Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA rezygnuje z DRM

59 postów w tym temacie

kurcze, nigdy nie spodziewałem się czegoś takiego po EA : D
duży plus dla nich

ooo, mój pierwszy "pierwszy komentarz" w życiu : ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I słusznie - trochę mnie te zabezpieczenia denerwowały. Z drugiej strony gdyby to zapobiegłoby chociaż w części piracenie gier - to może bym się przyzwyczaił. A że na pirata nie ma bata... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA oczywiście nie rezygnuje z DRM. W/w podane narzędzie umożliwia tylko stwierdzenie/usunięcie autoryzacji dotyczącej danej gry z danego komputera aby można było zainstalować ją na innym (zmniejszyć liczbę instalacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecierz niemożna całkowicie usunąć tego zabezpieczenia poniewarz wymaga aktywacji, wię defacto zabezpieczenie jest usunięte ponieważ wypuszczono narzędzie do dezaktywacji wszystkich gier od ea, czyli to niejest żart prymaaprilisowy tylko to są fakty, co mnie bardzo cieszy, przypominam że ta sama sytuacja jest z grą Bioshock, także jest wymagane narzędzie do dezaktywacji licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh. Wszyscy od razu wrzeszczą: "Prima-Aprlis! Nie zrobicie nas w ch..a!"
A właśnie, że ten nius jest prawdopodobnie "uczciwy".
Przecież już od około tygodnia wiadomo, że The Sims 3 nie będą miały DRM.
Powody mogą być 2:
1. Rezygnacja na stałe z DRM
2. Sims to gra dla "każualów". Dla nich rejestracja gry może być katorgą.

Ja jednak uważam, że powód numer 1 jest tym właściwym. Ostatnio kolesie z EA coś zrzędzili, że sprzedaż im spadała z powodu takich zabezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieeeemożiwe, taki molo jak EA z DRM rezygnuje... Gdyby to było w sumie takie rozwiązanie jak Steam i gry po rejestracji można by ściągać na dowolny komputer nicbym przeciwko niemu nie miał ale to było wyjątkowo uciążliwe , zwłąszca pewnie dla takich casualowych czy masowych graczy na jakich EA stawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W taki dzień jak ten nie wierzę nawet że słońce świeci. A wątpię żeby to była prawda. Prędzej nie będą dawali nowych gier beż DRM. Po co dezaktywować coś co i tak sprzedali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2009 o 17:09, kulfonito napisał:


Problem w tym że nawet gdyby dzisiaj nie był 1 kwietnia trudno byłoby mi w to uwierzyć :). EA do moich ulubionych nie należ właśnie ze względu na ich DRM i chore limity instalacji.
Ale jesli jest to prawdą (w co jednak na razie nie wierzę), oznaczałoby to że mój bojkot gier od EA nie poszedł na marne. Od jakiegoś czasu nie kupowałem żadnej gry ze znaczkiem EA na pudełku. I będę zmuszony zaopatrzyć się w wiele tytułów które z zaciśniętymi zębami ostatnio pomijałem w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować