Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Internet Explorer 8 - wersja finalna już dostępna!

28 postów w tym temacie

paradoksalnie większa zgodność tego explorera ze standardami sprawi, że strony dalej w nim będą się źle wyświetlać i trzeba będzie przerabiać już przerobiony kod. Po prostu hacki dla IE6 i IE7 będą źle interpretowane, a wiadomo dużo osób pisze if IE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię IE. Powód dla którego używam teraz FF jest taki, że się po prostu do niego przyzwyczaiłem, tak jak kiedyś z przyzwyczajenia używałem Eksplorera. Pilnie jednak obserwuję co MS robi ze swoją przeglądarką i jeśli okaże się przyjazna (i jeśli producent pluginu dla FF synchronizującego zakładki zrobi go dla IE8) to nie widzę powodu, bym miał dalej liska używać.

Ps. ale jedno w filmiku dobre: strona microsoft.com najszybciej otwierała się na FF ;)

EDIT:
Właśnie testuję tryb zgodności, który zaimplementowali w IE8. Okazuje się, że forum.gram.pl bez tego trybu nie do końca wygląda tak jak powinno. Po włączeniu trybu zgodności jest dobrze. Więc działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak już przetestujecie to dajcie znać ;-)
Dopóki nie będą powstawały peany na cześć nowego IE (ewentualnie jak mi dopłacą) ja z FireFoxa się nie przesiadam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem na domowym kompie (z Vistą), dziś w pracy na biurowym (z XP) - dwa zupełnie różne kompy - na obu widoczna poprawa :) W porównaniu do poprzedniej wersji strony wczytują się po prostu błyskawicznie, a co za tym idzie komfort pracy poprawia się znacznie. M$ ma u mnie sporego plusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas będzie trzeba zainstalować, FF na niektórych stronach miał różne problemy i musiałem używać IE7, który u mnie działa jak 7nieszczęść- często się wiesza, chodzi z umiarkowaną prędkością, do tego u mnie za cholerę nie chce się zmienić strona startowa...
IE8 i tak będę używał okazjonalnie, chyba że okazał by się nieporównywalnie lepszy od FF - siła przyzwyczajenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z IE8 korzystałem już do dawna razem z Windowsem 7 zarówno w wersji 32bit jak i 64bit. Jak dla mnie MS wykonał spory krok w przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, u mnie nie idzie rozpocząć ściągania w ogóle - po wybraniu kraju i wersji wyświetla się strona z instrukcją uruchomienia instalatora, ale plik nie zaczyna się w ogóle ściągać. Ktoś może mi to wyjaśnić? :/ Tak samo jest i pod FF, i pod IE... Hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować