Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Który z tych dwóch telefonów jest lepszy?? Zależy mi przede wszystkim na fajnym telefonie dotykowym i byłoby dobrze, gdyby miał rozsuwaną klawiaturę QWERTY, ale jeśli mam wybór między chłamem z QWERTY a lepszym bez niej to wole lepszego. Wyszukałem sobie takie dwa i nie wiem który jest lepszy, którego ktoś by mógł (jako posiadacz) polecic:

Samsung Galaxy S i9000 http://apps.era.pl/productApp-web/user/jsp/product_details.jsp?productId=2995&market=P&type=all

Samsung Wave 533 http://apps.era.pl/productApp-web/user/jsp/product_details.jsp?productId=3775&market=P&type=all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 18:49, Mietek136 napisał:

A gdyby kupić używany iPhone i zainwestować w zmiane obudowy i ewentualnie ekranu dotykowego
?

Nie opłaca się, już lepiej kupić takiego w bardzo dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś co jest high-endowe jest nowoczesne, bajeranckie, niezawodne, najlepszej jakości etc etc, co to jest mid i low end łatwo się domyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 19:27, Tyler_D napisał:

Coś co jest high-endowe jest nowoczesne, bajeranckie, niezawodne, najlepszej jakości
etc etc, co to jest mid i low end łatwo się domyśleć.


Czyli Wave to gówno??? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 18:49, Mietek136 napisał:

A gdyby kupić używany iPhone i zainwestować w zmiane obudowy i ewentualnie ekranu dotykowego
?



Nie wiem ile zmiana obudowy, ale ekran dotykowy to jest 300-500 (ale raczej 500) zł...a taki uszkodzony iphone od 200-300 zł, czyli koszt takiego telefonu to by było jakieś plus-minus 800-1000 zł...za tę cenę masz nowego 3G albo +200-300 zł nowego 3GSa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2010 o 19:47, Markush napisał:

Ja bym powiedział, że u nas to nawet ponad 5 stów by za to poszło.


Jak się gania do iSpotów to tak, będą doić po 500-600 stów, ale to już jest w "normalnych" (czyli nieoficjalnych, nie mówię tu o budach na dworcu tylko np. o czymś takim http://www.pdaserwis.pl/naprawa_iphone.php ) serwisach wymiana całego procka (i z tym na przykład ja mam problem ;D). Normalnie można znaleźć za 200-400 zł wymianę (lub jak się jest odważnym to kupić za 40-50$ szybkę i samemu dokonać wymiany) co nie zmienia faktu, że to się i tak raczej nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 10:46, AphroditeDnB napisał:

Jaki wybralibyście telefon :Samsung avilla gps (Nówka) za 300zł czy samsung monte za
420 zł (nówka).

Monte z tego co pamiętam ma wifi, więc na Twoim miejscu brałbym własnie ten telefon ;].

Zanim wpadł w moje ręcej LG GT505 zastanawiałem się własnie nad monte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 10:46, AphroditeDnB napisał:

Jaki wybralibyście telefon :Samsung avilla gps (Nówka) za 300zł czy samsung monte za
420 zł (nówka).

Ja bym dołożył 150 zł i wziął lg gt540 swift. Android jednak robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kończy mi się umowa z Orange i chciałbym wziąć nowy telefon. Właściwie już się napaliłem na LG Swift GT540. Ma Androida. Dopóki nie poczytałem o tym, nie wiedziałem jak świetne jest to oprogramowanie. Gry na tym sofcie są bardzo rozbudowane i ładnie wyglądają, można zainstalować ciekawe programy. Co prawda trzeba będzie jakoś zaktualizować wersję Androida z 1.6 do 2.1 ale to nie powinien być problem, chociaż nie wiem jak się to robi.

Co sądzicie o moim wyborze? Telefon jest dość tani (na poziomie tandetnej IMO Avili, trochę drożej). Jest może jakaś ciekawsza alternatywa?
No i jeszcze jedno pytanie: czy połączenie z tym Android Market coś kosztuje? Tzn. będę musiał płacić za czas jaki będę tam siedzieć, za jednorazowe połączenie czy może ta opcja jest darmowa, wliczając internet? Proszę o odpowiedzi.

PS nie jestem zbyt doświadczony jeśli chodzi o nowsze telefony komórkowe, wiec jeśli gdzieś napisałem coś nie tak to mnie nie wińcie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telefon ma ekran oporowy. Co go praktycznie niszczy. Nie ma nic gorszego niż używanie Androida na takim ekranie. To jest strasznie zacofana technologia, używana tylko dla tego, ze jest tania, a łatwo się sprzedaje. I może telefon i jest technicznie dużo lepszy od Avili, może jest lepiej wykonany, z lepszego plastiku i ma Wi-Fi to jednak na prawdę taki ekran to katorga i przez niego jak dla mnie to ten sam poziom co Avila.
IMO to lepiej dołożyć troszkę więcej i zainwestować w telefon z ekranem pojemnościowym. Użytkowanie jest o wiele wygodniejsze. Na prawdę.

Nie mówię oczywiście, że z takiego ekranu nie da się korzystać. Można i da się, tylko, że: pierwsze primo: po co się męczyć, drugie primo będzie strasznie niewygodnie przy serfowaniu po sieci.

Ale patrząc obiektywnie, to Swift wypada całkiem nieźle zwracając uwagę na cenę. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaki telefon w mniej-więcej tej samej cenie byś mi polecił? Jest jeszcze Xperia X8, która ma ten ekran który podałeś, ale w Orange jest o 300zł droższa, a to mi już nie pasuje.

Właściwie to w czym jest gorszy ten ekran oporowy? Nie zamierzam w sumie serfować po necie. Czasem posłucham muzyki, czasem w coś pogram, zrobię filmik, użyje jakiegoś programu - te sprawy. Będzie mi bardzo przeszkadzać ten rodzaj ekranu i jeśli tak to w jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się