Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2010 o 11:05, rhyz napisał:

Potrzebuję dobrego telefonu z możliwie dużym wyświetlaczem dotykowym, GPS i nawigacją,
fajnie jakby miał jeszcze wygodną klawiaturę do pisania maili itp. W grę nie wchodzą
najdroższe telefony typu HTC. Mogę wziąć coś z tego:
- LG GT540 Swift
- Samsung Avila / Monte / Delphi
- Nokia C5 / Nokia 5230
Proszę o porady...


Ja mam Samsunga Delphi i nie polecam. Bateria nie za długo trzyma, fakt qwerty jest spoko, ale aparat też ma nie najlepszy i jak ci bateria siądzie nie można nic robić :D.

A teraz ja: Są jakieś teraz dobre Sony Ericssony co długo bateria trzyma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 11:17, DambialkoX napisał:

> Potrzebuję dobrego telefonu z możliwie dużym wyświetlaczem dotykowym, GPS i nawigacją,

> fajnie jakby miał jeszcze wygodną klawiaturę do pisania maili itp. W grę nie wchodzą

> najdroższe telefony typu HTC. Mogę wziąć coś z tego:
> - LG GT540 Swift
> - Samsung Avila / Monte / Delphi
> - Nokia C5 / Nokia 5230
> Proszę o porady...

Ja mam Samsunga Delphi i nie polecam. Bateria nie za długo trzyma, fakt qwerty jest spoko,
ale aparat też ma nie najlepszy i jak ci bateria siądzie nie można nic robić :D.

A teraz ja: Są jakieś teraz dobre Sony Ericssony co długo bateria trzyma ?

Dzięki za opinię, bateria jest istotna, ale aparat jest dla mnie mało ważny. Avila i Monte nie mają qwerty ale ogólnie chyba są lepsze od Delphi, no nie?

Co do Sony Ericsson to sam nigdy nie mialem, wiec sie nie wypowiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2010 o 11:29, rhyz napisał:

>
Dzięki za opinię, bateria jest istotna, ale aparat jest dla mnie mało ważny. Avila i
Monte nie mają qwerty ale ogólnie chyba są lepsze od Delphi, no nie?

Co do Sony Ericsson to sam nigdy nie mialem, wiec sie nie wypowiadam


Ja ogólnie nie lubię Samsungów, ale najgrosza właśnie u nich jest bateria. Ja lubię Soniaki za to, że bateria im sporo czasu trzyma są ładne i wogóle xD. A Avila jest bardzo lekka i ma duży ekran, a czy lepsza to nie wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Avila qwerty ma, Monte rzeczywiście nie, ale można ją zassać z Neta.

Monte jest, najogólniej mówiąc taką bogatszą, trochę lepszą Avilą - ma wifi, trochę lepszy wyświetlacz (jest pojemnościowy, w Avili oporowy) żywsze kolory, słuchawki na mini jacka. Reszta czyli głownie wygląd to już sprawa indywidualna, w każdym bądź razie w dłoni wydaje się mniejszy od Avili.

Ogólnie te dwa telefony są do siebie bardzo podobne, mam w domu obydwa, ale nie będę Cię namawiał na konkretnie jednego z nich. Jeśli byś brał pod uwagę tylko te dwa, to na twoim miejscu wziąłbym po prostu ten na który pozwolą fundusze, mi bardziej pasuje Monte, ale Avila jest nieco tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 18:39, Pitej napisał:

Avila qwerty ma, Monte rzeczywiście nie, ale można ją zassać z Neta.

Monte jest, najogólniej mówiąc taką bogatszą, trochę lepszą Avilą - ma wifi, trochę lepszy
wyświetlacz (jest pojemnościowy, w Avili oporowy) żywsze kolory, słuchawki na mini jacka.
Reszta czyli głownie wygląd to już sprawa indywidualna, w każdym bądź razie w dłoni wydaje
się mniejszy od Avili.

Ogólnie te dwa telefony są do siebie bardzo podobne, mam w domu obydwa, ale nie będę
Cię namawiał na konkretnie jednego z nich. Jeśli byś brał pod uwagę tylko te dwa, to
na twoim miejscu wziąłbym po prostu ten na który pozwolą fundusze, mi bardziej pasuje
Monte, ale Avila jest nieco tańsza.

Dzieki za wyjasnienie, po tym co piszecie wiem już co nieco o Samsungach, ale ciągle najbardziej przekonuje mi LG Swift. Podoba mi sie tez Nokia 5230 ale słyszałem że się psuje? Ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi telefonami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 19:27, JackXPPL napisał:

Jaki telefon komórkowy polecacie w cenie do 1000zł? Nie przepadam za touch screenem i
nie korzystam z dual sim.


Wybór jest szeroki i głęboki ;). Na czym najbardziej ci zależy? Na muzyce (SE W995, Nokia 5730), pełnej klawiaturze (Nokia E72, Nokia E75), aparacie foto, czy może szeroko pojęta multimedialność (Nokia N79, SE W995)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 19:38, Dark_ziom napisał:

> Jaki telefon komórkowy polecacie w cenie do 1000zł? Nie przepadam za touch screenem
i
> nie korzystam z dual sim.

Wybór jest szeroki i głęboki ;). Na czym najbardziej ci zależy? Na muzyce (SE W995, Nokia
5730), pełnej klawiaturze (Nokia E72, Nokia E75), aparacie foto, czy może szeroko pojęta
multimedialność (Nokia N79, SE W995)?


Ważne, żeby ładnie grał muzykę, czysto łapał fale radiowe, miał dobry aparat. Klawiatura QWERTY to też ciekawa sprawa, ale ostatecznie mogę z niej zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może Nokia n78 ? Konkretny multimedialny model, świetna jakość dźwięku, głośniki dają radę, wejście mini jack, a-gps,aparat jak na 3.2 bardzo dobry no i masz Radio zwykłe i internetowe, i nadajnik FM ;) Sam posiadam i dlatego polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuę telefon do internetu, czyli w miarę duży wyświetlacz, klawiatura "querty". Mam na oku acer neotouch s200. Miał ktoś doświadczenie z Tym telefonem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 09:17, Kakax napisał:

Witam. Potrzebuę telefon do internetu, czyli w miarę duży wyświetlacz, klawiatura "querty".
Mam na oku acer neotouch s200. Miał ktoś doświadczenie z Tym telefonem?

a w jakiej cenie szukasz telefonu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 13:14, lord0 napisał:

> Witam. Potrzebuę telefon do internetu, czyli w miarę duży wyświetlacz, klawiatura
"querty".
> Mam na oku acer neotouch s200. Miał ktoś doświadczenie z Tym telefonem?
a w jakiej cenie szukasz telefonu ?


Gdzieś tak do 2tys. Nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 17:15, Kakax napisał:

/.../> Gdzieś tak do 2tys. Nie więcej.

Mam od roku Nokię N97 i jesten bardzo zadowolony. Pełny opis w internecie, więc nie będę go powtarzał. Połowy (albo i więcej) aplikacji nie wykorzystuję. Klawiatura QWERty, aparat foto dobry, GPS, można używać mapy w samochodzie, masz podręczny magnetofon, odtwarzacz, radio... tylko bateria słaba, ale to przypadłość wszystkich smarfonów. Oczywiście, jak bedziesz nosił w jednej kieszeni z kluczami, to szybko bedzie nadawał się do wyrzucenia, ale jeśli bedziesz go choć trochę szanował, to starczy na bardzo długo. Internet trochę wolny, ale pocztę na pewno odbierzesz (o ile masz gdzieś konto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzisiaj na tapecie telefon dla kobiety - czyli osobnika nietechnicznego, niekorzystającego z aparatu, mp3, radia i innych gadżetów. Priorytety - łatwość obsługi w tipsach oraz jasna i przejrzysta obsługa (im mniej klikania, coby wysłać smsa, zadzwonić, dodać wpis do książki telefonicznej, tym lepiej). Do wyboru (tylko!) - LG GB220 / Szajsung Solid B2100 / SE Naite.
Skłaniałbym się ku SE, bo telefony tej marki zazwyczaj mają proste i przejrzyste menusy. Tylko te maciupkie klawisze... What say ya?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to koncowo mogę ci polecić Nokię N79, lub też jej poprzednika N78, o której wspomniał Smileyer. Ososbiście jednak kupiłbym N79 - różnica w cenie nie jest duża, a zawsze jest to trochę nowszy sprzęt, choć tak naprawdę nie różnią się prawie wcale ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 00:09, szypek26 napisał:

Hej. Dzisiaj na tapecie telefon dla kobiety - czyli osobnika nietechnicznego, niekorzystającego
z aparatu, mp3, radia i innych gadżetów. Priorytety - łatwość obsługi w tipsach oraz
jasna i przejrzysta obsługa (im mniej klikania, coby wysłać smsa, zadzwonić, dodać wpis
do książki telefonicznej, tym lepiej). Do wyboru (tylko!) - LG GB220 / Szajsung Solid
B2100 / SE Naite.
Skłaniałbym się ku SE, bo telefony tej marki zazwyczaj mają proste i przejrzyste menusy.
Tylko te maciupkie klawisze... What say ya?


Zapytaj się jej czy woli klapkę, czy tradycyjny, bo jak klapkę, to problem rozwiązany ;D. A tak już na serio, to moim zdaniem Naite będzie najlepszym wyborem - duży wyświetlacz i przejrzyste menu od SE powinny ją zadowolić. A co do klawiszy, to pozostałe dwa telefony obawiam się że mogą mieć jeszcze gorsze, więc SE to imo najlepszy wybór ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 21:48, Dark_ziom napisał:

Zapytaj się jej czy woli klapkę, czy tradycyjny, bo jak klapkę, to problem rozwiązany

Jak znam życie, odpowiedź będzie brzmiała "aaa bez różnicy mi to" :P
Dzięki za odpowiedź! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się