Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GDC 09: Pierwszy film przedstawiający możliwości CryEngine 3

64 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2009 o 14:20, Arachnos napisał:

w jaki niby sposób? wygląda gorzej niż CE2 na pełnych ustawieniach.


Nie wiem jak Wy tą różnicę w grafice rozróżniacie. Grałem w Crysis na high. Szczerze mówiąc obojętne mi są ostrość tekstur, wygładzanie krawędzi x16 itd, bo to wodotryski dla maniaków z PCtami za 3000zł czy nie wiem tam ile. Sęk w tym, że efekty jak te wodospady, oświetlenie, siekanie dżungli wyglądają super. Nie stanowią ogółu gameplay''a, ale ubarwiają rozgrywkę i miło, że zawitają na konsolach w płynnych 40-60fps bez zmiany sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze oglądamy film w niskiej rozdziałce, po drugiej jest on generowany na ps3 które za kilka lat będzie zastąpione lepszymi konsolami. A poza tym zbliżamy się do "realności". Ale ona nie musi się nam podobać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki. Pod filmem jest też znak xboxa. A więc powyższe tyczy się też jego. A na czym ten film jest opraty? To nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to sie chyba mylilem . Po dorwaniu tego filmiku w lepszej jakosci widac jednak duzo ubozsze geo ,plamiaste textury ,ogolem duzo mniej wszystkiego na ekranie w porownaniu do wersji pc. Wyglada to dosc slabo . Tylko tak czy siak kilka z scenek mialo mega slaby framerate. Czekam na wiecej filmidel ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DoomnY jak bedzie stale 30 z nielicznymi spadkami to bedzie dobrze ;p . 40-60 fps na dzisiejszych konsolach to juz chyba tylko w bijatykach i grach z ps store i xbox marketplace ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak CE2. Jedyne nowości to poprostu obsługa konsol i rozszerzone możliwości co do gatunków, które obsłuży, co obok wymagań było jego główną bolączką w konfrontacji z UE3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hans olo tylko wez pod uwage to ,ze ue3 jest mocno statycznym silnikiem i nie oferuje za duzo pod wzgledem cieniowania i oswietlenia. To byl imo glowny powod miedzy wydajnoscia poszczegolnych silnikow ,no i to ,ze cryengine 2 nie byl tak elastyczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie zauważyłem w filmiku takiego skoku jakościowego jak w przypadku przejścia z pierwszego na drugie wydania silnika. Bardziej mi to wygląda na podrasowany CryEngine2 z porządną, jak przypuszczam, optymalizacją kodu. Miałem nadzieję, że w CE3 chociaż już jakieś próby raytracingu przemycą. Póki co bez rewelacji. Do premiery niby jeszcze daleko ale pierwsze tech dema z CE2 zrobiły na mnie większe wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale nie wiem co tak niektórzy psioczą że konsole obecnej generacji są słabe. Obie konsole mają w sobie ukrytą moc ale jeszcze nie do końca wykorzystaną.

Choć Uncharted: Drake''s Fortune daje kopa jeśli chodzi o grafikę na konsolach, i jest dość blisko Crysisa. No troszkę. Na pewno jest w większości bliżej niż dalej. No i myślę że druga część jeszcze większego kopa da. To co że konsola ma kartę graficzną zbliżoną do GF 7900GTX tak jak ktoś tam powiedział, to nie ma znaczenia. Trzeba dobrze sprzęt wykorzystać, a można osiągnąć cel.

No ale na tym filmiku polotu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za konkurencją:
To demo wersji konsolowej silnika. Było generowane i na PS3 i Xboxa 360. Oczywiscie wersje pecetowe i pod przyszłe konsole będą (zapewne) wygladały jeszcze lepiej.

W takim układzie - szacunek za optymalizacje :) Miałem okazję grać w "Warheada" na obecnym kompie i optymalizacja momentami kulała. Pierwsze wrażenie podtrzymuje - jak dla mnie to jest "Crysis" na sterydach, co nie zmienia faktu, że jestem pelen podziwu - bo generowane jest to na prawie już czteroletnim sprzęcie (Xbox 360)

Ci ktorzy twierdzili i starali się udowodnić za wszelką cenę że konsole nie pociagnęlyby takiego "Crysisa" już mogą zacząć się wstydzić, zamiast iść w zaparte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze przy CR4 nie bedziemy mogli juz rozroznic czy widzimy obraz generowany przez gre czy rzeczywisty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lordpilot no bo Crysisa w takie jformie nie pociagnie . Zreszta ogladnij sobie jakis filmik z tego w lepszej jakosci to sporo rozjascia (mnie rozjasnilo z obrotem o 180 stopni :D) i to co pokazano wyglada gorzej niz to co widzielismy ponad 2 lata temu na pc . Aktualna wersja poprostu pozwala na odpalenie tego na 3-letnich zabawkach jak xbox360 czy ps3 kosztem wlasnie zlozonosci .

Meykan Uncharted owszem wygladal fajniutko ,ale imo blizej mu do farcry z hdr patchem niz do crysisa pod wzgledem wizualiow . Nie ma tak zaawansowanego systemu cieniowania ,oswietlenia postprocessingu czy shaderowania jak w cryengine 2 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy jak wyjdzie pierwsza gra na tym silniku.Ja jestem przekonany,że na konsolach nie będzie wyglądałą jak na tym filmiku.A jak myślicie,dlaczego postacie się tak wolno obracają na tym filmiku?.Podejrzewam,że dlatego żeby nie było widać jak się tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Lordpilot no bo Crysisa w takie jformie nie pociagnie . Zreszta ogladnij sobie jakis

Dnia 24.03.2009 o 16:35, Mr_Hyde napisał:

filmik z tego w lepszej jakosci to sporo rozjascia (mnie rozjasnilo z obrotem o 180 stopni
:D) i to co pokazano wyglada gorzej niz to co widzielismy ponad 2 lata temu na pc .
Aktualna wersja poprostu pozwala na odpalenie tego na 3-letnich zabawkach jak xbox360
czy ps3 kosztem wlasnie zlozonosci .
>



Dla mnie to wyglada BARDZO podobnie do tego co widziałem na swoim kompie - a w "Warheada" grałem z większościa detali na high (niektore na very high) pod DX 10. Gdyby nie loga konsol na początku i oficjalne info - to myslalbym że to "Crysis" odpalony na blaszaku w wysokich detalach. Oczywiście pewnie rozdzialka nizsza (720 p. to max, o full hd nie ma mowy), pewnie ciut gorsze AA... tyle że to jest kosmetyka.

Zauważyłem też ciekawą zależność - także na forum konkurencji - dopóki nie było powiedziane że to tech demo z konsol, to ludzie pisali że to ulepszony Cry Engine 2 - że lepsze jest oswietlenie i tekstury, itp., że to taki "Crysis na sterydach". Jak sie tylko okazało że to jest demo z konsol - to zaraz zaczęło się wycofywanie z tego i szukanie różnic... na niekorzyść :) Cóż - IMO niektórzy nie moga przeboleć że konsola za 600 zł. jest w stanie wygenerować coś takiego :)

A to przecież dobrze i świadczy o trzech rzeczach:
1) "Crysis" i "Warhead" były kiepsko zooptymalizowane

2) Crytek popracował nad optymalizacją i (jeśli) powstana jakieś konsolowe gry na tym engine, to będa wyglądały prawie tak dobrze jak Crysis na wypasionym PC

3) skoro konsole są w stanie wygenerować taki obraz, to na dobrym, wypasionym PC będzie to wygladało jeszcze lepiej O ile tylko Crytek przyłoży sie do optymalizacji enginu na blaszaki - a mam nadzieje że się przyłożą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj żadnej nowości nie widzę. Wręcz przeciwnie - na moim blaszaku gra wygląda lepiej na wysokich detalach bez AA, a warto pamiętać że CE2 ma już prawie 2 lata i przy tym nadal króluje wśród FPSów pod względem jakości obrazu. Jak dla mnie ten cały "nowy" CE3 to po prostu przeniesienie nieco okrojonego CE2 na konsole obecnej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiki niema oczywiście niczego nadzwyczajnego z perspektywy kogoś kto widział już Crysis na PC.

Jednak śmieszą mnie wypowiedzi ludzi którzy potrafią stwierdzić, że na ich PC gra wyglądała lepiej bo był AA... Przecież na tym filmiku, w tej rozdzielczości za chiny nie można stwierdzić jaka to rozdzielczość, a co dopiero czy jest AA! Moim zdaniem to w ogóle ciężko stwierdzić poziom detali względem jakości jaką prezentował Crysis-PC.

Pożyjemy zobaczymy... Do tego czasu nie ma się co podniecać. Oczywiście na logikę rzecz biorąc, przyznaję, że konsole mają mniejsze możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnych różnic pomiędzy CE 2 a trójką.
Jedyna różnica to światło i cienie, ale i takie efekty jak na filmiku może już były na CE 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować