Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GDC 09: Pierwszy film przedstawiający możliwości CryEngine 3

64 postów w tym temacie

Principes dał 2 screeny które pokazują że ten silnik prezentuje się gorzej niż CryEngine 2, tak więc uważam że to jest raczej CE2.5, a co do prawdziwego następcy to ciekawe co do niego będzie potrzebne? 4xCi7 6xGF 295gtx 15gb DDR3 2000mHz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co do niego będzie potrzebne? 4xCi7 6xGF 295gtx 15gb DDR3 2000mHz??"
Bez komentarza . Gdyby jakikolwiek developer zrobił grę/silnik o takich wymaganiach , to strzeliłby sobie samobója , krótko mówiąc . A co do CE3 , wygląda jak Crysis na średnich ustawieniach , także jest to krok wstecz i to duży . No , ale nic lepszego konsola nie udźwignie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie, zwłaszcza ten las pod koniec filmiku prezentuje się niesamowicie. Ciekawe tylko, jakiego trzeba będzie mieć kompa, żeby zobaczyć takie efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 11:31, swistaq2007 napisał:

Principes dał 2 screeny które pokazują że ten silnik prezentuje się gorzej niż CryEngine
2, tak więc uważam że to jest raczej CE2.5, a co do prawdziwego następcy to ciekawe co
do niego będzie potrzebne? 4xCi7 6xGF 295gtx 15gb DDR3 2000mHz??

Czy ty nie rozumiesz, że to była prezentacja silnika ale na konsolach? Chyba jest normalne, że trzeba stosować pewne ustępstwa -,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Mejk napisał, CryEngine 3 to silnik robiony GŁÓWNIE pod konsole, jest to odpowiednio przygotowana wersja CE 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zrzutach te co wysłał Principes widać, że ta prezentacja jest na przerobionej pierwszej mapce z jedynki. Przypatrzcie się uważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to jakoś nie zadziwia, dosyć podobne do poprzedniego silnika, byle tylko miało niezbyt duże wymagania :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę, w filmiku zawarto lokacje z kolejnej części crysisa, i doczekamy się walk w miastach i lasach iglasto-liściastych ;) a nie tylko w tropikach.
Podobnie w prezentacji np unreala 3 wykorzystywano mapy gearsow i ut3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza nieco lepszym oświetleniem, nie widzę zbyt dużo różnic w porównaniu do CryEngine 2. Mam nadzieję, że to tylko przez ograniczone możliwości konsol, a nie lenistwo Cryteka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 11:41, DoomnY napisał:

No ciekawe. PC traci swój "last stand" graficzny. Swoją drogą fajna muza w tle.

w jaki niby sposób? wygląda gorzej niż CE2 na pełnych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć,że konsole obecnej generacji pociągną gre z takimi ustawieniami graficznymi.Taki ps3 ma kartę graficzną zbliżoną wydajnościowo do Geforce 7900GTX,a xbox,który powstał w 2005 roku,też niema nie zwykle wydajnej grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tytule newsa spodziewałem się czegoś ciekawego/fajnego, a tu krótko mówiąc jestem zawiedziony tym co zobaczyłem. Ten filmik w ogóle mnie nie zachwycił, a wręcz przeciwnie rozczarował. Wiele szczegółów pokazanych w tym filmiku jest mocno niedopracowane i to ma niby być następca CryEngine 2, no bez żartów proszę... Na tym filmiku pewnie zaprezentowany jest gameplay z konsolowej wersji Crysisa, która zapewne mocno będzie różniła się od wersji na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mejk i inni . Dzizas czytajcie to co inna prasa napisze .... Silnik jest robiony pod konsole przyszlej generacji ,a nie pod ta !!! Czyli zapomnijcie o takim czyms na ps3 i x360 ktore w zyciu nie dalyby rady temu. Zreszta z Unreal Engine 3 daja sobie rade na granicy ,a wy chcecie cryengine ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna rzecz ktora mi sie przypomniala i ktora doczytalem xD . Ten silnik jest jak wyzej robiony z mysla o przyszlych zabawkach ,grach mmo itp . OWszem aktualne tez obsluzy jak pc i dzisiejsze konsole ,ale na x360 i ps3 nie w takiej formie jakiej zaprezentowano (czyt. sporo z tego do wyciecia jak zaawansowany postprocess ,shadery, cieniowanie itp i otrzymujemy cos w co da sie pograc na x360 i ps3 ). Tak czy siak glownym zalozeniem sa platforme z mocnym hardware. Cryengine 2 tez niby mial toolsy pod x360 i ps3 ;p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować