Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W sklepach jest ostatni numer Click!

153 postów w tym temacie

"Powodem jest aktualna sytuacja ekonomiczna oraz niezadowalające wyniki finansowe." - pitu pitu , kiedyś był PLAY. Click i CDA - trzej konkurenci , od kiedy Buer kupił cda wydawanie dwóch pism jest bez sensu , tematyka ta sama , a czasem click zgarniał cdaction najlepsze pełniaki , poza tym w redakcji clicka pracowała część redakcji cda, od kiedy zmienili Froggera na jakiś pajaców którzy usiłowali ciągnąć legendę clika ja to pismo porzuciłem mimo ze kupowałem każdy numer od 2001r.

"Brak starej redakcji spowodował zmianę stylu gazetki na "kilka stron dołączonych do jakiejś taniej gierki" ;/" - mega trafny komentarz

I proszę nie wincie tu nikogo z redakcji CDA, że był kuźwa spisek i tym podobne , poprostu gdyby bauer nie kupił clikca tylko ktoś inny byłaby to sensowna konkurencja dla CDA a tak, wydawca musiał ciągnąć pismo nielubiane, po przejściach, z takim samym "targetem" jak CDA, po co robić swojemu debeściakowi konkurencje, to jest ekonomiczne rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak stało się to, o czym mówiono 2 czy 3 lata temu przy okazji przejmowania
Clicka przez ekipę CDA. Większość przeczuwała (ja się przyznam, że nie), że tym krokiem
CDA chce wykosić konkurencję.

Życie nie znosi próżni. Chociaż rynek prasowy gier komputerowych skurczył się, być może powstanie nowy magazyn.

A propo koszenia został jeszcze Play, i pewnie jeszcze coś by się znalazło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Ten ostatni numer z pewnością kupię na pamiatkę, bo pismo przestałem kupować prawie 3 lata temu. Naprawdę szkoda, ja mam sporo wspomnień związanych z Clickiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem Clicka od samego początku. Nie miałem tylko i wyłącznie numeru próbnego. Potem jakoś tak przerzuciłem się na CD Action bo Clicka (osobista refleksja i czysty subiektywizm) dobrze czytało się tylko przy pierwszej ekipie. Gwoli ścisłości - Frogger i spółka to była druga z kolei ekipa prowadząca to pismo i średnio mi się podobali. Teraz przyszła trzecia ekipa a Froggera inc. zesłano na Sybir i zaczęli prowadzić nowe swoje własne, którego już dawno nie widziałem w żadnym kiosku. Co się dziwić kiedy branża staje się czysto biznesowa a nie niszowa i przeznaczona dla zapaleńców. Pieniądz i pieniądz - prawda ważny jest, ale sentyment za dawnymi lepszymi czasami pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypada kupić prawdopodobnie ostatni numer Clicka!, może teoretycznie jest tylko zawieszony, to jednak nie wiadomo co będzie w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełniaki fajne, warto kupić. Tym bardziej, że ostatni numer. Szkoda, że wybór magazynów o grach zostaje uszczuplony. Miejmy nadzieję, że to pierwsza i ostatnia ofiara sytuacji ekonomicznej w tym roku w branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 18:33, Piciambeer napisał:

Jak mieli opcję: Zamykać CDA czy C! to musiało paść na czasopismo z mniejszym nakładem...


Heh, nakład Clicka! wcale nie bywał znacząco mniejszy od tego z CDA. Problem w tym, że ostatnimi czasy nie sprzedawała się nawet jego połowa. Może gdyby nakład był na poziomie Play''a, koszty by im się zwracały...

Kupowałem Clicka! nieprzerwanie od numery z The Art of Magic, aż do numeru z Morkiem, gdzie płyta DVHD zaczęła grać koncert w moim czytniku, co zniechęciło mnie do dalszego kupowania(zresztą, przez pół roku mam jeszcze prenumeratę Play''a). Mimo, że było prowadzone przez tych samych ludzi co w CDA, Click! miał sporo własnej magii... niech spoczywa w pokoju, jeżeli jego upadek miałby okazać się prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A według mnie to że Click upadł to jeden wielki żart.W końcu 1 kwietnia czyli dokładnie za 5 dni jest Prima Aprillis ;D Żarty i kawały się już zaczynają!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo czuć tutaj atmosferę pierwszo kwietniową. ;) Na stronie Clicka brak jakiejkolwiek informacji, newsy dalej tam się ukazują. Na forum także żaden z redaktorów się nie wypowiada. A więc prawdopodobnie jest to żart na szeroką skalę - wciągnięto większość serwisów. Albo i one zostały oszukane, w co wątpię. Przekonamy się pierwszego kwietnia.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się i nie uwierzę w żadne niusy do 2 kwietnia bo tak tylko albo na niektóre rzeczy człowiek tylko nadziei nabierze albo się zdenerwuje. A tak można sobie wmówić "to joke". Tak czy siak na razie nie biorę tego na poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najgorsza wiadomość jaką dzisiaj usłyszałem. Według mnie to było najlepsze czasopismo o grach jakie powstało. Mimo, że po zmianach nie było tym samym, ale to nadal Click!. CD-Action''a nie kupię, pozostanie mi Play. Oby to jednak był żart. A jeżeli nie, to co stanie się z ich stroną? Zamkną, czy pozostawią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 18:13, JaMES` napisał:

tak na prawde po upadku Reseta, Gamblera i ostatecznie ŚGK CD-Action nie mialo zadnej
konkurencji i poziom tej gazety zjechal po rowni pochylej
keidys bylem wielkim fanem CDA, jesdnak takie czasopisma jak reset, gambler czy Secret-Service
przebijaly je o glowe - jedyne czym CDA zaskarbilo sobie fanow to Cover-CD i AR, ktore
bez Jedaja i tak nie bylo juz tym samym, a szkoda :(


QFT

W tej chwili jedynie w Play''u dość sensownie piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, na stronie wydawcy nie ma żadnej informacji. Co więcej, pierwszy news wyszedł od Polygamii, do której doszły "słuchy" o zamknięciu Clicka. Czuję, że to wspólna akcja Clicka i tego portalu, na którą nabrali się także inne serwisy...

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale żartowanie z tak poważnej sprawy przez szanujące się pismo byłoby nie na miejscu. Nie wiem po co się łudzicie... Click! upadł i nic na to nie poradzimy.

I jak już napisałem w wątku o C! - "argument" mówiący o tym, że to żart, ponieważ na stronie głównej nic nie jest napisane, śmieszy mnie niemiłosiernie. Nie wiem jak Wam, ale wydaje mi się, że nawet jakby to był wkręt, to pierwsza informacja pojawiłaby się właśnie tam, a nie wyszłaby od wydawcy, który ma wiele ważniejszych spraw niż bawienie się w prima aprilis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 19:33, Kowal155 napisał:

Kupowałem Clicka od samego początku. Nie miałem tylko i wyłącznie numeru próbnego. Potem
jakoś tak przerzuciłem się na CD Action bo Clicka (osobista refleksja i czysty subiektywizm)
dobrze czytało się tylko przy pierwszej ekipie. Gwoli ścisłości - Frogger i spółka to
była druga z kolei ekipa prowadząca to pismo i średnio mi się podobali. Teraz przyszła
trzecia ekipa a Froggera inc. zesłano na Sybir i zaczęli prowadzić nowe swoje własne,
którego już dawno nie widziałem w żadnym kiosku. Co się dziwić kiedy branża staje się
czysto biznesowa a nie niszowa i przeznaczona dla zapaleńców. Pieniądz i pieniądz - prawda
ważny jest, ale sentyment za dawnymi lepszymi czasami pozostaje.


Mam w zasadzie taką samą sytuację - Click!a kupowałem od po-próbnego numeru (wciąż go nawet mam) i to on wprowadził mnie w świat gier. Niestety, po odejściu pierwszej redakcji (naczelną była p. Krupik, dobrze pamiętam?) i rządach Froggera i Randalla (którego lubię jako pisarza, ale jako ''odpowiadacz na listy'' okazał się być tragicznym wyborem) przerzuciłem się na CDA i tak zostało aż do czasów dzisiejszych, gdy już wszystkie pisma kupuję sporadycznie. Wyznam szczerze, że po ostatnim liftingu ani razu magazynu nie kupiłem. Może sobie sprawię ten ostatni numer - taki hołd. I powyciągam starsze numery, by nie podarły się do końca. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie żadna strata. Click! był fajnym czasopismem gdzieś do 2005 roku. Potem już było tylko gorzej. Ale ciężko będzie spojrzeć w sklepie na półeczkę i nie ujrzeć tam Clicka! :/
Jednak wydaje mi się, że to już nawet nie żart, a chwyt marketingowy. Bauer myśli, że jak napisze, że to ostatni numer to kupi go dużo osób ciekawych co będzie w ostatnim numerze, mając nadzieję, że ten ostatni będzie inny niż wszystkie. A potem będzie tylko zdziwienie po zobaczeniu małej rameczki z napisem "prima aprilis".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować