Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Far Cry - Temat ogólny

1745 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2009 o 11:57, Piterixos napisał:

Nie no ślady krwi to mnie nie przerażają, dużo większe uczucie strachu wzbudzają we mnie
znikąd wyskakujące potwory i nerwowa muzyka. I właśnie zastanawiam się czy w tej grze
coś takiego jest? A jeśli tak to jak często?
A jak mówisz o tych trigenach to co to właściwie jest?

Właściwie coś takiego jest tylko przez 2 pierwsze mapy gdzie spotykamy trigeny czyli najprościej mówiąc mutanty. Potem częściej są już na ogół widoczne wcześniej wiec jedynym problemem jest nie dać się zabić. Ale to też może kwestia że jestam bardzo wyboriony na graniu w horrory, ale FC nie uważam za gre która może przestraszyć(wiecej skoków ciśnienia można dostać grając w Stalkera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 11:57, Piterixos napisał:

Nie no ślady krwi to mnie nie przerażają, dużo większe uczucie strachu wzbudzają we mnie
znikąd wyskakujące potwory i nerwowa muzyka.

Muzyka nerwowa nie jest, ba, powiedziałbym, że wtapia się w tło i dlatego trudno wychwycić jakieś zdecydowane akcenty(znaczy "nerwowe") ostrzegajace o zagrożeniu.

Dnia 09.03.2009 o 11:57, Piterixos napisał:

A jak mówisz o tych trigenach to co to właściwie jest?

mutanty jak jkażde inne, swojadroga to już zmurszały oldschool gdy potwory pojawiają się znikąd (tak gdzies od czasu Half-Life), tutaj nie zauwazyłem żadnych spawnerów potworów, kazdego przecinika(chyba że obarczonego jakimś szczególnym skryptem np gdy ma wpaść do pomieszczenia przez ścianę) da się usłyszeć ew wykryć lornetkązanim się pojawi, zresztą lepiej nei dać się zaskoczyć trigenowi(temu najprymitywniejszemu) bo bierze Jacka na 2 uderzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może was to zdziwi ale na kompie, którego konfig podałem pare postów wcześniej Far Cry działa prawie w max detalach. Większość opcji na Very High. Wprawdzie nie sprawdzałem jakby gra chodziła przy jakiejś większej rozróbie ale jestem dobrej myśli:-D

PS. grałem w Angielskie demo, i chciałbym się zapytać czy mógłby mi ktoś po Polsku napisać jak się steruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio znowu zainstalowalem gre, wszystko ldanie pieknie, wlaczam kampanie i tu zonk, w menu myszka ladnie chodzi a w czasie gry ruszam i ruszam ale gra tego nie chwyta. mial ktos cos podobnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to problem dość powszechnie spotykany, zwłaszcza po instalacji patcha, na szczęście nie stanowi on wielkiego kłopotu, gdyż wystarczy że wejdziesz do menu i tam zresetujesz ustawienia klawiatury, a problem przestanie dla Ciebie istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 17:20, lord0 napisał:

ostatnio znowu zainstalowalem gre, wszystko ldanie pieknie, wlaczam kampanie i tu zonk,
w menu myszka ladnie chodzi a w czasie gry ruszam i ruszam ale gra tego nie chwyta. mial
ktos cos podobnego ?


Zmień w opcjach ustawienia myszy na "default" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 17:34, dave03 napisał:

Jest to problem dość powszechnie spotykany, zwłaszcza po instalacji patcha, na szczęście
nie stanowi on wielkiego kłopotu, gdyż wystarczy że wejdziesz do menu i tam zresetujesz
ustawienia klawiatury, a problem przestanie dla Ciebie istnieć.

dziala, thx :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest spoko i na prawdę dobrze się w nią gra ale ma jeden duży ----- Szybko się nudzi. Doszedłem do odbicia jakiegoś dużego budynku i już mam jej dość ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 19:56, mlynar911 napisał:

Ta gra jest spoko i na prawdę dobrze się w nią gra ale ma jeden duży ----- Szybko się
nudzi. Doszedłem do odbicia jakiegoś dużego budynku i już mam jej dość ;]

Mi się nie znudziła. Nie lubię tylko misji w których jest się w budynkach. Szkoda że mało jest pojazdów, ale to chyba jest pierwsza gra FPS w której są pojazdy. Czasem też za rzadko są miejsca z save-ami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2009 o 19:56, mlynar911 napisał:

Ta gra jest spoko i na prawdę dobrze się w nią gra ale ma jeden duży ----- Szybko się
nudzi. Doszedłem do odbicia jakiegoś dużego budynku i już mam jej dość ;]


Wiesz, do nudy w grze prawie zawsze doprowadza szereg mniejszych i większych szczegółów. Mnie na ten przykład Far Cry straszliwie nudzi na poziomach w zamkniętych pomieszczeniach, a te IMO niezwykle wkurzające mutanty jeszcze potęgują tą nudę. Moim zdaniem najlepszą esencją Far Crya są duże otwarte przestrzenie (i to tylko te rozgrywane w dzień), a im dalej w grę tym jest ich niestety mniej. To wszystko sprawia, że gra się nudzi szybciej niż powinna.

@xD ominik
Nie, nie jest to pierwszy FPS w którym pojawiły się pojazdy... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 13:49, Sebat1 napisał:

Wiesz, do nudy w grze prawie zawsze doprowadza szereg mniejszych i większych szczegółów.
Mnie na ten przykład Far Cry straszliwie nudzi na poziomach w zamkniętych pomieszczeniach,
a te IMO niezwykle wkurzające mutanty jeszcze potęgują tą nudę. Moim zdaniem najlepszą
esencją Far Crya są duże otwarte przestrzenie (i to tylko te rozgrywane w dzień), a im
dalej w grę tym jest ich niestety mniej. To wszystko sprawia, że gra się nudzi szybciej
niż powinna.

To prawda bo większą frajdę sprawia bieganie i zabijanie w lesie bądź obozie niż w jakimś budynku gdzie grasują mutanty. A i tak nie jest ich dużo tylko są porozwalane gdzieś po tej lokacji ;] I dużą frajdę sprawia jazda po dużym terenie ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Mam taki problem ponieważ ściągnołem darmową wersję far cry i chcę zagrać przez Lan z bratem. Problem polega na tym, że pojawia się brak klucza. Multiplayer nie jest darmowy?


A tak wogule to zamówiłem już 2 oryginalne far cry dla tych którzy uważaliby, że ściągnołem pirata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabijasz jednego trigena. Skaczesz z wodospadu i płyniesz wzdłuż rzeki. Jak wypłyniesz na bardziej otwarty teren płyniesz w prawo aż ujrzysz helikopter. Wchodzisz do niego i dalej sobie poradzisz. Zresztą masz poradnik :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 17:54, Dincooo napisał:

Jestem w misji regulator. Mam 3 karty, dwoma otworzyłem drzwi. Potem nie wiem co robić,
bo z dwóch stron blokuje mnie para.. hmm.

Skoro masz zieloną kartę to wiesz gdzie leżała. W tym miejscu jeśli sieodwrócisz zobaczysz drzwi. Prowadzą do korytarza. Uzywasz zaworu znajdującaego się obok drzwi i idziesz korytarzem do pokoju ze złączem. Po jego uruchomieniu wracasz do korytarza przylegającego do pomieszczenia z kartą-tam jest pełno butli a para zagradza droge. Używasz zaworu i możesz przejść dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować