekordy popularności" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ja tam probowalem pograc w gta iv na swoim pc i nic z tego nie wyszlo... mysle, ze te rekordy to na konsolach pewnie :P mialem okazje grac nie raz na ps3 czy xboxie w nowe gta, i tam to wyglada przeslicznie ;)

btw, post nie dokonczony cos mi sie wydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę pojawiły się do tej pory 2 łatki do GTA IV na PC - żadna z nich nie sprawia, że gra się komfortowo, bo R* olało optymalizację na PC i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to MS ma wyłączność na kilka dodatków do GTA4 więc to chodzi zapewne o xboxa360. NA PC żaden dodatek nie wyszedł przecież, więc jak mogą się do niego ukazywać łatki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt. News niedokończony. Przecież dodatek kupiony w sklepie i tak wymaga pobrania go z xbox live ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 13:59, xD ominik napisał:

Ja wolę wersję pudełkową wszystkich gier.

Tylko że w przypadku TLAD wersja pudełkowa wygląda nieco inaczej. W opakowaniu nie znajdziesz żadnej płyty z grą lecz zdrapkę z kodem dodającym 1200 MS Points na twoje konto, za które możesz sobie ściągnąć grę z XBL. Poza tym w pudełku znajduje się dodatkowo plakat z gry, ale jakoś nie przypadł mi on do gustu więc nie żałuję, że nie zdecydowałem się na wersję pudełkową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 14:39, Igor FCBayern napisał:

> Ja wolę wersję pudełkową wszystkich gier.
Tylko że w przypadku TLAD wersja pudełkowa wygląda nieco inaczej. W opakowaniu nie znajdziesz
żadnej płyty z grą lecz zdrapkę z kodem dodającym 1200 MS Points na twoje konto, za które
możesz sobie ściągnąć grę z XBL. Poza tym w pudełku znajduje się dodatkowo plakat z gry,
ale jakoś nie przypadł mi on do gustu więc nie żałuję, że nie zdecydowałem się na wersję
pudełkową :)

Ja bardzo bym chciał mieć powieszoną na ścianie całą mapę GTA. Kilka mam już wisi. Niedługo dołączy na z GTA4 bo będę mieć GTA CW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przychód wysoki, Rockstar wykonał dobry krok umożliwiając kupno drogą elektroniczną. Szkoda, że tylko na Xboxa 360, choć jeżeli Microsoft zapłacił za wyłączność 50 mln to i tak wyszli na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee, przepraszam bardzo, ale czy autora tekstu coś uderzyło w głowę? Przecież niedobrze się robi. Jakie problemy? Z czym były problemy? Przecież GTA IV było odebrane świetnie w dniu premiery. O co chodzi? Jeśli autorowi chodzi o wersję pecetową (bo chyba tylko o taką chodzi), to czemu tego nie napisał?
Gram jest tak totalnie stronniczy, że bardziej się chyba nie da. Panowie redaktorzy - ludzie nie grają tylko na pecetach i musicie to zrozumieć. Bo jeśli nie zrobicie tego na czas, to gdy według analityków konsole przejmą pałeczkę na pl rynku w 2010 roku, to całe to wasze gream i cdprojekt będzie miało taką opinię, że zamiast kupować od was, ludzie będą woleli kupować od innych. Pewnych rzeczy się nie zapomina, takich jak faworyzowanie tylko jednej platformy (pc) i wkładania produktów do jednego wora (pc) też nie.

Więc bądźcie bardziej rzetelni, bo niedobrze się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 16:55, aope napisał:

Eeee, przepraszam bardzo, ale czy autora tekstu coś uderzyło w głowę? Przecież niedobrze
się robi. Jakie problemy? Z czym były problemy? Przecież GTA IV było odebrane świetnie
w dniu premiery. O co chodzi? Jeśli autorowi chodzi o wersję pecetową (bo chyba tylko
o taką chodzi), to czemu tego nie napisał?
Gram jest tak totalnie stronniczy, że bardziej się chyba nie da. (blablabla)


/facepalm.

tutaj nie wychodzi na jaw stronniczość platformowa, tylko najwyżej nierzetelność i mieszanie faktów dotyczących premiery PC i konsolowej (aczkolwiek jak newsman pisze o tym, że ten patch niby coś poprawił, a wszędzie moża było przeczytać iż poprawia duperele ale nie największe bolączki, to można zwątpić).

bo GTAIV, niezależnie od faktycznego poziomu jaki by sobą gra nie reprezentowała, miała tak podbity hype i taką kampanię reklamową, że musiałaby być niebywałym crapem by dostawać oceny niższe niż 9 i 10/10.
Choć w sumie w przypadku wersji PC gra technicznym crapem jest, a recenzenci i tak wybaczają jej to czego nie wybaczyliby innej grze, tylko ze względu na tytuł i oceny jakie wcześniej dali wersji na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 16:55, aope napisał:

według analityków konsole przejmą pałeczkę na pl rynku w 2010 roku


BŁAGAM CIE!!!!!!! Chyba nie mówisz o tym wyssanym z palca artykule, który ukazał się w Rzeczpospolitej?? Już konsola PS 2 miała przejąć PC i co? Jakoś tego nie widać. Zresztą za rok będziemy mogli zweryfikować te crapowate rewelacje.


dark master ---> polejcie mu! Dobrze prawi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko czekać by dodatek wyszedł na PC. Gram w GTA IV na PC i nie licząc problemu z zarejestrowaniem się w Windows Live (musiałem się zarejestrować w UK by grać w multi) nie narzekam. Gra jest wypasiona, a że nie gram na full mega hiper wypasionych detalach - to szczegół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 16:55, aope napisał:

