Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

UWAGA! Zmiana ksywek na gram.pl UWAGA!

1261 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2009 o 13:05, Calia napisał:

ps. Dlaczego przy dodawaniu posta widzę login.gram.pl? [To było wcześniej? Nie zwracałam
uwagi więc może to normalne?]

Kolejny błąd serwisu, ja coś takiego mam losowo co kilka odświerzeń/dodanie posta/ otworzenie tematu. Ale o dziwo poza tym rzadziej mnie wylogowuje niż dawniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 13:23, Tomoya-kun napisał:

> ps. Dlaczego przy dodawaniu posta widzę login.gram.pl? [To było wcześniej? Nie zwracałam

> uwagi więc może to normalne?]
Kolejny błąd serwisu, ja coś takiego mam losowo co kilka odświerzeń/dodanie posta/ otworzenie
tematu. Ale o dziwo poza tym rzadziej mnie wylogowuje niż dawniej.

Mam to samo ale juz przywyklem
Co smieszniejsze mam tak i uzywajac FF i Opery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to problem wszystkich czy to ja jestem ewenement ale czasem gdy klikam przycisk wstecz by wrócić na główną stronę forum gram.pl zostaję automatycznie wylogowany:-\ Kiedy ten problem zniknie?

PS. Również mam czasami ten problem gdy wchodzę do jakiegoś tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 21:19, Piterus_Von_Drackus napisał:

Ponieważ jedna maszyna by nie wydoliła przy takim obciążeniu to raz. A dwa to , że takie
rozwiązanie pozwaal Ci się logować w różnych usługach wymagającego specjalnego oprogramowania
serwerowego.

Tak się zastanawiam, czy nie wolałbym już logować sie oddzielnie na serwisie, forum i GSach, niż co chwilę trafiać na to przekierowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie powoli już ta strona. Cały czas mnie wywala, nie moge sie zalogować. Minęło już troche czasu od zmiany nicków, a jakoś poprawy nie widze:P Czy administratorzy w ogóle próbują naprawić te forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja nie mam systemów idealnych ale jest coś takiego jak testowanie jak dany system działa przed wprowadzeniem go (przynajmniej tak robią firmy którym zależy na userach). Tyle że na gramie najpierw robią potem myślą. Po 10 min (sic!) udało mi się zalogować bo, jak mówisz ten nowy i potrzebny, system działa w pętle z której nie potrafi wyjść. Zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem CDP nie jest na rękę żeby gram.pl upadł, bo "zmiany" przynoszą więcej szkody niż zysku.

Ps. Trasę pakietów śledzi traceroute lub traceroute6, dig wyszykuje adresy dns ale to pewnie wiesz :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 08:00, L33T napisał:

Tja nie mam systemów idealnych ale jest coś takiego jak testowanie jak dany system działa
przed wprowadzeniem go (przynajmniej tak robią firmy którym zależy na userach).


Tylko zważ na to, że testowanie takiego dużego serwisu jest mocno utrudnione ze względu na ilość użytkowników. Zresztą każde większe oprogramowanie jest tak naprawdę testowane w tak zwanym praniu.

Dnia 12.04.2009 o 08:00, L33T napisał:

Tyle że na gramie najpierw robią potem myślą. Po 10 min (sic!) udało mi się zalogować bo,
jak mówisz ten nowy i potrzebny, system działa w pętle z której nie potrafi wyjść.


Ot to polska mentalność :P

Dnia 12.04.2009 o 08:00, L33T napisał:

Zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem CDP nie jest na rękę żeby gram.pl upadł, bo "zmiany"
przynoszą więcej szkody niż zysku.


Problem polega na tym, że Gram.pl jest osobną spółką w stosunku do CDP Zresztą o czym świadczy Statut Spółki

Dnia 12.04.2009 o 08:00, L33T napisał:

Ps. Trasę pakietów śledzi traceroute lub traceroute6, dig wyszykuje adresy dns ale to
pewnie wiesz :)


Tak czy siak na jedno wychodzi... Traceroute pokazuje dokładnie drogę w stylu: "20 metrów prosto, 20 stopni w prawo, 1200 metrów pod górę... , a dig w stylu: "Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami dojdziesz do brzuski, za brzózką tgrzy dni w prawo dojdziesz do krzaczka... ". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już się staje powoli żałosne. Ile czasu będzie usprawniać i testować ten system logowania? Nie ma dnia, abym na próby zalogowania się nie poświęcił kilku/kilkunastu minut. Wasi programiści naprawdę dali ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, dobija już mnie ciągle pojawiająca się strona "login.gram.pl", która ma jeden cel - wylogować mnie :/ Ludzie, proszę - zróbcie coś z tym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Mozilli jest wszystko git, cały czas zalogowany, ani jednego wylogowania od tygodnia, no ale.. właśnie, ale. Te statystyki cholernie denerwują ;P Jakby dało się naprawić, to git byłby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statutem to sobie można pewną część ciała podetrzeć. Polska mentalność ? Daruj ale co zmiana to coś przestaje działać i coś innego traci funkcjonalność.
Dużego serwisu ? Proszę cię gram to maleństwo które aspiruje do miana portalu o grach, jakoś na ign netowork które jest kolosem zmiany są testowane na odrębnym serwerze przez ludzi do których jest wysyłana propozycja czy nie chcą pomóc przy poprawie jakości serwisu i nie jest to 10-20 osób.
Tylko tu się pojawia super przykład nie logicznej oszczędności bo gram.pl nawet jakby chciało coś zmieniać w ustawieniach serwera musi korzystać z the Planet bo nie chcą/nie stać na postawienie serwerów u nas w Polsce za to mają kasę na hosting w USA konkretniej w Dallas. Polska firma, działa w polsce ale hosting w stanach. Wielce logiczne.
Płacą ci za obronę gramu ? Bo co odpowiedź to bardziej pokazuje że tak na dobrą sprawę to ja jestem be a gram jest super hiper. Zarząd tego serwisu albo poleciał na kasę albo zwyczajnie ma gdzieś ludzi którzy byli związani z CDP i pamiętają jak CDP jeszcze raczkowało i miało normalne sklepy (vide w Warszawie na Pereca). Takich dinozaurów jest coraz mniej właśnie przez te super zmiany i działania zarządu ale to detal na który pewnie odpowiesz że to polska mentalność.


PS.
dig (domain information groper) is a flexible tool for interrogating DNS name servers. It performs DNS lookups and displays the answers that are returned from the name server(s) that were queried. Most DNS administrators use dig to troubleshoot DNS problems because of its flexibility, ease of use and clarity of output. Other lookup tools tend to have less functionality than dig.

traceroute tracks the route packets take across an IP network on their way to a given host. It utilizes the IP protocol''s time to live (TTL) field and attempts to elicit an ICMP TIME_EXCEEDED response from each gateway along the path to the host.

To samo ? Good to know.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA nie wiem co za idiota uznał za dobry pomysł aby zmiana KAŻDEJ strony była przepuszczana przez system logowania. Bo to mi przypomina zabezpieczenia w banku.. tylko że one tam działają i MUSZĄ działać tu natomiast nie działają i są zbędne.

Jak by mi to login.gram.pl na forum jeszcze się pojawiało to na pewno bym już tego posta nie pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 15:59, Arkads napisał:

U mnie na Mozilli jest wszystko git, cały czas zalogowany, ani jednego wylogowania od
tygodnia, no ale.. właśnie, ale. Te statystyki cholernie denerwują ;P Jakby dało się
naprawić, to git byłby.


U mnie tak samo wszystko jest okej. A co do statystyk to się z Tobą zgadzam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Podsumujmy:
- problemy z logowaniem,
- problemy ze statystykami,
- problemy z zamienianiem polskich liter na krzaczki po dodaniu obrazka do posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 11:02, Budo napisał:


Podsumujmy:
- problemy z logowaniem,
- problemy ze statystykami,
- problemy z zamienianiem polskich liter na krzaczki po dodaniu obrazka do posta.

+
- aplet irca nie działa
- gramsajty psujące się pod Operą (od ponad dwóch lat nie potrafią lub nie chcą tego naprawić)

PS statystyki to ostatni problem jakim programiści gramu powinni się zająć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

O własnie, aplet też, dlatego ostatnio nie wpadam na irca w ogóle. Co do gramsajtów- już się przyzwyczaiłem, przeglądać i komentować mogę, ale wpisy muszę robić pod inną przeglądarką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować