Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2012 o 19:10, Abi_Dalzim napisał:

Poradzicie coś sensownego?

SE Live with Walkman jest dobrym pomysłem, bo jest dosyć szybki (procesor 1GHz, co stawia go na równi z takim Samsungiem Galaxy S), mały (3,2 cala) i ma dodatkowo pewną aktualizację do nowej wersji Androida (choć w tym przypadku nie wiem, czy T-Mobile ogarnęła to w końcu).

Sam posiadam i naprawdę polecam. Dobry telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 19:49, Henrar napisał:

ma dodatkowo pewną aktualizację do nowej wersji Androida

Właśnie, jak to jest z tymi aktualizacjami? Telefon sam się łączy z siecią bez mojej zgody? A jak nie chcę korzystać z internetu i nie mam wykopionego jakiegoś tam pakietu, to rachunki mnie zeżrą żywcem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 22:15, Abi_Dalzim napisał:

Właśnie, jak to jest z tymi aktualizacjami? Telefon sam się łączy z siecią bez mojej
zgody? A jak nie chcę korzystać z internetu i nie mam wykopionego jakiegoś tam pakietu,
to rachunki mnie zeżrą żywcem?

Nie. Masz po prostu opcję włączenia Wi-Fi czy też standardowego połączenia z Internetem poprzez sieć 3G/2G. Nikt Cię do Internetu nie zmusza :)
Co do samej aktualizacji zaś - system i tak musi zostać zaktualizowany przez komputer (program PC Companion), bo do wymiany leci praktycznie wszystko. W trakcie tego procesu kasowana jest cała zawartość telefonu (ale nie SIM i karty SD) tak więc lepiej to zrobić na samym początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 22:15, Abi_Dalzim napisał:

Właśnie, jak to jest z tymi aktualizacjami? Telefon sam się łączy z siecią bez mojej
zgody? A jak nie chcę korzystać z internetu i nie mam wykopionego jakiegoś tam pakietu,
to rachunki mnie zeżrą żywcem?

Można wyłączyć transfer danych w sieci. A aktualizację Androida do 4.0 można tylko z poziomu komputera zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wymienilem sony ericssona z normalna klawiatura na smartfona samsung galaxy ace.
dzis gdy sprawdzilem zuzycie baterii na smartfonie 90% zuzyte bylo przez naviexpert dzialajace w tle.
jak narazie jest mi to zupelnie niepotrzebne. da sie to jakos wylaczyc zeby nie zzeralo tyle baterii ? tak zeby to wlaczyc tylko kiedy mi bedzie naprawde potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od ''x'' lat sie juz tego nie robi. Zamiast tego nalezy pamietac by miec baterie zawsze naladowana najbardziej jak sie da i nie pozwalac by ta sie wyczerpala - skraca to zywotnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bateria jest litowa albo litowo-jonowa, to nie tylko nie trzeba ale i nie ma to najmniejszego sensu. A to dlatego, że każdy taki akumulatorek ma wbudowany układ elektroniczny, który chroni go przed nadmiernym rozładowaniem (jakby do tego doszło, to akumulatorek byłby bezużyteczny) jak i przeładowaniem (odcina dopływ prądu - przeładowanie akumulatorka opartego na licie = Kaboom!). Wystarczy jedynie od czasu do czasu (raz na kilkadziesiąt cykli ładowania - przyjmuje się ok. 30) przeprowadzić ładowanie od całkowitego rozładowania (tj. takiego, przy którym telefon się sam wyłączy, bo naprawdę całkowitego rozładowania nie da się uzyskać) do pełnego naładowania, by układ elektroniczny w baterii mógł się skalibrować (akumulatory oparte na licie z czasem tracą pojemność, nawet, gdy leżą nieużywane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 13:21, Malevyn napisał:

wczoraj wymienilem sony ericssona z normalna klawiatura na smartfona samsung galaxy ace.
dzis gdy sprawdzilem zuzycie baterii na smartfonie 90% zuzyte bylo przez naviexpert
dzialajace w tle
.
jak narazie jest mi to zupelnie niepotrzebne. da sie to jakos wylaczyc zeby nie zzeralo
tyle baterii ?


Najlepiej to wywalić ale normalnie się nie da trzeba root''ować (modyfikować soft) osobiście polecam wykonać daje dużo nowych możliwości jeśli chcesz go wykonać tu masz opisane co i jak .

http://forum.android.com.pl/f303/root-dla-galaxy-ace-2-3-3-2-3-4-2-3-5-2-3-6-a-74690/
dla androida 2.3.x
http://forum.android.com.pl/f303/root-dla-systema-w-opartych-na-froyo-2-2-2-2-1-a-57691/
dla androida 2.1 i 2.2

Ale jak nie chcesz się w to bawić to ściągnij
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rechild.advancedtaskkiller

i wyłączaj nim ten program (powinno mieć opcje automatycznego wyłączania wskazanej aplikacji, ale głowy za to nie dam dawno go nie używałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm no czyli dobrze ze teraz sie wyladowal do konca tzn sam sie wylaczyl ? rozumiem ze nie musze tego robic 3 razy pod rzad teraz tylko tak jak mowisz od tego ladowania po ok 30 cyklach znowu wyladowac do konca.
i tez wcale nie trzeba ladowac 12h tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naviexpert jest jedna z lepszych nawigacji na Androida. Przy czym jest to nawigacja online, wiec w momencie wytyczania/przeliczania trasy trzeba miec dostep do neta. Z drugiej strony, malo kto teraz nie posiada neta, a fakt, ze jest to online''owa wersja sprawia, ze wszelkie aktualizacje tras sa na biezaco. Autostradowa Obwodnica Wroclawia byla brana pod uwage przy wytyczaniu trasy juz tego samego dnia jak byla otwarta (czego do tego pory nie mozna z tego co wiem powiedziec o navi google''a - a AOW otwarto prawie rok temu).

Co do zzerania baterii. Nie ''wychodz'' z aplikacji naciskajac przycisk home tylko bedac w Naviexpert, wciskaj przycisk "wstecz" tak dlugo, az pojawi sie opcja ''Czy na pewno chcesz zamknac aplikację?''. Po nacisnieciu TAK, calkowicie sie wylaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 19:14, Malevyn napisał:

hmm no czyli dobrze ze teraz sie wyladowal do konca tzn sam sie wylaczyl ?


Nie ma takiej potrzeby, by robić tak zaraz na początku. Ale w sumie źle to też nie jest, po prostu jest to bez znaczenia :).

Dnia 13.06.2012 o 19:14, Malevyn napisał:

rozumiem ze
nie musze tego robic 3 razy pod rzad teraz tylko tak jak mowisz od tego ladowania po
ok 30 cyklach znowu wyladowac do konca.


Zgadza się, choć te 30 raczej takie umowne jest, nie trzeba tego ściśle przestrzegać. Jakby się uprzeć, to w ogóle można tego nie robić, skutek może być co najwyżej taki, że błędnie będzie wskazywany poziom naładowania baterii, nic strasznego. Gorsze są stałe cykle od "pełnego" naładowania do "całkowitego" rozładowania, przy takiej eksploatacji akumulator szybko się zużyje (straci sporą część pojemności).

Dnia 13.06.2012 o 19:14, Malevyn napisał:

i tez wcale nie trzeba ladowac 12h tak ?


Nie trzeba, jeśli układ sterujący ładowaniem uzna, że akumulator jest w pełni naładowany, to odetnie dopływ prądu i nawet "ładowanie" trwające tydzień nic nie da, bo tak naprawdę w tym czasie akumulator nie będzie ładowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm dzisiaj probowalem skorzystac z kabla usb i cos przeslac na moj telefon. po podlaczeniu kabla do komputera i samsunga cos zaczelo sie instalowac w tle, po chwili program poprosil mnie o dysk, ale ja zadnej plytki nie dostalem.
a moze ja cos zle robie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2012 o 21:07, Malevyn napisał:

hmm dzisiaj probowalem skorzystac z kabla usb i cos przeslac na moj telefon. po podlaczeniu
kabla do komputera i samsunga cos zaczelo sie instalowac w tle, po chwili program poprosil
mnie o dysk, ale ja zadnej plytki nie dostalem.
a moze ja cos zle robie ?

może masz ustawioną metodę komunikacji na kies zamiast pamieć masowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2012 o 22:17, Malevyn napisał:

co takiego ? :p

ok ;-)
ustawienia --> komunikacja --> ustawienia USB --> Pamieć masowa

lub coś podobnego (nazwy ustawień zależą od wersji systemu )

po ustawieniu spróbuj ponownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2012 o 22:26, Malevyn napisał:

to napewno ma zwiazek z tym ze prosi mnie o wlozenie dysku ktorego nie posiadam ?

nie mam opcji ustawien usb


Może mieć , przejrzyj wiec inne opcje poszukaj czegoś podobnego musi coś takiego być

nie mam pod ręką innego androida wiec ci co do dokładnej ścieżki nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Możecie polecić jakiś komunikator wykorzystujący internet, który będzie działał na Samsungu Wave 533 (system Bada) i Nokii E51(symbian s60). Aktualnie mam Whatsapp (Nokia) ale tej aplikacji nie ma na Wave''a. A może jest jakiś komunikator na Samsunga 533 który obsługuje też Whatsapp? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam telefonu z modemem 3G, Wi-Fi i funkcją udostępniania połączenie internetowego przez Wi-Fi. Nie ma to być smartphone. Wydaje mi się, że któreś z Nokii z klawiaturą QWERTY mają takie możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się