Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Bawilem sie nia. Jesli mam byc szczery to nic nowego. Mi moja N95 8gb lezy lepeij w dloni niz tamta, i na tamtej zostaja slady palcy ale to juz wina materialu. Ogolnie telefon super ale nie widze potrzeby przesiadki na nia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: jak działają telefony sprowadzane z Anglii z wgranym polskim softem i oferowane bez simlocka (nie wiem, czy był zdejmowany czy fabrycznie go nie było) - może coś się sypać albo nie działać w polskich sieciach?
Druga sprawa: warto kupować folię poliwęglanową? Faktycznie nie zniekształaca obrazu a po zdjęciu nie syfi wyświetlacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedź :) Czy przez okres Twojego używania go miałeś może problemy z zawieszaniem się go? (dużo ludzi na to narzeka lecz nie mam pewności czy aby mieli ten telefon w ogóle w ręce :/)

Mam możliwość kupienia jej za 1900zł przy czym w rozliczeniu biorą moją N82 za 1000zł – jak sądzisz warto za takie pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc.
Moja N95 8Gb wogole sie nei zawiesila jeszcze. Jesli chodzi o zakup tej N96 to jest zupelnie nie oplacalny. N82 to dobry telefin ktory ma wszystko 900zl doplaty wybacz ale to nie jest dobry interes jak by to bylo 400 to rozumierm ale nie 900zl. szkoda kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 15:13, szypek26 napisał:

Pytanie: jak działają telefony sprowadzane z Anglii z wgranym polskim softem i oferowane
bez simlocka (nie wiem, czy był zdejmowany czy fabrycznie go nie było) - może coś się
sypać albo nie działać w polskich sieciach?
Druga sprawa: warto kupować folię poliwęglanową? Faktycznie nie zniekształaca obrazu
a po zdjęciu nie syfi wyświetlacza?

Telefony sprowadzane z Anglii,z wgranym polskim softem i oferowane
bez simlocka sprawują się różnie. Jak trafisz na dobry model, to nie odczujesz różnicy pomiędzy telefonem z domyślnie wgranym polskim softem. Jednak zdarza się (i to dość często) , że występują problemy ze stabilnością takiego telefonu -> dzwonki nie chcą się otwierać, telefon często się wiesza. Najlepiej najpierw przetestować taki telefon, zanim się go kupi...
Co do foli poliwęglanowej to opinie są różne na ten temat.
Ja bym to opisał tak:

Zalety:
- bardzo duża przejrzystość
- nie widać różnicy na ekranie z tą folią i bez niej
- ciężko jest ją porysować
- bardzo dobrze trzyma się ekranu
- wymiar jest idelany
- brak efektu zapowietrzania przy nakładaniu (tu trzeba się bardzo postarać, aby został bąbelek)

Wady:
- jest błyszcząca, więc widać na niej odciski palców

Tak więc zalet jest więcej niż wad.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 16:29, LTM napisał:

Najlepiej najpierw przetestować taki telefon, zanim się go kupi...

Na szczęście na allegro mogę w 10 dni oddać telefon ;)
A co powiesz na telefon, który ma angielski soft z fabrycznym polskim menu, ale ma ściągniętego sim-locka?

Dnia 09.10.2008 o 16:29, LTM napisał:

Tak więc zalet jest więcej niż wad.. :P

Więc warto ją zakładać?
Mam kilka długich lat swój telefon i bez folii ekran nie jest porysowany. Ale to stary Siemens jest. A planuję kupić k800i... W sumie to chyba dziś nawet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2008 o 15:13, szypek26 napisał:

Druga sprawa: warto kupować folię poliwęglanową? Faktycznie nie zniekształaca obrazu
a po zdjęciu nie syfi wyświetlacza?


Tak. Warto. Jeśli zależy Ci na tym abyś miał cały czas dobry, nieporysowany wyświetlacz. Sam mam takie coś na iPodzie touch i obraz jest taki sam jak bez tego i nawet nie przeszkadza dotykowemu ekranowi, wiec warto wydać to kilka złotych (czy ile to kosztuje, juz nie pamiętam). No a to, ze jest błyszcząca i widać odciski palców, to... co z tego jak na normalnym ekraniku też widać odciski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a powiedz mi jeszcze jedno. Czy ta podstawka jest metalowa czy plastikowa bo nigdzie nie umiem się tego doczytać ;)
Chyba mnie wyleczyłeś z niego ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z opiniami nt telefonu sprowadzanego z Anglii, który ma polskie menu [do wyboru] fabryczne z
a) ściągniętym simlockiem
b) fabrycznym brakiem simlocka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi poradzić? Mam do wyboru dwa telefony. Jeden to SONY ERICSSON W890i + karta 2 GB, a drugi to SONY ERICSSON K800i. Niby K800i jest nowszy i ma więcej funkcji, jednak W890i to telefon "muzyczny".Słyszałem że "muzyczność" soniaków oznacza duży skok w przód w jakości dźwięku, na czym mi głównie zależy. Możecie mi powiedzieć czy opłaca się rezygnować z większej funkcjonalności K800i na rzecz dobrej jakości dźwięku w W890i? Czy rzeczywiście istnieje ta różnica w jakości dźwięku w soniakach z serii "muzycznych"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 18:34, CR7 napisał:

Możecie mi poradzić? Mam do wyboru dwa telefony. Jeden to SONY ERICSSON W890i + karta
2 GB, a drugi to SONY ERICSSON K800i. Niby K800i jest nowszy i ma więcej funkcji, jednak
W890i to telefon "muzyczny".Słyszałem że "muzyczność" soniaków oznacza duży skok w przód
w jakości dźwięku, na czym mi głównie zależy. Możecie mi powiedzieć czy opłaca się rezygnować
z większej funkcjonalności K800i na rzecz dobrej jakości dźwięku w W890i? Czy rzeczywiście
istnieje ta różnica w jakości dźwięku w soniakach z serii "muzycznych"??


Ja na twoim miejscu wybrałbym tego walkman''a. Bo jakość dźwięku ździebko lepsza i w ogóle głośniejsze są te z serii w. Ja mam K800 i to bardzo ciche chamstwo jest i niestety strasznie grube, jak wsadzisz do kieszeni to bardzo widać. A ten 890 jest cienitki bo tylko 10 mm. Ja jakbym miał wybierać to bym wybrał tego W890.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko.Czy w telefonie W910i jest gdzieś przycisk który działa jak tradycyjna strzałka w tył która jest w większości Sony Ericcsonów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 16:38, szypek26 napisał:

Na szczęście na allegro mogę w 10 dni oddać telefon ;)
A co powiesz na telefon, który ma angielski soft z fabrycznym polskim menu, ale ma ściągniętego
sim-locka?

Teoretycznie powinien być dobry, ale tak jak pisałęm, lepiej zawsze sprawdzić wszelkie funkcje nim się kupi.

Dnia 09.10.2008 o 16:38, szypek26 napisał:

Więc warto ją zakładać?
Mam kilka długich lat swój telefon i bez folii ekran nie jest porysowany. Ale to stary
Siemens jest. A planuję kupić k800i... W sumie to chyba dziś nawet :)

Warto.
Co do K800i to sam go mam, świetny telefon xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 10:01, BlackBomb napisał:

Zapomniałeś o najważniejszym :D Twój telefon ma 128MB ramu, a ...


Dzięki i właśnie o to mi chodziło tą informację przeoczyłem jak lookałem na dane techniczne... Masz N82 i N95 i czy duża jest różnica między szybkością działania jak tak nie za bardzo się katuje, jedna gra odpalona, tylko gps lub tylko muzyka? I jak jest z grami na N95 bez 8bg no i awaryjność. O n82 czytałem i też mi się spodobała tylko było jedno małe ale... cena. Kom chodzi po allegro za jakieś 1k up. A n95 bez 8gb taniej o jakieś 300zl.

MŁODY2K6 thx za odp jeszcze różnica jaką znalazłem między komami to bateryjka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 19:22, LTM napisał:

Teoretycznie powinien być dobry, ale tak jak pisałęm, lepiej zawsze sprawdzić wszelkie
funkcje nim się kupi.

No niestety, w realu praktycznie wszędzie kosztuje od 600 złotych wzwyż, a w necie można znaleźć nawet za 300 złotych nówki sztuki.
Widzę, że jesteś zorientowany bardziej niż ja, dlatego mam prośbę, doradź mi, czy warto kupić http://allegro.pl/item451589691_nowy_sony_ericsson_k800i_bez_simlocka_faktura_vat.ht ml

Typ mówi, że simlock jest ściągany, gwarancja na piśmie 6 miesięcy, fabrycznie polskie menu, resztę można przeczytać na opisie aukcji.
Edit: a skoro soft jest fabryczny, to czerwona/zielona słuchawka będą normalnie działać, a nie jako skróty do internetu, przynajmniej ja tak to rozumuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 19:57, szypek26 napisał:

No niestety, w realu praktycznie wszędzie kosztuje od 600 złotych wzwyż, a w necie można
znaleźć nawet za 300 złotych nówki sztuki.
Widzę, że jesteś zorientowany bardziej niż ja, dlatego mam prośbę, doradź mi, czy warto
kupić http://allegro.pl/item451589691_nowy_sony_ericsson_k800i_bez_simlocka_faktura_vat.ht
ml

Typ mówi, że simlock jest ściągany, gwarancja na piśmie 6 miesięcy, fabrycznie polskie
menu, resztę można przeczytać na opisie aukcji.


Wiesz, szczerze mówiąc ja bym wolał kupić w necie w jakimś sklepie (np. tu: http://www.poltim.pl/shop,show,61)
Dlaczego?
Bo niby trochę drożej, ale i gwarancja dłuższa i jakoś tak pewniej...
Jeśli chodzi o typa z Allegro, to wszystko ok oprócz tej nieszczęsnej gwarancji.
IMO 6 miesięcy dla telefonu komórkowego to za mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko. Konczy mi sie umowa w mixplusie i upatrzyłem sobie dwie komórki SE W890i oraz Nokię5310... problem w tym że nie wiem który kom mam wybrac. Chodzi mi głownie o dzwonienie, pisanie smsów oraz słuchanie muzyki, z naciskiem na to ostatnie ;)
I tutaj zaczynaja sie schody, Nokia podoba mi sie duzo bardziej, ma wieksze klawisze, przyciski muzyczne na boku oraz wejscie na walkmana z gory. Do tego co istotne dla mnie ładowarka ma wejscie na "bolec", jestem na to uczulony bo mialem SE i padło mi polaczenie pomiedzy komem a ladowarka - nie dalo sie zaladowac baterii.
SE w890i wiadomo...seria walkman... ale to wejscie na sluchawki z boku komórki :/ no i te nieszczesne styki na ladowarke, zamiast bolca. Boje sie zeby znowu po roku uzywania, nie padlo mi polaczenie pomiedzy komem a ladowarka. Z drugiej strony soniak ma fajna metalowa obudowe, gabaryty takie same jak nokia.

Zalezy mi na jakosci muzyki, ale nie chcialbym zeby telefon rozpadl mi sie po roku uzywania. Chcialbym zeby latwo i wygodnie pisalo sie sms''y, a jakosc rozmow byla zadowalająca. I tu pytanie - ma ktos te telefony, miał, testował? Prosze o rady, który brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz, że allegro jest w porządku, to chyba je wybiorę. Mogę dać tą stówę więcej, ale w tym sklepie nawet nie ma real foto... A gwarancja... gdyby coś się stało (odpukać) to i tak bym musiał płacić za przesyłkę... Ale myślę, że Soniacze nie powinny się psuć co rusz. Oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się