Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GDC 09: Fallout 3 grą roku!

94 postów w tym temacie

Dla mnie to że LittleBigPlanet wygrał w 4 kategoriach to super wiadomość. Przynajmniej oni umieją docenić magię tej gry.
Ale gracze już tak nie za bardzo. Ja wydałem 200zł na tą grę i nie żałuję ani złotówki.

Szczególnie chodzi mi o graczy którzy z góry skazują ją na porażkę a nie zagrali w nią. A wielu którzy zaryzykowali nie zawiedli się.

Edit. Co do Fallouta 3. Dla mnie to po prostu świetny RPG. Może nie dorasta do pięt poprzedniczkom no ale można pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagrody za najlepszy scenariusz (! że co????!!!) i najlepszą grę roku skomentuję jednym słowem - wstyd.

Naprawdę, gloryfikowanie gier takich jak Fallout 3 powoduje, że zaczynam się wstydzić bycia graczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w Fallout''a 3 ale jeżeli wygrał z GTA IV to coś w tym musi być. Jak do tej pory sądziłem jednak że nic nie pobije GTA i moim zdaniem była to najlepsza gra ubiegłego roku. No cóż, chyba będę musiał kupić fallout''a, ale dopiero po Fable 2;pp

PS. a Co do LittleBigPlanet to do tej pory myślałem że to jakaś taka "mini gierka" heh no ale nie mam PS3 (wybrałem xboxa xdd) więc nie grałem;pp Ciekaw jestem jaka magia tkwi w tej grze bo po filmikach nic tam takiego ciekawego nie widziałem mówiąc szczerze;pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić o F3 nagroda za scenariusz dla tej gry to jakaś kpina. Wg mnie bliżej byłoby do nagrody za najgorszy scenariusz roku. I niech nikt mi tu nie marudzi w stylu "to napisz lepszy", bo naprawdę za te pieniądze mógłbym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Black Isle Studuios pewnie się skręca z bólu, pierwsze 2 Fallouty były o wiele lepsze a z tego co wiem nagród nie podostawały :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Meykan: Fallout 3 to nie cRPG. To STRZELANINA z elementami RPG.

Jeśli klon Obliviona po niewielkim liftingu zostaje grą roku, to niewątpliwie retardyzacja ludzkiej populacji osiągnęła niebezpiecznie wysoki poziom. A Bethesda dalej żyć będzie w przekonaniu, że wystarczy stworzyć symulator chodzenia po wielkiej, bezsensownej mapie, by żyć w splendorze "wielkich twórców najlepszych cRPG w historii".
Black Isle w grobie się przewraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tytuł gry roku to może jeszcze bym z trudem przełknął ( no ok, podoba się masom, co zrobić ?)... ale "Najlepszy scenariusz" !?

--> SoundWave, dobrze podsumowałeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy już plują jadem i żółcią, bo Fallout 3 został grą roku :) Nie podoba się Wam ? Ok, ale nie zachowujcie się jak dzieci. Dorosłych ludzi się poznaje po tym, że potrafią zaakceptować prosty fakt że ktoś ma inne zdanie. Więcej dystansu życzę - to jest tylko gra :). A swoją opinię można chyba wyrazić bez zbędnego napinania się ?

ps. Choć nagroda za najlepszy scenariusz też mnie powaliła - ale ok, gusta są różne. IMO jest on równie "wybitny" jak w poprzednikach:

Fallout 1 - znajdź water chipa

Fallout 2 - znajdź G.E.C.K

Fallout 3 - odszukaj swojego ojca

Hehe, w klimat serii to się wpisuje jak nic ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już nic lepszego nie było tylko F3 ??? to musiała być niezła nędza i wybór mocno ograniczony.
F3 może i był dobry puki nie zobaczyłem FEAR 2. No sory, ale właśnie tak jak FEAR 2 powinien być wystylizowany F3. Panowie z Bethesdy powinni pójść na szkolenie do panów z Monolith.
Jeśli chodzi o scenariusz, to Bethesda powinna się uczyć od BioWare. Wtedy F3 byłby talo jak należy.
A tak powstała papka dla cieniasów - o przepraszam - dla "casuali" a nie rasowy RPG jakim od ppoczątky powinien być F3.
No dobra może tak źle nie jest (kilka lokacjiw F3 jednak wymiata na maksa - vide muzeum techniki czy historii naturalnej no i behemoty). Ale reszta... po FEAR 2 już taka fajna nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 11:28, Wojman napisał:

Ze co? Ze nagroda za najlepszy scenariusz dla Fallout 3? Jurorzy chyba w GTA IV nie grali.

