Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

>...

Czyli pewnie wariant A - poprzedni właściciel nie oszczędzał tego aparatu :D.

Jackal-pl

Moje pytanie było raczej z ciekawości, ale dobrze wiedzieć, jakbym zmieniał aparat. Bo już decyzja była prawie "jak będę zmieniał telefon to tylko na klasycznego klawiszowca".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym kierujesz się podczas wyboru telefonu, ale z Samsungów w tej cenie jest Samsung Galaxy S 2. Starszy model, ale dalej z lepszymi parametrami oraz wsparciem.
Jeżeli szukasz w miarę kobiecego telefonu to polecam Motorolę RAZR. Znajoma go ma i jak dla mnie to prezentuje się bardzo zgrabnie w dłoni.

Najlepiej jak sama nam przedstawisz swoje preferencje oraz budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam problem. Niedawno zmieniłem telefon na HTC Desire X i wszystko byłoby super, gdyby nie jedna rzecz. Od czasu do czasu telefon gubi zasięg, pojawia się roaming, ale jak pełny zasięg i nominalna sieć Play wraca to z telefonu nie da się zadzwonić ani wysyłać sms''ów. Niby łączy z daną osobą, ale nie ma żadnego sygnału i po jakimś czasie kończy połączenie. Po wybraniu w telefonie opcji "Uruchom ponownie" wszystko jest w porządku aż do następnej utraty zasięgu. Nie ukrywam, że jest to dość uciążliwe, szczególnie, że telefon ma dopiero dwa tygodnie. Miał ktoś podobny problem? Czym może to być spowodowane? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 14:01, rafisport napisał:

Witam!
Mam problem. Niedawno zmieniłem telefon na HTC Desire X i wszystko byłoby super, gdyby
nie jedna rzecz. Od czasu do czasu telefon gubi zasięg, pojawia się roaming, ale jak
pełny zasięg i nominalna sieć Play wraca to z telefonu nie da się zadzwonić ani wysyłać
sms''ów. Niby łączy z daną osobą, ale nie ma żadnego sygnału i po jakimś czasie kończy
połączenie. Po wybraniu w telefonie opcji "Uruchom ponownie" wszystko jest w porządku
aż do następnej utraty zasięgu. Nie ukrywam, że jest to dość uciążliwe, szczególnie,
że telefon ma dopiero dwa tygodnie. Miał ktoś podobny problem? Czym może to być spowodowane?
Pozdrawiam!

Jakoś 1,5roku temu jak miałem HTC wildfire S, także w play, miałem identyczną sytuacje(Dodatkowo przy próbie odebrania czasami "dotyk" się wyłączał i mimo iż waliłem palcem w odbierz to za chiny nie dało się tego zrobić, i trzeba było czekać aż ktoś skończy dzwonić i "dotyk" magicznie wracał). Oddałem go na serwis, i w serwisie wymienili mi praktycznie wszystkie bebechy(płyte główną). Od tamtego czasu, dalej działo mi się to samo tyle tylko że rzadziej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle lat opierałem się smartfonizacji, jako główny argument podając krótki czas działania na baterii.

W końcu przełamałem i jakieś 2 tygodnie temu kupiłem HTC One. Może i drogi, ale wcześniej byłem o krok od kupna BB Q10, który jest tańszy tylko o 50 euro, a w bezpośrednim porównaniu wypadał po prostu słabo. Nie widziałem sensu dokładania jeszcze stówki do iPhone, choć tu gdzie mieszkam urządzenia z nadgryzionym jabłuszkiem, stały się wręcz synonimem słowa telefon (dla przykładu w pracy, na 5 osób, tylko ja mam telefon innej firmy, niż Apple). W tej samej kategorii cenowej co One, był jeszcze najnowszy Galaxy S IV, ale plastikowa obudowa skutecznie zniechęciła mnie do tego modelu. Gdybym był kilka (-naście) lat młodszy, pewnie nie byłby to wielki problem.

W HTC urzekła mnie jakość wykonania i świetna jakość obrazu, w której kolory może i nie są tak żywe, jak na amoloedach, ale za to na pewno bliższe rzeczywistości. Do tego rozdzielczość full hd, której sens w tak małym urządzeniu nie do końca rozumiem, no ale konia z rzędem temu, kto dostrzeże gołym okiem pojedynczego piksela. Po przesiadce z 8-letniej Nokii 6020, nieco przytłoczył mnie ogrom opcji dostępnych w nowej słuchawce. Ale po takim czasie to chyba normalne. Boli trochę brak sprzętowej klawiatury, którą posiadał choćby wspomniany BlackBerry, jednak coś za coś. Przy intensywnej zabawie sprawdziły się moje obawy. Telefon ledwo wytrzymywał na baterii jeden dzień. Wówczas dostałem jakiegoś olśnienia, że przecież mojej starej Nokii używałem właściwie tylko do dzwonienia i sms-owania (jakby były tam jeszcze jakieś inne opcje... ;) i postanowiłem przeprowadzić mały test z nowym HTC. Od ostatniego ładowania, używam go tylko do telefonowania (ok. 10-15 minut dziennie). Poza tym 2-3 razy dziennie sprawdzam stan baterii. I co? Po 3 dniach i 22 godzinach w akumulatorkach pozostaje jeszcze 51% energii. Jak tak dalej pójdzie, to wyciągnę na nim z tydzień, czyli dokładnie tyle, ile wytrzymywała moja poczciwa 6020. Upadł zatem mój największy mit dotyczący smartfonów. Z drugiej strony - używanie takiego urządzenia tylko do dzwonienia, to jak kupno wypasionego komputera do edycji tekstów w Wordzie ;) Teraz jednak wiem, że w razie potrzeby telefon nie siądzie mi po 2-3 dniach, jak wynikałoby to z recenzji i testów na jakie natknąłem się dotąd w sieci. Wszystkie one podawały bowiem czas, jaki telefon wytrzymuje przy ''normalnym'' użytkowaniu, które wg autorów obejmowało w mniejszym lub większym stopniu korzystnie z internetu, czy oglądanie filmów. Ile recenzji, tyle norm :)

Z minusów jak dotąd mogę wskazać tylko powszechnie znane: brak dostępu do baterii (a więc i jej wymiany) oraz gniazda na karty pamięci. Osobiście za większą bolączkę uznaję drugą pozycję, ponieważ zapełnienie dostępnych 25 gb znając siebie, nie będzie wielkim wyzwaniem. Cóż, będę musiał się nauczyć efektywniejszego korzystania z wolnego miejsca, co dla planisty przestrzennego teoretycznie nie powinno stanowić problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? Jestem fanem HTC i jakbym aktualnie miał brać smartphona dla siebie to byłby to ONE (ewentualnie Butterfly S jakby się trafił). Ale w Twoim przypadku nie rozumiem dlaczego nie wybrałeś BB Q10 :P Fizyczna klawiatura to gigantyczny plus a możliwości samego telefonu są porównywalne do HTC (może poza wygodą oglądania filmów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój HTC 8S przestał działać. Cały czas wyświetla się ikona zablokowanej kłódki na tle karty sim, zaś sam telefon nie prosi o kod pin. W zasadzie wcale nie reaguje, pozwala jedynie odblokować się- do czarnego ekranu :/ i wyłączyć.

Karta sim sprawdzona w salonie operatora, zalecają oddanie na gwarancję. Chciałbym jednak przed tym ustalić co to może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed dokonaniem wyboru miałem okazję zapoznać się i z HTC One i BB Q10. Przy takiej konfrontacji doskonale widać wspomniane powyżej plusy HTC. w postaci m.in. zdecydowanie lepszej jakości obrazu i dźwięku. W tej chwili funkcję beats audio mam włączoną na stałe, dzięki czemu dźwięk - jak na telefon - jest po prostu rewelacyjny. Momentami aż trudno uwierzyć, że danego utworu słuchamy ze smartfona. Nie jest to co prawda system idealny, ponieważ nie z każdym utworem radzi sobie dobrze. Fani mocniejszego brzmienia, będą musieli obejść się smakiem, lub skorzystać z dołączonych/swoich słuchawek. W większości przypadków to i tak norma, ponieważ mało jest bardziej obciachowych rzeczy, niż publiczne dzielenie się swoim gustem muzycznym np. w autobusie, czy pociągu ;)
Jednym z podstawowych parametrów, dla których śledziłem losy BB Q10 właściwie od czasu pierwszych zapowiedzi na początku tego roku, była relatywnie mocna bateria i oczekiwane w związku z tym długie czasy pracy. Jednak już pierwsze dostępne w internecie testy wykazały, że mimo zdecydowanie mniejszego ekranu, osiągane czasy są zbliżone do tych, którymi mogą się pochwalić typowe smartfony dotykowe. Odpadł zatem argument o potencjalnie dłuższym czasie czuwania BB. Kolejnym była klawiatura, która na przestrzeni lat została moim skromnym zdaniem dość dobrze dopracowana w dotykowcach i korzystnie z niej w One nie stanowi dla mnie większego problemu. Za to oba telefony na swój sposób są bardzo eleganckie, choć i tutaj aluminium HTC wywarło na mnie ciut lepsze wrażenie. Ostatnim punktem była cena. BB Q10 wydał mi się naprawdę ciekawym urządzeniem i gdyby tylko był o 100-150 euro tańszy, pewnie wybrałbym Kanadyjczyka. Ale w zastanej sytuacji lepszym współczynnikiem jakości do ceny, pochwalić się mógł HTC One i właśnie dlatego mój wybór padł na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co bedzie lepszym wyborem Sony TIPO czy HTC Desire? Mam wybór taki,a cena to róznica 10 zł wiec chciałbym usłyszec ogólna opinie co byłoby lepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 23:39, maniekk napisał:

Witam.

Wiecie czym można zastąpić Galaxy S? Najlepiej w cenie około 1000 pln.

Zależy do czego głównie ma służyć, ale taki uniwersalny to np. Nokia Lumia 820 lub 720, Możesz też szukać S2 lub S3. Ja jednak się strasznie przejechałem na Samsungu. Jeżeli ma służyć do dzwonienia to np. Black Berry Bold.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 19:39, maziiii napisał:

Mam pytanie co bedzie lepszym wyborem Sony TIPO czy HTC Desire? Mam wybór taki,a cena
to róznica 10 zł wiec chciałbym usłyszec ogólna opinie co byłoby lepszym wyborem.


Z tego co wiem HTC jest mocniejszy, ale Sony ma lepszą baterię. Szczerze mówiąc odradzam oba. Telefony będą w stanie uciągnąć jakieś apki przez 1,5 roku max. Raczej bym dozbierał i kupił Sony J, Nokie lumie 520 albo jakąś inną budżetówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Poszukuję dotykowego telefonu za max. 700zł.
Wymagania:
- nowy,
- trwały,
- dość dobry aparat (na ile ten budżet pozwala).
Telefon ten ma być dla siostry, a ona ma dodatkowy wymóg, czyli musi być on "ładny"- to taki bonus, więc nie kierujcie się tym.
Poprosiła mnie ona o pomoc, a nie znam się na tym zbyt dobrze, bo sam mam Sony Ericsson K550i :D
Starałem się coś sam poszukać, ale jest tyle różnych opinii, że zdecydowałem się na proszenie Was o pomoc. Może macie sami coś do polecenia?
Jakby znalazł ktoś czas na napisanie mi odpowiedzi to będę wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy ma być prosty czy już niekoniecznie.
Jeśli tak, to iPhone albo coś z Windows Phone. Jeśli niekoniecznie, to Android.
To może nieco zawęzić zakres poszukiwań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 20:22, Sigu napisał:

Zależy czy ma być prosty czy już niekoniecznie.

Prosty w sensie obsługi? Siostra podała mi super wymagania: "dobry aparat, WI-FI, SMSy, rozmowy, ładny, Pou". To ostatnie jest najlepsze :)
Z tego co przeglądałem to duży wybór jest z Androidem, ale nie wiem co będzie najlepszego w takim budżecie.
Jeśli masz jakieś typy to podaj- ja sobie już o nich poczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być Pou, to tylko i wyłącznie Android. Na poważnych systemach chyba nie ma tego... czegoś. Nie będę polecał czegoś konkretnego, ale Samsungi wydają się być poza zasięgiem. Może HTC, któraś z tańszych Xperii. Jeśli chcesz natomiast zacząć oglądanie od dołu stawki, to ZTE. Miałem Blade i był to całkiem niezły telefon jak za swoją cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 20:17, Radekl2 napisał:

Witam.
Poszukuję dotykowego telefonu za max. 700zł.
Wymagania:
- nowy,
- trwały,
- dość dobry aparat (na ile ten budżet pozwala).
Telefon ten ma być dla siostry, a ona ma dodatkowy wymóg, czyli musi być on "ładny"-
to taki bonus, więc nie kierujcie się tym.
Poprosiła mnie ona o pomoc, a nie znam się na tym zbyt dobrze, bo sam mam Sony Ericsson
K550i :D
Starałem się coś sam poszukać, ale jest tyle różnych opinii, że zdecydowałem się na proszenie
Was o pomoc. Może macie sami coś do polecenia?
Jakby znalazł ktoś czas na napisanie mi odpowiedzi to będę wdzięczny :)


http://allegro.pl/nowy-sony-xperia-p-red-gw-24-m-ce-fv-sklep-i3352427981.html

Wykonany z amelium, dobry aparat, szybki, ładny i powinno wystarczyć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się