Eeee, przepraszam bardzo, ale czy autora tekstu coś uderzyło w głowę? Przecież niedobrze
się robi. Jakie problemy? Z czym były problemy? Przecież GTA IV było odebrane świetnie
w dniu premiery. O co chodzi? Jeśli autorowi chodzi o wersję pecetową (bo chyba tylko
o taką chodzi), to czemu tego nie napisał?
Gram jest tak totalnie stronniczy, że bardziej się chyba nie da. Panowie redaktorzy -
ludzie nie grają tylko na pecetach i musicie to zrozumieć. Bo jeśli nie zrobicie tego
na czas, to gdy według analityków konsole przejmą pałeczkę na pl rynku w 2010 roku, to
całe to wasze gream i cdprojekt będzie miało taką opinię, że zamiast kupować od was,
ludzie będą woleli kupować od innych. Pewnych rzeczy się nie zapomina, takich jak faworyzowanie
tylko jednej platformy (pc) i wkładania produktów do jednego wora (pc) też nie.

Więc bądźcie bardziej rzetelni, bo niedobrze się robi.

Co do tego tekstu, to takie wnioski wysnuli nie analitycy a ten dziennikarz, nie wiadomo na jakiej podstawie. Co do wzrostu znaczenia konsol na polskim rynku, to raczej bym się nie łudził. Praktycznie wszyscy analitycy przewidują drastyczny wzrost cen konsol i gier na konsole w ciągu najbliższych dwóch lat. Gry pecetowe to ominie, ponieważ one są zależne w mniejszym stopniu od walut zachodnich, niż gry konsolowe. Dlatego należy się przygotować, że ceny gier na konsole niedługo osiągną i przekroczą pułap 250zł. Należy też porzucić wszelkie nadzieje, co do obniżki cen konsol.

Więc aope, bądź bardziej rzetelny, bo niedobrze się robi...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co do tego tekstu, to takie wnioski wysnuli nie analitycy a ten dziennikarz, nie wiadomo

Dnia 17.03.2009 o 19:04, zermithon napisał:

na jakiej podstawie.


No to tu się zgadzamy :) Prognozy tego dziennikarza są IMO zbyt daleko idące - "Polska blaszakami stoi". Dominacja konsol w Polsce w 2010 ? IMO - no way :)

Co do wzrostu znaczenia konsol na polskim rynku, to raczej bym się

Dnia 17.03.2009 o 19:04, zermithon napisał:

nie łudził. Praktycznie wszyscy analitycy przewidują drastyczny wzrost cen konsol i gier
na konsole w ciągu najbliższych dwóch lat. Gry pecetowe to ominie, ponieważ one są zależne
w mniejszym stopniu od walut zachodnich, niż gry konsolowe. Dlatego należy się przygotować,
że ceny gier na konsole niedługo osiągną i przekroczą pułap 250zł. Należy też porzucić
wszelkie nadzieje, co do obniżki cen konsol.
>


A tutaj widze tekst prawie na żywca przepisany ze wstępniaka z CDA :) Z całym szacunkiem - ale z pana Jerzego Poprawy taki analityk jak z koziej dupy trąba, choć nie powiem - czytając te jego "przewidywania" nieźle sie uśmiałem :). Do rzeczy jednak - jak na razie to bardzo podrożał sprzęt komputerowy, oprogramowanie i gry (większośc nowosci z 99 zł. skoczyła do 109 zł - ale to da się jescze przeżyć). Gorzej że podrożały kompy + oprogramowanie. Taki Windows Xp (wersja OEM) przed kryzysem kosztował niecałe 300 zł., w tej chwili kosztuje juz złotych 500. Ceny częsci do kompa równiez poszybowały w górę - miałem składać blaszaka dla siostry żony i cholernie żałuję że nie zrobiłem tego w zeszłym roku :/ Cóż kryzysu nie byłem w stanie przewidziec i w takim układzie moja szwagierka jeszcze trochę pomęczy się na swoim bardzo starym kompie, bo w tej chwili wszystkie upgrady są nieopłacalne.

Gry konsolowe, a owszem podrożeją - tyle że one w Polsce były zawsze masakrycznie drogie, tak więc niech dystrybutorzy podniosą ceny jeszcze bardziej - może wreszcie zbankrutują i ich miejsce zajmą tacy ktorzy nie będą z graczy zdzierać. Zapewniam Cię że nikt z moich "konsolowych" znajomych nie kupuje gier na konsolę w Polsce (no chyba że sa jakies przeceny), tylko w zachodnich sklepach (głównie w UK) - nawet z wysyłką z Anglii wychodzi taniej niż w Polsce, cena nie przekracza 200 zł. (oczywiscie nadal jest drozej niz na PC, ale da się przeżyć).
Co do cen konsol - żadnych podwyzek na razie nie było, co najwyzej - ze względu na kryzys może nie być kolejnych obnizek. Pożyjemy - zobaczymy.

> Więc aope, bądź bardziej rzetelny, bo niedobrze się robi...;)

Rzetelność - tak, tego mogę równiez Tobie życzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem z edycją:
Cena XP (OEM) to teraz 400 zł., a nie jak błędnie napisałem 500 (w zeszłym roku było to około 270 zł.). Czyli tak czy siak spora podwyżka (tak wiem jest allegro, można kupić taniej, tyle że kiedyś można było kupić jeszcze taniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować