Zaloguj się, aby obserwować  
stakus

zainfekowana strona gram.pl

57 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2009 o 17:03, stakus napisał:

O to wlasnie chodzi. Plotki. W dobrym tonie jest krytykowac IE, za to sa punkty w relacjach
towarzyskich. A IE wcale nie jest taka zla, szczegolnie pod Vista.

Jakie plotki? Jedenego dnia dostałem przynajmniej 10 takich wiadomości. Wieczorem wszyscy mieli na gg "opis..." - co znaczyło, że byli świeżo po formacie.

Dnia 31.03.2009 o 17:03, stakus napisał:

Z zeszlym roku znaleziono ponad 3-krotnie wiecej dziur w FF niz z IE. Co prawda dziury
w FF latano szybciej niz np. w IE ale zdarzalo sie tez i 3 miesiace. Naprawde krytyczne
dziury sa w miare szybko latane we wszystkich przegladarkach.

No i właśnie o to chodzi. W IE są bugi nie załatane jeszcze od czasu wersji 5.0 czy nawet wcześniej. I to nie "jakieś tam", lecz krytyki.

Dnia 31.03.2009 o 17:03, stakus napisał:

A kto winny, to nie wiem bo nie mam czasu sie tym zajmowac. Ale pajacyk.pl tez twierdzil,
ze to jakies reklamy a nie oni ;)). Pomijajac fakt, ze uzytkownika strony nie bardzo
interesuje gdzie jest problem.

Nie znam sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 17:24, hans olo napisał:

Nie znam sprawy.


No wiec wlasnie.

Dnia 31.03.2009 o 17:24, hans olo napisał:

No i właśnie o to chodzi. W IE są bugi nie załatane jeszcze od czasu wersji 5.0 czy nawet
wcześniej. I to nie "jakieś tam", lecz krytyki.


Prosze o ich pokaznie.

Dnia 31.03.2009 o 17:24, hans olo napisał:

Jakie plotki? Jedenego dnia dostałem przynajmniej 10 takich wiadomości. Wieczorem wszyscy
mieli na gg "opis..." - co znaczyło, że byli świeżo po formacie.


To nie jest dobry przyklad poniewaz to jednostkowy przypadek. Ksiezna Diana zabila sie w Mercedesie ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 17:34, stakus napisał:

No wiec wlasnie.

Co właśnie?

Dnia 31.03.2009 o 17:34, stakus napisał:

> No i właśnie o to chodzi. W IE są bugi nie załatane jeszcze od czasu wersji 5.0
czy nawet
> wcześniej. I to nie "jakieś tam", lecz krytyki.

chociażby ten
http://voices.washingtonpost.com/securityfix/2006/09/guarding_against_the_new_ie_ex_1.html

Dnia 31.03.2009 o 17:34, stakus napisał:

To nie jest dobry przyklad poniewaz to jednostkowy przypadek. Ksiezna Diana zabila sie
w Mercedesie ;)))

A co ma Diana i mercedes do IE? Może użyję lepszego porównania. Gdy policja mówi, że ilość wykrytych przestępstw wzrosła o 10% to co to znaczy w rzeczywistości? Że ilość przestępstw wzrosła o 10%, czy polepszyła się tylko skuteczność policji?
W FF oficjalnie(*) wykrywa się więcej błędów, bo ma otwarty kod i każdy kto się na tym zna, może sprawdzić co tylko chce. W IE nie wykrywa się oficjalnie błędów bo:
- kod źródłowy jest tajny
- ci co mają do niego dostęp to nieroby
- tych co mają do niego dostęp jest dużo mniej niż ludzi w społeczności opensource
Zatem nie jest nawet fizycznie możliwe wykrycie takiej ilości błędów jak w FF, choć najprawdopodobniej one istnieją często nie wykryte przez lata.

* - oficjalnie nie wykryte, nie znaczy, że nie wykorzystywane przez crackerów.

Zatem ilość wykrytych błędów raczej świadczy na korzyść FF nie mówiąc już o średnim czasie ich usuwania. Ostatnio nawet przełożono nową wersję FF żeby wydać łatkę do starej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 17:45, hans olo napisał:


Może na przyszłośc zwróć uwage na datę materiału od którego dajesz link, bo jak dla mnie artykuł sprzed 2,5 roku można uznać za mocno nieakualny. ;)

Edit: Ponadto w artykule sam autor twierdzi, że nie ma dowodów na to, że ta dziura istnieje w IE7: "I have not seen anyone test this exploit against IE 7 yet, but I've not heard of any evidence that the later version is vulnerable."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 18:23, tomk88 napisał:

Może na przyszłośc zwróć uwage na datę materiału od którego dajesz link, bo jak dla mnie
artykuł sprzed 2,5 roku można uznać za mocno nieakualny. ;)

Mało istotne. W związku z popwyższymi powodami spodziwałbym się jeszcze całej armii takich bugów.

Dnia 31.03.2009 o 18:23, tomk88 napisał:

Edit: Ponadto w artykule sam autor twierdzi, że nie ma dowodów na to, że ta dziura istnieje
w IE7: "I have not seen anyone test this exploit against IE 7 yet, but I''ve not heard
of any evidence that the later version is vulnerable."

Co też nie dowodzi niczego na korzyść IE. A znając MS, to mało prawdopodobne by coś z tym zrobili między kolejnymi wersjami (oczywiscie do czasu wykrycia, bo łatka chyba powstała).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 17:45, hans olo napisał:


1. Blad dotyczy raczej Windowsa a nie samego IE.
2. Jest zalatana (i z tego co widze, to oficjalna poprawka w nastepnym miesiacu po wykrciu)
3. Wiec o co chodzi?

Dnia 31.03.2009 o 17:45, hans olo napisał:

A co ma Diana i mercedes do IE?


Przemysl ;-).

>Gdy policja mówi, że

Dnia 31.03.2009 o 17:45, hans olo napisał:

ilość wykrytych przestępstw wzrosła o 10% to co to znaczy w rzeczywistości? Że ilość
przestępstw wzrosła o 10%, czy polepszyła się tylko skuteczność policji?


No no, jak to jest? To nie jest, jak sam widzisz, takie oczywiste.

Dnia 31.03.2009 o 17:45, hans olo napisał:

W FF oficjalnie(*) wykrywa się więcej błędów, bo ma otwarty kod i każdy kto się na tym
zna, może sprawdzić co tylko chce. W IE nie wykrywa się oficjalnie błędów bo:
- kod źródłowy jest tajny


Wiesz, ze to mit z tysiacami programistow, ktorzy sledza kody zdrodlowe? :))) Nie watpie, ze ''bad guys'' to robia. Ale tez bawi ich IE bo jest najpopularniejszy.

Dnia 31.03.2009 o 17:45, hans olo napisał:

- ci co mają do niego dostęp to nieroby


Aha :)))). A uzytkownicy gram.pl to lenie bo tylko gry im w glowie :)))

Dnia 31.03.2009 o 17:45, hans olo napisał:

- tych co mają do niego dostęp jest dużo mniej niż ludzi w społeczności opensource


Ogromna skutecznosc tej spolecznosci to mit. Np. problemy openoffica. W koncu wiekszosc dochodzi do wniosku, ze pracowac za darmo to tak troche frajerstwo i zona by tez chciala jakas kase miec na nowe ciuchy ;)))

Moge sie usmiechnac i pozdrowic tak ogolnie :))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 18:31, hans olo napisał:

(oczywiscie do czasu wykrycia, bo łatka chyba powstała).


Wystarczyło rzucić okiem na zalinkowaną w artykule stronę MS by wiedzieć, że łatka wyszła 5 dni po publikacji tego artykułu (rzeczywiście kawał czasu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 11:33, kurczak-AFC napisał:

Hehe, <3 Ubuntu... I zapominasz co to antywirus :).

Witaj w klubie zadowolonych linuksowiczów. Ja również nie obawiam się wirusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ej, masz mój cytat w podpisie! Highfive, to był wątek jak mało który :D

Na temat- nic takiego nie widziałem, w ogóle ja z wirusami się nie lubimy wzajemnie- tzn ja nie tykam ich, a one mnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 18:57, Budo napisał:

Ej, masz mój cytat w podpisie! Highfive, to był wątek jak mało który :D

Legendarny wątek i legendarny cytat zasługują na upamiętnienie :D

Na temat: Dopóki miałem Windowsa, korzystałem z ArcaVira, któremu żaden wirus niestraszny. Zapewnia pełną ochronę. Firewall, skan rejestru i sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 18:44, stakus napisał:

1. Blad dotyczy raczej Windowsa a nie samego IE.
2. Jest zalatana (i z tego co widze, to oficjalna poprawka w nastepnym miesiacu po wykrciu)
3. Wiec o co chodzi?

Nie obracaj kota. Chodzi o to, że blędy żyją latami!

Dnia 31.03.2009 o 18:44, stakus napisał:

Przemysl ;-).

Nie ma o czym myśleć. Zupełne pudło.

Dnia 31.03.2009 o 18:44, stakus napisał:

No no, jak to jest? To nie jest, jak sam widzisz, takie oczywiste.

Więc co sietak kurczowo trzymasz argumentu o ilości wykrytych błędów?

Dnia 31.03.2009 o 18:44, stakus napisał:

Wiesz, ze to mit z tysiacami programistow, ktorzy sledza kody zdrodlowe? :)))

Są nawet publiczne konferencje z udziałem takowych!

Dnia 31.03.2009 o 18:44, stakus napisał:

Nie watpie,
ze ''bad guys'' to robia. Ale tez bawi ich IE bo jest najpopularniejszy.

Co nie zmienia faktu, że jest niebezpieczny dla usera. Nie istotne czym jest to spowodowane.

Dnia 31.03.2009 o 18:44, stakus napisał:

Aha :)))). A uzytkownicy gram.pl to lenie bo tylko gry im w glowie :)))

A co to ma do rzeczy? Ktoś userom gram.pl placi za tracenie tutaj czasu?

Dnia 31.03.2009 o 18:44, stakus napisał:

Ogromna skutecznosc tej spolecznosci to mit.

No nie wiem. Ja nie mam problemu z wirusami. Wychodzi na to, że nie jest to mit.

Dnia 31.03.2009 o 18:44, stakus napisał:

Np. problemy openoffica.

Jakie?

Dnia 31.03.2009 o 18:44, stakus napisał:

W koncu wiekszosc
dochodzi do wniosku, ze pracowac za darmo to tak troche frajerstwo i zona by tez chciala
jakas kase miec na nowe ciuchy ;)))

I na ich miejsce przychodzą nowi. Zdobywaja doświadczenie, wrzucajakolejne aplikacje do portfolio i odchodzą by dać miejsce kolejnym. Nic złego, nic dziwnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jak z tym wirusem bo nie chce mi sie skanowac 450000 plikow, wchodzilem na tego newsa o Diablo niestety, zeby bylo smieszniej praktycznie nigdy nie czytam tu newsow, pare na tydzien gora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to mowia: Arguing over the Internet is like the special olympics, even if you win, you''re still retarded ;-)

Juz powiedzialme co chcialem.

Pozdrawiam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daty wam sie pomyliły?
Niewazne. Kasperski nawet Win32.Virut(podobno niezniszczlny) rozwalił to z tym syfem też sobie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. Chodzi mi o to czy wyłączenie skryptów (włączam tylko pewne adresy) blokuje tego typu wirusy. To tylko pierwsza linia obrony. Za nimi jest załatany system z nav do pomocy. Dzięki za pkt 2.

A propos 4:

Dnia 31.03.2009 o 16:30, stakus napisał:

4) IE wcale nie jest tak niebezpieczny jak plotka glosi i rady ''wszystko byle nie ie''

Plotka? Ostatnio jak MS przez miesiąc łatał IE to Inteligo "straszyło" tą przeglądarką. PKO BP przez miesiąc oficjalnie rekomendowało zmianę przeglądarki np. na Firefox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować