Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Trochę Szekspira na pecetach

12 postów w tym temacie

Oryginalny pomysł. Przyznam iż to całkiem dobry pomysł! Np. masz przeczytać lekturę - niechce ci się. Streszczenie - nuda. Film - może być niedokładny. Gra - ale extra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MarcinX-amorozo

Niezupełnie. Gra może wprowadzić Cię w błąd.. "Słynni kochankowie mają zatem szansę na długie i szczęśliwe życie. " Więc jeżeli ktoś w ogóle nie miał styczności z Romeo i Julia na sprawdzianie może niezłe gafy napisać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Twórcy postanowili nieco uaktualnić język, jakim posługują się postacie."
I po zawodach... , gdyby nie to, to produkcja miałaby szanse trafić do ambitnych graczy, którzy dzielą swój czas między gry a książki, a tak to tą produkcją zainteresują się pewnie tylko miłośniczki Simsów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym w to nie zagrał. Ale jeśli ktoś chce poznać historię Romea i Juli, a ma awersję do książek, to gra jako alternatywa nadaje się do tego celu całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo <=50MB - dość małe jak na dzisiejsze czasy, więc można pobrać ^_^.
Gra oferuje interaktywne dialogi. - hmm, czyli najprawdopodobniej (a raczej na 99%) będzie to visual novel. W sumie skusiłbym się (VN bywają bardzo dobre), ale jakoś mam wrażenie, że historia R&J jest zbyt znana, by fabuła gry mnie wciągnęła. Oryginalne losy nie są interesująca aż tak, by robić na podstawie tego grę. Chociaż za pomocą odpowiedniej muzyki, scenerii i kreacji bohaterów można cuda czynić ;).
Ciekawe na czym będzie polegać to unowocześnienie języka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 14:53, Luk Zombi napisał:

Dawajcie Makbeta! Nie ma to jak niezłą sieka w finale :D

Właśnie Makbeta w szkole przerabiałem (całkiem nie dawno) :]
PS: A co do samego pomysłu gry jest on całkiem fajny. Teraz tylko dobre wykonanie do sukcesu potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, szczególnym miłośnikiem dzieł pana Szekspira nie byłem(a zwłaszcza R&J), ale sam pomysł wydaje mi się całkiem ciekawy.

MacJak
Bo jeśli ktoś nie przepada za takim językiem to z automatu jest nieambitnym głąbem, a miłośniczki Simsów też pewnie muszą być tłukami...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie gry komputerowe przybliżają do czytania książki. Nigdy bym nie przeczytał Wiedźmina, gdybym nie zagrał w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować