Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #58: Co sądzisz o dystrybucji cyfrowej gier (np. Steam, Xbox LIVE Marketplace)?

46 postów w tym temacie

Dnia 27.03.2009 o 20:41, Atlavis napisał:

Absolutnie jestem za cyfrową dystrybucją gier. Nie muszę płacić za pudełka, płyty i inne
niepotrzebne badziewia

A świstak siedzi i zawija :). Przykład? EAStore - ceny za ściągnięcie identyczne jak w empiku za wydanie pudełkowe. Zauważ, że już raczej nie słyszy się haseł "nie płać za zbędne dodatki" tylko "nie płać za dostawe do domu". A ciekawe kto mi zwróci za ten czas spędzony na ściąganiu tych kilku/kilkunastu gigabajtów za każdym razem gdy chce zainstalować gre.

>.... o każdej porze dnia i roku (nawet święta), wpisuję tylko swoje dane

Dnia 27.03.2009 o 20:41, Atlavis napisał:

i numer karty płatniczej, następnie mogę zacząć ściągać produkt na swój dysk.

Żeby przez następne minimum 3 godziny wpatrywać się w pasek postępu...
To ja przez ten czas zdąże 2 razy skoczyć do sklepu ^^

Dnia 27.03.2009 o 20:41, Atlavis napisał:

Grę mogę pobierać wielokrotnie i najczęściej zaktualizowaną o najnowsze poprawki, więc ściągam
za każdym razem, gdy mam potrzebę przeprowadzania ponownej instalacji (np. po zmianie
dysku).

Jeżeli mam gre na płycie czas instalacji będzie o wiele krótszy, a poprawki zawsze można ściągnąć samemu.
Nie mam nic przeciwko cyfrowej dystrybucji ale tylko jeżeli mam też możliwość nabycia pudełka z grą (tak jak w przypadku Steam - Half-Life 2). Jeżeli ma to wyglądać jak w przypadku Red Alert 3: Powstanie to podziękuje. Wyjątkiem są gry od producentów gier bardziej niszowych (np. The Path) lub gry przeznaczone tylko do gry w sieci - tutaj byłbym ostatecznie zrezygnować z wydania pudełkowego

Dnia 27.03.2009 o 20:41, Atlavis napisał:

Patrząc w przyszłość, zastanawiam się dlaczego mam coś ściągać i uruchamiać na domowym
sprzęcie? Czy nie mogę zapłacić jedynie za moc obliczeniową pewnego serwera, który wygeneruje
obraz dla mojego monitora? Nie stać mnie na kartę graficzną za ponad tysiąc złotych,
a chętnie ujrzałbym maksymalną jakość na wyświetlaczu.


OnLive życze jak najlepiej, i mam nadzieje, że pomysł nie zostanie "zgaszony" przez producentów kart graficznych i procesorów.

Twój post ma strasznie marketingowy wyraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 13:56, MateoKiszlo napisał:

Od dystrybucji cyfrowej nijak nie uciekniemy [niemożność odsprzedaży

Tu bym się klócił, bo na Steam się da. Jest trudniej to fakt, ale da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem to co większość. Ogólnie nie mam nic przeciwko, ale strasznie wkurza mnie, gdy dodatki do gier można zakupić jedynie w ten sposób. Odbiera to szanse na zagranie osobom ze słabym łączem (również mi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Preferuję pudełko z płytką. Czemu?

1. Mam słabe łącze
2. Dużo gram przez neta [CoD4 etc.]
3. Fajnie jest mieć pudełko z grą a nie tylko plik na dysku
4. Pójście do sklepu i wykupienie gry daje dużo frajdy i satysfakcji niż ściąganie plików z neta ;]

I zapewne coś jeszcze by się znalazło jednak i tak wolę pudełkowe wersje gier. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do stem''a nic nie mam ale co do Live mam i to bardzo dużo ! Kupiłem gre Gears of War i pomyślałem : a fajna gra i multi a multi nie chodzi w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkop, ale to jest chyba najodpowiedniejsze miejsce na moje pytanie:

miał ktoś do czynienia z Impulse? Jak wygląda tamtejsza dystrybucja? Otrzymujemy całą platformę tak jak to ma miejsce w Steam, czy ściągamy jedynie instalkę? Co z płatnością? Można jej dokonać za pomocą zwykłego konta internetowego, czy trzeba bawić się w PayPal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować