Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Wheelman - recenzja

56 postów w tym temacie

gram.pl

Akcja jak z najlepszego filmu sensacyjnego, wyczyny za kółkiem, jakich nie powstydziliby się zawodowi kaskaderzy i pompowana bezustannie adrenalina. Czy twórcy Wheelmana spełnili złożone przed premierą obietnice? Już dzisiaj recenzja i gramowy gameplay z gry.

Przeczytaj cały tekst "The Wheelman - recenzja i gameplay" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy na gram.pl redaktorzy znają coś takiego jak negatywna recenzja, bo ile czytam tu tekstów, to wszędzie 5/6 albo 6/6 :P

Co do gry to nie mam zdania póki nie zagram, ale po screenach wygląda marnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 18:00, fearlord napisał:

Gdyby interesowałby mnie ten gatunek to bym kupił


Cóż za finezyjna wypowiedź :P. Tak swoją drogą to nie spodziewałeś się tak wysokiej oceny :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 18:03, Revan17 napisał:

Zastanawiam się, czy na gram.pl redaktorzy znają coś takiego jak negatywna recenzja,
bo ile czytam tu tekstów, to wszędzie 5/6 albo 6/6 :P

Co do gry to nie mam zdania póki nie zagram, ale po screenach wygląda marnie.


Zazwyczaj jak ja czytam recenzje na gram.pl to są one mnie pochlebne niż te z CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nieźle, widać że prace nad grą i przekładanie premiery nie poszły na marne. Gdy gra trafi do jakiejś tańszej kolekcji(zapewne nieprędko) to nie przejde obojętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 18:09, MasterOfBlaster napisał:

Właśnie przed chwilą skończyłem grać w demko ;) Powiem tak, nawet dwumetrowym badylem
bym tego nie ruszył. Chociaż Barcelona fajnie odwzorowana ;)


Łee, myślałem, że będzie drugie GTA IV. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 18:14, Irc100 napisał:

> Zastanawiam się, czy na gram.pl redaktorzy znają coś takiego jak negatywna recenzja,

> bo ile czytam tu tekstów, to wszędzie 5/6 albo 6/6 :P
>
> Co do gry to nie mam zdania póki nie zagram, ale po screenach wygląda marnie.

Zazwyczaj jak ja czytam recenzje na gram.pl to są one mnie pochlebne niż te z CDA.


Co do CDA, to się nie czepiam, bo u nich 10/10 wypada raz na 3 lat, jeśli nie rzadziej, a jeszcze nie zdarzyło mi się, żebym po przeczytaniu recki, że gra jest dobra, zagrał i żałował wydanej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W podsumowaniu powinna być pozycja "Czas potrzebny do przejścia". To ostatnio mnie bardzo interesuje. Kiepsko w tym temacie w większości nowych gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wcześniej zauważył, ta recenzja jest zdecydowanie przesłodzona. Wheelman wcale nie prezentuje się tak cudownie jak to można sobie wyobrazić po lekturze tego tekstu. To typowy średniak, marna podróbka króla gatunku - Grand Theft Auto. Grafika wcale nie jest taka piękna, misje samochodowe są totalnie nierealistyczne i bardzo schematyczne, a te wszystkie Hollywoodzkie wyskoki i eksplozje wcale nie powalają na kolana... Kto nie wierzy zawsze może sobie obejrzeć gameplay''e na YouTube albo zagrać w demo. Jestem ciekawy jaką ocenę otrzymałaby ta gra gdyby jej polskim wydawcą była Cenega... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: grałem w demko i mam wrażenie, że grałem w inną grę, niż recenzent. Oczywiście, nie mogę się wypowiedzieć odnośnie fabuły, czy też misji, ale to niczemu nie przeszkadza. Mnie wystarczyło 5 minut z tą grą, żeby przekonać się, jak denna ona jest. Wszystko, począwszy od faktu, że główny bohater używa Pontiaca jako auta do ucieczki, poprzez model jazdy, aż po "cyklon". Przepraszam, ale jeśli ktoś używa amerykańskiego sedana do ucieczki, to znaczy, że nie ma pojęcia o motoryzacji i jeżdżeniu samochodem. Model jazdy jest... tak właściwie to go nie ma - auto zachowuje się równie realistycznie, jak resorak na stole. Jeśli zaś chodzi o możliwość odgryzania się policji i innym użytkownikom dróg, to jest całkiem ok, chyba, że chcemy zasadzić komuś headshota - tego gra nie pojmuje i najczęściej nie pozwala na to. Ale pomysł, żeby, jadąc np. 200 km/h obrócić auto o 180 w miejscu, ostrzelać policyjne samochody i ponownie się obrócić, nie tracąc prędkości, to pomysł rodem z sci-fi. Albo amerykańskich filmów o chłopcach z zakazanymi mordami goniącymi się seledynowymi Toyotami i fioletowymi Mustangami przez miasto o 2 w nocy.
Ogólnie rzecz biorąc - chcesz sobie pojeździć i postrzelać - kup GTA IV, chcesz zasmakować radosnej rozwałki za kółkiem - niedawno wyszedł Burnout Paradise: Ultimate Box. A jak chcesz zobaczyć jak auto się z grubsza prowadzi, ale chcesz się przy tym dobrze bawić, polecam Grid''a.
A The Wheelman? Dla mnie 5.5... na 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demo i totalnie nie zgadzam sie z recenzją:-(. No dobrze, rozwalanie ppolicyjnych wozów, może i sprawia frajde, ale tylko przez pierwsze 10 minut. Brzydka grafika, nie podnosi oceny końcowej. Co do tych misji to nie moge sie wypowiedzieć, tak samo o fabule, ale po demie to zasługuje max. na 3/6. Na pewno nie kupię.

ps. Napewno stanieje tak szybko jak Pure, i na allegro za 2 miesiące góra, będzie mozna kupic za 40-50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego wszyscy porównują tą grę z GTA. Przecież od pierwszych zapowiedzi było wiadomo że tu nie chodzi o realistyczność i dobry model jazdy, ale o efekty rodem z Transportera lub innych zupełnie nie realistycznych filmów (ale, żeby ktoś nie wziął tego za złe, ja tam uwielbiam tego typu gry i filmy). Pomijając w ogóle fakt że najnowsze GTA jest nudne do bólu,nie wiem też czemu wszyscy tak się podniecają tą grą i dają jej 10/10, bo to już jest przegięcie pały, przecież taki Saints Row 2 jest 100 razy ciekawszy. No, ale wiadomo jeśli internauci tak słabo oceniają gry typu Wheelman, to znaczy że jest to hicior i trzeba w to zagrać, bo jakoś nie wiem czemu ale w moim przypadku zawsze się to sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowna redakcjo. Dajecie grze 5.5/6, podczas gdy najbardziej szanowany serwis zajmujący się grami video (jego nazwa zaczyna się na i a kończy na n) wystawia grze ledwo 4.8/10 (co prawda w wersji na PS3, ale różnic nie ma). To jak to w końcu jest? Pozwoliłem sobie przetłumaczyć to co na tamtym serwisie napisali:

Prezentacja (3,5/10): Co u diabła jest grane? Z jaką agencją Milo jest związany? Co to za ludzie? Po co ja to wszystko robię? Nie muszę jeździć do moich misji?

Grafika (5,0/10): Barcelona jest kolorowa i jasna, ale widywałem motocyklistów przebijających się przez glebę, tekstury błota są do kitu, a Vin Diesel po wyjściu z samochodu nie wygląda jak powinien

Udźwiękowienie (5,5/10): Vin próbuje robić wszystko, żeby to wychodziło w porządku, ale akcent hiszpański jest skopany, a muzykę się szybko zapomina

Gameplay (4,5/10): Człowieku, to się po prostu nie dzieje. Niektóre ruchy są fajne, ale misje są nudne. Strzelaniny powodują ziewanie, a późniejsze misje są super-frustrujące.

Długowieczność gry (4,5/10): Ukończysz grę w 8 godzin. Są misje poboczne, ale nie będzie Ci się chciało ich wykonać.

Średnia: 4.8/10 (POOR, czyli bida z nędzą).

Tłumaczenie dosłowne, więc może brzmieć dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować