Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Ja mam następującą sprawę, kończy mi się umowa i zastanawiam się nad dwoma telefonami: SonyEricssonem K750i i Samsungiem Z300. W związku z tym mam pytanie do forumowiczów, który z nich wybrać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 16:27, cruzer napisał:

Siemens jest dobry ale w robieniu mikrofalowek i piekarników...telefony są nędzne.....


A zwlaszcza stacjonarne. :P Badziewie...

Ale, ale... skoro juz zaczalem to nalezyaloby pochwalic sie swoim cudenkiem. :P
Otoz mam... tak, Siemensa... o numerku... C45. :P Kupiony ponad dwa lata temu, uzywany. Dzisiaj ma obdrapana obudowe (kiedys byla ona srebrna... no dobra - siwa, teraz jest biala i bialo-siwa). I jeszcze jakies male gawno odlamalo sie w tym czyms dookola wyswietlacza/szybki i teraz lata niczym Birdman. ;) Ale co tam, wyglada oldschoolowo, a jak wiadomo oldschool rulez. :D Dobra, teraz na powaznie: pisac, wysylac i odbierac smsy idzie, to samo z dzwonieniem, a wiecej mi do szczescia nie potrzeba. :)

PS. A i od czasu do czasu sie zawiesi, wylaczy etc. :P

PS2. A oldschool naprawde lubie. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się wziąć Sasmunga SGH-Z300, jak go tylko dostanę to opisze wrażenia z użytkowania. Poniżej wstawiam zdjęcia tego telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2006 o 09:25, Pingus napisał:

Ja mam następującą sprawę, kończy mi się umowa i zastanawiam się nad dwoma telefonami: SonyEricssonem
K750i i Samsungiem Z300. W związku z tym mam pytanie do forumowiczów, który z nich wybrać??


Aż szkoda że nie wpadłęm by na wyjeździe tu zajrzeć. W 100% poleciłbym K750I, ale skoro już wziąłeś Samsunga, to daj znać jak się sprawuje. No i są dostępne porównania telefonów, np. na gsmonline.pl czy też można spojrzeć na telepolis.pl, są dane poszczególnych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2006 o 21:20, Vramin napisał:



Co do pytania czy wziąć SE K750i czy Z300 to zadawałem je wcześniej, ale nikt nie odpowiedział :) Samsunga już odebrałem, właściwie od początku byłem na niego napalony ;) Decydujące znaczenie miała cena. Sasmunga dostałem za 150 zł. więc chyba nie tak źle. Na początku chcieli za niego ponad 300, ale zeszli jeszcze 100 zł i zdjęli mi punkty profit. Co do samego telefonu to narazie jestem bardzo zadowolony. Wykonany jest z bardzo przyzwoitych materiałów, nie skrzypi nie trzeszy, ma rewelacyjny wyświetlacz wewnętrzny, ten zew. też nie gorszy. Bardzo dobra polifonia, dwie kamery, odtwaracz mp3, ACC, ACC+, możliwość nagrywania filmów MPEG4 (do 1 godz.) oraz ich odtwarzania, posiada możliwość odtwarzania strumieni wideo (sprawdziłem w Orange Portal oglądając wiadomości TVN24 :) Ma wbudowane 50 MB pamięci oraz posiada slot na karty TransFlash. Komunikacja poprzez BT i Irde działa bardzo dobrze, sprawdzone przy wysyłaniu mp3 do Nokii 6230i. Ogólnie polecam fonik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ciekawy telefon, nigdy nie brałem go poważnie pod uwagę. Jeśli zauważysz jakies wady to także tutaj napisz, będę bardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Hmmm co do wad to może to żeby zdjęcie służyło jako identyfikator dzwoniącego to musi być zapisane w pamięci telefonu, a nie na karcie sim no i brak EDGE albo HSCSD, ale z tego co się orientuję to K750i też nie ma EDGE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 13:04, Pingus napisał:

Hmmm co do wad...

Przeczytałem też gdzieś, że bateria trzyma dosyć krótko, ale to pewnie będziesz mógł opisac jak już troszkę poużytkujesz ten telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 13:15, Cheed napisał:



Samsungi zawsze miały z tym problem, ale ostatnio troche popracowali nad bateriami. W Z300 jest ogniwo LI-ion polymer pojemości 900 mAh. Ale tak patrząc to wszystkie telefony mają z tym problem. Moja kuzynka ma Nokie 6230i-bateria trzyma 3 dni, podobnie u kolegi, który ma SE K700i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sie w Idei uruchamia usługę Email/smsy z netu?Coś trzeba wysłaź pod jakiś numer,ale oczywiście zapomniałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 09:01, Pingus napisał:

Co do pytania czy wziąć SE K750i czy Z300 to zadawałem je wcześniej, ale nikt nie odpowiedział
:)


Tak to jest jak się tu rzadko zaglada, cholera :)

Dnia 06.02.2006 o 09:01, Pingus napisał:

Ogólnie polecam
fonik.


Warto wiedzieć, jak Nokiowo - Sonyericssonowy szowinista nie używam innych fonów :) A tu proszę, Szajsung niespodziankę zrobił. Tylko nie lubię łamanych telefonów, są imho (ale tylko imho) nieco damskie. W każdym razie udanego użytkowania życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 19:47, Vramin napisał:



Sasmung robi bardzo dobre telefony, np D500, D600, E700. jedyne co od nich dawniej odstraszało to np brak bluetooth, IRDA niekompatybilna z innymi fonami np (nie dało się wymieniać danych z innymi telefonami za wyjątkiem Samsunga) teraz to wszystko poprawili. Innymm aspektem, który zmniejsza popularność Sasmungów jest ich cena, są troche drogie. Teraz wyszedł fajny model: X700 albo i300 z 3GB dyskiem twardym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smsa o jakiej treści i pod jaki numer trzeba wysłać,żeby uruchomić np.pakiet minut w programie 5Plus w Plusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 23:33, Jarzy napisał:

Smsa o jakiej treści i pod jaki numer trzeba wysłać,żeby uruchomić np.pakiet minut w programie
5Plus w Plusie?


Nie smsa wysłać, ale telefon trzeba wykonać. Pod 2601 i bardzo chcieć konsultanta. Bo jak rozumiem strona programu 5Plus padła ofiara ataku hakerów albańskich, admin sam ją wykasował i nie można się stamtąd dowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 01:16, Vramin napisał:

Nie smsa wysłać, ale telefon trzeba wykonać. Pod 2601 i bardzo chcieć konsultanta. Bo jak rozumiem
strona programu 5Plus padła ofiara ataku hakerów albańskich, admin sam ją wykasował i nie można
się stamtąd dowiedzieć?

Tch konsultantów to czasem ciężko zastać.A mnie sie wydawało,że można też wysłać esa pod jakiś numer,żeby uruchomić.Ale dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Samsunga SGH D500. Telefonik fajny, nieduży, ma wiele funkcjii i ogólnie w moim odczuciu świetny zakup. Jeszcze się zastanawiałem nad Motorollą E398, ale jednak Samsung wygrał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyła mi sie umowa w Plusie na abonament.Czy to prawda,że musze złożyć miesięczne wymówienie umowy zanim będe mógł "zniknąć" z Plusa i pójśc gdzie indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 15:05, Jarzy napisał:

Skończyła mi sie umowa w Plusie na abonament.Czy to prawda,że musze złożyć miesięczne wymówienie
umowy zanim będe mógł "zniknąć" z Plusa i pójśc gdzie indziej?



Oj chyba tak, umowe trzeba z miesięcznym wypowiedzeniem rozwiązać. No bo abonament zawsze płacisz na miesiąc do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się