Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Od siebie tylko dodam, że jak chcesz luksusu i długiego wsparcia to czekaj na MWC i zobacz co tam zostanie zapowiedziane (23-28 luty). Potem większych premier w roku już nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 15:07, Radekl2 napisał:

A co Ci najbardziej podoba się w S2? Porównywałeś go sobie z nową S3?


- doskonała jakość wykonania, elegancki, lekki, duży i wygodny (S3 jest już za duży, dla mnie odpada)
- robi świetne zdjęcia naprawdę dobre filmy (ma dwie kamery)
- intuicyjny (brakuje mi tylko fizycznego przycisku aparatu)
- piękne kolory wyświetlania, nie rysuje się
- bardzo dobry dzwięk
- wszystko szybko śmiga, dobre Wi-Fi i internet
- niezła bateria
- póki co żadnego zawieszania, awarii itd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedzi, zapowiedziami. A jak ja się nie zbiorę i nie podejmę decyzji w najbliższym czasie to nic nie kupię :)
Ale dzięki.

@Laid_back
Wygląd też dla mnie jak najbardziej na plus. A ile już działa tak bez awarii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Po wydaniu powiedzmy S4 (czy co tam

Dnia 16.01.2013 o 14:53, Radekl2 napisał:

teraz robią) mogą przestać wspierać S2 (jakieś tam aktualizacje, aplikacje). Chciałbym
wydać pieniądze i mieć jakąś gwarancję, że będzie ten telefon wspierany przez 3-4 lata.
Lub dwa :)

Moim zdaniem plusem systemu Android jest właśnie to że nawet jeśli producent przestanie wspierać jakiś telefon to zawsze istnieje cos takiego jak forum XDA-Developers gdzie można znależć setki romów tworzonych przez użytkowników i najlepsze jest to że w większości przypadków romy tworzone na XDA są dużo dużo lepsze od tego co jest dawane seryjnie od operatorów tudzież od producenta. Osobiście mam SGS + na którego najnowszym oficjalnym softem jest Android 2.3.6 a dzięki XDA od kilku miesięcy mogę się cieszyć Androidem 4.1.2 który pomimo zastrzeżeń Samsunga że mój telefon ma za słabe bebechy na ten soft, o dziwo śmiga jak burza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 15:26, Radekl2 napisał:

Wygląd też dla mnie jak najbardziej na plus. A ile już działa tak bez awarii?


Przeszło rok, przez ten czas sam zrestartował się może ze 5-6 razy, ale to zazwyczaj z winy jakiejś gry czy programu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak masz najnowszą wersję systemu to bez problemu możesz pobierać aplikacje robione niby z myślą o np. S3?
Fajna sprawa. A takie uaktualnienie to bez problemu? Nie wiem- klikasz kilka razy i już jest, czy trzeba coś kombinować?

@Laid_back
Chciałbym trafić właśnie na taki telefon. Raczej jak kupię nowy sprzęt to będę obchodził się z nim jak z jajkiem, więc jeśli nie ma jakiś wad fabrycznych to liczę, że cokolwiek nabędę będzie mi dobrze służyło przez długi czas.
Tyle tych telefonów- niepotrzebnie pisałem pierwszy post tutaj, bo dowiedziałem się o jeszcze innych ciekawych modelach i wybór staje się coraz trudniejszy. :) Zbyt dużo tych rzeczy w obecnych czasach, zbyt dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 16:15, Radekl2 napisał:

Czyli jak masz najnowszą wersję systemu to bez problemu możesz pobierać aplikacje robione
niby z myślą o np. S3?
Fajna sprawa. A takie uaktualnienie to bez problemu? Nie wiem- klikasz kilka razy i już
jest, czy trzeba coś kombinować?


Mogę odpalać wszystkie aplikacje jakie są robione na smartfony ( niestety telefon parę lat już ma i powiedzmy że najnowsze gry 3D nie chodzą zbyt płynnie).
Co do wgrywania customowych softów to nie jest to trudne aczkolwiek na początku trzeba się trochę naczytać co i jak zrobić żeby wszystko działało jak należy. Trzeba to lubieć więc jeśli nie masz ochoty na siedzenie przed kompem i śledzenie jakie to nowe softy powychodziły to raczej skłaniał bym się ku iPhonowi z tym że jeśli Apple stwierdzi że kończą ze wsparciem danego modelu to chyba nie pozostanie Ci nic innego jak wymiana telefonu na nowszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym kompletnie, bo na razie nic nie wymagało, żebym się tym zainteresował :)
Czyli telefony z Androidem powinny być bardziej żywotne jeśli chodzi o aplikacje?
A jeśli ktoś "siedzi" w produktach od Apple to tak mniej-więcej ile lat wspierają produkt? Można jakoś przewidzieć ile lat/nowych modeli będzie interesował ich iPhone 5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jak w Google Play zmienić przypisaną do konta kartę kredytową? Poprzednia mi się kończy za miesiąc i dostałem nową, ale nie wiem gdzie to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 14:12, Radekl2 napisał:

IPhone spodobał mi się z wyglądu- nie jest za wielki, taki stylowy (kto co lubi). Galaxy
S3 mnie trochę odrzucił, jak płacę taką kwotę to trzymając telefon w ręce chciałbym czuć,
że jest on tego wart, a tam to taki plastik trochę :)
Co do Xperii- nie wiem, nie wiem. Wydaje mi się, że 5 cali to trochę zbyt dużo.
Rozważam tylko najnowsze modele, nie chcę np. iPhone 4S, bo jak kupuję to liczę, że trochę
będzie działał i będzie miał wsparcie.
Jak już piszesz o systemach- nie przewiduję wydawać wielkiej ilości pieniędzy na aplikacje
(trochę opróżnię portfel samym zakupem)- jak wyglądają darmowe aplikacje na Androidzie/
iOS''ie? Czy według Ciebie są jakieś płatne, które każdy użytkownik powinien mieć, czy
darmowe całkowicie wystarczają?


darmowe spokojnie wystarczaja :) ich jest od groma. ta panorama firm o ktorej pisalem tez jest darmowa, a to bardzo fajne narzedzie :) mozesz sobie na telefonie (zreszta tez na tablecie i nawet na telewizorach samsung z platforma smart tv) wyszukiwac roznego rodzaju firmy, sklepy, jakie chcesz uslugi i sprawdzac ich lokalizacje na mapie. a no i jest opcja rozszerzonej rzeczywistosci, ze mozesz na ekranie kamerki w telefonie widziec jakie sa sklepy w miejscu w ktore nakierujesz telefon :) no i ogolnie jest tez wiele innych darmowych aplikacji - przegladarki innternetowe, serwisy pogodowe, masa gier itp itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 10:23, JackXPPL napisał:

Ktoś się orientuje jak w Google Play zmienić przypisaną do konta kartę kredytową? Poprzednia
mi się kończy za miesiąc i dostałem nową, ale nie wiem gdzie to zmienić.

Kiedy będziesz chciał kupić aplikację, kliknij na domyślną metodę płatności i wybierz "dodaj kartę". Natomiast z poziomu PC kliknij na swojego maila w prawym górnym rogu kiedy jesteś zalogowany do gmaila -> wybierz "konto" -> z menu po lewej "usługi" -> checkout. Tam zarządzasz metodami płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest dla mnie teraz czarna magia :)
Nie pomacałem tego czego chciałem dzisiaj, bo w sklepach, które odwiedziłem nie było na wystawie nawet pół iPhona 5. Był S3 i tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że zbyt piękny w moich oczach to on nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję opinii na temat smartfonów BlackBerry 9790 i 9900. Interesuje mnie jak z jakością dźwięku (dzwnoków), baterią i czy np. poczta na wp.pl będzie na nich hulać (zakładam, że wykupię BIS).
Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym sprzedać mojego leciwego HTC hero i kupić coś sensownego, bardziej by mi odpowiadał Iphone albo Jakaś nokia. Mogę wydać ponad 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 19:49, mrosi napisał:

Witam,

Potrzebuję opinii na temat smartfonów BlackBerry 9790 i 9900. Interesuje mnie jak z jakością
dźwięku (dzwnoków), baterią i czy np. poczta na wp.pl będzie na nich hulać (zakładam,
że wykupię BIS).
Z góry dzięki za pomoc



Hej! Nie wiem, czy opinia kogoś, kto w tej marce jest zakochany, liczy się jako ''pełnoprawna'' opinia, ale posiadam 9790 i jest to mój trzeci Blackberry i nie zamierzam zmieniać na żaden inny telefon, czy model. Jakość dźwięku jest bardzo dobra, nawet przy bardzo głośnym odsłuchu, głośnik nie dławi się, czy nie ma żadnych innych problemów. Co do poczty (działa oczywiście tylko przy wykupionym BISie - jestem szczęśliwym abonentem Play i płacę za tą niewątpliwą przyjemność 10 złotych miesięcznie) jest to jeden z najlepszych klientów poczty, jaki może być - prosty, bez ogroma zbędnych opcji, a jednocześnie funkcjonalny i niezawodny. W pewnym momencie obsługiwał u mnie 4 konta, w tym na gmailu i wp, więc problemów nie będziesz miał. :)
Co do baterii - tutaj niestety można się zdziwić, bo przy włączonym 3G maksymalnie popracujesz jeden dzień, przy EDGE - do 2 dni.
To by był Twój pierwszy Blackberry? Pytam, bo na pewno będziesz musiał do wieeeelu rzeczy się przyzywczaić, ale jak już zrozumiesz ten system, to albo go pokochasz, albo... sprzedasz następnego dnia ;) (aczkolwiek warto dać mu te kilka dni na "rozruch")
Jakby co, to śmiało pytaj, postaram się odpowiedzieć na każde pytanie.

P.S. Nie wiem co sądzisz o tabletach, ale w chwili obecnej można tablet Blackberry kupić za śmieszne pieniądze, a otrzymujesz rewelacyjny sprzęt, z możliwością odpalenia wielu aplikacji z Androida, oraz jedyną PEŁNĄ przeglądarkę na urządzeniach mobilnych (tak, działa KAŻDY flash - od YouTuba, poprzez kinomaniaka, gierki flashowe, czy nawet WIRTUALNY ODDZIAŁ ALIOR BANKU.) Największą zaletą jest jednak to, że tablet w pełni działa z telefonem Blackberry i jeżeli masz wykupiony BIS, to na tablecie masz... w pełni darmowy internet, bez żadnych ograniczeń. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z baterią Samsunga Galaxy Ace. Pomińmy już fakt, że jej żywotność nigdy nie powalała, telefon od samego początku trzeba było ładować mniej więcej codziennie, bo w połowie drugiego dnia padał, ale ostatnimi czasy to co się dzieje to jest jakaś patologia. O 7.30 odłączam telefon od ładowania po 6 godzinach, dwie godziny później wchodzę na chwileczkę na facebooka, kończy się to momentalnym spadkiem poziomu baterii z ~70% do zera, telefon pada. DWIE GODZINY PO ŁADOWANIU. Co więcej jak już podłączę go z powrotem, ładuje mi się od tych 70% w górę, z czego wnioskuję, że w zasadzie większość baterii leży po prostu odłogiem. Wie ktoś co mogę z tym zrobić?
PS nie korzystam z tego telefonu w jakiś nadzwyczaj intensywny sposób - nie gram, nie słucham już muzyki ( btw wystarczało posłuchać przez pół godziny w autobusie, żeby telefon się upominał o niski poziom baterii ), tylko od czasu do czasu zaglądam na facebooka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze spróbował bym zrobic factory reset. Z tym że stracisz wszystkie dane z telefonu, ustawienia itp. Aby to zrobic musisz wpisac w telefonie : *2767*3855#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dzięki za odzew.

No więc właśnie przymierzam się do 9900. Tyle tylko, że spędziłem ostatnie kilka dni na poszukiwaniu opinii na jego temat i jestem porażony jakością/wydjnością baterii. W zasadzie pownienem powiedzieć - jej brakiem. Sam sprzęt wygląda zacnie i jak czytam - jakość materiałów i wykonania fona jest rewelacyjna, wręcz niespotykana w dzisiejszych czasach. Tylko ta bateria....
Potrzebuję fona głównie do obsługi poczty (w sumie trzy konta), kilka-, kilkanaście minut rozmowy dziennie, sporadycznie sms/mms, rzadko net. Normalnie wyłączone WiFi, BT i GPS (tylko w razie potrzeby) i zdążyłem się już dowiedzieć, że przy takich warunkach dzień na naładowaniu to max. W dodatku w BB nie ma harmonogramu odbioru poczty, a jestem przyzwyczajony (i nie chciałbym tego zmieniać, że fon odbiera pocztę tylko w dni robocze i to w określonych godzinach. I przyznam szczerze jestem przerażony. Chyba nie przekona mnie nawet jakość wykonania....
Już powoli zaczynam oglądać się za Nokią E6 albo czymś z WP8 )choć ten ostatni też nie ma harmonogramu odbioru poczty)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z pytankiem i z prośbą zarazem: jak zrobić, aby mój Samsung S3 był widoczny jako Mass Storage, tak bardzo brakuje mi iTunesa, a gdy znalazłem DoubleTwista to coś nie działa ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się