Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Far Cry - Temat ogólny

1745 postów w tym temacie

Głosy faktycznie są sztuczne , ale na szczęście zostały w miare normalnie przetłumaczone. Ach , szkoda że było mała okazji do skradania - żal mi było zabijac najemników , gdy podsłuchiwałem ich rozmowy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 13:31, Asthariel napisał:

Głosy faktycznie są sztuczne , ale na szczęście zostały w miare normalnie przetłumaczone. Ach
, szkoda że było mała okazji do skradania - żal mi było zabijac najemników , gdy podsłuchiwałem
ich rozmowy :-)

Mało okazji do skradania?! Ja całą grę przeszedłem skradając się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 14:00, PAPISHON napisał:

> Głosy faktycznie są sztuczne , ale na szczęście zostały w miare normalnie przetłumaczone.
Ach
> , szkoda że było mała okazji do skradania - żal mi było zabijac najemników , gdy podsłuchiwałem

> ich rozmowy :-)
Mało okazji do skradania?! Ja całą grę przeszedłem skradając się :P


Ja za pierwszym razem też się więcej skradałem,ale za drugim lepsza okazała sie taktyka na twardziela:) i szybciej ją skończyłem,oczywiście z większą liczbą wczytań he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grę mam od dłuższego czasu, ale akurat zachciało mi sie pograć na multi, zainstalowałem, zarejestrowałem sie na www.ubi.com - naciskam w menu Multiplayer > Internet, wpisuję login i hasło... i czekam do usranej śmierci. Wie ktoś jak temu zaradzić? Może patch? wersja 1.33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Dzieje się coś dziwnego podczas gry w FarCry. Co ok. minutę graniana na chwilę robi się czarny ekran. Po przerzuceniu się na pulpit widzę w tray''u trójkącik z takim komunikatem "Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność" (dodam, że mam Windows Vista Ultimate 32bit a Far Cry w wersji 1.33). Ktoś mi wyjaśni o co come on? Dlaczego nie mogę swobodnie pograć? Próbowałem wyłączać w ustawieniach skrótu rzeczy typu"Wyłącz kompozycje wizualne", "Uruchom jako administrator", w samej grze zmieniałem ustawienia grafiki (miałem nadzieję, że np. zmiana ustawień Anizo coś da) i cały czas jest to samo. Co ciekawe, gra nie przycina się ani nie muli. Żeby było zabawniej, Delta Force, Project Snowblind, czy gry dzieciaków (np. Harry Potter, Shrek i takie tam) działają bez zarzutu. Z góry THX za pomoc.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż spotkałem się z wieloma błędami w wyświtlaniu grafiki w FC, jednak o twoim problemie jeszcze nie słyszałem. Wydaje mi się że problem może leżeć w tym że grasz na Viście. Spróbuj ściągnąć i zainstalować patcha 1.4, jeśli to nie pomoże możesz ewentualnie pokombinować ze sterownikami do karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem sobie pograć w FC na nowym sprzęcie i natrafiłem na coś zarazem śmiesznego, dziwnego i przygnębiającego. Nastawiając w ustawieniach wszystkie opcje grafiki na bardzo wysokie, włączyłem grę i ujrzałem kompletny brak tekstur, postaci, broni. Nic się nie wyświetla tylko jakieś czarne prostokąty z painta, a niektóre podłoża zastępuje tekstura wody. A dziwnym w tym wszystkim jest to, że ustawiałem to na następującym sprzęcie: procesor, 2,70 ghz, 2 gb ram i karta graficzna radeon x1950 pro. Czy naprawdę Far Cry az tyle ciągnie, że nie mogę sobie spokojnie pograć na full ustawieniach na takim sprzęcie? Z góry dzięki za pomocne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 15:48, el-coyote napisał:

Ostatnio chciałem sobie pograć w FC na nowym sprzęcie i natrafiłem na coś zarazem śmiesznego,
dziwnego i przygnębiającego. Nastawiając w ustawieniach wszystkie opcje grafiki na bardzo wysokie,
włączyłem grę i ujrzałem kompletny brak tekstur, postaci, broni. Nic się nie wyświetla tylko
jakieś czarne prostokąty z painta, a niektóre podłoża zastępuje tekstura wody. A dziwnym w
tym wszystkim jest to, że ustawiałem to na następującym sprzęcie: procesor, 2,70 ghz, 2 gb
ram i karta graficzna radeon x1950 pro. Czy naprawdę Far Cry az tyle ciągnie, że nie mogę sobie
spokojnie pograć na full ustawieniach na takim sprzęcie? Z góry dzięki za pomocne odpowiedzi.


akurat tez niedawno kupowalem nowy sprzet(podobny, tylko karta to 8800) i bylo tak samo. wystarczylo po prostu wyjsc na korytarz z tej groty w ktorej jestes na poczatku i juz wiecej bledow grafiki nie bylo.

ale swoja droga, to po odpaleniu gry na full nie poczulem jakiejs oszalamiajacej roznicy w stosunku do radeona 9000 - gra wcale nie jest wg mnie taka olsniewajaca jak wszyscy opowiadaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj grę do najnowszej wersji patchem 1.4 on poprawia wszystkie błęndy i optymalizuje engine. Wcześniej przed instalacją miałem same błęndy tekstury dziwne kolorowe, zanikały itp; Po zainstalowaniu wszystko ale to wszystko zupełnie znikło. I grałem na full.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 15:58, Carl92 napisał:

Zaktualizuj grę do najnowszej wersji patchem 1.4

Hyh, dzięki. Okazało się, że musiałem w sumie 4 patche zainstalować, bo brakowało poprzednich. I rzeczywiście ustawiłem wszystko na full i jak ręką odjął wszystkie błędy z wyświetlaniem tekstur zniknęły :).

MarneusPL

Dnia 13.08.2007 o 15:58, Carl92 napisał:

gra wcale nie jest wg mnie taka olsniewajaca jak wszyscy opowiadaja:)

Opowiadają tak dlatego, że jest są piękne widoki do podziwiania => morze i plaża :D. Czego chcieć więcej? :D Poza tym jak na datę wydania, gra robi spore wrażenie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nawet o tym nie wiedziałem, że gra na początku jest tak zabugowana jak nie wiem, ale z czasem Crytek wypuszczał patche i poprawiały błęndy a ten 1.4 to zupełnie wszystko. A co najważniejsze Crytek wydaje patche do Far Cry aż do dziś.

Co do grafiki jest bardzo fajna i przyjemna dla oka ;) Hmm jest ona świetna i ma dobrą optymalizacje mi wszystko śmigało z AA, shadery full. A FPS 60 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie FC jest do tej pory w co najmniej pierwsze piątce najpiekniejszych gier na PC. Po co z tego że taki np. Gears of War jest niesamowicie szczegółowy , jak etapy sa szarobure i monotonne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 18:35, Carl92 napisał:

Sam nawet o tym nie wiedziałem, że gra na początku jest tak zabugowana jak nie wiem, ale z
czasem Crytek wypuszczał patche i poprawiały błęndy a ten 1.4 to zupełnie wszystko. A co najważniejsze
Crytek wydaje patche do Far Cry aż do dziś.

No nie wiem, może te patche są dla Viściaków(dla takich nigdy za wiele, bo kto wie co Vista jeszcze zpie...znaczy wymyśli):))
W każdym razie u mnie wersja 1.1 działała bez zarzutu, a ptche .1-1,33 zainstalowałem tylko z ciekawości czy zoptymalizują jej działanie

Dnia 13.08.2007 o 18:35, Carl92 napisał:


Co do grafiki jest bardzo fajna i przyjemna dla oka ;) Hmm jest ona świetna i ma dobrą optymalizacje
mi wszystko śmigało z AA, shadery full. A FPS 60 xD

Fakt grafika się prawie nie zestarzała, sam też gram na Max Detalach:)))
Jeszcze małe pytanko, czy grasz na Viście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 20:22, dominikańczyk napisał:

mi się gra na przykład bardzo spodobała ale się zaciołem na przedostatnim lewelu/./...


A masz polska wersje jezykowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z hmmm... niesamowicie dobrym wzrokiem najemników. Widzą mnie dosłownie przez ściany i gdy do mnie strzelają kule przez nie przelatują. Największy problem jest jednak w ich obozie zaraz po zniszczeniu anteny 4 misja to jest. Nigdy czegoś takiego nie miałem dopiero po zainstalowaniu wszystkich patch''y tak się porobiło. Miał już to ktoś i jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 20:22, dominikańczyk napisał:

mi się gra na przykład bardzo spodobała ale się zaciołem na przedostatnim lewelu/./...

a skoro się zaciałeś o skąd wiesz, że to przedostatni, może dasz jakąś nazwę?

gigio=> rekompensują to sobie niemal zerowymi szansami w przypadku ostrzelania ich z krzaków
A kule mają penetrować ściany, takie były założenia engine''u no chyba, że masz jakiś błąd i problemy z kolizją obiektów w grze. Co do tych patchy, psał ktoś w tym temacie o patchu 1,4. Osobiście nie znam ustrojstwa więc mogę jedynie poradzić:zakończ patchowanie na 1.33. i nie będzie problemów. No i oczywiście jest możliwość, że grę ci pokręciło z powodu nieprawidłowego zainstalowania patchy.
Cokolwiek by to nie było radzę się z tym najpierw uporać, a potem grać bo co to dopiero będzie się robiło gdy spotkasz niewidzialnych mutantów z p90...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem by usunąć i zainstalować na nowo tylko do 1.33. Patche instalowałem po kolei. Jeśli chodzi o te przelatujące kule... podam przykład jak to wyglądało... jak jest misja (pierwszy raz latamy lotnią) i wejdziemy do obozu najemników, nie ważne czy idziemy na kucka czy czołgamy, po wejściu do tych ich namiotów, człowiek powinien poczuć się trochę bezpieczniej... A tu figa... czołgając, zbliżam się do kamizelki i patrzę z niedowierzaniem jak paski wykrycia się wypełniają, rozglądam się... nikogo niema i nagle ni z tond ni zowąd łup... kule z przelatują przez te ściany o dziwo celnie we mnie trafiając i podążając za mną w każdą stronę. To jeszcze nie jest tak dobijające o ile nie gramy na poziomie trudności "Realne do Bólu" chwilę później ledwo żywy zasuwam (wcześniej likwidując kolesia na wierzy z wyrzutnią rakiet) by wysadzić ten przeklęty budynek, po wykonanym zadaniu podchodzę do jednego z tych łazików by spotkać się z tym doktorkiem. Podchodzę i... jestem martwy... przez jakiś czas zastanawiałem się co mnie zabiło aż w reszcie nie wytrzymałem i przy 20 próbie przejścia tego kawałka wbiłem kod na nieśmiertelność... Okazało się że z tego budynku gdzie stoją obok te 2 łaziki a ze środka dochodzi dźwięk silnika... stoję i patrze jak kule mnie dziurawią, wylatując ze ściany... I to właśnie mnie do-bi-ło... Jak pierwszy raz grałem w Far Cry jakieś 3 lata temu, nigdy tak nie było a jeszcze nie miałem patch''y do niego, wersja gry była 1.1 wszystko było cacy.(No oprócz dialogów które się urywały lub w cale ich nie było... ) Jeszcze mam pytanie tego patch''a poprawiającego dialogi. Zainstalować go jako pierwszego, czy ostatniego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować