Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

UWAGA! Zmiana ksywek na gram.pl UWAGA!

1261 postów w tym temacie

trochę żenujące, bo można by dodać dodatkowe pole w bazie jako nick do "wyświetlania" na forum, osobno od tego do zalogowania. Login ID byłoby nowe (bez znaków PL itd), a Nick byłby używany osobno do wyświetlania (i też unikatowy) ...

tak trudno zmodyfikować bazę i silnik o 1 dodatkowe pole!?!?

login by się zmienił, ale nicki możnaby zostawić takie same, ach jaka szkoda, tylko utrudnienia dla użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2009 o 20:21, Dekerinho6 napisał:

Ja swojego też używam w zasadzie wszędzie i też raczej nie skorzystam ;]

no bo z drugiej strony jak każdy zmieni Nicka, to znowu będą problemy kto jest kto, i jakby znowu forum owe startowało , a na stronie beta.gram.pl nie ma nic nowego, cały czas coś wkrótce odkryją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ksywkę można zmienić na całkowicie inna? I czy mozna zamienić na jakąś którą się miało kiedyś ale konto z tym nickiem zostało zablokowane dla wypowiadania się na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 20:55, kindziukxxx napisał:


> Ja swojego też używam w zasadzie wszędzie i też raczej nie skorzystam ;]
no bo z drugiej strony jak każdy zmieni Nicka, to znowu będą problemy kto jest kto, i
jakby znowu forum owe startowało , a na stronie beta.gram.pl nie ma nic nowego, cały
czas coś wkrótce odkryją :)


Właśnie będzie wielki problem kogo kolwiek poznać ... A jak zacznie się od nicków to po pewnym czasie zacznie się jeszcze ze statusami ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość istotne pytanie: w mailu twierdzicie że "Kolejność przyznawania ksywek w przypadku powtarzania się, ustalona została według daty utworzenia konta."

A co jesli na przykład:

Uzytkownik 1 ma nick ĄĆ, zarejestrował się na forum 22.10.2001
Uzytkownik 2 ma nick AC, zarejestrował się na forum 10.11.2005

W/g tego co napisaliści użytkownik 1 (ĄĆ) powinien otrzymac teraz nick AC, a użytkownik 2 (AC) powinien otrzymac nick AC1. Bo jest będzie inaczej, to to bedzie jawne działanie na "niekorzyść" uzytkowników. To przecież uzytkownik 1 ma prawo otrzymać nick AC jako był Waszym forumowiczem i klientem o wiele dłuzej i to jemu powinny przysługiwać "lepsze" prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo ja zgłupiałem od wypowiedzi co poniektórych "uszytkownikuf" albo loginem jest adres email, tych z przyczyn oczywistych zmiany nie obejmują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 21:42, sig. napisał:

albo ja zgłupiałem od wypowiedzi co poniektórych "uszytkownikuf" albo loginem jest adres
email, tych z przyczyn oczywistych zmiany nie obejmują.


Racja => Czyli :P
Żart pewnie :) , ale na początku uwierzyłem :P (ale się przekonamy co będzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E w przypiętym poście nie ma nic o loginie, cały czas pisze o ksywkach (a te w przeciwieństwie do loginu są wyświetlane na forum, a także identyfikują konto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 21:56, donard napisał:

A co z kropkami tak zwanymi?tak jak w nicku sig.

- ksywka musi zaczynać się i kończyć literą lub cyfrą
pozatym w srode primaaprilis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem na maila info o rzekomej zmianie nicka na gramie. Więc ... nadal uważacie, że to zakrojony na aż tak dużą skalę żart primaaprilisowy? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 21:56, donard napisał:

A co z kropkami tak zwanymi?tak jak w nicku sig.

w spisie dopuszczalnych znaków jej nie widzę, wiec podpadnę pod automatyczną zmianę (nawet maila z automatu w tej sprawie dostałem). swoją drogą ta kropka jest tylko dlatego że wersja bez niej na starym forum była już zajęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 21:53, sig. napisał:

E w przypiętym poście nie ma nic o loginie, cały czas pisze o ksywkach (a te w przeciwieństwie
do loginu są wyświetlane na forum, a także identyfikują konto)

Ksywki mają być podobno zmieniane przez nową formę logowania. Czyli nowym sposobem logowania miałoby być logowanie przez nick. Co jest niemożliwe, bowiem po zmianie automatycznej nicków ludzie nie będą znali swojego loginu. Czyli żart. A jeżeli ma zostać stara (lepsza) forma przez email, wtedy nicki to nic innego jak zwykły wyraz, skoro na forum jest tablica ze znakami polskimi (które notabene to po prostu numery w ASCII + odpowiednie tablica) to i w tym przypadku się nic nie zmieni. Tak więc albo żart, albo "szurnięty" (lekko mówić) zatrudniony programista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować