Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Doradzicie coś?

Szukam czegoś co miałoby następujące funkcje: aparat, mile widziane nagrywanie wideo, bluetooth, WiFi, obsługa kart pamięci oraz mp3, ucieszyłbym się też ze klawiatury qwerty. Do tego standardowo, spójna konstrukcja, łatwa w obsłudze, wytrzymała no i przyzwoita bateria. Znajdzie się coś ciekawego? Myślałem czy by się nie szarpnąć na Xperię x10 mini lub mini pro ale nie wiem czy to nie są już nieco przestarzałe telefony i czy opłaca je się brać. A i jeszcze jedno - telefon chcę kupić za gotówkę [ coby nie płacić dwa razy tyle w umowie na abonament ... ] więc interesują mnie w zasadzie wszystkie dostępne modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 14:55, Tyler_D napisał:

Doradzicie coś?

Szukam czegoś co miałoby następujące funkcje: aparat, mile widziane nagrywanie wideo,
bluetooth, WiFi, obsługa kart pamięci oraz mp3, ucieszyłbym się też ze klawiatury qwerty.
Do tego standardowo, spójna konstrukcja, łatwa w obsłudze, wytrzymała no i przyzwoita
bateria. Znajdzie się coś ciekawego? Myślałem czy by się nie szarpnąć na Xperię x10 mini
lub mini pro ale nie wiem czy to nie są już nieco przestarzałe telefony i czy opłaca
je się brać. A i jeszcze jedno - telefon chcę kupić za gotówkę [ coby nie płacić dwa
razy tyle w umowie na abonament ... ] więc interesują mnie w zasadzie wszystkie dostępne
modele.

Według mnie zadowolony byłbyś z Nokii 500, która ma wszytko to co wymieniłeś. Co więcej - bardzo dobra jako modem, bo prędkości przesyłu ma duże. Wszystko to uzupełnia nawigacja i co najważniejsze - nie wyrzucisz dużo kasy, a telefon jest baardzo przyzwoity i świetnie się sprawuje. Co do baterii - mi wytrzymuje 1,5 - 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 14:55, Tyler_D napisał:

Doradzicie coś?

Szukam czegoś co miałoby następujące funkcje: aparat, mile widziane nagrywanie wideo,
bluetooth, WiFi, obsługa kart pamięci oraz mp3

Standard w telefonach z Androidem.

Dnia 06.08.2012 o 14:55, Tyler_D napisał:

Do tego standardowo, spójna konstrukcja, wytrzymała no i przyzwoita
bateria.

A tego już nie znajdziesz w telefonach dotykowych. Wszystkie są z porcelany w porównaniu z normalnymi.

Dnia 06.08.2012 o 14:55, Tyler_D napisał:

Myślałem czy by się nie szarpnąć na Xperię x10 mini

Nie bierz, za mały ekran.

Do tych wymagań najbardziej pasuje SE Arc/Arc S lub ewentualnie Samsung Galaxy S/S+. Mają duże ekrany i nie są najdroższe. QWERTY nie ma, ale ekrany są wystarczajaco duże do komfortowego pisania (tylko >=4").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No kumam wszystko tylko że telefony które mi polecasz stoją na allegro [ a tam sprawdzałem na razie ] tak od 700 do ponad 1000 zł a to ''deczko'' za dużo jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 15:22, Tyler_D napisał:

No kumam wszystko tylko że telefony które mi polecasz stoją na allegro [ a tam sprawdzałem
na razie ] tak od 700 do ponad 1000 zł a to ''deczko'' za dużo jak dla mnie.

A co - Nokii nie chcesz? Trwały telefon w jednej bryle i szybko działający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 16:01, Tyler_D napisał:

To co mi napisałeś przeczytałem i wezmę pod uwagę ale zobaczę też co napiszą i polecą
inni.

Nie no - to jasne, ale myślałem że całkowicie wykluczyłeś tą firmę :)

A co do posta damlon'a - według mnie jak na pierwszy w Twojej karierze smartfon to wybór bardzo dobry. Opisywałem kilka postów wcześniej ten telefon i ma wszystko co mieć powinien. Jeżeli nie grasz w skomplikowane gry to powinien spasować idealnie, bo jeżeli jest odwrotnie to nie licz na dużo - Nokia 500 nie posiada karty graficznej na pokładzie. Zaletą jest również to, że wszystkie aplikacje tworzone są pod ten telefon oddzielnie (właśnie ze względu na brak grafiki) i działają bardzo szybko, skoro są przystosowane tylko na ten model. Czasami trzeba poczekać dłuższy czas na aktualizację, chociaż inni cieszą się nią już np. 2 miesiące, ale kiedyś się telefonów nie aktualizowało i wszystko było OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 18:37, damlon napisał:

Zabieram się za kupno pierwszego smartphone''a. Nie chcę jednak wydać zbyt wiele na telefon.
Co myślicie o Nokii 500?

A może sprawdź SE Live with Walkman? Cena ok. 600 zł za nówkę, ma najnowszego Androida i całkiem rozsądne parametry. Jedynie rozmiar wyświetlacza nie poraża (320x480), ale spokojnie wystarcza do internetu i większości gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję telefonu komórkowego:
-zamykanego, z klapką
-z aparatem fotograficznym 2Mpx lub lepszym
-bez systemu operacyjnego (typu Android, Windows etc.), ma działać jak tradycyjna komórka
-generalnie im mniej pozostałych bajerów tym lepiej

Producent to sprawa drugorzędna, choć osoba, dla której ma być telefon ciepło wypowiada się o Samsungach i SE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ten telefon radzi sobie z odtwarzaniem filmów? Odtwarza DivX? Wiem, że ekran mały, ale czasem od wielkiego dzwonu, fajnie byłoby coś obejrzeć w czasie podróży w pociągu/samochodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A możesz polecić coś z marek Nokia lub SE [ lub inne godne uwagi ]? Z Samsungami miałem do tej pory dość niemiłe doświadczenia [ głównie chodzi o pokrętne menusy i ogólną inność tych telefonów w stosunku do innych producentów ]. Możliwe że te S które polecasz są inne ale nie mam jakich ich zobaczyć lub potestować na żywo a co najmniej dziwne jest kupowanie telefonu który by cię potem irytował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 15:57, damlon napisał:

A jak ten telefon radzi sobie z odtwarzaniem filmów? Odtwarza DivX? Wiem, że ekran mały,
ale czasem od wielkiego dzwonu, fajnie byłoby coś obejrzeć w czasie podróży w pociągu/samochodzie.

Z divixami do 720p nie powinno być problemow ale np. filmy w formacie wmv 720p klatkują
a najlepiej działają mp4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 19:34, Tyler_D napisał:

A możesz polecić coś z marek Nokia lub SE [ lub inne godne uwagi ]? Z Samsungami miałem
do tej pory dość niemiłe doświadczenia [ głównie chodzi o pokrętne menusy i ogólną inność
tych telefonów w stosunku do innych producentów ]. Możliwe że te S które polecasz są
inne ale nie mam jakich ich zobaczyć lub potestować na żywo a co najmniej dziwne jest
kupowanie telefonu który by cię potem irytował.


LOL. Widać że nie masz pojęcia o dotykowych telefonach z Androidem. Wszystkie "menusy" w Andkach różnią się niewiele, jedynie nakładką producenta (akurat Samsungowska jest fajna i względnie prosta), a Nokie nie mają Androida tylko mocno ograniczonego Windows Phone (który z komputerowym Windowsem nie ma nic wspólnego). Nikt już nie patrzy na firmę.

Nie polecę chyba nic poniżej budżetu 700zł bo to absolutne minimum jeśli myślisz o znośnym smartfonie. Jest jeszcze SE Neo V, można chyba trochę taniej znaleźć, ale poprzednie propozycje są korzystniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 21:07, sinir napisał:

LOL. Widać że nie masz pojęcia o dotykowych telefonach z Androidem.

Przecież napisałem że do tej pory miałem niefajne doświadczenia z Samsungami a po drugie jakbym się na dotykowcach [ jak i telefonach ogólnie ] znał to bym tu nie pytał ... Nokia nie, Samsung tak a co z SE?
>Nie polecę chyba nic poniżej budżetu 700zł bo to absolutne minimum jeśli myślisz o znośnym

Dnia 08.08.2012 o 21:07, sinir napisał:

smartfonie.

Chciałem wydać do 500 zł, no góra 600. Bądź co bądź to jest sporo kasy, nawet jak za telefon.
>Jest jeszcze SE Neo V, można chyba trochę taniej znaleźć, ale poprzednie

Dnia 08.08.2012 o 21:07, sinir napisał:

propozycje są korzystniejsze.

Może ale chyba wszystkie które polecałeś kosztują gdzieś od 800 do ponad 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 21:27, Tyler_D napisał:

Chciałem wydać do 500 zł, no góra 600. Bądź co bądź to jest sporo kasy, nawet jak za telefon.

No to SE Live ;)

Jak już pisałem: Cena ok. 600 zł za nówkę, ma najnowszego Androida i całkiem rozsądne parametry. Jedynie rozmiar wyświetlacza nie poraża (320x480), ale spokojnie wystarcza do internetu i większości gier.

PS Owszem, 600 zł to sporo, ale za telefon to absolutne minimum. Niestety, taka technologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 21:07, sinir napisał:

Nokie nie mają Androida tylko mocno ograniczonego Windows
Phone (który z komputerowym Windowsem nie ma nic wspólnego). Nikt już nie patrzy na firmę.

Faktycznie Windows Phone jest ale zwróć uwagę, że jeżeli dotyczy to telefonu Nokia to jest on wgrywany na chwilę obecną na 4 telefony Lumia, więc licząc procentowo ilością i stosunkiem telefonów z tym oprogramowaniem to firma ta i tak w większości ładuje Symbiana na pokłady swoich maszyn i częściej się z nim spotkasz. Dodatkowo wszystkie Lumie są drogie, a telefony z iOSem są dużo, dużo tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się