Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Far Cry - Temat ogólny

1745 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2006 o 22:29, PAPISHON napisał:

PS. Nie wiem co ludzie widzą w tym Thiefie, o 100 razy lepszy jest Splinter Cell albo Hitman.


w thiefie nikt do ciebie nie strzela - to sport kontaktowy (miecze itd). mozesz modyfikowac srodowisko ulatwiajac sobie zadanie (strzaly wodne, mech, liny), poza tym klimat - podsluchiwanie rozmow ludzi, zbieranie dodatkowych informacji. no i tu sie nie zabija - im jestes lepszy tym mniej trupow.

nie jestem fanatykiem - gram we wszystko, ale tych gier bym nie porownywal bo w gatunku skradanek sa skrajnie rozne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od misji 10 gdy zbiorę pancerz to uzupełana sie tylko kawałek paska .tak ma być?,bo gra staje się trudniejsza? z apteczką jest dobrze,uzupełnia się do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 11:12, Wojtas7 napisał:

Jaki klawisz jest odpowiedzialny za urzycie pojazdu?


klawisz F jerzeli nie to w opcjach nazywa sie "klawisz urzycia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 22:29, PAPISHON napisał:


PS. Nie wiem co ludzie widzą w tym Thiefie, o 100 razy lepszy jest Splinter Cell albo Hitman.

Dla Ciebie. W Thiefie jest oryginalny świat, ciekawa fabuła, charakterystyczni bohaterowie, frakcje, itp. A w SC kolejny "superbohater", z najnowszymi zdobyczami technologii, który w pojedynkę zwalcza złych ludzi i ratuje świat. A poza tym w Thiefie do dyspozycji masz cały, duży obszar misji, możesz poruszać się gdzie chcesz, a w SC idziesz jak po sznurku, czasem masz dwie możliwości i tyle. A Hitmana nie ma co porównywać do tych dwóch produkcji, bo to zupełnie inna gra. Far Cry nie zachwyca mnie, bo to po prostu zwykły FPS, tyle, że z lepszą grafiką i większym terenem misji. Nie ma nic, czego świat wcześniej nie widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gralem w ta gierke do okolo 3/4 gra sie fajnie ale po tym czasie gdzies ulotnia sie klimat//i grac sie zbytnio nie chce:( dokoncyzlem ta gre na sile, a nerwy mi potgowala ostatnia mapa z tym kraterem gdzie byly te grubasy z rakietnicami....normlanie 200 razy podchodzilem do tej mapy bo gralem na najwyzszym poziomie trudnosci, do tego jeszcze bylo tam 3 snajperow ktorzy z odleglosci 2 km mnie trafiali z miejsca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm...w Splinter Cellu w całej grze chyba zabiłem 2 soby i tych których rzeba byłó, a w Hitmanie zawsze staram się nikogo nie zabijać oprócz celu misji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 11:06, dominik000 napisał:

od misji 10 gdy zbiorę pancerz to uzupełana sie tylko kawałek paska .tak ma być?,bo gra staje
się trudniejsza? z apteczką jest dobrze,uzupełnia się do konca.


po zabitych wrogach zostaje pancerz, ale jest częściowo (lub prawie całkowicie) zużyty; pancerz znaleziony w szafkach itp. jest w pełni wartościowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 12:14, PAPISHON napisał:

Hm...w Splinter Cellu w całej grze chyba zabiłem 2 soby i tych których rzeba byłó, a w Hitmanie
zawsze staram się nikogo nie zabijać oprócz celu misji .


Z tego co pamiętam w "jedynce" trzeba było zabić 1osobę, w dwójce około 11:))) W "trójkę" nie grałem.

A żeby nie było offtopu. Nie wiem czemu FC otrzymywał w większości recenzji maksymalne oceny. Ja taką ocenę dałbym tylko grze oryginalnej, która wnosi coś do gatunku. A gier FPS z otwartym terenem i lepszą AI jest cała masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 12:59, ShadowG napisał:

A żeby nie było offtopu. Nie wiem czemu FC otrzymywał w większości recenzji maksymalne oceny.
Ja taką ocenę dałbym tylko grze oryginalnej, która wnosi coś do gatunku. A gier FPS z otwartym
terenem i lepszą AI jest cała masa.


tak teraz jest cała masa ale wtedy to FC był jedyny w swoim rodzaju ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w okresie jak wychodził FC ( i domm3) - to tez była konkurencja duża? to była wtedy czołówka, a doom3 przegrał rywalizację z FC - przeciez to nie sa juz nowości; w wiele fps grałem - ale fc jest dla mnie nadal jedną z najlepszych

kiedy wyszedł far cry? w 2003 pod koniec jakoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się mylicie. Jeszcze w latach dziewiędziesiątych powstała gra(nie pamiętam tytułu, ale opisywano ją w CDA), która miała to co FC, tylko, że przeszła bez echa, bo na tamte czasy miała ogromne wymagania sprzętowe. Potem wyszedł znany chyba każdemu Operation Flashpoint, też z otwartym terenem i dobrą AI, przed FC wyszedł...polski Chrome, też dosyć podobny. Aha, a Ghost Recon, a dodatki do Operation Flashpoint? Thief, Deus Ex, System Shock kiedy wyszły nie miały gier sobie podobnych. I przypadku tych produkcji można mówić o rewolucji i przełomie, ale o Far Cry nigdy bym tak nie powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naszły mnie wspomnienia... Pamiętam te chwile, gdy Far Cry uderzył znienacka. Te biadolenie o wymaganiach sprzętowych, ostrzeżenia, że gra potrzebuje smoka, a nie komputera, te zachywty nad grafiką... Kilkanaście miesięcy później zrobiłem upragiony upgrade kompa. Far Cry już wtedy czekał na póleczce... Wyczekiwał tego właśnie momentu. Chwyciłem za pudełko i odpaliłem. Przez 2 dni nie było mnie w świecie żywych. Istniałem w rzeczywistości wirtualnej jako Jack Carver. Zabijałem najemników, szatkowałem mutanty, ratowałem świat... Tych dni nigdy nie zapomnę. I nawet dzisiaj, po kilku latach od premiery, gdy na rynku są takie tytuły jak F.E.A.R czy Prey, Far Cry zachowuje swoją miodność i grywalność. Polecam każdemu, kto będzie mógł udźwignęć grę w najwyższych detalach. Bo wtedy to nie gra... To rzeczywistość! Chcesz wykąpać się w błękitnym oceanie? Chcesz poopalać się w równikowym słońcu? Chcesz pozwiedzać tropikalne wyspy? Jeśli na te pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to... Nie, nie musisz iśc od razu do biura podóży. Po prostu odpal Far Cry''a! Niezapomniane wrażenia gwarantowane! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 21:24, ShadowG napisał:

Wszyscy się mylicie. Jeszcze w latach dziewiędziesiątych powstała gra(nie pamiętam tytułu,
ale opisywano ją w CDA), która miała to co FC, tylko, że przeszła bez echa, bo na tamte czasy
miała ogromne wymagania sprzętowe. Potem wyszedł znany chyba każdemu Operation Flashpoint,
też z otwartym terenem i dobrą AI, przed FC wyszedł...

Z Oepration Flashpoint nie jest wcale tak wesoło(mam nadzieję że grałeś).Owszem,mamy możliwośc łażenia gdzie chcemy,i kiedy chcemy.... ale jesteśmy jakgdyb zamknięci w klatce. W wielu misjach kiedy się oddalisz,misja po prostu zostanie zakoończona w trybie natychmiastowym.W każdym bądź razie na pewno nie ukończysz misji jeśli zachce ci się zdezerterować aby popatrzeć na lasek labo plaże... swobodę to my mamy,ale w edytorze misji,gdzie można sobie zwiedzić wyspę.
CHrome... podkreśłałem już parę razy,Chrome może i wyszedł wcześniej ,ale jego prace rozpoczęlły się długo po tym,jak oficjalnie zapowiedziano Far Cry. Podejrzewam że w dużym stopniu panowie z Techlandu zerżęli pomysły z Far Cry,który był wtedy na nagłowkach czasopism... i nie przesadzaj z dobrą A.I. Polegała ona na tym,ze wrogowie cechowali się niebywałą celnością...

Gra o której wspominasz to chyba Treessaper (coś takiego,nie pamiętam dobrze nazwy).Działa sie na wyspie Dinozaurów, i faktycznie była pierwszym FPSem który oferował tak duże rozmiary i swobodę.
Ale to że przeszła bez echa było spowodowane ilością błędów w grze a nie wymaganiami sprzętowymi(taki Oblivion też ma cholernie duże wymagania... też powiesz że przeszedł bez echa?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Hehe,a najlepsze są widoki z najwyższego punktu wyspy:) NA który zresztą można dostać się wieloma drogami.
I te moje zaskoczenie kiedy w drugiej misji(tej z radarem do wysadzenia,znaczy antenę satelitarną się rozwalało)
odpaliłem rakietę do łodzi która mnie ostrzeliwała.... NAPRAWDĘ nie sądziłem że rakieta doleci, i rozwali ten mały okręt... to było coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować