Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

UWAGA! Zmiana ksywek na gram.pl UWAGA!

1261 postów w tym temacie

Heh osoba pisząca treść całego tego info użyła kilku zwrotów które jasno wskazują na mała ważność tego przekazu jednym słowem cienki dowcip a po 2 są braki w tej informacji co czyni ją nie kompletną a to już wystarczy by się domyśleć że to zapowiedź żartu.

Ogólnie jak do tej pory nic nie pobiję Blizza w tej dziedzinie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko - jeśli w najbliższym czasie nie wykorzystam możliwości zmiany swojego nicka (zakładając oczywiście, że to nie żart ;)), to czy mi to przepadnie? Innymi słowy, równie dobrze będę mógł sobie zmienić nicka za rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę chora akcja IMO, ze swoją ksywką jestem tutaj jeszcze od cdprojekt.info i się już zdążyłem do niej przywiązać. Jak dla mnie te dodatkowe ograniczenia to dodatkowe upośledzanie forum (podobnie jak np. 5 minut na modyfikacje posta, czy możliwość wrzucania obrazków jedynie ładując je z dysku), ale cóż... Tyle dobrze, że mam już od dawna inną ksywkę której używam na różnych innych forach, tak więc nie ma dramatu w moim przypadku. No i plusem jest możliwość zmiany swojej ksywki, bo zapewne wiele osób które takiej zmiany chciałyby dokonać... W ostateczności może się jednak okazać, że gram robi sobie z nas prima aprilisową bekę.

Jestem też ciekaw czy odnośniki do gramsajtów zostaną zmodyfikowane jeśli ktoś całkowicie zmieni nick...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to rzeczywiście żart to bardzo niesmaczny, bo w środę zamiast wywołania uśmiechu na twarzy, wywoła frustrację userów, bo nie od dziś wiadomo, że jest spora grupa użytkowników chcąca zmienić dotychczasowy nick.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj maila z tytułem: "UWAGA! Zmiana Twojej ksywki na gram.pl", a w treści: "Twoja ksywka nie spełnia co najmniej jednego z poniższych standardów". Jest to ten sam spis co w poście u góry.
Czy taki liścik wysyłany jest do wszystkich czy też coś w moim nicku "ostry3000" się nie zgadza?
Mam nadzieję, że to błąd i wszystko u mnie jest tak jak trzeba.

EDIT: Do głowy jeszcze wpadł mi pomysł, że to może dotyczy innego nieużywanego konta, lecz w wasza wiadomość jest generowana automatycznie w taki sposób, że nie wiadomo do jakiego nicka jest kierowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 22:33, Dante Dy`nei napisał:

Jestem też ciekaw czy odnośniki do gramsajtów zostaną zmodyfikowane jeśli ktoś całkowicie
zmieni nick...

O wlasnie, nawiazujac m/in do tej kwestii mozna wysunac wnioski, ze jednak jest to zart prima aprilisowy. Zmiana nicku jednego usera byla i jest nadal wielkim problemem, jak ktos nie mial dobrej argumentacji to mogl praktycznie o takiej opcji zapomniec. Odnosniki do gramsajtow to jedno, a powiazanie nicka z kontem, to drugie? A teraz niby wszystkim na to mozna pozwolic? I zapowiedz jest tak spontaniczna? IMO to wydarzenie mozna porownac z wprowadzeniem owych gsow czy irca, wiec dziwie sie, ze nie bylo to naglosnione w postaci newsow przynajmniej z miesiecznym wyprzedzeniem. Inna kwestia bylby chaos, ktory by na forum zapanowal. Smiem twierdzic, ze 90% AKTYWNYCH userow ulegnie pokusie i zmieni ksywke - juz sobie wyobrazam coby sie dzialo. Poza tym dziwnym trafem ta sroda to jednak 1 kwietnia... No ewentualnie dopuszczam opcje, ze jednak naprawde system logowania wymaga zmian i ci, ktorzy obowiazkowo musza sie mu podporzadkowac zostana przemianowani we wtorek. Poglebi to przy okazji nadzieje innych, a tu okaze sie, ze reszta moze sobie tylko "pozazdroscic".
I prosze nie posadzac mnie o spam, bo jednak uwazam, ze mam sporo racji i nie gadam od rzeczy, trzymam sie topicu oraz trzezwo patrze na ta sytuacje. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile to prawda, anie jakiś żart(ten prima aprylis czy coś takiego) to sobie zmienię na Albi. :) Trochę głupio by było, gdyby każdy zmienił nick, bo trudno było by rozpoznać... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 23:08, albinskia napisał:

ile to prawda, anie jakiś żart(ten prima aprylis czy coś takiego) to sobie zmienię na
Albi. :) Trochę głupio by było, gdyby każdy zmienił nick, bo trudno było by rozpoznać...
:P

Znajomych poznasz po avku... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Avki jak ludzie zmieniają się, kolego. :P Nie którzy tak często zmieniają avki ,że sami nie pamiętają jakie mają. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 22:43, gothicsheep napisał:

O wlasnie, nawiazujac m/in do tej kwestii mozna wysunac wnioski, ze jednak jest to zart
prima aprilisowy.

A na potwierdzenie tej teorii dodam, że trawa jest zielona, a niebo niebieskie. Więcej dowodów chyba nie trzeba, nie? ;]

Dnia 27.03.2009 o 22:43, gothicsheep napisał:

Odnosniki do gramsajtow to jedno, a powiazanie nicka z kontem, to drugie?

Nick był tylko plakietką, użytkownicy i tak byli rozpoznawani przez system jako numery. A odnośniki można zmienić, jak dało się wszystkich pracowników CDP przemianować na konsulów, to i to da się zrobić ;]

Dnia 27.03.2009 o 22:43, gothicsheep napisał:

I zapowiedz jest tak spontaniczna? IMO to wydarzenie mozna porownac z wprowadzeniem owych gsow czy irca,

Hmm, zapowiadają z prawie tygodniowym wyprzedzeniem, a ty narzekasz że zapowiedź spontaniczna. To jak byłaby niespontaniczna? :D

A tak podsumowując, to szukacie dziury w całym, całe przedsięwzięcie jest dość możliwe i ma sens. Ale jeśli faktycznie to tylko żart, to ekipa powinna zatrudnić jakiegoś człowieka, który wybijałbym im takie durne pomysły z głowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę pożyczyć nawet taki duży młotek, bo jeśli naprawdę byłby to żart, to byłaby to duża przesada, zraniliby moje piękne lamowe serce :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 18:14, Budo napisał:

Witaj James ;]
W statach są ino userzy, którzy napisali min. 1 posta. więc jeśli ów starszy gramowo
James nie napisał posta, a np. kupuje w sklepie to niestety zostaniesz userem James1...
chyba, że zmienisz sobie nicka na coś innego.


ech... nie trzeba sobie było do nicka popierdólek wstawiać :P teraz bede cierpial ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 22:43, gothicsheep napisał:

O wlasnie, nawiazujac m/in do tej kwestii mozna wysunac wnioski, ze jednak jest to zart
prima aprilisowy. Zmiana nicku jednego usera byla i jest nadal wielkim problemem,

Była problemem tylko ze względu zasad. Z technicznego punktu widzenia nie ma żadnego problemu, zawsze można było coś takiego zrobić tylko nie było powodów do zmieniania nicków. Teraz jest.

Dnia 27.03.2009 o 22:43, gothicsheep napisał:

Odnosniki do gramsajtow to jedno, a powiazanie nicka z kontem, to drugie?

Nie, jak już rob wspomniał każde konto ma swój indywidualny numer uid i to na jego podstawie wszystko jest zapewne powiązane.

Dnia 27.03.2009 o 22:43, gothicsheep napisał:

A teraz niby wszystkim na to mozna pozwolic?

A czemu by nie pozwolić? Zmiany nicków są wymuszone przez wprowadzenie nowego systemu logowania i część nicków nie pasujących musi zostać zmieniona, tylko tu pojawia się problem, bo mało komu by się spodobało przymusowa zmiana nicka gdzie dodano by jakieś cyferki wbrew woli, więc dano takim osobom możliwość całkowitej zmiany nicka, dodatkowo dano taką możliwość nie tylko tym których nick musi być zmieniony ale i całej reszcie, bo inaczej reszta ludzi mogła się oburzyć, że część sobie mogła zmienić dowolnie nicka a oni nie :P

Dnia 27.03.2009 o 22:43, gothicsheep napisał:

I zapowiedz jest tak spontaniczna? IMO to wydarzenie mozna porownac z wprowadzeniem owych gsow czy irca,
wiec dziwie sie, ze nie bylo to naglosnione w postaci newsow przynajmniej z miesiecznym wyprzedzeniem.

Eeee przesadzasz, to jest zwykły bajer który jest właściwie efektem ubocznym wprowadzanych zmian, zwykłe dodanie małej opcji, coś jak wprowadzenie avatarów czy jakaś inna zmiana kosmetyczna na forum. Po co takie coś jakoś specjalnie nagłaśniać?

Dnia 27.03.2009 o 22:43, gothicsheep napisał:

Inna kwestia bylby chaos, ktory by na forum zapanowal. Smiem twierdzic, ze 90% AKTYWNYCH userow ulegnie pokusie i zmieni ksywke
- juz sobie wyobrazam coby sie dzialo.

Na starym forum można było sobie zmieniać nicka w dowolnej chwili i nieskończoną ilość razy i jakoś chaosu wielkiego nie było...

Dnia 27.03.2009 o 22:43, gothicsheep napisał:

Poza tym dziwnym trafem ta sroda to jednak 1 kwietnia...
No ewentualnie dopuszczam opcje, ze jednak naprawde system logowania wymaga zmian i ci,
ktorzy obowiazkowo musza sie mu podporzadkowac zostana przemianowani we wtorek. Poglebi
to przy okazji nadzieje innych, a tu okaze sie, ze reszta moze sobie tylko "pozazdroscic".
I prosze nie posadzac mnie o spam, bo jednak uwazam, ze mam sporo racji i nie gadam od
rzeczy, trzymam sie topicu oraz trzezwo patrze na ta sytuacje. ;P

To nie byłby żart, to byłoby chamstwo i głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować