Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect 2 - a co z PS3?

19 postów w tym temacie

W świecie gier dewaluacja pojęć przebiega naprawdę szybko. Okazuje się, że gra, która wychodzi na dwie platformy z pominięciem PS3 to tytuł exlusive. Ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 09:44, hallas napisał:

W świecie gier dewaluacja pojęć przebiega naprawdę szybko. Okazuje się, że gra, która
wychodzi na dwie platformy z pominięciem PS3 to tytuł exlusive. Ciekawe.



Zależy ja na to patrzeć, przecież gra jest ciągle tylko dla Microsoftu, wątpię czy będzie dało się grać na linuksie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hallas ale ma status wyłączności konsolowej. Nasz rynek nie jest żadnym wyznacznikiem. W US królują konsole w EU robi się już pół na pół i wydanie gry na PC to żadna rewelacja, sprzedaż w porównaniu do konsolowej wersji będzie beznadziejnie denna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 09:50, The Nemezis napisał:

Zależy ja na to patrzeć, przecież gra jest ciągle tylko dla Microsoftu, wątpię czy będzie
dało się grać na Linuksie ;D


http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=7465 <- pisze, ze działa, ale niekoniecznie wszystkie elementy (żeby działało trzeba np scrackować swoją grę, mieć dostęp do natywnych bibliotek Windowsa). Ale nie testowałem, nie wiem, jak to wygląda ;)

Co do arta- też mi się nie wydaje, żeby BioWare wydał część drugą swojej trylogii na PS3 z pominięciem wydania części pierwszej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę, że jeszcze nie wszystko stracone. Pamiętajcie, że za kilka dni zaczyna się GDC i jak donoszą niektóre serwisy, właśnie tam ma nastąpić ogłoszenie pierwszej części "Mass Effect" na PS3. Ile w tym prawdy, przekonamy się za kilka dni. Podobno ma być tak, że pierwsza część na PS3 ukaże się w tym samym czasie co druga na X360, a kolejne części będą ukazywać się z rocznym poślizgiem w stosunku do wersji na XBOX. Fakt, sam mam PS3 i chciałbym, żeby ta gra ukazała się na tej konsoli, ale jeżeli tak się nie stanie to płakać nie będę, bo zostaje jeszcze wersja PC :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że można kombinować, żeby działało, ale mi chodziło o gołego ;) Trochę temu widziałem Gears of War na PSP więc można różne cuda wyprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem za multiplatformowością wszystkich gier. Ale skoro nie ma, to nie ma. Trudno. PS3 ma wiele innych wartościowych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Może to i dobrze, teraz wiem, że nie muszę czekać i sobie mogę wreszcie kupić jedynkę na PC, bo jeszcze nie grałem :) Mówi się trudno. Co platforma to inne gry, z tym, że dalej jest komfortowa sytuacja, że duża część posiadaczy PS 3 może w to zagrać na PC. ;] Nie mniej poczekam do GDC. Możliwe, że będzie taka sytuacja, jak Inuki napisał, Mass Effect wychodzące na PS 3 z "opuźnieniem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 14:27, Kalendarek napisał:

@kejter93
a na tym twoim dueciku to zagrasz w Gears of War 2 albo Fable 2? nie wydaje mi się...


byly jedynki na PC, wiec MS aby zarobic wiecej (i slusznie), moze sie skusic na konwersje - byle jakie, zle optymalizowane, byle szybko i do sklepow moze na tegoroczne swieta :) Mi tam na tych tytulach nie zalezy, ale latwa kasa jest w zasiegu microsoftu - czemu po nia nie siegnac :) szanse sa duzo wieksze niz na wydanie tych tytulow na PS3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A takze God of War III i Final Fantasy XIII ktory zanim wyjdzie na x360 mina wieki:) naprawde nie zaluje ze ani GOW 2 ani fable 2 ani ME 2 nie wyjda na ps3 :P jest duzo innych tytulow na ps3 ktore odpowiadaja mi bardziej niz te :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w sumie o ja mam mieszane uczucia. Z jednej strony źle bo Mass Effect to naprawdę świetny RPG.(czy tam cRPG zależy jak kto woli) więc w dwójce są pokładane wielkie nadzieje.

Jednakże EA cały czas ma kłopot z pisaniem gier na PS3 bo nie umie ani oddzielnego portu dobrze zrobić na tą konsole, ani dobrze zoptymalizować porta z X''a. W sumie to nawet dobrze bo jeszcze by mogły problemy być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować