Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Nigdy chyba nie używałem neta w telefonie więc i mam pytanie - dlaczego net / WiFi cieszy się tak dużą popularnością i każdy chce mieć telefon z taką funkcją? Przecież to po pierwsze raczej sporo kosztuje, po drugie net w telefonie wydaje mi się być średnio przystępny a po trzecie ... po co net / WiFi w telefonie tak na dobrą sprawę? Jasne, są pakiety albo hot-spoty ale tych ostatnich jest raczej niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 19:41, Tyler_D napisał:

Nigdy chyba nie używałem neta w telefonie więc i mam pytanie - dlaczego net / WiFi cieszy
się tak dużą popularnością i każdy chce mieć telefon z taką funkcją?

Bo czasem trzeba sobie coś sprawdzić w Internecie i nie ma innej możliwości? Bo niektórzy chcą mieć dostęp do maila/FB/whatever w każdym miejscu?

Dnia 31.08.2012 o 19:41, Tyler_D napisał:

Przecież to po pierwsze raczej sporo kosztuje

Jak ktoś opłaca dedykowaną taryfę do Internetu, to niewiele.

Dnia 31.08.2012 o 19:41, Tyler_D napisał:

po drugie net w telefonie wydaje mi się być średnio przystępny

Nie jest - obecnie coraz więcej stron internetowych ma dedykowaną wersję mobilną, która jest przystosowana pod małe ekrany i dotyk.

Dnia 31.08.2012 o 19:41, Tyler_D napisał:

a po trzecie ... po co net / WiFi w telefonie tak na dobrą sprawę? Jasne, są pakiety
albo hot-spoty ale tych ostatnich jest raczej niewiele.

Hot-spotów jest mało? Wszystkie restauracje (i to nie tylko McD czy KFC) mają hotspoty, mają je stacje benzynowe a nawet niektóre autobusy. To nie jest 2005 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 19:41, Tyler_D napisał:

raczej sporo kosztuje,


Ehem, 2,3GB do doładowania za 50zł to dużo? Do zużycia w 90 dni, jak doładujesz coś więcej przed tym czasem to Ci się nawet dodaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 19:46, Henrar napisał:

Bo czasem trzeba sobie coś sprawdzić w Internecie i nie ma innej możliwości? Bo niektórzy
chcą mieć dostęp do maila/FB/whatever w każdym miejscu?

Ok, wiedziałem że ktoś coś podobnego powiem i no ... niech będzie. Ale zawsze z drugiej strony zastanawiało mnie co z bezpieczeństwem podczas takie surfowania?

Dnia 31.08.2012 o 19:46, Henrar napisał:

Jak ktoś opłaca dedykowaną taryfę do Internetu, to niewiele.

A jak nie to płaci ... sporo, ja żadnych taryf nie miałem i mieć nie zamierzam więc dla mnie to byłby spory koszt zapewne i właśnie dlatego nie rozumiem tego ''parcia'' na net w komach. :>

sinir =>

Ehem, 2,3GB do doładowania za 50zł to dużo? Do zużycia w 90 dni, jak doładujesz coś więcej przed tym czasem to Ci się nawet dodaje.

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 19:54, Tyler_D napisał:

A jak nie to płaci ... sporo, ja żadnych taryf nie miałem i mieć nie zamierzam więc dla
mnie to byłby spory koszt zapewne i właśnie dlatego nie rozumiem tego ''parcia'' na net
w komach. :>


15zł za 500mb transferu na miesiąc jest dla mnie zdecydowanie wystarczające.
Ja z neta w komórce korzystam głównie w szkole - chodzę po forach, serwisach informacyjnych i inne takie.
W domu zaś często odpalam coś z youtube bądź ściągam z appstore aplikacje, więc tutaj masz kolejny powód dla neta w komórce - możesz ściągać/kupować aplikacje bez konieczności bycia podłączonym do kompa.
Do tego dochodzą przelewy, allegro, doładowanie konta poprzez internet, czy też szukanie potrzebnych informacji np. Google Maps lub przewodniki turystyczne.

Zastosowań jest mnóstwo, a sam internet wydaje się być drogi. Całe szczęście znaczna większość stron posiada wersje Mobile. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 18:53, Tyler_D napisał:

Ech ... spróbuję jeszcze raz ... Więc jak niby te transfery czy tam pakiety działają?

Prosto, kupujesz pakiet XYZ mb za ABC zł jeśli go przekroczysz opłaty lecą normalnie czyli 1zł za 1mb (najpopularniejsza cena w sieciach) pakiet ma swoją datę ważności najczęściej 30 dni po tym niewykorzystane mb przepadają.

Dnia 04.09.2012 o 18:53, Tyler_D napisał:

Jak się to aktywuje i tym podobne?


A jaka sieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 19:00, gracz_155 napisał:

Prosto, kupujesz pakiet XYZ mb za ABC zł

No ale jak niby ... ? -.-

Dnia 04.09.2012 o 19:00, gracz_155 napisał:

A jaka sieć ?

Orange.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 19:07, Tyler_D napisał:

> A jaka sieć ?
Orange.

http://www.orange.pl/kid,4002009262,id,4002010584,title,Pakiety-Internetowe,article.html
Tu masz dokładnie rozpisane kody

btw.
W sumie to fajny w Orange jest ten pakiet 1 dniowy na daleki wyjazd i używanie nawigacji (np tej od Google''a) jest w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czemu w xperii mini pro mam tak, że jak piszę sms-a czy do kogoś na gg to czasem jak przytrzymam np Z to mam do wyboru Z, Ż, Ź a czasem jak przytrzymam to po prostu wpisuje się ZZZZZZZZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trza było mnie cytować bo nie widziałem że piszesz.

Prosta sprawa, jesteś w Orange na kartę, logujesz się na konto swojego numeru na orange.pl bądź idziesz do salonu, mówisz że chcesz przejść na ofertę Orange Free (standardowa jest chyba POP), i zamiast dostawać bonusowe dodatki do minut/smsów dostajesz właśnie transfer. Za doładowanie 50zł dostajesz 2,27GB transferu.

EDIT
jak zmienić obecną taryfę na Orange Free na kartę

wyślij SMS-a o treści FREE pod numer 3033 (koszt SMS zgodnie z cennikiem Twojej taryfy).
wpisz kod *101*40# i potwierdź zieloną słuchawką (aktywacja bezpłatna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Poszukiwania pasującego smartfona w natłoku sprzętu i zróżnicowane opinie na ich temat potrafią nieźle zbić z tropu. Postanowiłem zatem, że odniosę się bezpośrednio do forumowiczów.

Interesuje mnie smartfon posiadający conajmniej 1GHz procesor, androida (możliwie najnowszego), baterię 1500mAh. Prócz tego musi posiadać diodę LED przy aparacie głównym, oraz mniejszy aparat z przodu telefonu (w celu wykonywania rozmów wideo przez Skype). Jakość wykonywanych zdjęć nie jest już dla mnie tak istotna, moze być 2mpix.
Rozmiar i waga telefonu to sprawa marginalna, jednak jakby było to coś pokroju Samsunga S będzie ok. Mile widziane sprzętowe trzy przyciski menu z przodu, przycisk spustu migawki oraz sprzętowa klawiatura (jednak nie jest to nic wymaganego, zwłaszcza sprzętowa klawiatura). Telefon powinien chodzić płynnie, posiadać GPS, Wi-Fi, oraz miłoby było, by obsługiwał technologię multitouch.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Aktywnie poszukuję nowego telefonu, gdyż mój iPhone 3Gs niestety nie nadaje się już do normalnego użytkowania. Uznałem też, że chciałbym przełamać jednak hegemonię Apple w moim środowisku i z chęcią wziąłbym teraz coś innego. No, i tutaj zaczął się problem, bo konkurencja do iP jest tak duża, że zupełnie nie wiem, od czego zacząć ;)

Póki co myślę nad Samsungiem Galaxy S3, HTX One X i ewentualnym poczekaniem na Nokie Lumia 820/920.
Bylibyście na tyle wyrozumiali i doradzili mi, która opcja z powyższych jest najrozsądniejsza? A może jest nią jakiś telefon, który zupełnie przeoczyłem? Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

Pozdrawiam,
Maciek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 11:02, Mohair napisał:

Póki co myślę nad Samsungiem Galaxy S3, HTX One X i ewentualnym poczekaniem na Nokie
Lumia 820/920.

Widzę, że chcesz ultrakobyłę, więc:
- jeżeli Android, to IMO Galaxy S3
- jeżeli Windows, to Lumia 920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawe oferty ...

Ktoś chce sprzedać Samsung Galaxy Ace GT-S5830 + 2 GB kartę za 599 zł. Telefon rzekomo z T-mobile, z salonu, bez simlocka, paragon, papiery i inne cuda.

Tylko że oprócz tego ta osoba ma na sprzedaż także ( zdobyte rzekomo w identyczny sposób ) HTC Wildfire S z Play''a i 4 GB kartę oraz Nokie Lumię 710 także z salonu. Trochę to podejrzane czyż nie?

I nie, to nie jest allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 11:11, Tyler_D napisał:

Tylko że oprócz tego ta osoba ma na sprzedaż także ( zdobyte rzekomo w identyczny sposób
) HTC Wildfire S z Play''a i 4 GB kartę oraz Nokie Lumię 710 także z salonu. Trochę to
podejrzane czyż nie?

Może być tak, że koleś po prostu ma masę abonamentów i dostał z umowy telefony za grosze. Ale lepiej uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 11:14, Dared00 napisał:

Może być tak, że koleś po prostu ma masę abonamentów i dostał z umowy telefony za grosze.
Ale lepiej uważać.

Jeden z tego co pisze jest telefonem żony, wrzuca dość dokładne foty. W jednej z ofert jest zdjęcie z IMEI, w drugiej zdjęcie umowy z salonu a w trzeciej paragon tyle że jaki sklep internetowy z Wawy ( a koleś mieszka gdzie indziej ) sprzedaje telefon za złotówkę?

No i poza tym jaki on ma niby z tego interes? Jak dostał telefony z abonamentu to musi bulić co miesiąc kasę przez te 2-3 lata. A te 6-7 stówek ile sobie życzy za te telefony to przecież niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2012 o 11:09, Dared00 napisał:

- jeżeli Android, to IMO Galaxy S3


Czyli na Androidzie nic lepszego, poza S3, nie ma? Bo w sieci jest masa opinii, gdzie ludzie chwalą sobie np. HTC, a nie Samsunga. Z tego powodu postanowiłem właśnie zapytać tutaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się