Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA rezygnuje z DRM

59 postów w tym temacie

News jest z 31 marca, oczywiście w USA wtedy wyszedł, jeśli rezygnują to dobrze, jak zostaje, to podtrzymuje decyzje o niekupowaniu ich gier, C: Warhead był ostatni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Prima Aprilis to kiepski ten żart :/ Jeśli to prawda w co wątpię to nawet wezmę i kupię Burnout Paradise. Na 99% to żart, takie pliki powinno ściągać się ze strony dystrybutora a nie jakieś fileshack. Na dzień dzisiejszy gry EA nie mają wstępu na mój komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam co bardziej może człowieka zmęczyć: kliknąć na link i się przekonać na własne oczy, czy też pracowicie klepać ileś tam sekund/minut w klawisze radośnie kwicząc przy tym "prima aprilis!" i nabijając sobie posty... Wychodzę z założenia, że bardziej pracochłonne jest to drugie, więc nie rozumiem dlaczego tyle tu pracowitych prosiaczków skoro nikt za to nie płaci :).

EA skasowało już dużo wcześniej DRM w Spore, wydając narzędzie do deautoryzacji. Być może ten krok wywołał tak duży aplauz publiki, że postanowili pójść jeszcze dalej i zrezygnować z DRMu w ogóle. I jaki był sens w płaceniu za - chyba jednak nie taką tanią - technologię zabezpieczeń? Uczciwi się zdenerwowali, złodzieje i tak mieli to gdzieś, o firmie zaczęto bardzo źle mówić... Same straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby pozbyć się piratów gry musiałyby być za darmo... złodzieje zawsze się znajdą ;] A co do DRM to niech spoczywa w spokoju ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2009 o 18:05, Melchah napisał:

Zastanawiam co bardziej może człowieka zmęczyć: kliknąć na link i się przekonać na własne
oczy, czy też pracowicie klepać ileś tam sekund/minut w klawisze radośnie kwicząc przy
tym "prima aprilis!" i nabijając sobie posty... Wychodzę z założenia, że bardziej pracochłonne
jest to drugie, więc nie rozumiem dlaczego tyle tu pracowitych prosiaczków skoro nikt
za to nie płaci :).

EA skasowało już dużo wcześniej DRM w Spore, wydając narzędzie do deautoryzacji. Być
może ten krok wywołał tak duży aplauz publiki, że postanowili pójść jeszcze dalej i zrezygnować
z DRMu w ogóle. I jaki był sens w płaceniu za - chyba jednak nie taką tanią - technologię
zabezpieczeń? Uczciwi się zdenerwowali, złodzieje i tak mieli to gdzieś, o firmie zaczęto
bardzo źle mówić... Same straty.


Jak pijesz do mnie to trochę chybione założenia. Jak widać po moim poście sprawdziłem linka z jakąś zupełnie nie związaną z EA stroną. To automatycznie wyklucza wiarygodność zarówno oprogramowania jak i newsa. Po drugie o jakiej deautoryzacji ty mówisz ? O tym, że nie naliczy kolejnej instalacji jak zdeinstalujesz oprogramowanie specjalnym softem ? A na cholerę mi coś takiego, szczególnie, że nie ma tego automatycznie przy installerze tylko żeby program cię nie okradł to musisz specjalnie szukać i ściągać coś od EA.
Grom EA mówimy "spieprzaj dziadu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwila. Nowe gry będą z limitami instalacji? Podobno Sims 3 ma wyjść z tradycyjnymi zabezpieczeniami opartymi na nośniku oraz kluczem, bez wymagania połączenia z internetem. Ja się zapytuję czy to taki jeden strzał czy oni naprawdę rezygnują z ładowania jakiegoś nic nie dającego szmelcu do swoich gier?

Póki ta sprawa nie zostanie wyjaśniona, póty ja nie mam zamiaru nawet zastanawiać się nad zdjęciem bojkotu na produkty EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2009 o 18:05, Melchah napisał:

Zastanawiam co bardziej może człowieka zmęczyć: kliknąć na link i się przekonać na własne
oczy, czy też pracowicie klepać ileś tam sekund/minut w klawisze radośnie kwicząc przy
tym "prima aprilis!" i nabijając sobie posty... Wychodzę z założenia, że bardziej pracochłonne
jest to drugie, więc nie rozumiem dlaczego tyle tu pracowitych prosiaczków skoro nikt
za to nie płaci :).


Tak się składa że zaraz po przeczytaniu newsa wszedłem na stronę EA i jakoś takiego newsa nie znalazłem.
Nie należę do osób które ochoczo klikają w każdy podesłany link z napisam "super oferta sprawdź natychmiast".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zbiorczo do Ciebie i Myszy: panowie, nawet jeśli coś nie jest podane na tacy i podsunięte pod nos, to nie znaczy, że nie istnieje, czyli http://activate.ea.com/deauthorize/index.html

I naprawdę nie było trudno znaleźć, a dlaczego link w neswie pokazuje fileshack... cóż, a bo ja wiem? Pytanie do autora newsa.

Dnia 01.04.2009 o 18:37, SwenG napisał:

Po drugie o jakiej deautoryzacji ty mówisz ? O tym, że nie naliczy kolejnej instalacji jak zdeinstalujesz oprogramowanie specjalnym softem ?


No właśnie o takiej, chyba, że masz w tej chwili coś lepszego. Oczywiście jeśli nie masz (w przeciwieństwie do mnie) żadnej gry firmowanej znaczkiem EA to problem Cię w ogóle nie dotyczy, ale wtedy już w ogóle nie rozumiem o co chodzi w takim razie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko i treściwie
Program oferuje to samo co programy instalowane razem z grą- usunięcie autoryzacji komputera, dzięki czemu można grę zainstalować jeszcze raz. Nic niezwykłego. Instalowałem więc wiem. Trochę się mimo wszystko zawiodłem. Ale mamy 1-go. Nie można było dać jakiegoś Assassin''s Metal gear jak rok temu czy teges? Bo rzeczy typu "polonizacja Pro Evo 09" czy gry ea do pożyczania (Wolna interpretacja) wkurzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dostałem grę Burnout Paradise: The Ultimate Box i tak od dwóch tygodni leży se na półce a ja se myślałem ... zainstalować i mieć ten cholerny DRM czy znaleźć jakieś info zeby sie tego gó..na pozbyć :) Teraz to już luzik totalny :D To DRM rzeczywiście niepotrzebne było ... bo pirat jak chciał mięc gra to poprostu jakoś se ją załatwiał ... a EA też mialo problemy przez to że jakiś klient pozwał ich za DRM bo w książece nie było opisane że to jest i miał jakiś problem z kompem :D w wyniku czego dostał odszkodowanie bo sąd osądził na jego kożyść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie prima aprilis tylko info o czymś co jest dostępne od kilku miesięcy. Np w Red Alert 3 opcja usunięcia autoryzacji jest w menu gry. Oczywiście to bardzo miłe, że zrobili jeden plik do wszystkich gier, ale i tak nie znosi limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować