Kawosz-ski

WarCraft IV - temat ogólny

109 postów w tym temacie

Tak ostatnio się ponownie wgłębiam w Warcraft 2 i przy okazji trochę o nim szukam.. I na pl.wow.wikia.com znalazłem, wielkie słowa: ""Po pierwszym Warcrafcie, kiedy rozmawialiśmy o Warcrafcie II, pojawił się pomysł, że otworzymy kolejny portal i pozwolimy Orkom najechać świat współczesny. Mieliśmy cały filmik, gdzie smoki walczyły z F-16 i tym podobne. Ale stwierdziliśmy "Kurczę, to będzie dziwne, to będzie do bani. To nie będzie Warcraft." - Bill Roper, Games for Windows, styczeń 2007. "

W sumie, to po ich obecnych pomysłach w WoW może odważą się na pracę nad tak szalonym pomysłem, ale w odniesieniu do IV?
Swoją drogą, odnośnie Billa Ropera, przypomniał mi się wstęp do recenzji Trójeczki w CD-Action: "WarCraft - jedno słowo, a miliony graczy na całym świecie myśli o Billu Roperze jak o świętym"... czy jakoś tak, cytowałem z pamięci..

A wracając do Czwóreczki, Blizzard miałby chyba kilka możliwości fabularnych:
1) wydarzenia po Trójce, a przed WoW, czyli tworzenie się bloków, i co tam jeszcze może być..
2) "zaraz" po wydarzeniach w WoWie,
3) kilkadziesiąt lat po tychże wydarzeniach, co dałoby dystans i zatarło stare blokady fabularne.
4) no.. i tu mamy jeszcze miejsce na absurdalne pomysły jak ten na początku cytowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2011 o 06:56, Blutok napisał:

Raczej nie otworzą orkom ponownie portalu, gdyż ich świat - Draenor został rozerwany
na strzepy :P


No, ale w ciągu wieelu lat, albo się złączył ponownie, albo Orkowie znajdą inny świat, a gdy znowu chcieli zaatakować ludzi to wiele się zmieniło... przy tak abstrakcyjnym pomyśle Blizzard miałby tu naprawdę dużo swobody.. O, albo mogliby to wydać, nie jako WarCraft IV, a jako WarCraf Alternatywa, czy może raczej coś w tym duchu..

@Heimdallr myślę, że to nie był żart.. Zresztą po samym pierwszym Warcraft ta koncepcja wcale nie byłaby strasznie głupia.

Dziś po skomplikowaniu sytuacji w WarCraftowym świecie to rzeczywiście byłoby .. absurdalne, jednak to mogłoby być nawet ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2011 o 15:01, Blutok napisał:

Pomijam ze raczej ciezko zeby swiat sie sam zlozyl :P


Pamiętaj, że to nie świat rzeczywisty.. z czasem sam mógłby się znowu ukształtować, albo mogliby pomóc władający magią..

No, albo mogłaby to być alternatywna linia historii .. co zresztą byłoby dobre wobec blizzardowskich pomysłów od WarCrafta III...

Dnia 09.11.2011 o 15:01, Blutok napisał:

I przypomne ze czesc orkow zostala w draenorze a czesc w Azeroth :>


Wiele czasu by minęło, coś by się stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się ostatnio podczas prywatnego czatowania, iz World of Warcraft otrzyma dodatkowo przynajmniej jeden dodatek poza Warlords of Draenor. Czy w takiej sytuacji mozemy raczej pomazyc o Warcraft IV? Wydaje mi się, że szansa na powrót tego RTS''a jest wątpliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się