Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Witam.
Jestem posiadaczem SE Yari. Ostatnio telefon nie zapisywał mi raz na jakiś czas zdjęć lecz dziś już nie zapisuje żadnego. Domyślnie zdjęcia zapisują się na karcie pamięci. Wyjąłem ją i telefon normalnie zapisywał zdjęcia na pamięci telefonu. Kilka razy wkładałem i wyjmowałem kartę oraz przedmuchiwałem "gniazdo" karty lecz nic to nie dało (karta jest normalnie wykrywana przez telefon). Przed chwilą zainstalowałem od nowa oprogramowanie lecz nie przyniosło to żadnego efektu. Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Ostatnio coraz bardziej rozlatuje mi się obecna Nokia n73 po prostu wyłącza się w czasie wysyłania sms gdy tylko lekko się nią potrząsnie. Cały czas myślę nad nowym telefonem, szukałem czegoś muzycznego, o ciekawym wyglądzie niestety większość modelów jest tak oklepanych,że rzygać mi się chce gdy widzę jak co drugi ma Nokie 5800. Słyszałem,że Nokia ma wydać niedługo kilka nowych modelów, w tym X5.Maksymalnie mogę wydać 800-900 zł w skrajnych przypadkach. Co moglibyście mi polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 22:46, Smileyer napisał:

Cześć.
Ostatnio coraz bardziej rozlatuje mi się obecna Nokia n73 po prostu wyłącza się w czasie
wysyłania sms gdy tylko lekko się nią potrząsnie. Cały czas myślę nad nowym telefonem,
szukałem czegoś muzycznego, o ciekawym wyglądzie niestety większość modelów jest tak
oklepanych,że rzygać mi się chce gdy widzę jak co drugi ma Nokie 5800. Słyszałem,że Nokia
ma wydać niedługo kilka nowych modelów, w tym X5.Maksymalnie mogę wydać 800-900 zł w
skrajnych przypadkach. Co moglibyście mi polecić?


Z tym X5 to chyba jakaś pomyłka. Może chodziło o N8? Albo kolejny tani dotykowiec.
A co do telefonów. Popatrz na SE W705 lub W715 (niewiele się różnią), Nokia N78 też prezentuje się ciekawie, lub też wciąż dość drogi SE W995. Z dotykowców zwróć uwagę na LG Arena, lub, mimo wszystko, Nokię 5800 ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 23:03, Dark_ziom napisał:

Z tym X5 to chyba jakaś pomyłka. Może chodziło o N8? Albo kolejny tani dotykowiec.
A co do telefonów. Popatrz na SE W705 lub W715 (niewiele się różnią), Nokia N78 też prezentuje
się ciekawie, lub też wciąż dość drogi SE W995. Z dotykowców zwróć uwagę na LG Arena,
lub, mimo wszystko, Nokię 5800 ;).


Z Całą pewnością nie żadna pomyłka ;) Gdyż z tego co wyczytałem Nokia X5-01 ma niedługo pojawić się a rynku , tylko nie wiadomo czy trafi do europy. >
http://www.geektoys.pl/wp-content/uploads/2010/06/Nokia_X5_Right_Front_Perspective_Azure_Blue_050283-382x600.jpg .

Nokia 5800 totalnie odpada , gdyż nie bardzo jestem za dotykowcami,kilka mnie już rozczarowało. Zaciekawiła mnie nokia n78, szkoda tylko,że ma stosunkowo słaby aparat,nie wiem tylko czy ma wejście słuchawkowe a to dla mnie najistotniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: którą Xperię lepiej wybrać? Xperia X10 mini pro, czy zwykła x10siątka? A może zamiast tego HTC Desire( co myślicie o tej firmie?), lub Samsung Wave? Cena nie gra roli mam za 1 zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 23:18, Smileyer napisał:

Z Całą pewnością nie żadna pomyłka ;) Gdyż z tego co wyczytałem Nokia X5-01 ma niedługo
pojawić się a rynku , tylko nie wiadomo czy trafi do europy. >
http://www.geektoys.pl/wp-content/uploads/2010/06/Nokia_X5_Right_Front_Perspective_Azure_Blue_050283-382x600.jpg
.

Nokia 5800 totalnie odpada , gdyż nie bardzo jestem za dotykowcami,kilka mnie już rozczarowało.
Zaciekawiła mnie nokia n78, szkoda tylko,że ma stosunkowo słaby aparat,nie wiem tylko
czy ma wejście słuchawkowe a to dla mnie najistotniejsze.


Poszukałem już o X5 i nadrobiłem zaległości. Ale imo strasznie brzydka.
N78 ma wejście słuchawkowe, a tak w ogóle, to tu masz pełną specyfikację: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/n78/
Moim zdaniem aparat ma całkiem przyzwoity. 3,2 MPx daje radę, a jakość zdjęć nie zależy od ilości megapiksli. Do tego ma dość dobrą lampę błyskową (choć szkoda że to nie xenon), więc ogólnie daje radę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 00:07, necron1501 napisał:

Mam pytanie: którą Xperię lepiej wybrać? Xperia X10 mini pro, czy zwykła x10siątka? A
może zamiast tego HTC Desire( co myślicie o tej firmie?), lub Samsung Wave? Cena nie
gra roli mam za 1 zł :P


Z tej czwórki od razu wykluczyłbym X10 mini pro - nieduży wyświetlacz i mała rozdziałka. Natomiast co do pozostałych trzech , to jest już trudniejszy wybór. Osobiście wybierałbym pod względem wielkości wyświetlacza, przez co wybrałbym X10, ew. Desire. Natomiast Wave nie jest zły, ale jak dla mnie 3,3 cala w obliczu takiej konkurencji to trochę za mało. Tutaj jeszcze powiem, że jak na dzień dzisiejszy, to Desire jest szybszy od X10 (więcej RAM), oraz X10 nie posiada multitouch.
HTC to imo porządna firma, a ich telefony są solidne, więc bez obaw ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2010 o 12:30, Dark_ziom napisał:

\ciach\


Dzięki, strzał w dziesiątke :) Właśnie zastanawiam się nad jego kupnem, niestety jest bardzo mało aukcji z tym telefonem ale sądze, że coś wybiore:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 00:07, necron1501 napisał:

Mam pytanie: którą Xperię lepiej wybrać? Xperia X10 mini pro, czy zwykła x10siątka? A
może zamiast tego HTC Desire( co myślicie o tej firmie?), lub Samsung Wave? Cena nie
gra roli mam za 1 zł :P

Wszystko zależy od wymagań.
Jeżeli internet, to proponuje Desire. Android gwarantuje duże możliwości modyfikacji oraz wiele programów. W X10 może przeszkadzać brak multitouch oraz problemy z aktualizacją systemu. Jeśli jednak preferujesz multimedia - Wave jest najlepszy, za nim X10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 17:05, mrosi napisał:

Desire. Bo jest na Androidzie. A to lepszy system od Windows Mobile. Poza tym więcej
RAM i szybszy procesor.


Ale HD2 ma jednak większy ekran (4.3 cala), choć ma mniej kolorów i gorszy ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 22:16, zerohunter napisał:

A ustawiłeś żeby zapisywało na karcie pamięci?


Zapisywanie na karcie jest domyślnie ustawione.
Ale to i tak bez znaczenia bo rozwiązałem problem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 17:39, necron1501 napisał:

Ale HD2 ma jednak większy ekran (4.3 cala), choć ma mniej kolorów i gorszy ekran.


A w czym ma gorszy ekran?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 17:54, mrosi napisał:

> Ale HD2 ma jednak większy ekran (4.3 cala), choć ma mniej kolorów i gorszy ekran.


A w czym ma gorszy ekran?


Jednak AMOLED jest lepszy od TFT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 18:10, necron1501 napisał:

Jednak AMOLED jest lepszy od TFT.


Nie byłbym taki tego pewien. Sam mam teraz Samsung Omnia 2 z ekranem AMOLED i wszystko jest dobrze dopóki nie wyjdzie się na słońce. Praktycznie nic nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 16:35, necron1501 napisał:

Dobra, to teraz: HTC Desire czy HD2? :D


Uhh... Ciężki wybór. Desire ma AMOLEDowy ekran (choć teraz wchodzi jego nowa wersja z ekranami SLCD, więc lepiej zapytaj sprzedawcy o typ ekranu), do tego Androida (czyli masa aplikacji). Za to HD 2 ma większy ekran, WM czyli błogosławieństwo i przekleństwo w jednym - dość dużo programów, masa możliwości ustawień, ale jak nie lubisz grzebać w ustawieniach to jest ryzyko przerażenia się. Na szczęście to ryzyko w znacznym stopniu niweluje nakładka od HTC.
Koniec, końców wybrałbym HD 2. Głównie z uwagi na wielki ekran i imo większą multimedialność telefonu: odtwarzacz muzyki ma equalizer (czego Desire doczeka się dopiero w aktualizacji "już niebawem"), do tego oglądanie filmów to bajka, podobnie jak przeglądanie zdjęć i surfowanie po necie. A to wszystko w pełnym komforcie dzięki nakładce od HTC.
A co do Desire, to dodam, że mimo iż w specyfikacji widnieje rodzielczość 800x480 pikseli, to tak naprawdę jego rzeczywista rozdziałka wynosi 392x653 - jest to związane z tym że ma matrycę PenTile, przez co ta technologia daje nam taką rozdzielczość. Jednakże z recenzji i opiń użytkowników wychodzi, że mimo przekłamanej rodziałki, telefon użytkuje się świetnie. Ale niesmak pozostaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 17:05, mrosi napisał:

Desire. Bo jest na Androidzie. A to lepszy system od Windows Mobile. Poza tym więcej
RAM i szybszy procesor.


Gwoli ścisłości, to procesory oba urządzenia mają takie same. Ewentualna prędkość pracy wynika z zainstalowanego systemu operacyjnego. Ale i tak oba telefony są bardzo szybkie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się