Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2012 o 16:42, Blackhand napisał:

> Jako, że mój mocno leciwy SE W200i powoli dogorywa (póki co pojawiają się problemy
z
> ładowaniem, bateria też niezbyt dobrze już "trzyma"), szukam czegoś nowego.
> Może mi ktoś coś polecić? Widełki cenowe - raczej do 600-700 zł (może trochę więcej),

> telefon na raty (w abonamencie) odpada, używki raczej też. Oprócz standardowych
wymagań
> (dzwonienie, SMSy ;)) chciałbym, by jakoś tak w miarę dało się przeglądać strony
internetowe
> (choć nie wiem, jak to wygląda na telefonach, na PSP jest masakra), miał wifi (coby
w
> domu lub w okolicach hotspotów nie bulić za dostęp do Internetu), w miarę przyzwoitą

> baterię i by dało się pograć na nim w gry z obu Humble Bundle for Android (co oznacza

> telefon z Androidem ofc :)) - Anomaly, EDGE, Osmos*, Toki Tori*, World Of Goo*,
Avadon:
> The Black Fortress, Canabalt, Cogs, Snuggle Truck*, Swords & Soldiers*, Zen Bound
2 (szczególnie
> zależy mi na tych oznaczonych *, jak któraś z pozostałych w ogóle nie "chodzi" na
telefonach
> to nie szkodzi :)).
> Poza tym telefon musi mieć normalnego jacka, żadnych dziwactw - standardowo
dwa
> kanały i masa. Mile widziane też normalna obsługa plików multimedialnych (wrzucam
pliki
> do określonego folderu na karcie pamięci i odtwarzacz w telefonie "widzi" je bez
żadnych
> ceregieli), choć bez tego jakoś przeżyję - do słuchania muzy mam Sansę Fuze :).



Pozwolę sobie odświeżyć jeszcze raz :). Xperia Neo V praktycznie odpada, telefon nieosiągalny w normalnych sklepach, na Allegro jego cena już dawno wyszła poza moje widełki cenowe. Live with Walkman też odpada, SE Ray jest za drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zacząłem przygodę z Androidem, stawiałem na HTC, teraz mam właśnie HTC One X i był to strzał w dziesiątkę. Nie wyobrażam sobie innego sprzętu na chwilę obecną. Poza dziwnym wypukłym obiektywem aparatu - same plusy. Wykonanie jest mistrzowskie, jak to zwykle u HTC, interfejs, masa ficzerów, fajna kamera, ja nazywam to takim iPhonem w środowisku Androida - design i wszystko, ale brak slotu na kartę pamieci, niewymienialna bateria. Bawiłem się przez jakiś czas S3 i niby ekran minimalnie większy, niby procek minimalnie szybszy w benchmarkach, niby przednia kamera minimalnie lepsza, niby pamięci więcej, ale IMO nie przekłada się to w żaden sposób na to słynne user experience. Telefon brzydki i taki... hmm... "nieprzyjazny". Jedyna faktyczna przewaga, to wg mnie przestrzeń, bo jest jej dwa razy tyle + konto Dropbox Premium na dwa razy więcej przestrzeni niż w One X.
Jak przechodzisz z iOS, One X będzie od Ciebie pasował.
/opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zmiany telefonu. W rachubę wchodzą te z oferty Play w najtańszym abonamencie za 29 zł (Super Stan Darmowy). Chyba jedynym, który się nadaje będzie HTC One V - nie najgorsza wydajność i nie astronomiczna cena. Co o nim myślicie? Brałem pod uwagę również Sony Xperia U, ale dyskwalifikuje go brak wejścia na karty microSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam w najbliższym czasie kupić sobie jakiś fajny smartfon. W grę wchodzą: HTC One X, Samsung Galaxy Nexus, Motorola RAZR, LG 4X HD, Sony Xperia S. Które z tych urządzeń jest najbardziej godne polecenia? Brałbym HTC, ale obawiam się troszkę jego marnej baterii, nie zamierzam codziennie ładować baterii :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 00:09, PinKee napisał:

Zamierzam w najbliższym czasie kupić sobie jakiś fajny smartfon. W grę wchodzą: HTC One
X, Samsung Galaxy Nexus, Motorola RAZR, LG 4X HD, Sony Xperia S. Które z tych urządzeń
jest najbardziej godne polecenia? Brałbym HTC, ale obawiam się troszkę jego marnej baterii,
nie zamierzam codziennie ładować baterii :/

To zastanów się czy naprawdę chcesz smartfona, bo niestety urządzenia te jeśli mają 3 dni życia baterii to znaczy że jest super. Normą są 2 dni przy normalnym użytkowaniu.
A co do modeli to odradzał bym LG bo jak kolwiek robią oni świetne telefony to mają one 0 wsparcia. Niestety teraz sam czekam w końcu na ICS dla p970 który był obiecany na wiosne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 00:16, Tomoya-kun napisał:

A co do modeli to odradzał bym LG bo jak kolwiek robią oni świetne telefony to mają one
0 wsparcia.


Ja tam wolę świetny telefon bez wsparcia, niż kiepski chociażby mi dawali codziennie aktualizację, no ale gusty są różne. Mam 3 telefony LG, po za drobnymi problemami ogólnie jestem zadowolona i nie bardzo rozumiem ostatniej nagonki na tego producenta. Nie kupuj LG, Lg jest be, LG jest powolne, żeby chociaż połowa tych osób miała telefon LG przynajmniej raz w ręku. A co do Xperii Arc - miałam "przyjemność" zetknąć się z tym sprzętem, ciągłe zawiechy, znikające kontakty, CODZIENNY restart telefonu - i wszystko za "tylko" 2 razy wyższą cenę niz "kiepskie" LG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

One X najlepszy z tych co wypisałeś, dobre wsparcie, Samsung też ok, jednak skupiłbym się tu na S3, Motorola to Motorola, brak wsparcia, a telefony po prostu przeciętne. 4X HD zapowiada się dobrze, ale to co oferuje ten telefon inne już po prostu mają.
Co do codziennego ładowania baterii: Załączasz na noc i po problemie. Przecież kiedyś i tak musisz spać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 07:39, Polinka198 napisał:

Ja tam wolę świetny telefon bez wsparcia, niż kiepski chociażby mi dawali codziennie
aktualizację, no ale gusty są różne. Mam 3 telefony LG, po za drobnymi problemami ogólnie
jestem zadowolona i nie bardzo rozumiem ostatniej nagonki na tego producenta. Nie kupuj
LG, Lg jest be, LG jest powolne, żeby chociaż połowa tych osób miała telefon LG przynajmniej
raz w ręku. A co do Xperii Arc - miałam "przyjemność" zetknąć się z tym sprzętem, ciągłe
zawiechy, znikające kontakty, CODZIENNY restart telefonu - i wszystko za "tylko" 2 razy
wyższą cenę niz "kiepskie" LG

Sam obecnie mam już 2 telefon LG i jak pisałem Swift Black to świetny smartfon bo ma wszystko co od tego typu urządzenia bym wymagał. Z czym że niestety tym co go dławi to android 2.3 przez co ma niestety problemy ze stabilnością i płynnością, a z tego co wiem to ICS w końcu rozwiązuje część tych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 08:35, Jackal-pl napisał:

One X najlepszy z tych co wypisałeś, dobre wsparcie, Samsung też ok, jednak skupiłbym
się tu na S3, Motorola to Motorola, brak wsparcia, a telefony po prostu przeciętne. 4X
HD zapowiada się dobrze, ale to co oferuje ten telefon inne już po prostu mają.
Co do codziennego ładowania baterii: Załączasz na noc i po problemie. Przecież kiedyś
i tak musisz spać :P

Jeszcze niedawno wcale nie brałem pod uwagę One X, bo mi się na zdjęciach nie podobał wcale, ale okazało się, że kolega z pracy go ma i jak go wziąłem do ręki, to się zakochałem w nim :) SGS 3 - nigdy w życiu! On jest jak dziewczyna, która jest szalenie inteligentna, błyskotliwa, dobrze się z nią rozmawia i potrafi dobrze gotować, ale ma jeden feler - jest straszliwie szpetna, tak, że aż oczy bolą; takie są właśnie moje odczucia odnośnie Samsunga Galaxy 3, jest paskudny i wygląda tandetnie. Dlatego wolałbym Nexusa, szczególnie, że ma gołego Andka bez nakładek. W Motoroli podoba mi się szalenie jej wygląd i to, że jest taka cienka. LG ładnie wygląda, a dodatkowo jest atrakcyjny cenowo, bo przy podobnych parametrach jak SGS3 czy One X jest sporo tańszy.

Codzienne całonocne ładowanie baterii to najlepsza droga do zabicia baterii, dlatego ja wolę ładować w dzień i odłączyć ładowarkę po zapełnieniu baterii. A że często mi się zapomina naładować telefon, to może być kłopot. Z drugiej strony, mocny smartfon nauczy mnie systematyczności :D

Gdyby tylko One X miał wymienną baterię i gniazdko SD, to nie miałbym się nad czym nawet zastanawiać, ale nie ma. Za to LG 4X ma obie te rzeczy, stąd też moje rozterki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Androida, albo Samsunga galaxy mini 2 - wie ktoś jak zrobić hasło dostępu do smsów/zdjęć/czegokolwiek? Szukam od godziny i nie bardzo widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2012 o 18:11, 97NEO22 napisał:

Hmm zamierzam kupić na allegro telefonik z Androidem do 500 zł i waham się między Sony
Xperia Tipo i LG L5. Który wybrać?

IMO Tipo, albo dopłać i weź Live with Walkman.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, o gustach się nie dyskutuje, ale musiałbyś też zobaczyć S3 w rzeczywistości. Wszystkie cechy S3 które napisałeś powyżej - zgadza się, ale ponadto, ja w moim, tandetności materiału nie widzę :P.
Mimo, iż kupiłem go pod koniec czerwca, jak nan iego patrzę, nadal mi się podoba :P
HOX jest jak najbardziej do polecenia, a tym, że nie ma karty się nie przejmuj, mają wystarczająco dużo miejsca, tak samo z baterią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 12:46, Malevyn napisał:

ktory telefon jest nowszy: samsung galaxy ace czy galaxy young ?


Young, został został zapowiedziany dopiero kilka miesięcy po premierze pierwszego Ace...

Czy wie ktoś, jak skonfigurować telefon wcześniej używany w Plusie do działania z internetem z Orange? Telefon to HTC z Windowsem Mobile 6.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!!

Genialna wiadomość dla posiadaczy Androida. Teraz w Google Play w związku z 25 milionami pobrań czy coś takiego jest akcja, że wiele wartościowych aplikacji jest mocno przecenionych (niektóre po niecałe 1zł!!) i ja np Mass Effect Infiltrator, HD Widgets, klawiaturę Swift Key oraz TuneIn Radio Pro kupiłem łącznie za jakieś 7zł.

Warto! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie kupowania na telefonie z Androidem. Od dzisiaj jestem posiadaczem Galaxy S3 i jest to zarazem mój pierwszy telefon korzystający z tego systemu operacyjnego. Dotąd byłem wiernym użytkownikiem iOS i mam kilka zapytań.

Czy Android market przemienił się w Google Play?

Gdzie kupować aplikacje, filmy itp? Bo oprócz tego Google Play wgrany jest również Samsung Apps, gdzie również takie rzeczy można nabywać. Jaka jest różnica pomiędzy nimi i który jest odpowiednikiem Apple App Store?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 19:32, Hartus napisał:

Czy Android market przemienił się w Google Play?

Tak.

Dnia 02.10.2012 o 19:32, Hartus napisał:

Gdzie kupować aplikacje, filmy itp? Bo oprócz tego Google Play wgrany jest również Samsung
Apps, gdzie również takie rzeczy można nabywać. Jaka jest różnica pomiędzy nimi i który
jest odpowiednikiem Apple App Store?


Aplikacje kupujesz na GP, do Samsung Apps nawet nie warto zaglądać, chyba że jest tam coś za darmo dla Twojego telefonu (dla S3 jest parę darmowych gier, np. Real Racing 2 czy Modern Combat 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się