Jurorzy chyba zażyli coś mocniejszego przed rozdaniem nagród ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 11:20, Lordpilot napisał:

Hehe, w klimat serii to się wpisuje jak nic ;-)


Nie, panie Lordpilot, nie wpisuje się :)
1) W f3 szukamy kogoś, kto jest ważny dla głównego bohatera, a w poprzednich częściach pomagaliśmy społecznościom, w których główny bohater spędził całe życie.
2) Scenariusz to nie po prostu pomysł na główny wątek. Najważniejsze jest wykonanie całości. Nie można zapominać o dialogach (jakie były w poprzednich częściach, a jakie w f3 nie muszę chyba mówić?), kłestach, itp. I nie można sprowadzać wszystkiego do "znajdź GECK", bo to wcale nie było takie proste. Trzeba było łazić po pustkowiach i szukać informacji w każdym mieście, bo a nuż znajdzie się jakąś wskazówkę. Szukając GECKA (czy waterchipa) bohater napotykał wiele ciekawych postaci i miał dużo różnych przygód. W f3 jest tylko "podążaj za wszechwiedzącym radarem" i beznadziejne rozmowy z kukłami. Jest chyba różnica?

edit: Byłbym zapomniał. Czemu uważasz, że jak się nam coś nie podoba, to nie możemy wyrażać swojej opinii? I dlaczego jak komuś nie podoba się scenariusz w f3 i o tym powie to już jest dzieckiem?
Ja bardzo lubię takie dyskusje, dopóki nie ma jakiegoś wyzywania od idiotów, itp to chyba można pogadać o tym co się komu podoba, a co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 11:20, Lordpilot napisał:

Niektórzy już plują jadem i żółcią, bo Fallout 3 został grą roku :) Nie podoba się Wam
? Ok, ale nie zachowujcie się jak dzieci. Dorosłych ludzi się poznaje po tym, że potrafią
zaakceptować prosty fakt że ktoś ma inne zdanie. Więcej dystansu życzę - to jest tylko
gra :). A swoją opinię można chyba wyrazić bez zbędnego napinania się ?

ps. Choć nagroda za najlepszy scenariusz też mnie powaliła - ale ok, gusta są różne.
IMO jest on równie "wybitny" jak w poprzednikach:

Fallout 1 - znajdź water chipa

Fallout 2 - znajdź G.E.C.K

Fallout 3 - odszukaj swojego ojca

Hehe, w klimat serii to się wpisuje jak nic ;-)


1) Trudno sie nie pluc gdy nagrodę dostaje coś co jest najwyżej średnie i ma masę błędów technicznych i w scenariuszu. W czasie premiery był ich wykaz.

2) "znajdź to czy tamto" to początek głównego wątku, o ile w poprzednikach potem było dobrze to w F3 już nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eheheh, kocham te wszystkie "wybory miss". Po prostu uwielbiam...

Dwa słowa, w pełni oddające to, co o tym wszystkim myślę: epic fail.
Teraz dzieciaki będą miały dodatkowy powód, by krzyczeć, że F3 to najbardziej wypasiona gra, w jaką grali. Przecież została grą roku ! o/ o/ o/

Gdzie moje wiadro !? Muszę pawia uwolnić. Over & out.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świat się kończy - wygrywają gry do granic zabugowane, wersje beta które powinny być obrabiane przez programistów dobre kilka miesięcy - mam na myśli oczywiście Fallout

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallout 3 grą roku? Kompletnie się z tym nie zgadzam. GTA IV zwyczajnie bije go na głowę niemal pod każdym względem. Ale co poradzę - co kraj (i konferencja) to obyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować