Zaloguj się, aby obserwować  
Jack_Bauer

Wasze ulubione auta

327 postów w tym temacie

hmm.. ja miałem okazje widziec w tym roku odpicowaną syrenę ;D.. byłem pod wrażeniem ;)

czyli ulubione ;

1. Odpicowana syrena
2. karawan (maże o takim ;D , w trase z takim po europie urządze sobie za parę lat ;D) nie mogłem znaleźc fotki karawan van ;D

no i ewentualnie
3.subaru impreza jak kolega wyżej :)

20070908175328

20070908175343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Superbird którego pokazałeś to dokładnie Plymouth Road Runner Superbird 1970. Limitowana wersja. Road Runner to imię bochatera pewnej amerykańskiej kreskówki ( małego ptaszka którego widać z boku spojleru z tyłu ). Czytałem że jego klakson to jakis charakterystyczny dźwięk z tej kreskówki, ale jakiej to nie wiem. Mnie też się auto bardzo podoba, zwłaszcza z wyglądu przypominajacego rekina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, Roadrunner to pełna nazwa :P
Zresztą, tą nazwą nazwano także inny model Plymoutha.

Co do ulubionych - dalsza częśc :)

1.Ford Falcon XB GT Coupe "Interceptor"
2.Ford Landau Coupe
3.BMW E24 Alpina
4.Lamborghini Reventon

20080406151655

20080406151828

20080406151858

20080406152046

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

....i kolejna część.

1.Aston Martin V8 Vantage
2.De Tomaso Pantera GT5-S
3.Cizeta Fenice TTJ Spyder.

Reszta za jakiś czas, niech się inni wypowiadają;)

20080406152402

20080406152453

20080406152659

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strusia Pędziwiatra dokładnie. Co do dźwięku klaksonu to ja bym ujął inaczej, że to właśnie w kreskówce dźwięk ten jest z tego samochodu. Pamiętam ten charakterystyczny wysoki dźwięk :)

Co do moich ulubionych aut (jak już pisałem - lubię wszystkie samochody) mogę zamieścić 10 które bardzo chciałbym mieć.

Kolejność bez znaczenia:

1. Hummer H1
2. Austin Mini (koniecznie wersja sprzed 1970)
3. De Lorean DMC-12
4. Peel P50
5. Ford Model T

20080406152502

20080406152611

20080406152651

20080406152719

20080406152813

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, DeLorean również okupuje u mnie najwyższe podia (patrz poprzednia strona :) ).
Wóz ma w sobie jakąś dziwną magię przyciągania, pomogła w tym też IMO trochę
rola w Powrocie Do Przyszłości.
Niemniej jednak, chciałoby się, i to bardzo usłyszeć tą V6-stkę na żywo...
Piękność i legenda w jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 15:34, GungravePL napisał:

Ha, DeLorean również okupuje u mnie najwyższe podia (patrz poprzednia strona :) ).
Wóz ma w sobie jakąś dziwną magię przyciągania, pomogła w tym też IMO trochę
rola w Powrocie Do Przyszłości.
Niemniej jednak, chciałoby się, i to bardzo usłyszeć tą V6-stkę na żywo...
Piękność i legenda w jednym.


Owszem :) I ten surowy kolor blachy nierdzewnej też ma w sobie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkąd go zobaczyłem, zakochałem się w nim.;) Mówię tu o autku: Aston Martin DB9, którego zdjęcia widać poniżej i na poprzedniej stronie w poście evilADM.:]

20080406161946

20080406162021

20080406162149

20080406162240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony wóz =D Wprost go uwielbiam. Gdy tak burczy i smrodzi..on mnie tym normalnie uwodzi!
PS. Wiem. Tak wiem, że mi zazdrościcie wyboru. Przecież nikt nie wspomniał o tej bryce. Ona jest ekstra a te wasze Porszaki i Ferrari to nic w porównaniu do niego!
Zobaczcie tu:
http://www.youtube.com/watch?v=R6musFoAJOc
I co? Łyso wam!?

20080406162527

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reventon to ciekawy wóz. Zwłaszcza ten lakier, który zamist odbijać promienie śłoneczne, to je w pewnym rodzaju wchłania. A DMC - 12 DeLorean ma coś przyciągającego. Chociaż bardziej wolałbym zobaczyc auto niż tylko usłyszeć silnik V6 który i tak jest za słaby dla tego auta :) BMW E24 Alpina też przyciąga, ale na szczęście nie dresów ( uff, jedno z nielicznych normalnych BMW ). A co do Peela P50 - prosty jak znany nam Maluch. Nie włącza się spryskiwaczy tylko naciska się, jak ja to nazywam buteleczkę ( bo trudno mi określić co to ) a płyn leje się na szyby. Hummer H1 to idealny wóz terenowy. moim zdaniem obecne Hummery wogóle nie maja nic co ma H1. Sądzę że są tylko po to by wizualnie ściągać gapiów, bo w środku taki H2 jest cały czarny i budzi wrażenie spartańskiego. Austina Mini też chciałby się mieć ale jak porównuję go do innych modeli Mini to trudno jest mi je rozróżnić. A co do Forda Model T - ten na zdjęciu to pierwsza seria z 1911r. 2 osobowa i z nielicznym kolorem - zielonym. Mam wiele książek gdzie mówią następująco: W Katalogu Samochody Świata 1993 ( są tam tzw. auto- ciekawostki, gdzie opisuja niektóre stare wozy ) mówią że Ford T to pierwszy seryjny wóz świata i że produkowano go z kolorami różnymi, głównie czarnymi bo szybciej sechł, a w grubym albumie ze zdjęciami aut Pascal mówili że był produkowany tylko z czarnym kolorem. DLaczego takie błędy tam są ? Nie dość że Ford Model T to nie jest pierwszy seryjnie produkowany wóz świata, to nie produkowali go tylko w czarnym kolorze, jak wspominali w albumie Pascala. Czemu są takie błędy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na czarno malowali go przez pewien okres produkcji. Klient kupował czarny samochód, ale za dodatkową opłatą mógł się udać do lakiernika. Co wielki procent nabywców oczywiście robiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, "Możesz go mieć w każdym kolorze. Pod warunkiem, że będzie to czarny."
Fakt, że obie wersje silnikowe DMC były za słabe, by solidnie rozpędzać go w sensowny
i godny niego sposób. 130 i 200 HP? W żadnym wypadku...:/
Stara "szóstka" na szczęście obiektem dresiarskiej braci się na szczęście nie stała, IMO
wygląda dla nich za staro, no i poza tym zyskuje już coraz więcej na wartości jako klasyk.

adi54 - Mustang Cammer - RA od Ford Racing. W każdym razie, ten którego dałeś na zdjęciu :)

1.Venturi 400GT
2.Ural 375D

20080406201225

20080406201342

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam słabość do Hummerów. Wprost uwielbiam te wozy i za każdym razem kiedy takiego widzę, zatrzymuję sie na chwilę i podziwiam :) Szczególnie podoba mi sie Hummer H2. W mieście, w którym mieszkam - Edynburg, jeździ dosyć dużo Hummerów + trzy w wersji ''limuzyniastej'' :D Najlepsze jest to, że za wcale nie tak wielką sumę można sobie wynająć na jeden dzień taką limuzynę - Hummera wraz z kierowcą :)
Kolejnymi samochodami, które uwielbiam są Nissan 350z i Lamborghini Gallardo. Wspomniany wcześniej przez xxmarcinxx5 Lamborghini Reventon też jest świetny. Nie słyszałem o nim wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 20:23, GungravePL napisał:

Tja, "Możesz go mieć w każdym kolorze. Pod warunkiem, że będzie to czarny."


Słynne hasło reklamowe Henry''ego, potwierdza moje słowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować