Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GDC 09: Pierwszy film przedstawiający możliwości CryEngine 3

64 postów w tym temacie

wyglada naprawde niezle, trzeba przyznac ale... nie nazwalbym tego numerkiem 3. co najwyzej 2.5. nie dokonali az tak duzego skoku wzgledem CE2, aby sie az tak przechwalac - taka moja opinia:P. choc ciekawe, ze na pierwszym ekranie nie ma zadnego loga PC... (nie orientuje sie ostatnio - czy chodzi tylko o to, aby przystosowac CE2 dla konsol?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę większej różnicy względem, jeśli chodzi o możliwości graficzne silnika, dopiero ten las od 44sekundy zrobił na mnie nie małe wrażenie muszę przyznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na zmodyfikowany Cry Engine 2, efekty wody są lepsze, zgadzam się w 100% z postem użytkownika kjubus, tego nie można nazwać CE3, to można nazwać co najwyżej modyfikacją 2, ale zobaczymy za jakiś czas jak się silnik rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG, to ma być CE3 ?! Wygląda super, owszem, ale o wieeeele większe wrażenie robi na mnie zwykły Crysis na modach (Natural Mod, Ultra High Tweak i takie tam). Więc jednak CE3 to "tylko" CE2 przeniesiony na konsole...
BTW czy to nie są przypadkiem sceny z Crysisa 2? Czyżbyśmy biegali po mieście atakowanym przez ufoki? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jak "Crysis" na sterydach. Czyli - IMO, bardzo ładnie, ale zgadzam się z przedmówcami- numerek 3 dodany nieco na wyrost. BTW - loga konsol na początku filmu: czyżby tak popracowali nad optymalizacją, że obecne konsole byłyby w stanie coś takiego pociągnąć ? Cóż - biorąc pod uwagę dość kiepską (ale nie fatalną) optymalizację "Crysisa" byłbym w niemałym szoku... no i musiałbym zweryfikować moją nienajlepszą opinię o programistach Crytek. W każdym razie - nie miałbym nic przeciwko temu żeby zobaczyć coś takiego zarówno na swojej 360 jak i PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to cudo będzie ładnie chodziło na X360, to znaczy, że na większości PC też powinno ładnie chodzić...ale po Cryteku to ja już niczego dobrego na PC się nie spodziewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmik nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Jedynie miasto wyglądało przyzwoicie, choć i tak blado w porównaniu z mapkami tworzonymi przez crysisową społeczność.
To nie jest CryEngine 3. To ogołocony CryEngine 2 dostosowany do konsol, numerek dodano jedynie ze względów marketingowych. Animacja chrupała niemiłosiernie, a całość odpowiada detalom na low/medium. Jeśli to ma być pokaz możliwości silnika, to ja podziękuję.

http://i224.photobucket.com/albums/dd185/DSOmen/CE3three.png
http://i224.photobucket.com/albums/dd185/DSOmen/CE3.png

Na chwilę obecną - olbrzymi krok wstecz. Pokażcie, co ten silnik potrafi na przyzwoitej klasy komputerze PC, to może uwierzę, że to "kolejna generacja" CE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez rewelacji, chociaż wysoki poziom jest. Widać kompromisy w teksturach, oświetlenie niezłe i część efektów. Ciekaw jestem co pierwsze wyjdzie na konsole. Teraz czekamy na pokaz UE 3.75 :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie silnik może generować gorszą grafę niż UE3. Ważne, aby zachowali tą niesamowitą zniszczalność otoczenia na obecnych konsolach.
I jak najwięcej gier na CE3!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś specjalnie mnie nie zachwycił. Nie jest tak dużo widocznych zmianw porównaniu z tym co pokazała dwujka w stosunku do jedynki. Pewnie far cry będzie na tym silniku, a kto wie może już jest robiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No filmik troche kiepskiej jakosci, ale na pewno w pełnej okazałości gra na tym silniku będzie wyglądała fajnie :). ale w full detalach bez gtx 280 i core i7 sie chyba nie obejdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinni zmiecić nazwę na CryEngine 2.5 bo rewolucji nie ma jest tylko lifting, w dodatku dla mnie niezauważalny w porównaniu do v2 i mam wrażenie że właśnie tak wygląda Crysis na max grafie i rozdziałce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I teraz chcę usłyszeć tego gościa który mi wypominał że te wszystkie przechwałki to nie tylko marketingowy bełkot nie mający nic wspólnego z rzeczywistością.

Po pierniczeniu że będzie chodzić na konsolach tej generacji - na konsolach następnej generacji, że pójdzie na wszystkim i do tego będzie wyglądało genialnie...
Oto wynik.

Im bardziej rozwiną silnik tym bardziej wzrosną wymagania. Im więcej zapłaci im nvidia tym gorzej będzie chodzić na produktach ATI... Powinni byli napisać silnik od początku.
No ale ja się nie znam. Ja tylko widzę kaprawy efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że CE3 jest przygotowywany przede wszystkim na konsole. Nic więc dziwnego, że muszą iść na ustępstwa. A jeśli coś takiego zobaczę na PS3 to będę mile zaskoczony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować