Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W sklepach jest ostatni numer Click!

153 postów w tym temacie

Dnia 27.03.2009 o 23:49, Czedwik napisał:

Cóż, złoty wiek prasy już dawno minął, gdy stały dostęp do Internetu zaczął stawać się
coraz powszechniejszy. Kiedyś istniało dużo pism, jako, że były dla wielu głównym, a
często i jednym źródłem informacji o grach. Teraz przetrwają tylko najsilniejsi. Zamknięcie
Clicka jest mi obojętne i tak bez starej redakcji to nie było już to samo pismo (przestałem
go kupować, jak tylko zmieniła się redakcja). Od tamtej pory istniał jedynie w cieniu
CDA, tak więc Clicka w żadnym razie mi nie szkoda.

Dokładnie. Samego czasopisma szkoda, ale teraz do zbierania informacji wystarcza Internet (gram.pl, IGN, YT), a do czytania zostają...książki. W sumie z podobnych powodów upadło Kawaii, a potem Mangazyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem bida z nyndzom, nie wiem jak to inaczej określić, wszystko zmierza ku temu, że tak naprawdę zostanie tylko CD-A, a jak wiadomo gdy nie ma konkurencji to i starać się specjalnie nie ma o co...
Ja zakończyłem współpracę, z czasopismami o grach po upadku Reset-u, ah osobiście uważam, i to tylko moje zdanie, że CD-A nie dorasta do pięt takiemu Top-Secretowi, Gamblerowi czy też Resetowi, oczywiście nie chciałbym by owo stwierdzenie było przyczynkiem do jakiejś wojny, niemniej jednak cóż ja kupowałem gazetki o grach komputerowych w czasach gdy takowa działalność dopiero raczkowała, a wielu z was chodziła jeszcze w pieluchach <bez obrazy> Dlatego też CD-A nie trawiłem nigdy z racji bardziej <hmmmm> luzackiego i prostszego podejścia do pewnych tematów <czasopismo skierowane do młodszych oczywiście, bowiem oni dominują na rynku gier, a takie dinozaury jak ja mające 30+, cóż mnie ten humor wogóle nie śmieszy a prostackie odpowiedzi na prostackie listy omijam szerokim łukiem> od czasu do czasu zwędzę gazetkę braciszkowi by przynajmniej zajrzeć do zapowiedzi, by zobaczeć co recenzują niemniej jednak cała zabawa z CD-A kończy się po około 15 minutach.
Pada kolejne pismo <choć nawet na stronie wydawcy nie ma takiej informacji więc nie wiem> w takim wypadku CD-A zaraz będzie miało monopol a wiecie co w naszym kraju oznacza monopol, aż strach pomyśleć, trochę szkoda, bo na przykład za południową granicą konkurencja jest, tam o klienta biją się dwa czasopisma Level i Score, ba swego czasu nawet CD-A startował za granicą jednak popłynął na całej linii, jak widać potrzebne są naprawdę conajmniej dwa czasopisma które będą konkurować ze sobą, wtedy czytelnik może liczyć na podwyższaną stale jakość usług, w tej sytuacji było tak, że CD-A i długo nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!

O matko boska, co się dzieje, moje najukochańssze pismo odchodzi, nieeeeee, kto ma sznurek zaraz sie powieszę, nie chce tutaj nikogo obrazić, ale mam gdzieś takie pismo jak CD-Action, niedość, że drogie to jeszcze, wcale nie ma w nim nic ciekawego a i dodatkijak na taka cenę są powiedziłbym mniej niż mizerne, natomiast click, za niską naprawde niska cenę, oferował naprawdę dużo, a i bardzo podobał mi się styl w jakim pisali.


EHHH, cholerny kryzys ekonomiczny, a wszystko przez banki, które nie mogły się napchać tą swoją kasą tylko wkółko doiły cały rynek, ŻAL!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie jeszcze tylko brakuje, żeby upadły magazany o Mandze i anime i uż naprawdę nie bedzie co w polsce czytać, prócz książek, mam nadzieje, ze OTAKO, będzie wieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj szkoda, szkoda. Click na prawdę się ostatnio poprawił. Jeszcze niedawno przerzuciłem się właśnie na niego, a tu taka niemiła niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj szkoda szkoda - za czasow poczatkow clicka byla to naprawde porzadna, dobrze wywazona gazeta, potem po zmianach kadrowych stoczyla sie a teraz nawet nie wiem jaki poziom prezentuja, dawno nie czytalem - ale pelniaki czasami mieli wypasione

CDA ? pismo pisane przez "ograniczonych" dla "ograniczonych" - ciagle te zenujace zarty, zalosne podpisy pod obrazkami, kult smugglera... podniecac to sie tym mozna jakos w gimazjum (potem juz czlowiek nabiera oglady i wymaga czegos od slowa pisanego) - jedynie czasem pelniaka fajne zalatwia. Ich texty tez sa na baaardzo niskim poziomie, wystarczy grafika aby juz w okolicach maxa oscylowala ocena - albo to glupota recenzentow, ale bezczelne kupczenie recek...

podsumowujac: slabe recki, powalony kult smugglera, listy gdzie trzeba obrzucic blotem - i to bawi czytelnikow... i do tego zostali monopolista - nie wyobrazam sobie tego ze moga sie bardziej stoczyc - ale kto wie.

farewell clicku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 07:25, EmperorKaligula napisał:

CDA ? pismo pisane przez "ograniczonych" dla "ograniczonych"

Dlaczego nazywasz m.in. mnie "ograniczonym"? Jak rozumiem masz jakieś podstawy tak uważać?

A tak pytam, bo czytam to pismo, sporadycznie co prawda, ale jednak. I tak sobie myślę o jakim stopniu ograniczenia piszesz akurat w moim przypadku, bo trochę mnie to dotknęło.

Byłbym wdzięczny za jakieś słówko wyjaśnienia, bo chyba nie jest aż tak źle jak myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh łezka się w oku kręci... Click! był pierwszym periodykiem o grach który kupowałem... Zawsze ten troszkę większy format, lakierowana okładka... gdzieś jeszcze mam te stare numery...

Potem było już CDA... Chyba przez jakieś 4 lata je kupowałem... ale przestało mi odpowiadać... jak ktoś już napisał - kult SMG, DURNY! humor i słabiuteńkie recenzje etc. A ostatnio też rozmienianie się na drobne (Odmienne Stany Grywalność, beznadziejne recenzje sprzętu...)

Na szczęście mam Internet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 09:17, Melchah napisał:

Dlaczego nazywasz m.in. mnie "ograniczonym"? Jak rozumiem masz jakieś podstawy tak uważać?


bo uwazam ze rozsadny czlowiek nie siega po takie rzeczy jak CDA - tematyka pisma nie ma tu nic do rzeczy bo graja ludzie w roznym wieku - mowie o jakosci textow i innych dodatkach - zenujacy poziom, dla porownania taki gram.pl - text rozne, slabsze lepsze, ale takiej szopki jak "magiczny smuggler i spolka" nie odwalaja - i bardzo dobrze! A dlaczego uwazam ze to szmatlawiec ? przeczytaj jeszcze raz moj powyzszy post - wyliczylem to co mi przeszkadza. Jak to co wyliczylem jest dla kogos plusem to spkojonie moge nazwac go "ograniczonym" (celowo uzylem " ")

Dnia 28.03.2009 o 09:17, Melchah napisał:

A tak pytam, bo czytam to pismo, sporadycznie co prawda, ale jednak. I tak sobie myślę
o jakim stopniu ograniczenia piszesz akurat w moim przypadku, bo trochę mnie to dotknęło.


lacze sie w bolu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 09:26, EmperorKaligula napisał:

> Dlaczego nazywasz m.in. mnie "ograniczonym"? Jak rozumiem masz jakieś podstawy tak
uważać?

bo uwazam ze rozsadny czlowiek nie siega po takie rzeczy jak CDA - tematyka pisma nie
ma tu nic do rzeczy bo graja ludzie w roznym wieku - mowie o jakosci textow i innych
dodatkach - zenujacy poziom, dla porownania taki gram.pl - text rozne, slabsze lepsze,
ale takiej szopki jak "magiczny smuggler i spolka" nie odwalaja - i bardzo dobrze! A
dlaczego uwazam ze to szmatlawiec ? przeczytaj jeszcze raz moj powyzszy post - wyliczylem
to co mi przeszkadza. Jak to co wyliczylem jest dla kogos plusem to spkojonie moge nazwac
go "ograniczonym" (celowo uzylem " ")

Czyli jak rozumiem jestem nierozsądny i ograniczony, bo kupuję pismo, które Ty uważasz za słabe? To niedobrze.

Dnia 28.03.2009 o 09:26, EmperorKaligula napisał:

> A tak pytam, bo czytam to pismo, sporadycznie co prawda, ale jednak. I tak sobie
myślę
> o jakim stopniu ograniczenia piszesz akurat w moim przypadku, bo trochę mnie to
dotknęło.

lacze sie w bolu ;)

Nie, nie. Nie rozumiesz. Nie bronię CDA, a o wyższości jednych świąt nad innymi nie zamierzam rozprawiać, bo to rozmówki o gustach, a rozmowa o gustach rzadko kiedy prowadzi do czegokolwiek. Na pewno nie do zmiany zdania. Zresztą na poprzedniej stronie w tym wątku napisałem w odrębnym poście, że upadek kolejnego pisma na polskim rynku wcale nie jest dobry, bo cierpi na tym klient czyli my.

Chciałem po prostu wiedzieć, dlaczego ktoś mnie obraża, ale jak widzę pobudki raczej masz niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 09:34, Melchah napisał:

Czyli jak rozumiem jestem nierozsądny i ograniczony, bo kupuję pismo, które Ty uważasz
za słabe? To niedobrze.


wiesz jak ktos robi glupie rzezcy nazywamy go glupcem - mozna to sprowadzic do preferowanej literatury - jak ktos czyta beznadziejne pod wzgledem jakosci rzeczy (tutaj CDA) to wniosek nasuwa sie sam.

i nie powiesz mi ze ktos kto uwaza CDA za prase wybitna i idealna jest normalny ;]

Dnia 28.03.2009 o 09:34, Melchah napisał:

Chciałem po prostu wiedzieć, dlaczego ktoś mnie obraża, ale jak widzę pobudki raczej
masz niskie.


jasne, Ty to sie mozesz cieszyc - Click padl, CDA ma monopol - bedzie jeszcze gorsze, radujmy sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, szkoda. Click!''a kupowałem regularnie od bodajże trzeciego numeru, przestałem gdzieś tak w 2005 roku, ale od tamtej pory kupowałem poszczególne numery. Kupie ten ostatni numer, na pamiątkę. ;P

Tak czy inaczej, zostało mi już tylko CD-Action.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żałować nie będę. Click po zmianach w 2006 nie przypadał mi do gustu szczerze chamskie to było ze wydawca postanowił zmienić miejsce redakcji bodajże z Wrocławia do Warszawy, przez co starzy redaktorzy zostali bez pracy(w sumie sami założyli Gameranking, którego żałować będę, bo padł około temu). A Click nich spoczywa w pokoju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 09:46, EmperorKaligula napisał:

i nie powiesz mi ze ktos kto uwaza CDA za prase wybitna i idealna jest normalny ;]

Uważam, że jeśli ktoś tak myśli ma do tego prawo, natomiast na pewno nie jest wyrazem nadludzkiej mądrości obrażanie dużej grupy ludzi z powodu przekonań opartych na własnym "widzimisię". Choć widzę, że z każdym kolejnym postem dociera do Ciebie płytkość tamtego zdania, bo nie określasz już docelowego odbiorcy wypowiedzi bezpośrednio, tylko jeszcze nie potrafisz powiedzieć "źle się wyraziłem".

Dobra, niech będzie. EOT.

EDIT:

Dnia 28.03.2009 o 09:46, EmperorKaligula napisał:

jasne, Ty to sie mozesz cieszyc - Click padl, CDA ma monopol - bedzie jeszcze gorsze, radujmy sie!

Chyba nie czytałeś całego wątku, a mógłbyś chociaż przeczytać ze zrozumieniem posty człowieka, któremu odpisujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a ja nie wiem czemu ty się obrażasz zaraz jak nie wiem co.

EmperorKaligula napisał to bezimiennie. To było do ciebie? Nie? To czemu się obrażasz? Ja taż kupuję od czasu do czasu CDA i nie czuję się obrażony bo nikt do mnie tego bezpośrednio nie napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są gusta i guściki, w sytuacji w której szanowny kolega nie akceptuje pewnych wzorców osobowych to może o tym powiedzieć, bądź podzielić się z nami takimi przemyśleniami, niemniej jednak próba szufladkowania jest już nie na miejscu, różni ludzie mają różne potrzeby i różne zapatrywania i to co dla jednego może być pięknem dla innego totalnąbrzydotą, więc, dla Ciebie i tylko dla Ciebie CD-A może być płytki niemniej jednak to jest twój punkt widzenia, oczywiście szanuję taki punkt widzenia, niemniej jednak w tym miejscu takowa dyskusja zawsze powinna się kończyć, następne słowa to już obrażanie ludzi których tak naprawdę nieznasz i nie wiesz o nich zgoła nic.
Osobiście uważam, że CD-A to czasopismo dla przedziału wiekowego od lat 12+ do powiedzmy hmmm 20? ja czasami czytając CDA dochodzą do wniosku, że tamte żarty są naprawdę infantylne sposób pisania prostacki, a wszystko to takie jakieś nijakie... sam mam 30+ i pismo to do mnie nie przemawia nic a nic, redakcja po prostu wybrała grupę docelową czytelników a, że padło na tak młodą nie ma się co dziwić wyglądowi tego czasopisma, smutne jest to, że nie ma na chwilę obecną żadnej konkurencji, gracz nie ma zatem wyboru albo CD_A albo NIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, choć tak naprawdę ów magazyn od samego początku istnienia był mnie obojętny.
Tęsknię za Światem Gier Komputerowych, Gamblerem i Secret Service - te bowiem pisma miały swój niepowtarzalny klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 09:26, EmperorKaligula napisał:

dla porownania taki gram.pl - text rozne, slabsze lepsze,
ale takiej szopki jak "magiczny smuggler i spolka" nie odwalaja - i bardzo dobrze!


Rzeczywiście, najczęściej czytam recki na gramie - fakt, że tylko pierwszą i ostatnią stronę, ale zawsze.

Dnia 28.03.2009 o 09:26, EmperorKaligula napisał:

Osobiście uważam, że CD-A to czasopismo dla przedziału wiekowego od lat 12+ do powiedzmy hmmm 20? ja > czasami czytając CDA dochodzą do wniosku, że tamte żarty są naprawdę infantylne sposób pisania prostacki, a > wszystko to takie jakieś nijakie... sam mam 30+ i pismo to do mnie nie przemawia nic a nic


True, pytanie jest teraz takie czy mając pismo adresowane do 30+ (długie i poważne recki, recki modów i innego hack-fu, pewnie jeszcze kącik wspomnieniowy) będziemy je kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 07:25, EmperorKaligula napisał:

<ciachciachciach>

Hym hym. Obraził bym się, gdybym był obrażalski, ale się obrażę, bo nie jestem. W każdym razie nazywanie czytelników czasopisma ograniczonymi nie jest miłe, hym hym. Są gusta i guściki, ale nie można od razu wyzywać wszystkich wokół, bo oni lubią co innego. Na zarzuty przeciw CDA nie będę odpowiadał, bo to nie temat na to.
W każdym razie, zgadzam się z Tobą w jednej sprawie- szkoda, że Click upadł, bo chłopaki z CDA spokojnie mogą teraz zasiąść na laurach, bo tak naprawdę nikt nie jest w stanie im zagrozić. Przykre. Mam nadzieję, że jednak tego nie zrobią, hym hym.
W całym swoim ograniczeniu, pozdrawiam.
PS: Specjalne pozdrowienia dla Melci, hym hym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować