Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Opodatkowanie" transferu na PSN nie podoba się wydawcom

25 postów w tym temacie

osobiscie to zastanawiam sie, kiedy w koncu sony wprowadzi oplaty za PSN. bo sadze, ze taka zmiana kiedys nastapi. nie wszyscy developerzy chca w koncu dzielic sie swoimi zyskami w taki sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No kurcze trochę lipnie.
Bo jakieś producent gry postanowi wydać demo i będzie jeszcze musiał za to zapłacić.

Czasami nie rozumiem polityki Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i tak psn i pss się zazwyczaj nie opłacają(zdarzają się wyjątki), np: ostatnio wyszedł Resistance: Retribution na psp, no i fajnie że jest na psn, tylko że kosztuje 135 zł, to chyba jakiś desperat kupi skoro, na UMD w folii na allegro za 99 zł, cyfrowa dystrybucja ma sens jeśli jest jest konkurencyjna cenowo, zresztą co widać po steamie i ich cenach w €, paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 12:28, slizgi napisał:

i tak psn i pss się zazwyczaj nie opłacają(zdarzają się wyjątki), np: ostatnio wyszedł
Resistance: Retribution na psp, no i fajnie że jest na psn, tylko że kosztuje 135 zł,
to chyba jakiś desperat kupi skoro, na UMD w folii na allegro za 99 zł, cyfrowa dystrybucja
ma sens jeśli jest jest konkurencyjna cenowo, zresztą co widać po steamie i ich cenach
w €, paranoja.

Czasami na Steamie i tak opłaca się kupować. W ten weekend zestaw Abe''s Oddyssey i Exodus jest za ok. 15 zł. O połowę taniej, niż na allegro za jedną część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Sony to samobójca. Najpierw cementuje swoje PSP, robiąc z całkiem dobrej konsolki gniota, a teraz jeszcze chce obniżyć atrakcyjność drogiego PS3. Gratulacje. Czyżby w struktury Sony wdarli się specjaliści z M$?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 12:14, Meykan napisał:

Bo jakieś producent gry postanowi wydać demo i będzie jeszcze musiał za to zapłacić.

Demo to reklama, a reklama = konieczność zapłaty za jej umieszczenie. Naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż Sony raz idzie w górę raz spada na dół. W tym przypadku obniżenie cen PS3 by sprawiło im prawdo podobnie większe dochody, ale zawsze jest ryzyko że się nie uda i również z tym niestety trzeba sie liczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź tyczy się darmowych elementów.

Ja mówiłem od początku i nadal uważam że opłaty abonamentowe będa na PS3 tak samo jak na 360. Wątpie aby duże wydawnictwa to olały bo inaczej nie były by to wydawnictwa profesjonalne.

Renora Mirshanna co do komentarza to widać że nie za bardzo się znasz w danej materii. Firma MA MIEĆ JAK NAJMNIEJ KOSZTÓW I NAJWIĘCEJ ZYSKU ile się da. Widać że to jest cios poniżej pasa dla nich i dlatego się wkurzają. Bo to jest hm.. okradanie ich w perfidny sposób (dla graczy super:).

Wiadomo nie od dziś że wydawca (żaden!) nie dokładają do biznesu kasy w ramach dobrego serca by gracze nie płacili:). Takiej firmy jeszcze nie widziałem:). (firma która płaci za to żeby gracze grali w cos darmowego rotfl to darmowe dodatki na PS3 znikną:) a to wątpię by pomogło PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, dla graczy nie zmieni się nic. Sony jedynie zarobi trochę. Nie chce mi się wierzyć, że producenci przestaną zamieszczać materiały, które są dla nich promocją z powodu wprowadzenia podatku. A głosy sprzeciwu są zawsze jak trzeba zapłacić, po prostu producenci lubią narzekać.

Zresztą lepiej, że producenci płacą niż gracze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 14:48, Estritium napisał:

Moim zdaniem, dla graczy nie zmieni się nic. Sony jedynie zarobi trochę. Nie chce mi
się wierzyć, że producenci przestaną zamieszczać materiały, które są dla nich promocją
z powodu wprowadzenia podatku. A głosy sprzeciwu są zawsze jak trzeba zapłacić, po prostu
producenci lubią narzekać.

Zresztą lepiej, że producenci płacą niż gracze ;-)


Oczywiście licz się z tym po prostu że darmowych dodatków nie będzie, BA za dema też mogą wprowadzić stałą opłatę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 14:46, Kafar napisał:

Renora Mirshanna co do komentarza to widać że nie za bardzo się znasz w danej materii.
Firma MA MIEĆ JAK NAJMNIEJ KOSZTÓW I NAJWIĘCEJ ZYSKU ile się da. Widać że to jest cios
poniżej pasa dla nich i dlatego się wkurzają. Bo to jest hm.. okradanie ich w perfidny
sposób (dla graczy super:).


Równie dobrze można powiedzieć, że to wydawcy umieszczając darmowe demka na PSN wcześniej okradali Sony. Sam postaw darmowe serwery z demami, rozrzucone w dodatku po kontynentach, z których można ściągać z prędkością na poziomie co najmniej 250kb/s :) . KTOŚ musi płacić za transfer, np. ja prowadząc stronę z resztą ekipy mamy na to kasę z reklam. Bardzo normalne- oni chcą się reklamować, my mamy za to pieniądze.

Szczerze mówiąc to nie zaskoczyła mnie ta wieść. Za niedługo pewnie będzie wprowadzony jakiś abonament na PSN. Chyba, że Sony zamierza zbankrutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2009 o 15:09, kr0pek napisał:

Równie dobrze można powiedzieć, że to wydawcy umieszczając darmowe demka na PSN wcześniej
okradali Sony. Sam postaw darmowe serwery z demami, rozrzucone w dodatku po kontynentach,
z których można ściągać z prędkością na poziomie co najmniej 250kb/s :) . KTOŚ musi płacić
za transfer, np. ja prowadząc stronę z resztą ekipy mamy na to kasę z reklam. Bardzo
normalne- oni chcą się reklamować, my mamy za to pieniądze.


To samo powiedziałeś co ja. To w interesie sony jest by były dema. Tak jak w waszym jest by u was były. Oczywiście nie TYLKO w waszym. Ale Ty musisz mieć demo bo jak go nie masz to konkurencja ma i tracisz. No to niech sobie sony wprowadzi reklamy czy coś jak ich nie stać lub tak uparcie idą w to że online będzie za free. Oczywiście ja bym wolał żeby było za darmo ale ja wiem że wydawcy tych dem a konkretnie chodzi o dodatki darmowe bo dem mało co ściągam. Przestaną być darmowe a te płatne po prostu bedą droższe :) nie można tu być frajerem i myśleć że wydawcy i tak będą płacić :).

Tak czy siak nie ważne, nie warto ciągnąć dyskusji. Po prostu w błędzie jest ktoś kto myśli że wydawca sobie będzie płacił. Po prostu jak w każdym produkcje zostanie to doliczone do ceny produktu. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xbox live jest spoko ;) developerzy sa szczęśliwi że mogą wrzucać dema , content bez limitu a gracze że płacą za to rocznie marne grosze w porównaniu do tego co otrzymują ;), moim zdaniem fair układ. Wiadomo PSN darmowe fajnie ale kij ma dwa konce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie widzę, że nauczyli się wieszczyć z fusów? ;] Wy naprawdę liczycie, że Sony zabije swoją bardzo mocną zaletę nad Xbox''em jakim jest darmowe multi? :] Gwarantuje, że cała ta sytuacja na nic nie wpłynie, bo taki "podatek" jest od długiego czasu, i jakoś problemów nie ma. ;] Ludzie po prostu lubią "przepowiadać" apokaliptyczne wizje xD Jeszcze trochę a dowiemy się, że Sony bankrutuje bo wiadomo Sony żyje tylko z Playstation 3 xD xD xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować