Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Far Cry - Temat ogólny

1745 postów w tym temacie

Mam do was takie pytanie. Ostatnio odpalilem Far-Cry''a u mnie na kompie i co pierwsze co rzucilo mi sie w oczy to skaszanione textury. Strasznie jasne, jaskrawe bijace po oczach. Cienie to jedna wielka czarna plama, ale tylko te pod samochodem i lodziami. Woda wyglada jak metna woda... Ostatnio jak gralem nie mialem takich niespodzianek. Mam najnowsze steroniki i dx.

Sprzet:
3Ghz Celeron D
Gf 6800GS
1gb ram
120gb WD-Caviar.

Wszystkie ustawienia na maxa + AA itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj z ustawieniami grafiki, albo posciągaj jakieś inne sterowniki do karty graifcznej. Ja mam o wiele gorszy komputer od Ciebie i wszystko działa śpiewająco ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 15:23, PAPISHON napisał:

Pokombinuj z ustawieniami grafiki, albo posciągaj jakieś inne sterowniki do karty graifcznej.
Ja mam o wiele gorszy komputer od Ciebie i wszystko działa śpiewająco ;)


Najlepsze jest to, ze zmienialem grafike na low, zmienialem aa na inny lub wylanczalem, zainstalowalem 2 raz i nic... juz nie mam pomyslow ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 15:25, ProChaoS napisał:

Najlepsze jest to, ze zmienialem grafike na low, zmienialem aa na inny lub wylanczalem, zainstalowalem
2 raz i nic... juz nie mam pomyslow ;P.


nie bawiles sie tymi smiesznymi trybami renderingu w fc albo opcjami w sterownikach karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 15:28, gmx napisał:

> Najlepsze jest to, ze zmienialem grafike na low, zmienialem aa na inny lub wylanczalem,
zainstalowalem
> 2 raz i nic... juz nie mam pomyslow ;P.

nie bawiles sie tymi smiesznymi trybami renderingu w fc albo opcjami w sterownikach karty?


Nie. Zainstalowalem, ustawilem max detale i wio. A tu taka niespodzianka. No nic jeszcze pobawie sie z ustawieniami graficznymi, ale watpie, zeby cos mi sie udalo tym uzyskac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 15:37, Zebius napisał:

A w jakiej masz wersji Far Cry? Instalowałeś patche?


Nawet nie wiem, ale chyba 1.1, ale to nie wina patch. Ostatnio gralem na innym procku 2500+ barton i wszystko bylo super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 15:42, ProChaoS napisał:

/ciach/

A masz ustawioną synchronizacje pionową? Ona często powoduje błędy w wyświetlaniu grafiki (przynajmniej tak było u mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 15:42, ProChaoS napisał:

Nawet nie wiem, ale chyba 1.1, ale to nie wina patch. Ostatnio gralem na innym procku 2500+
barton i wszystko bylo super.


No to dosyć stara wersja, zainstaluj patcha minimum 1.30 i wszystko powinno być good. Czy tylko procek się zmienił w tej konfiguracji czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 16:37, Zebius napisał:

> Nawet nie wiem, ale chyba 1.1, ale to nie wina patch. Ostatnio gralem na innym procku
2500+
> barton i wszystko bylo super.

No to dosyć stara wersja, zainstaluj patcha minimum 1.30 i wszystko powinno być good. Czy tylko
procek się zmienił w tej konfiguracji czy coś jeszcze?


Tylko procesor i wydaje mi sie, ze on nie wyrabia. Nigdy bym na celerona nie wymienil, ale lepsze to niz nic... I wydaje mi sie, ze to on nie wyrabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 17:49, ProChaoS napisał:

lepsze to niz nic... I wydaje mi sie, ze to on nie wyrabia.

3 GHz Celek spokojnie da radę. U kumpla na o wiele słabszym (coś koło 2 GHz) śmiga aż miło.
Kartę graficzną też ma znacząco słabszą (goły GF 6600).
Ja obstawiam patcha (w którymś z kolei dodano obsługę DX 9,0c). Teraz dokładnie nie pamiętam w którym, ale to pewnie będzie przyczyna. Zawsze też może to być już klękający system...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego jak wciskam PrtScr w trakcie gry w FC a potem przerzucam się do Painta to nie chce mi wkleić obrazka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 12:16, starf napisał:

Ja do robienia screenów w FarCry używam F12. Obrazki zapisują się w folderze instalacyjnym
gry.



Dzięki serdeczne. Oto wynik podpowiedzi :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, ze Far Cry z Kolekcji Klasyki patchowany do najnowszej wersji. To patch dodaje mu w grafice w funkcje Pixel Shader. Bo wałsnie w Far Cry mam z KK i umnie grafice sa efekty z Shaderami a mój kuzyn ma Premierowe wydanie i nie ma funkcji Shaderów i nie ma z patchowanego do najowszego patcha. I czy ten efekt jest dodany przez pathcha 1.33...Najnowszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 12:35, Carl92 napisał:

Czy to prawda, ze Far Cry z Kolekcji Klasyki patchowany do najnowszej wersji. To patch dodaje
mu w grafice w funkcje Pixel Shader. Bo wałsnie w Far Cry mam z KK i umnie grafice sa efekty
z Shaderami a mój kuzyn ma Premierowe wydanie i nie ma funkcji Shaderów i nie ma z patchowanego
do najowszego patcha. I czy ten efekt jest dodany przez pathcha 1.33...Najnowszego

Tak jest, ja kiedyś grałem na wersji 1.1 i moim zdaniem niewiele ładniej gra wygląda po spatchowaniu do wersji 1.33. Powtarzam niewiele ładniej ale ładniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem - potrzebny jest jakiś patch albo sterowniki - już nie pamiętam dokładnie. Ale było tak samo - czarny sufit, nic nie widać, albo jaśniutkie teksturki tuż obok tych ciemnych :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować