Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GDC 09: Mass Effect 2 - szczypta informacji

24 postów w tym temacie

Bezimek
<irony mode on>Normandia to kupa gruzu, więc nazywanie jej statkiem jest dopuszczalne- jak na tyle kasy, ile wg. naszych rozmówców w nią włożono, powinna być trochę lepsza[ po co jej eskadra myśliwców w walce z Suwenerem???].

No i jeszcze wypadałoby przeliczyć liczbę załogi / kapsuł sypialnych/ stanowisk komputerowych- ciekawe rzeczy wyjdą...

Jak Joker, z Zespołem Vrolika( czy jak to tam się nazywało), łamliwością kości, jest w stanie pilotować Normandię MANUALNIE podczas ostatecznej bitwy? Połamałby sobie łapy!

I co za idioci wypuszczają tylko 3 ludzi jako zespół naziemny?
<irony mode off>
TO się nazywa czepianie:)

A tak na serio, to sądzę, że raczej powinny pokazać Shadow Brokera- pan nr. 2 może być nieznany dużej części tych, co grali w grę( sam czytając "Ascension" wysnułem teorię spiskową, że Illusive Man= Ambasador Udina;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odgrywanie postaci w pierwszym ME było bezużyteczne przy opcjach dialogowych typu:
1. :-)
2. :-|
3. :-\
Wystarczyło wybierać przez całą grę nr1 + opcje "niebieskie", nabijając Charm na max.albo odwrotnie, nr3 + opcje "czerwone" i Intimidate na max. Próba samodzielnego wybierania dialogów nie ma wielkiego sensu jeżeli na podstawie szczątkowych podpisów nie mam zielonego pojęcia co powie i zrobi Shepard. Skakanie pomiędzy Paragon/Renegade prowadzi tylko do tego, że w późniejszym etapie gry stracimy dostęp do "czerwonych/niebieskich" dialogów. W ME dialogi to tylko jeszcze jedna mini-gierka podobna do tej, którą otwieramy zamki.
I w sprawie sterowania podczas walki, było o wiele lepiej rozwiązane w przedpremierowych pokazach niż to co nalazło się w wersji finalnej. Wyglądało to jak przyzwoity, taktyczny shooter z pełną kontrolą nad całą drużyną:
http://www.youtube.com/watch?v=MBuhcKKWohk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I też po urywku dialogu widać było, że w pierwotnej wersji gry mogło dochodzić do zgrzytów z załogą, a nie że wszyscy nas kochają.
Pancernik ma trochę dziwną tą "rurkę", ale i tak fajnie, że możemy sterować całym składem...
(na filmiku to miał być quest poboczny o ratowaniu górników, a w rzeczywistości okazał się jednym z podstawowych zadań:/)

Pytanie do Xboxowców: czy mapa galaktyki wyglądała dla waszej wersji tak jak na filmiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do miszczur-yeti: w grze Joker powiedział że jego choroba dotyczy tylko nóg więc uważnie czytaj napisy lub słuchaj co mówią.

Co do tzw. "sceny miłosnej" to zgadzam sie z Reverterem. Poza tym uważam co następuje: Albo niech dadzą odważniejszą scenę łóżkową (nie musi być dużo odważniejsza) albo niech nie dają jej wcale.

A co do całej gry Mass Effect to zacytuje mistrza Yode: "Powerful you have become [...] but much trainer you still have." (Potężny się stałeś [...] lecz wiele jeszcze nauczyć się musisz)

Mam nadzieję że twórcy wezmą sobie do serca różne uwagi i ME2 będzie lepsza od jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować