Zaloguj się, aby obserwować  
Jack_Bauer

Wasze ulubione auta

327 postów w tym temacie

Hej, widzę że znacie się na samochodach, a ja akurat poszukuję czegoś ciekawego za jakieś 70-75000 zł. Miałby to być samochód głównie do miasta (szukam hatchback''a), jakiś dobry compact, który będzie porządnie chodził przez następne kilka lat.
Wszystkie propozycje mile widziany, ja jestem w temacie zielony więc każda pomoc będzie doceniona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 22:32, Czternasty napisał:

Hej, widzę że znacie się na samochodach, a ja akurat poszukuję czegoś ciekawego za jakieś
70-75000 zł. Miałby to być samochód głównie do miasta (szukam hatchback''a), jakiś dobry
compact, który będzie porządnie chodził przez następne kilka lat.
Wszystkie propozycje mile widziany, ja jestem w temacie zielony więc każda pomoc będzie
doceniona ;)


Musiałbyś podać ciut więcej preferencji: nowy czy używany, czy ma być mocny, komfortowy, praktyczny, dla rodziny czy kawalera, itp. W tej cenie pole manewru jest duże, decydują szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 23:16, Luca_Brasi napisał:

Musiałbyś podać ciut więcej preferencji: nowy czy używany, czy ma być mocny, komfortowy,
praktyczny, dla rodziny czy kawalera, itp. W tej cenie pole manewru jest duże, decydują
szczegóły.


Nowy, dla kawalera, praktyczny tj. krótki (aby się łatwo w Krakowie parkowało), porządnie wykonany, aby za kilka miesięcy się go nie wstydzić, ale wsiadać z radością ;)

Jeśli to pomoże to oglądałem np. Alfę Romeo Guilletta 1.4, choć cenowo to już prawie 80k (zależnie od okazji i dealerów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 00:09, Czternasty napisał:

Nowy, dla kawalera, praktyczny tj. krótki (aby się łatwo w Krakowie parkowało), porządnie
wykonany, aby za kilka miesięcy się go nie wstydzić, ale wsiadać z radością ;)

Jeśli to pomoże to oglądałem np. Alfę Romeo Guilletta 1.4, choć cenowo to już prawie
80k (zależnie od okazji i dealerów).


Giulietta to faktycznie ładne autko. Popatrz sobie też na Citroena DS4, podobnie przykuwa wzrok na ulicach.
A do tych cech które podałeś pasuje całkiem sporo aut klasy kompakt, począwszy od solidnego Golfa, przez Astrę, Focusa, Megane, koreańczyków, japończyków itd. Tu już decyduje indywidualny gust.
Dobre recenzje zbiera ostatnio Kia i tradycyjnie Golf. Zobacz też nowego Peugeota 308, IMO bardzo fajnie im wyszła nowa linia nadwozia, choć w salonach ma być dopiero jesienią, ale i wtedy dopiero zaczną się ciekawsze okazje promocyjne u dilerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>przez Astrę, Focusa, Megane, koreańczyków, japończyków itd. Tu już decyduje indywidualny

Dnia 24.06.2013 o 01:16, Luca_Brasi napisał:

Dobre recenzje zbiera ostatnio Kia i tradycyjnie Golf. Zobacz też nowego Peugeota 308,
IMO bardzo fajnie im wyszła nowa linia nadwozia, choć w salonach ma być dopiero jesienią,
ale i wtedy dopiero zaczną się ciekawsze okazje promocyjne u dilerów.


Właśnie nad Astrą sie ostatnio zastanawiam, dołożyłbym 3,5k zł. i miałbym ładną nawigację i ekran 7", a do tego super materiały w dotyku i bardzo dobre prowadzenie, z tego co wyczytałem w AutoŚwiat. Co o nim myślisz, i jak to się ma do równie ciekawego DS4, pełnego technologii? Nowa Astra wygląda bardzo ciekawie no i ma ten pakiet z ekranem i nawigacją.

Wymieniłeś dużo marek, czy natomiast dałoby się wskazać jakieś modele dające "więcej frajdy" z jazdy niż inne?

To frajda z jazdy (mimo jej subiektywnego charakteru) oraz nawigacja będą chyba czynnikami decydującymi w takim wypadku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2013 o 01:40, Czternasty napisał:

Właśnie nad Astrą sie ostatnio zastanawiam, dołożyłbym 3,5k zł. i miałbym ładną nawigację
i ekran 7", a do tego super materiały w dotyku i bardzo dobre prowadzenie, z tego co
wyczytałem w AutoŚwiat. Co o nim myślisz, i jak to się ma do równie ciekawego DS4, pełnego
technologii? Nowa Astra wygląda bardzo ciekawie no i ma ten pakiet z ekranem i nawigacją.


To już jest, jak pisałem, kwestia gustu. jeśli zależy Ci na solidności wykonania i dobrych materiałach to raczej skłaniałbym się ku Golfowi. Zastanów się też nad tą nawigacją, a przynajmniej popytaj dokładnie jaka to nawigacja i sprawdź jak jest z aktualizacjami. W większości przypadków lepiej i taniej od fabrycznej nawigacji wychodzi osobne urzadzenie lub smartfon z dokupioną nawigacją.

Dnia 24.06.2013 o 01:40, Czternasty napisał:

Wymieniłeś dużo marek, czy natomiast dałoby się wskazać jakieś modele dające "więcej
frajdy" z jazdy niż inne?


Już się nauczyłem, że dla każdego "frajda z jazdy" może oznaczać coś innego, więc najlepiej zrobisz jak sam przetestujesz autka na jeździe testowej :-). Na pewno fajnie prowadzi się Focus (to opinia wielu ludzi) i ponoć DS4. Astra raczej nie jest mocna w te klocki, chyba że dołożysz do Astry GTC.
Natomiast jeśli chciałbyś prawdziwej frajdy to lepiej rozejrzyj się za czymś używanym. Za tę cenę możesz naprawdę powybierać w fajnych kilkuletnich wózkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tutaj wymieniają naprawdę dobre marki ale moje ulubione autko to oczywiście volkswagen polo 95r. pierwsze auto i śmiga bardzo dobrze jak narazie, także szkoda mi będzie go kiedyś sprzedać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować